Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3624. attilap
tegnap 12:32

Sok minden okozhat gyulladást a testünkben, amit multivitaminokkal, a tengeri halakban található omega zsírsavakkal, fokhagymával, illetve olívalevél-teával

ellensúlyozhatunk. Alapvetően minden olyan dolgot érdemes fogyasztanunk, ami gyulladáscsökkentő hatású.

3623. Bluemoon55 (válaszként erre: 3619. - Ludmilla8i)
tegnap 11:46
En meg hétfő repülni fogok 10 év után....
3622. Icuka86 (válaszként erre: 3615. - Éva 1981)
tegnap 00:07
Vannak olyan beütések, amikor bizony én is azt mondom, hogy ne már…ez mi volt, itt a vége? Aztán eltűnik egy időre, és kellemesen el is felejtem. Írod, hogy mostanában megviselt az idegrendszered. Bizony ez okozhatja a panaszaid. Tudod a szervezet egy-egy minket érő traumát hosszabb idő alatt dolgoz fel, és különböző módokon reagálhat. (Hajhullás, reflux, beütés…stb.) Próbálj ki valamilyen kardio sportot, meditatív módszert, vagy gyógynövényeket, illóolajokat. Dolgozz magadon, magadért.
3621. Icuka86 (válaszként erre: 3619. - Ludmilla8i)
tegnap 00:01
Nyugalom, nem lesz semmi baj vezetés közben.🥰Tapasztalatból mondom, hogy olyankor engem pl. nagyon leköt a koncentráció, és nagyon ritkán van extra, vagy ha van is, észre sem veszem. Talán ezért (is) imádok vezetni. ☺️
3620. Bluemoon55 (válaszként erre: 3619. - Ludmilla8i)
tegnapelőtt 21:06
Azota hogy van anyukad?
3619. Ludmilla8i (válaszként erre: 3612. - Éva 1981)
tegnapelőtt 19:51
Van akinek van sorozat extrája amikor egymás után többször extrázik. Futamnak is mondják. De úgy tudom olyankor a ritmus szabályos marad. Az én anyukámnak mikor pitvarfibrillációja volt akkor volt 160 feletti pulzusa és ritmusból kiesett szívverés. De neki órákig tartott és közben extrái nem voltak. Ha az megnyugtat menj el újra kardiológiára,mondd el mit éreztél hátha az orvos többet tud mondani. De szerintem se aggódj,felesleges. Én szedek frontint napi 2szer. Nem tudom extrákon segít e. Amikor beveszem akkor pár órát nyugodtabb vagyok de csak amíg hat a gyógyszer. Aztán vissza tér a szorongás. Az én tapasztalatom az hogyha az extra jönni akar jönni fog bármit szedünk,bármit teszünk. Ha sikerül elfogadni hogy ez van, és nem erre figyelni akkor javul. De én is mindig ezen agyalok hogy tuti most fog beütni vagy egy sorozatot lenyomni és ez nem jó. Most fogok neki állni a jogsinak. És előre azon agyalok hogy mi van ha vezetés közbe jön az extra és szarul leszek és nem tudok majd a vezetésre koncentrálni.
3618. Éva 1981 (válaszként erre: 3617. - Bluemoon55)
ápr. 30. 21:14
Igen bocsi el írtam
3617. Bluemoon55 (válaszként erre: 3616. - Éva 1981)
ápr. 30. 19:57
Haat először igen, aztan szerintem nem... Frontint kérdezed ugye?
3616. Éva 1981 (válaszként erre: 3613. - Bluemoon55)
ápr. 30. 18:22
Fronton segít valamit ezeken az extrakon?
3615. Éva 1981 (válaszként erre: 3614. - Icuka86)
ápr. 30. 09:42

Köszönöm szépen a megnyugtatásod 🙂

Próbálok,, józanul,,gondolkodni olyankor is de rettenetesen félek olyankor és ettől az utolsó esettől teljesen megremultem,ilyen soha sem volt ,napi szinten küzdök a ritmus zavarral de ez most nagyon kegyetlen rossz volt.

Az idegrendszerem viszont valóban mostanában eléggé gajra ment.

3614. Icuka86 (válaszként erre: 3612. - Éva 1981)
ápr. 29. 23:11
Nyugodj meg, a szíved teszi a dolgát, és valószínűleg nincs semmi baj. Elfáradtál estére, és így reagált az idegrendszered/szervezeted. Esténként amikor nyugalomba kerülök, nekem is gyakran van ilyen. Jobban meg is érzem, mert napközben elterelődik a figyelmem.
3613. Bluemoon55 (válaszként erre: 3612. - Éva 1981)
ápr. 29. 19:35
Nekem is egy hasonló esetnél, par hónapja elmentem ügyeletre még kint Ausztriaban de nem mondtak semmit... Nem volt pitvarfibrilláció. Én mindig attól félek a legjobban. Bár nekem kamrai extra van sok, nem pitvari
3612. Éva 1981
ápr. 29. 14:54
Nagyon nagyon meg ijedtem este,le fekvés után nem sokkal éreztem hogy a pulzusom fel ment így hát el kezdtem nézegetni hogy jól érzem e ,ekkor kezdődött egy olyan amit soha nem éreztem eddig,össze vissza ütött a szívem teljesen ki jött a ritmusból és ezalatt többször nagyobbakat rá rá ütött ,ezt jó pár pillanatig csinálta majd újra elkezdte ,annyira féltem ....
3611. Bluemoon55 (válaszként erre: 3605. - Napsugár7)
ápr. 27. 14:34
Ja bocsi félre olvastam, azthittem nekem írod hogy én szedek concort, bocsi de fáradt vagyok
3610. Bluemoon55 (válaszként erre: 3609. - Ani12)
ápr. 27. 14:33

Azt én nem szedek, lehet más írta, nem, nekem alacsony a pulzusom

Es tegnap eléggé éreztem olyan álmos voltam, szemem alig bírtam nyitva tartani, akkor tudom hogy ilyen alacsony

3609. Ani12 (válaszként erre: 3492. - Bluemoon55)
ápr. 27. 13:54
Szia jobb lett a concortol?
3608. Ani12
ápr. 27. 13:41
Sokszor nem az a baj hogy be ver a szivem hanem maga az érzés amivel ez jön vagyis nekem félelemmel jön sajnos
3607. Ani12 (válaszként erre: 3599. - Hoffnung)
ápr. 27. 13:38
Szia köszönöm hogy írtál nem volt vészes de a másnap igen
3606. Bluemoon55 (válaszként erre: 3605. - Napsugár7)
ápr. 27. 13:05
Blokkolót nem szedhetek, pont azt írtam hogy nekem alacsony a pulzus, 50-60 de az se mindig. De mar evek ota es regen is nézték vizsgálták. Nem mondtak semmit hogy ez kóros lenne...
3605. napsugár7 (válaszként erre: 3600. - Bluemoon55)
ápr. 27. 10:21
Szia.Étkezés sokat számít.Crp mindenféle gyulladást mér, nem feltétlen erek.Halolaj, jó minőségű, jó hatású.Egy éve lassan, hogy szedek én is.Nekem apámnak volt infarktusa.De nem kell arra gondolni, hogy akkor tuti nekem is lesz, még ha genetikailag a hajlam meg is van...nővéremnek nincs különösebb keringési baja illetve neki magasabb a pulzusa, átlag 90.De nem szed semmit, úgy emlékszem, mindig ennyi volt neki, tizenéves korában is.fáradékony, nyilván összefügg a szívvel...Én a helyében szednék blokkolót, mert kifárad a szív.Ha próbálsz másképp étkezni, az jó dolog, és bizonyos szinten meg is nyugtat, hogy teszel valamit az egészségedért.
ápr. 27. 10:13
Sziasztok.Mostanában vagy kevesebb van, vagy nem kerül a tudatomba az extrák.viszont van egy érdekes hirtelen szédülésem, kb.20 éve...igazából.akkor csak egy pillanatra éreztem még.évente 1-szer, néha 2-szer tapasztaltam utóbbi időben.A héten 2 nap alatt 4-szer, szerdán és tegnap.Front van, az tény...Legtöbbször úgy emlékszem, számítógép előtt ültem, amikor jött ez a szédülés érzet.Megszédülök, a látásom elmegy kb.50 százalékban.És úgy érzem, hogy másodperceken belül elájulok, ha nem múlik el.Telefonon a számokat sem látom ilyenkor.Beütött vagy 10-et a szívem, gyorsan, közben azt is éreztem.Szerintem nem pusztán gyors pulzus volt, hanem inkább extrák.kb.10 másodpercig tart az egész.Ha jó az időérzékem olyankor.Utána megmértem a vérnyomásomat, 163 volt és 107 a pulzus.Számtalanszor volt az elmúlt években nagyon magas vérnyomásom, hetente.De akkor nem volt jellemző ez a szédüléses dolog.Tehát nem a vérnyomással függött össze.Ti tapasztaltatok már ilyet? Jó lenne tudni, hogy szív eredetű-e vagy központi idegrendszer vagy más...a vérnyomás és pulzus is gyorsan helyreállt, nem vettem be tensiomint sem, csak negyed vagy fél nebibettát.Igazából még fel sem szívódott, a vérnyomás már helyreállt.elég ijesztő, amikor ezt tapasztalom.Utcán is előfordult már, boltból jöttem ki.Akkor hidegfront sem volt, nyári hőség.Szóval ilyen ájulás előtti állapot keletkezik és amikor úgy érzem, na tuti elájulok, akkor elkezd visszajönni a látásom.
3603. Icuka86 (válaszként erre: 3600. - Bluemoon55)
ápr. 26. 23:24
Szia! Volt a családomban szívbetegség, a dédnagymamám szívbeteg volt, és amiatt is hunyt el, viszonylag hirtelen. A nagymamámnak is szívnagyobbodása és ritmuszavara van, 93 éves, 38 éve ismerem lassan, azóta mindig volt neki ez a problémája. Igen, a nagyszülők örökíthetik a hajlamot… de legtöbbször inkább az is gond lehet, hogy észre sem vesszük, de generációkon át ugyanazokat a szokásokat vesszük fel. Ilyen pl. a zsíros étkezés, túlzott só-vagy cukor fogyasztás, stressz, mozgásszegény életmód…stb. Tehát ha a nagyszüleid szívbetegek voltak, nem jelenti feltétlenül azt, hogy te is az leszel. Ha megfelelően táplálkozol, próbálod csökkenteni a stresszt, igyekszel nem mindig magad figyelni-és szorongani, élni a normális életet, sportolsz, megfelelő étrend-kiegészítőkkel és gyógynövényekkel segíted az immunrendszered, akkor ezek az értékek amiket leírtál, hogy megemelkedtek visszafordíthatók. A vérkép egy ideiglenes állapot ezt se felejtsük el. Régóta olvaslak…szerintem neked egészségügyi szorongásod van. Megértelek, mert nekem is ez van bizonyos szinten. Ha kellőképp belemerülök és figyelem magam, minden nap találok valamit ami betegségre utalhatna, vagy konkrétan az is. Véleményem szerint nincs baja a szívednek, minden problémád forrása az idegrendszered. Stresszben vagy az egészséged miatt… Olyan beütéseim szoktak lenni…sorozatok, áramütés szerű apró ráütések… Szedek magnéziumot, Q10-et. Néha tartok szünetet, mert nem árt. Sportolok, életmódváltásban vagyok. Látom, hogy a női hormonjaim, a stressz, a refluxom, a frontok, a Hold állása, de még egy helytelen testtartás is előidézi a beütéseimet. 20 éves korom óta, most 38 leszek. Hidd el olyan szép az élet, ne törd azon a fejed, hogy mit örökölhettél. Nem tudhatjuk mi vár ránk a végén, de nem is számít. Az számít, hogy most itt vagyunk, és élvezzük a napjainkat, éljük meg szeretetben és boldogságban, tudjuk megtalálni a szépet. Még ha nem is könnyű ez, igyekezzünk törekedni rá.
ápr. 26. 21:46

En talán sok sok hét óta ma vagyok a legszarabbul, nem extra ügyileg, úgy minden.. Reggel óta mint valami agyköd, fejfajas, szedules.

Pulzus nekem Alacsony de azért nem mindig.. Ma 50-60..annyira zavar de azt mondják ez normalis, nekem ha 90 én már azt nagyon megerzem, tudom minden ember más, de az átlag 70 valami jó lenne

Persze ha fel állok mozgok akkor feljebb megy, de így nyugalomban ma ennyi.

Melegfront!!

ápr. 26. 13:46

Sziasztok, még érdekelne az hogy ti akik szedtek magnézium stb Q 10 miota szeditek? Tartotok szünetet? Mert én kb egy eve szedem már folyamatosan. Nem baj?

Van aki szed panangint?

En egyszer Talan írtam , káliumot szedtem, nem ezt, mást es nem voltam valami jol tőle, ritmus zavar stb, most is voltam vervetelen, jo a kalium érték tehát én nem szedném. De vannak orvosok akik erőltetik.

Utána olvastam a crp nek azt is írja kardiovaszkuláris betegekben emelkedett. Most nekem ez a három volt magasabb, crp, koleszterin meg az LDL koleszterin. Van akinek ezek szintén magasabbak?

ápr. 25. 18:52

Érdekelne hogy nálatok vannak e a családban szivbetegek e, most olyanra gondolok hogy koszorú ér betegség infarktus stb.

Nekem sajnos mamam, papam is Abba halt meg, gondolom akkor genetikailag orokolhettem.

Voltam vervetelen most is magasabb lett a koleszterin, az Ldl is, már régebben is. Másnak is van, akinek magasabb? De mar hosszú évek óta. Volt hogy nem, de atlagba igen. Volt 8 is, most " csak 5.9

5.2 nek kene lennie.

Crp is allitolag az erek rugalmasságat, gyulladasat nezi, az is magasabb.

Szerintetek ha valaki tesz ellene és megprobal etkezessel stb változtatni, ha genetikailag hordozod is a szívkoszoru er stb betegségeket, lehet javítani hogy te ne ebbe halj bele?.....

3599. Hoffnung (válaszként erre: 3598. - Ani12)
ápr. 24. 21:30

Szia,

Elöször is próbálj megnyugodni és nem stresszelni olyanon, amiröl nem tudod biztosan, hogy be fog-e következni. Tudom tudom ez a legnehezebb, de meg kell próbálni. De arra figyelj, hogy ne azt kívánd, vagy mondogasd magadnak hogy: „ jajjj csak ne legyen extra“ , mert ezt a mondatot nem tudja megfelelöen értelmezni az agy. Aki valami ellen harcol, az meg is kapja azt. Màsrészt a tagadàs mindig negativ energia, ami a megvalósítást gátolja. Mond inkább azt magadnak, hogy minden rendben lesz, mert mindent megteszek, hogy ne legyen gond. Másrészt értesd meg magaddal, hogy kàr aggódni, hisz feltételezem nem leszel egyedül a müszakban, s ha bármi történne lesz aki segítsen. De nem erre kell gondolni! A munka majd eltereli a figyelmed magadról:) Nem lesz gáz!

3598. Ani12
ápr. 24. 15:05
Sziasztok holnap kezdem életem első éjszakai műszakját de félek hogy este fog pont rám jönni az extrák nagyon félek ettől mit csináljak
3597. Bluemoon55 (válaszként erre: 3587. - Jaguár25)
ápr. 22. 20:01
Te nem szedsz savra, ugye?
3596. Bluemoon55 (válaszként erre: 3593. - Zsanica2)
ápr. 22. 20:00

En mar evek ota sajnos nem fekszem haton, pont ezért

Vagyis nemis tudok haton aludni de olyankor nagyon sok extra van, baloldalt se tudok fekudni...

3595. Bluemoon55 (válaszként erre: 3594. - Bluemoon55)
ápr. 22. 20:00
Most mar tudom a fejbőr fájdalmam is ez lehetett, csak én nem mertem meg... Mostanában nem merem... Magasabb lehetett. De megneztem az orvos meteorológiat nincs is front!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook