Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház kontra Panel lakás fórum

Családi ház kontra Panel lakás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2007. márc. 12. 12:30

Csaladi hazban lakok,szerintem jobb, csak sokkal tobb a munka.Alig varom a tavaszt hogy az udvaron kerteszkedhessek,majd nyaron csodalhassam munkam

eredmenyet.Orvendek amikor azt hallom,milyen szepek a viragaid!Csaladomnak is oromet okoz, ha gyonyoru viragokkal teli udvarba ternek haza mun-

kajukbol.Allataink is vannak,(kutya,cica,stb)ez az en eletem..a haz ,a kert, az allatok,es mindenekfelett a szeretteim.

Panelban is szep lehet az elet ,ha azza tesszuk,ott is lehet ujitani,munkat talalni,csak keresni kell.Szerintem is konnyebb itt az elet,

nincs annyi munka,de akkor is jobb csaladi haz-

ban lakni.

2007. márc. 2. 05:36
Családi ház mindenképpen. Aki mindig itt élt, annak rettenet lehet egy panelba költözni. És nem csak a reggeli kertben való kávézás miatt.
2007. jan. 20. 22:40
Éltem panelban is, most családi házban lakom, Élvezem a a nyugalmat, és azt, hogy kiülhetek nyáron akár mikor ha van egy kis időm az udvarra. Könnyűszerkezetes házunk van a fűtés számla így hál istennek alacsony. Viszont elkövettem azt a baklővést, hoyg a várostól túl messze költöztem /1 órai utazás/ Így aztán valamilyen szinten mégis csak visszasírom a panelt. A panelban tényleg könnyebb takarítani is, több a szabad idő, és könnyebben találsz munkát is, nem beszélve, hogy egy idő után nálunk az egész család ingázni fog, iskola, munkahely. A panelból kényelmesebb lenne bájárniuk, mint szinte hajnalban kelni, hogy beérjenek és késő délután érnek csak haza. Szóval szerintem mindegyik jó, ki mit szokott meg, mi az amit megtud fizetni, mire van igénye stb, Ja és szerintem fő, hoyg a várostól max. 15-20 percre legyen csak.
2007. jan. 20. 21:53
Én nem panelban, hanem társasházban laktam, a "jól ismert központi fűtéssel" . 8 éve lakunk családi házban , tavaly nyáron hungiztuk be kívülről a házat. Nem hittem volna , hogy ennyit számít ! Ebben az enyhe időben kb : 10000.- / havonta a fűtés , és 22-23 fok van! És erről megy a melegvíz is!!!Kíváncsi leszek ha mínuszok repkednek mennyi lesz a maximum.
26. f772199837 (válaszként erre: 25. - Betti82)
2007. jan. 17. 14:49
A digitális mérők már jobbak, azok nem párolognak, a radiátor melegét mérik. A távfűtés amúgy tényleg rohadt drága, nem beszélve a tök felesleges alapdíjról, amiért az ég világon semmit nem kapsz.
2007. jan. 17. 14:39
Eddig egy 47m2-es lakásban laktunk,és 180 ezer forintba került a fűtés egy évben.Nálunk nyáron is párolgott a mérő,aki tudott csalni az visszakapott,aki nem az meg fizetett.Nálunk egész télen nem ment a fűtés csak a csövek fűtöttek,hogy megnézzük így mennyit fizetünk,és így jött ki ez az összeg.Most kertes házban lakunk és annyit fizetünk amennyit elfogyasztunk.
2007. jan. 13. 00:27
Én laktam itt is ott is.Mindenhol van munka de talán a családiba több.A lakás kénylmesebb.
2006. dec. 18. 15:58
Szerintem a kertes háznál nincs jobb.A fűtést tudod szabályozni,és bármikor ki ülhetsz reggel meg inni a kávét a fűves teraszra.
2006. nov. 22. 11:19
Én csak a rezsi miatt sírom vissza a kis lakásunkat, most sorházban lakunk,90 m2, de állandóan a gázórát lesem, döbbenet és még nincs is tél!!A gyerekeknek van egy kis kert ahol tudnak játszani. Tavasztól-őszig meg lejárunk a nyaralónkba (dolgozónkba) ahol mindenki kiélheti kertészkedési mániáját. Hétfőtől péntekig városi élet, péntek estétől vasárnap estig irány a természet.
21. eee466847e (válaszként erre: 19. - Venes)
2006. nov. 21. 20:46
Igazak az érveid melyek a családiház előnyeiről szólnak. Mi kivételnek számítunk. Bár a gyermekeim ott nőttek fel soha nem volt szabadidőnk a kert és az udvar miatt. Mindíg akad valami tennivaló. Igaz, mindenki megcsodálta a kertünket, de rengeteg időt és pénzt emésztett fel minden évben. Még a buja kertet is áplni kell, a kutya és egyéb állat tartásáról nem is beszélve. Megkötni nem szabad, szabadon tönkretesznek mindent. Én sóvárogtam mindíg, hogy nem tudok kirándulni, ide-oda elmenni. Most (10 éve)nyugodtak vagyunk, nincs fáradság a kerti munka miatt, minden héten krándulunk. Szerintem ez is személyre szabott. Úgy alakítottam ki a lakásomat, hogy aki belép nem veszi észre, hogy panelbe van.
2006. nov. 21. 11:01

Én eddig csak kertes házban éltem,csak látogatóba voltam panelben rokonoknál.

Hát nem tudnám magam elképzelni a hely szüke miatt és a gyerekeknek nagyon fontos az udvar...

19. Venes
2006. nov. 21. 10:47

Meg van az előnye egy panelnek. Olcsóbb, minden közel van és nincs gond a kerttel.

De egy csalédiház esetén ki lehet vonulni a kis kertünkben és maga a kertészet hobbivá is válhat. Ha nagyobb, termelhetünk zöldségeket, gyümölcsöket(bár annyira nem éri már meg). Lehet hogy nincs mindig a közelben a bolt(vagyis nem csak leugrik az ember venni valamit, hanem sétálni kell olykor 10percet is(, de a pozitívuma, hogy nem kell bennt fulladozni a lakásban, kap a fejünk egy kis levegőt. Meg még egy pozitívum, bármilyen állat tartható és általában a családi házak zöldövezetben vannak, vagy legalábbis mellette.

Szerintem jobb érzés hazamenni egy sor fa mellett, sétálva, közben útba ejteni a boltot, mint a felhőkbe kapaszkodó betontömbök mellett végighaladva hazaérni.

2006. nov. 15. 15:25

Sziasztok

Mindekttőnek vannak előnyei és hátrányai...

PL. családi ház nagyban függ attól, hogy hol van

Mi megyeszékhelyen lakunk, társasházban (nem panelból van, de emeletes:)

De örököltünk egy fél családi házat is, Szabolcs-Sz-Bereg megye egyik elég eldugott falujában, 250 km-re tőlünk, ahova nem költözünk, pedig szeretnék kutyát, kertet egyebet.


De:

a házban nincsen gáz, víz

majdnem 100 éves, lakható, de szerintem költeni rá felesleges. Értitek, mit akarok mondani? Hogy nem dől össze, de már felújítani nem igazán lehet/érdemes.

+ a környezet elég ingerszegény, tömegközlekedéssel minimum 1,5 óra egy valamire való bolt, egy mozi vagy bármi.... + munkahely lehetőség gyakorlatilag 0.


Szóval nagyban függ a környezettől is.

Mert a családi ház akkor a legjobb, ha azért minden elérhető távolságra van, amit az ember szeretne.

Én eddig mindig városban laktam, emeletesben.

A vágy és a cél: várostól max. 10-15 km-re, reális áron, jó állapotú házat venni, vagy kisebb telket és építkezni, mert nem szeretnék munka után még gazdálkodni is:)

17. eee466847e (válaszként erre: 16. - Guntnerpetra)
2006. nov. 15. 15:04
Igen, ez így van.
2006. nov. 14. 19:33
Elég sok helyen laktam már, és mindegyiket szerettem. Laktunk bérházban, ikerház-családi házban, egy ideig nyarlónak használt kuckóban is, amíg nem készült el a saját, most pedig társasházban. Panelban soha nem laktam, de sok barátom igen, és náluk elég sok időt töltöttem/töltök. Én azt mondom, hogy a környéken és a szomszédokon nagyon sok múlik, aki boldog szeretne lenni, az panelban is boldog lesz, aki nem tud boldog lenni, annak sehol nem lesz jó.
15. eee466847e (válaszként erre: 14. - 0b099f6590)
2006. nov. 14. 18:41
Én is ezt mondom.
2006. nov. 14. 17:30

Családi házban kezdtem életem, majd panelba költöztem, aztán vissza családi házba. Igazság szerint nekem a panel jött be. Kevesebb munka, több szabadidő, kevesebb rezsi.

Én nagyon szerettem panelban lakni, ha tehetném vissza is költöznék.

Arról nem beszélve, hogy falun teljesen korlátozva vagyunk, ugy munkahely, mint vásárlás, gyerek tanittatása, sportolás, stb.

Szóval város és panel!

13. eee466847e (válaszként erre: 1. - Afbd9cade1)
2006. nov. 14. 17:17
P.lőrinc legszebb részén éltünk nagy családi házban 25 évig. Most panelben lakunk. Én itt sem érzem bezártnak magam. Sőt. Sokkal több időnk van kirándulni, utazni. Autónk nincs, így az utazás is egyszerűbb. A szép kert sok munkával jár. Minden második hétvégén kertészkedtünk. Igaz, meg is csodálták, de fáradságos. Szomszédokat ott is ki lehet fogni jót és rosszat is. Tudnék erről is sokat írni. Én most vagyok boldok, mert sok szabadidőnk lett, kevesebb a munka. A rezsiről nem is beszélek!!
12. rika
2006. nov. 14. 11:23
Mi mostanában akarunk venni valami. Igazából családi házat szeretnénk, mert oda lehet vinni kutyát...:) a panelt viszont könnyebb és gyorsabb takarítani.
2006. nov. 14. 10:42
Nem tudom elkepzelni az eletem panelban.Mar eltem panelban harom evig,nagyon eleg volt.A gyerekeim eppen akkor voltak kicsik,büntetes volt nekik,raadasul a legkisebbnek asztmaja volt es az orvos azt javasolta,minel elöbb elköltözni!Nincs annal szebb mikor a csalad összejön nyaron es grillezünk a kertben,a gyerekek meg szabadon vihancolhatnak:))
2006. nov. 14. 09:28
Mi most sorház panelben lakunk, semmi gond, normálisan a szomszédok (ez fontos). Ja és van egy kis kert elől és hátul is!!
2006. nov. 14. 09:23
Panelben lakni iszonyú lehet. Természetesen vannak akiknek nincs más választásuk. A családi házzal viszont több gond van. Javítás, tatarozás, meg ott van még a kerti munka. Tehát van előnye is meg hátránya is. De azért mégis a családi házat választom.
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Zse pi)
2006. okt. 11. 13:53

nekem nagy szerencsém van akkor a szomszédaimmal! az egyik oldalfalon van csak szomszédom, egy idős házaspár, és nem tudom hogy csinálják, de semmi sem hallatszik át tőlük!

az alattam lakó néni nagyothall, néha az ő tévéje hallatszik fel, de szerencsére csak néha hétvégén délután néz tévét (vagy napközben, de akkor meg nem hallom).

2006. okt. 11. 13:47

Pont tegnap fejtettem ki egy másik hasonló topikban:

"Én is panelban lakom, de valahogy nem vagyok oda érte. A mi lakásunk szerintem már nagyon elöregedett, mert szinte mindent lehet hallani a szomszédoktól. :(

Persze ez néha vicces, de már csak kínomban röhögök rajta, hogy ilyen nincs!!! Hallom a felettem lévő ágyrugójának pattanását, hallom éjszaka, hogy a bácsika csurgat(!), hallom ahogyan húzza a porszívót, és ahogya sivít a porszívója. A melletünk lévő sem kutya! :) Hallom, ahogyan forog a kádjában, és még az is, ha szellent...

Szóval kivagyok már tőlük!!!!!!

Úgyhogy elkezdtünk kacsintgatni a könnyűszerkezetes házak felé. Nagyon sokmindent találtunk a netet, sok kivitelezőt, sok tervet, és nagyon sokféle árat. Hááát, még nemtom, mi lesz, de az ötlet tetszik. :)"


+ kutyát is lehet majd tartani!!! :)

2006. okt. 11. 12:41
A családi háznál nincs jobb a világon!!!Kiülsz a terszra nyáron,ott reggeliztek,este lehet grillezni a barátokkal,tarthatsz háziállatot(kutyat),stb!VAn munka is vele,de legalább van hova kimenni,míg a panelban csak a négy fal van és a betenrengeteg!
2006. okt. 11. 12:15

Családi házban lakunk, de éltem már panelban is. Nekem nem volt vele gondom..szerintem sokat számít a környék (zajszint, stb..). Nekem éppen az jelentette a biztonságérzetet, hogy bármikor átkopoghatott a szomszéd..ill. a 9. emeletre kevesebb eséllyel mászhatott volna fel egy betörő..:)

Mindkettőnek megvan a maga előnye-hátránya..

2006. okt. 11. 12:07

Ha az ember otthont szeretne vásárolni, általában nem az az alternatíva, hogy akkor most panelkuckót vegyen, vagy családi házat a zöldben...

nyilván akinek sok pénze van erre, vagy nagy a családja stb az inkább családi házba költözik, és élvezi ennek előnyeit.

akinek panelre futja, az azt vesz, és ott él, ahhoz alkalmazkodik. szerencsére nincs bezárva oda az ember:))))

3. afbd9cade1 (válaszként erre: 2. - Kisgé)
2006. okt. 11. 12:04
Igaz :)))
2. kisgé (válaszként erre: 1. - Afbd9cade1)
2006. okt. 11. 12:03

Én sem szoktam üldögélni a panelba nyáron, mert hogy programot csinálok!:)))))))


Nyilván jobb a családi ház, ez természetes. Viszont sem füvet nyírnom nem kell a panelban, sem havat lapátolnom!:)))) Ugye??? És hát olcsóbb.:))))

2006. okt. 11. 12:00

Családiház. Nagyobb szabadságérzetet nyújt (értem bezártság),nem zörög át a szomszéd, ha nem tetszik neki valami,nyáron nem kell a meleg szobában üldögélni. sokkal több mindent lehet csinálni, mint egy panelban.

Jövő év elején költözünk családiházba, már nagyon várom!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook