Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


78. M74
2007. júl. 5. 12:17

Hello!

Miben javul a gyerek, ha nem kap kazeint? Nekünk sikerült jelentősen lecsökkenteni a tejtermékeket, de nem látok semmi különöset Dórin. Túró Rudi függő volt a kisasszony, az orvosunk egyenlőre enged neki napi egy rudit, ezen kívül konkrétan tejet nem iszik. Édességet viszont sokat eszik, és abban is van tej bőven. Feltételezem, hogy a Büki féle vizsgálat nem ingyenes, nem tudod, hogy mennyibe kerül, és van-e várakozási idő?

Amúgy mi integráltan járunk oviba, megszokta Dóri. Összességében enyhe fokozatúnak ítélték a problémáit. Általában a kislányoknak enyhébbek a "zavarai." Kivéve persze a Rhett szindrómát.

Sirga, Neked hány éves a fiad? Milyen intézményben tanul? Hol kap fejlesztést?


Szia!


Krisztina

77. Sirga (válaszként erre: 76. - M74)
2007. júl. 4. 11:53

Szia! Köszönöm, hogy írtál a kislányodról. Testvéréhez hogyan viszonyul? Jól veszem ki, hogy a fő probléma a beszédfejlődés, és a befelé fordulás? (Azért kérdeztem a korábbi beszédet, mert nem egyedülálló a mi esetünk: visszafejlődést tapasztaltunk.) Logopédussal kapcsolatban: feltétlenül mondjátok el a problémát! Mi is így tettünk, és, bár először félt a feladattól, utólag nagyon örült, hogy elvállalta Andrist. Imádták egymást! Szerintem első lépésben próbáljátok meg TELJESEN kivonni a tejfehérjét (kazein) tartalmazó dolgokat - ez hamar (2 héten belül), és látványos eredményt mutat, ha valóban szükséges. Dr. Büki nagyon ért hozzájuk! Tudja, mit kell kérdezni, mik a kritikus dolgok! Valószínűleg javasolni fogja a diétát, és a nehézfémtesztet.(Pesten vér- és vizeletvétel, amit Amerikában elemeznek.)

A HBOT-ról még nagyon keveset tudok, és Magyarországon még alig-alig alkalmazzák, de hallottam valakiről, aki már megrendelte a sátrat - állítólag igen hatásos, szép javulást értek el autistáknál a kezeléssel.

76. M74
2007. júl. 4. 08:05

Sziasztok!

Kicsi lányom beszédfejlődése elég érdekesen alakult, csecsemőkorában rendesen elkezdett gagyogni, és azóta is itt tartunk. Érdekes módon tökéletes hangsúlyozással, "kerek egész mondatokban" gagyog, ezért könnyű kitalálni, hogy mit is akar kifejezni. Kb. 10-11 hónapos korától mondogat egy-egy szót is, a gagyogás mellett. Mindig más szavakat, de párszor használja, aztán elhagyja. Jelenleg napi 5-10 szót mond, és elkezdett egyre többet ismételni. (Ez is kb. 5-10 szó, mondat). Februárban kezdtünk korai fejlesztésre járni, azt nagyon szereti. A gyógypedagógusunk szerint értelmileg teljesen rendben van, a logikája, memóriája kimondottan jó. Sajnos logopédust még nem találtunk, de gőzerővel kereseünk. Nyíregyházán élünk, ez nem a világ közepe. A diéta nálunk is napirenden van, igyekszünk minimális tejterméket és édességet adni. Viselkedészavar tulajdonképpen nem jelentkezik, egy kicsit félősebb, mint az átlag gyerekek. Amúgy nincs pszichotikus tünete, nem agresszív, nincs kényszercselekvése, csak túl jól elvan magának, és nehezen teremt kapcsolatot az emberekkel.Testvér 6 éves, fiú, ritka okos kölök.

Büki Dr. milyen vizsgálatokat végez? A vérben található dolgokat elemzik? Mi a HBOT részletesebben?


Köszike!


Krisztina

75. Sirga (válaszként erre: 72. - Marika02)
2007. júl. 3. 15:42
Nemrég hallottam egy új terápiáról, a HBOT-ról. (Hidrobárikus - azt hiszem - oxigénterápia.) Állítólag igen hatékony. Hallottál már róla?
74. Sirga (válaszként erre: 73. - M74)
2007. júl. 3. 15:40

Szia!

Szerintem érdemes külön logopédushoz hordani, nálunk legalábbis bevált. Egyáltalán nem beszél a kislányod? Korábban sem beszélt? Egyébként, amit - akit - ajánlani tudok, az Dr. Büki György, a Heim Pál Gyermekkórházban. Illetve sok gyereknél beválik a kazein- és gluténmegvonás. Nálunk a kazein volt igen látványos. Nem tudom, kislányodnál jelentkeznek-e viselkedészavarok. Szerintem érdemes lenne megnézetni a kicsi szervezetének nehézfém-szintjét. (Amerikában végzik a tesztet, szintén Büki doktor tud segíteni az elvégzésében.) Hirtelen, röviden ennyit. Írj a kislányodról! Van testvére? Mennyiben viselkedik másképp, mint a kortársai?

73. M74
2007. júl. 3. 14:04

Sziasztok!


Új fórumozó, és egyben új érintett vagyok. A kislányomról nemrég derült ki, hogy pervazív, nagyra értékelnék bármilyen eddigi hasznos tapasztalatot, vagy tanácsot. A fő problémánk a beszéd: lassan már 4 éves lesz a kisasszony, de nem óhajt beszélni. Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, hogy beinduljon. A másik: teljesen tudatlan vagyok abban, hogy milyen vizsgálatokat, és hol kellene elvégeztetni, hogy a genetikai hátterével tisztában legyünk. Mi a "szokásos" Nev. Tanácsadó, Pszichiáter Korai Fejl. vizsgálatokon estünk át.

Köszönöm előre is.

2007. júl. 3. 08:59
Autizmussal élő gyererkekkel foglalkozom ,,szivesen beszélgetek hasonló foglalkozású ,,vagy érintett személyekkel ,,nagyon érdekel minden új módszer ,vagy terápia,
71. Sirga (válaszként erre: 69. - Arthur)
2007. máj. 21. 14:40

Szia!

Az, hogy nem szobatiszta, valóban aggasztó jelenség, mégis azt mondom: inkább kellemetlen, mint baj! Ez nálunk is - viszonylag - későn alakult ki. Eszerint a beszédfejlődése előre halad - ez jó. Jár közösségbe? Van a közeletekben speciális óvodai csoport (nehezen kezelhető, esetleg autista gyerekek számára)? Ha kérdezel tőle valamit, hogyan válaszol? (Eldöntendő kérdésre, pl. "Kérsz túró rudit?") Bocs! Sokszor apróságokban bújik meg a lényeg! :)

70. Sirga (válaszként erre: 68. - Szemmelver)
2007. máj. 21. 14:33
Az autizmussal élők között vannak, akik sikeresen integrálhatók, ismerek érettségivel rendelkező, autisztikus tüneteket mutató lányt is. Mint tudod, minden érintett más, így ebben sem lehet általánosítani! Az iskolánkból az elmúlt 4 évben 1 gyermeket integráltak, jelenleg 2 fiút készítenek fel, részlegesen integrálnak.
69. arthur
2007. máj. 20. 08:23

Sziasztok köszönöm a hozzászólásokat!

Sirgaának válaszolva korábban sem beszélt többet sőt kb. 3 hónapja kezdet el szavakat használni.A tejtermékek közül a joghurtot és a túrórudit szereti de nem ragaszkodik hozzá. A szemkontaktussal nincs baj és arcmimikákat is jól használja, kivéve a szemkiaksztás.

Az aggaszt ha kérünk tölle valami van hogy visszakiabál és hogy nem szobatiszta.

68. szemmelver (válaszként erre: 55. - Sky69)
2007. máj. 19. 19:38
Az integráció nem igazán ajánlható az autistáknak..
2007. máj. 19. 19:36

Sajnos az autizmus súlyos mentális zavar, 70 % súlyosan, vagy kevésbé súlyosan értelmileg akadályozott.

2.5 éves korban diagnoztizálható.

Gyógypedagógus vagyok, 3 autista gyermek van a csoportomban.

Szívesen segítek.

66. Sirga (válaszként erre: 65. - Arthur)
2007. máj. 19. 19:21
Szia! Nem tudom, mennyiben tudok segíteni, de ami tőlem telik, megteszem. Én nem tapasztaltam még "szemkiakasztást", de a többi sajnos ismerős. Nálunk 2 évesen visszafordult a beszédfejlődés, leapadt a fiam szókincse 4-5 szóra. Ugyanígy "kért", ahogy leírod, és a pörgés is jellemző. Amivel mi akkor nagyon sokat fejlődtünk, az egy logopédus segítsége volt (bár addigra már kimondták a diagnózist a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottságnál). Kérdéseim lennének: Korábban sem beszélt többet a kisfiad? (Ez furcsának tűnhet, de több ilyen esetet ismerek.) Ha igen: mikorra tennéd a szavak csökkenését? Tudod valamihez kötni? Mennyire használ szemkontaktust? Ismét butaságnak hangzik: szereti a tejet, tejtermékeket? Egyébként van egy nagyszerű szakember a Heim Pál Kórházban, szerintem ő az, aki teljesen egyenesen megmondja a véleményét - és ő nagyon ért hozzá! Május végén pár napig itthon lesz, próbáld meg elérni! Dr. Büki Györgynek hívják. Na, azt hiszem, elég voltam! Írj!
65. arthur
2007. máj. 18. 13:40

Sziasztok Fórumosok!

Szeretném segítségeteket kérni. A 2,5 éves kisfiam még nem beszél kb.20-25 szavas a szókincse és nem a játékokkal hanem mindenapi használati eszközökkel játszik Pl:flakonok,felmosó . Néha a kezeit is pörgeti és pár pillanatra a szemeit is kiaksztja, de ha rászolunk abbahagyja.Nagyon szeret hintázni és ha valamit el akar kérni odahív és addig lögdösi a karunkat amíg megnem fogjuk azt amit ő akar.

Járunk beszédsegítőhőz, de ő azt mondja autista jeleket vesz észre rajta. Elírányit mondja egy korai fejleszési tanácshoz,de sokára kapunk majd időpontot mondta.Aki átesett már ilyenen kérem írjon hogy mire számíthatunk.Előre is KÖSZÖNÖM egy aggódó apuka

64. Sirga (válaszként erre: 63. - Ffc9d89fcb)
2007. ápr. 15. 10:02
Mi járunk Büki doktor úrhoz, ő jelenleg külföldön van, havonta jön haza, konzultációkra. Az asszisztense nekünk nagyon sokat segít, ha kérdésem van, neki írom meg - amit nem tud, azt megkérdezi Bükitől, így nagyon gyorsan pontos választ kapunk. A kazeinmegvonás milyen eredménnyel járt? Nem javasoltak a nehézfémteszt után valamilyen kezelést? Ki ajánlotta a tesztet? Ha érdekel, szívesen megírom az asszisztensnő E-amil címét (nagyon aranyos, biztosan segít!).
2007. ápr. 12. 15:29
Sziasztok! A kislányom 3.5 éves, és már tavaj diagnosztizálták nála az autizmust. Most 1 hónapja megint megnézték, és azt mondták, hogy nagyon markánsan autista. Viszont nincsenek mániái,heppjei, kitűnő a szemkontaktusa. A gyógypedagógusunk azt mondta, hogy nagyon jól fejleszthető, figyelmes, érdeklődő. Megcsináltattuk nála a nehézfém telítettségi vizsgálatot, és kiderült, hogy ólom és ón mérgezése van. Az ón olyan magas nála, hogy a határ érték 20 és neki 610 lett. Az au. központban azt mondták, hogy akkor lehet, hogy nem is autista, csak a mérgezés miatt vannak ilyen tünetei. Jár valaki közülletek a Büki doktor úrhoz? Most egy csomó dolgot hallottam, ami még okozhat autista tüneteket, értelmi lemaradást.A gyógypedagógusunk azt mondta, hogy Lilla nem értelmi fogyatékos, és azt nem lehet összetéveszteni az autizmussal. Állítólag az oxigénnel dúsított víz is javíthat az állapotán, meg az akupunktúra, diéta. Mi is diétázunk, de eggyenlőre csak kazeinmentessel.Valamit tudtok, akkor nagyon örülnék ha írnátok.
62. 0220977606 (válaszként erre: 60. - Töpi)
2007. ápr. 10. 14:05
Szia Jó lenne ha megírnád hol laktok s hány éves a fiad.
61. Sirga (válaszként erre: 60. - Töpi)
2007. ápr. 1. 11:46
Nem tudom, mire vagy kíváncsi, mindent - természetesen - én sem tudok, de elég sokat. Ha nem baj, előbb én kérdeznék. Meg kérnélek is, hogy írj minél többet a kisfiadról! Szóval: hány éves? Volt valami "jel", ami miatt szakemberhez fordultatok? Ki, és mi alapján állapította meg? Te mit látsz Zsoltin? Arra gondolok, hogy van esetleg olyan dolog, amit az átlagostól eltérőnek tartasz? (Rengeteg általánosítás megjelent már tünetekkel kapcsolatban, holott ennél a betegségnél nem lehet általánosítani! Egyébként sokkal több a fiú, mint a lány, de általában a lányok fokozottan sérültek.)
60. töpi
2007. márc. 29. 16:53
Sziasztok!Nemrég derüt ki, hogy kisfiunk, Zsolti, valószinüleg asperger-szindrómás.Minden info érdekel ezzel kapcsolatban!.Ha tudtok segitsetek légyszi! Köszi!
59. Sirga (válaszként erre: 54. - PIROS35)
2007. febr. 28. 13:24

Piros35!

Mi újság Veled? Mit mondtak az orvosok? Remélem, minden rendben a gyermekeddel, és feleslegesen aggódtál/tunk! Írj pár sort az eredményről!

Szia!

58. Sirga (válaszként erre: 57. - Sky69)
2007. jan. 26. 19:32
A Herman Ottó egy többségi általános iskola. Totál családias az egész - jár oda vagy 130 gyerek! Nagyon aranyos, közvetlen az igazgató. Tehát egy normál, hétköznapi általános iskoláról van szó, ami az alagsorában teret adott már egy készségfejlesztő iskolának is, akiknek szövőműhely, és hasonló van kialakítva. Ugyanezen a szinten van az autista csoport "tanterme" (csoportszobának hívjuk, hiszen nem hagyományos értelemben vett tanteremnek lett kialakítva), és egy kis öltöző. Nem zavarja egymást a 2 különböző csoport: nemigen találkoznak. Szerintem a Hermanos gyerekekkel több kapcsolatuk van: ők járnak le hozzájuk játszani, stb. Ha lenne még kérdésed, csak nyugodtan! Azt hiszem, a Helyedben én sem tudnám elképzelni, hogy is működik ez, de működik - és ez a lényeg!
57. Sky69 (válaszként erre: 56. - Sirga)
2007. jan. 24. 13:51

Köszi a sok hasznos infót. Lenne még pár kérdésem. Szóval azt mondod, h integráltan nevelik a jól fejleszthető gyerekeket.

És ez normál tantervű általános iskola?

Csak autisták járnak oda, vagy esetleg más problémával is?

A bemutatóra sajna nem tudtam elmenni, dolgoztam, és netközelbe is csak ma jutottam.

56. Sirga (válaszként erre: 55. - Sky69)
2007. jan. 22. 20:20
Fehérvári vagyok. Az autista gyerekek az Arany János - kisegítő - iskolához tartoznak (Szekfű Gyula utca 6.), de a Nyitott Világ Autista Tagozat valóban a Palotai út 52-ben van. De tudnod kell, hogy a gyerekek kinőtték azt az épületet - ha jól tudom, 18 gyereknek elég, ősz óta viszont 25-en vannak. Ezért partneriskolát kerestek, akikhez a jól fejleszthető autistákat fordított integrációban elhelyezhetik. Ez a Herman Ottó Ált. Isk. - Koppány utca 2. -, ahol egy alagsori termet kaptak, és remekül elboldogulnak. Néhány másodikas kisgyerek lejár hozzájuk játszani, stb. Egyébként holnap lesz egy bemutató erről Pesten. A tanárokról csak jót tudok mondani! Ha valami kérdésed van, csak nyugodtan: látod, helyben van az info! :)
55. Sky69
2007. jan. 22. 12:30

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy fórumózó, nincs időm rá. Egy dolog vezérelt, h regisztráljak ide: két aspergeres kisfiam van.

Voltunk a Vadaskert alapítványnál, mert iskolát keresek neki. Ott azt a tanácsot kaptam, h fehérvárra vigyem egy olyan suliba, ahol integráltan nevelik őket.

Erről szeretnék kérdezősködni. Ha minden igaz Székesfehérváron a Palotai úton van. Ki tud róla valamit? Milyen hely? Jól érzik ott magukat a gyerekek? Normálisan állnak a tanárok a dologhoz? Sajna nekem vannak rossz tapasztalataim az iskolákkal, ezért szeretném lekáderezni.

A válaszokat előre is köszi!

54. PIROS35 (válaszként erre: 53. - Edit_kerekes)
2007. jan. 21. 11:41

Köszi Edit!

Jól esik tényleg,hogy benned sem kellett csalódnom.

Igen,már sokan tanácsolták,hogy optimistának kell lennem,megpróbálom más szemmel nézni,látni a dolgokat.

Jól esik,hogy itt is biztatsz!

2007. jan. 20. 21:24

Szia Piroska!

Itt is megtaláltalak!Látod mindenki biztat,nyugtat!Biztos nincs a fiadnak semmi baja!Az én fiam is nagyon rossz,(a kicsi)egy őrőkmozgo de az még nem jelenti azt hogy beteg.Felejts el azt a szot hogy -autista- ez a te gyerekedre nem jellemző.

52. Sirga (válaszként erre: 51. - PIROS35)
2007. jan. 20. 19:52

Nem tudom, vígasztal-e, de nekem mindhárom gyermekem "Duracell-nyuszi"-üzemmódban van: örökmozgók! Mindhárman tudnak rosszaságot csinálni, csak autista fiam más jellegűeket. Az is általános a gyerekeknél, hogy mindent értenek. Csak, míg az átlag gyerek "szelektív hallású" - azt hall meg, amit akar -, az autista mindent meghall és megért - csak épp nem látszik rajta. (Nagyfiam, ha másodszor szólok, hogy rakjon rendet, az elsőt nem hallotta. A kisebbik megérti, de nem reagál. Ő "szivacs". Csomó információ eljut az agyáig, de olyan, mint egy egyoldalú tükör: ő mindent "lát", de mi nem láthatjuk, mit tud.) Nem tudom, érthető voltam-e!

Próbálj megnyugodni! Az aggodalmad - bár teljes mértékben megértem - mindenkire rossz hatással van! Puszi!

51. PIROS35 (válaszként erre: 50. - Sirga)
2007. jan. 20. 09:52

Szia Sirga!


Köszönöm,hogy időt szakítottál arra,hogy válaszoljál.Valóban nyugtalanít,hogy semmi biztosat nem tudok még mindig,és nagyon tehetetlennek érzem magam.Viszont jólesik,hogy testvére(i)m,és más(ok) mellémállnak,vigasztalnak,lelket öntenek belém.

Próbálok arra gondolni,hogy lehet,nincs is baj,csak én túlzom el a dolgokat,és valójában nincs is olyan jelentőségű a probléma,mint ahogy én hiszem.Egy hoxa-ismerősöm,barátnőm azt mondta,hogy ha autista lenne a kicsi,akkor "nem tudna ennyi rosszfát tenni a tűzre".

Az biztos,hogy mindet megért a kicsi,talán túlságosan is rafinált,huncut.És hihetetlenül mozgékony,már-már úgy tűnik,mintha sosem fáradna el.

50. Sirga (válaszként erre: 45. - PIROS35)
2007. jan. 19. 18:53

Szia PIROS35!

Ne haragudj, hogy csak most reagálok! Próbálkozom némi munkát találni... Amit a vizsgálatról írtál, az nem túl megnyugtató. Ezt azért írom így - ne ijedj meg! -, mert pontosan tudom, hogy amíg ki nem mondják a diagnózist, addig ugyanúgy őrlődni fogsz, mint én annak idején. De látom azt is, hogy a család Melletted áll, és ez nagy segítség lehet. Csúnya dolog, amit írok, de - ha teheted - légy "önző"! Próbálj hitet, megnyugvást meríteni az ő bíztatásukból! Fontos támasz a család!

Mondjuk, szerintem egyetlen alkalom is elegendő lehet diagnózis felállításához, de ez biztosan gyerekfüggő is. (Arra gondolok, hogy, ha egy gyerek egyértelműen autisztikus tüneteket produkál, akkor egyszerűbb dolga van a szakembernek. Míg, ha csak 1-2 enyhe tünetről van szó, bizony meg kell gondolnia, mit mond!) Próbálj türelmes lenni, még, ha nehéz is! Még egy tipp: beszéld ki Magadból, ami aggaszt, bánt! Akár testvérrel, barátnővel, férjjel - bárki bizalmasoddal! Segíthet lelkileg.

Az oviban nincs beszoktatás? Nem megoldható, hogy ott maradj - akár a termen kívül -míg a kisfiad benn tölt fél-1 órát?

(Előre is elnézésedet kérem, ha megint "eltűnnék", de szeretném, ha sikerülne elhelyezkednem, így hétközben - a gyerekek és a munka miatt - igencsak "be vagyok fogva"!) Puszi, gondolok rátok!

2007. jan. 19. 12:06
Persze igazad van kell hogy lássa szakember a gyereket hogy véleményt tudjon mondani a viselkedésére.Tudom milyen eleven gyerek, de nem feltétlenül beteg, azért mert így viselkedik!De az jó hogy elmentetek szakemberhez.Majd meglátod nem lessz ott semmi gond.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook