Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


288. roselelie (válaszként erre: 282. - Epidemia)
2007. dec. 10. 15:42
Úgy gonolom hogy ihat, hiszen az autizmus szociális, kommunikációs készségzavar.
287. 70a5a27405 (válaszként erre: 282. - Epidemia)
2007. nov. 13. 17:59
Én szoktam menni a Vadaskert kórházba mert ott összejönnek autista szülők és elmondják mi a gondjuk és a gyógypedagógus választ ad. Úgy hívják hogy Prekop Csilla.
286. M74
2007. nov. 13. 10:55

Sziasztok!


Az én kislányom "normál" oviba jár, ott kezdtük tavaly a kiscsoportot, és most már nem változtatunk rajta. Nálunk itt az a vezető nézet, hogy mindenképpen integrált oviba járjon a gyerek, kivétel csak az, ha valamilyen olyan súlyos problémája van, ami valóban lehetetlenné teszi a hétköznapokat. Eleinte persze nehéz a gyereknek, de "vagy hajlik, vagy törik" alapon végülis megszokják egymást a gyerekek is, óvónők is és kialakulnak a dolgok. Nekünk nagyon jók a tapasztalataink, és ma már teljesen gördülékenyen megy az ovizás, Dórika részéről is, az óvónők is nagyon belejöttek az integrált nevelésbe, és a többi gyerek is elfogadta Dóri különcségeit, és kimondottak szeretik. Persze ehhez kellett az a majdnem egy tanév, ami mindannyiunknak "tanulóidő" volt.


Mindkét oktatási formának megvannak az előnyei és hátrányai, ezeket kell gondosan mérlegelni. Speciális oviban több idő jut a gyerekek egyéni képességeinek a fejlesztésére, viszont egyáltalán nem tapasztal és nem lát "normál" mintát, szinte semmilyen közösségi szituációban. Másik nagy hátránya, hogy nagyon valószínű, hogy a többi gyerek sem beszél, pedig a legfontosabb az állandó beszélő környezet.


Integrált ovi nagy hátránya, hogy fokozottabban érződik a gyerek mássága, és valóban nem jut idő a saját kis igényeire. Viszont tényleg jobban igazodik a gyerek, egy idő után természetesnek veszi a nagy közösséggel együtt járó dolgokat, mert nem is tapasztal mást. Az óvónőkön múlik a legtöbb, ha ők jól eltutujgatják az összes gyereket, akkor nincs nagy gond.


Személy szerint nekem az a nézetem, hogy az ovi feltétlenül integrált legyen, és mellette kapjon plusz fejlesztő foglalkozásokat a gyerek, de az iskola majdan inkább speciális legyen. De az nekünk még messze van, még annyira nem is gondolkodtam rajta.


Még valami: az ovinkban van olyan csoport, ahol kb. 23-25 egészséges gyerek mellett van 2 mozgássérült kisfiú, és egy nem beszélő autisztikus kislány, és szerintem remekül működik a csoport. Ja, még nem írtam, hogy vegyes csopiba járunk, nekünk sokkal jobban bevált, mint a korosztályos.


Megint más: a heti 4 óra foglalkozás nekem nagyon szerencsésnek tűnik, nekünk heti másfél óra jut, mert sok a gyerek, kevés a pénz.


Sziasztok!

285. gerna
2007. nov. 11. 17:39

Vagy kérdezd meg itt:


Autizmus Alapítvány központi épülete:

1089 Budapest,

Delej u. 24-26.

Tel/fax: 314-2859,

210-4364

Ambulancia:

1089. Budapest,

Delej u. 21.

Telefon: 334-1123


De talán beesik ide valaki, aki tudja.

284. gerna (válaszként erre: 282. - Epidemia)
2007. nov. 11. 17:37

Én nem tudom :(


www.Autizumus.lap.hu - talán.

283. reni123 (válaszként erre: 282. - Epidemia)
2007. nov. 11. 17:36
Szia én sajnos nemtudom hogy ihatnak-e kávét vagy hogy hol lehet utána nézni , talán a többiek tudnak segiteni . Szia.
2007. nov. 11. 16:06

Ne haragudjatok a zaklatásért, de mégegyszer megkérdem. Autista ihat kávét? Számomra elég fontos kérdés lenne...

Esetleg ennek hol tudok utána nézni?

281. gerna (válaszként erre: 280. - Reni123)
2007. nov. 10. 20:32
Én gyerekem nem autista, hanem anyagcserezavaros és kp-fokban értelmi fogyatékos. Logopédiai óvodán gondolkodtunk, de az 30 km volt akkor tőlünk.
280. reni123 (válaszként erre: 279. - Gerna)
2007. nov. 10. 20:24
Ti speciális ovodán nem is gondolkodtatok?
279. gerna
2007. nov. 10. 20:10
Úgy értem, próbáljatok még egy évet a bölcsiben, azalatt kiderül, hogy halad.
278. gerna (válaszként erre: 277. - Reni123)
2007. nov. 10. 20:09

6 éves korig maradhat a bölcsődében, ha van erre szakértői javaslata. Még egy évet nyugodtan maradhat szerintem, a többi 3 éves épp elég "húzóerő" a számára.

Igen, 5 éves korában normál oviba került. Nehéz volt, sokkal nehezebb, mint a bölcsődében.

277. reni123 (válaszként erre: 276. - Gerna)
2007. nov. 10. 20:04
Szerinted ez a heti 4 ora fejlesztés elegendö lehet? A sogornöm itt szegeden a solyom utcai ovodában dolgozik gyogypedagogiai aszisztens , ez egy speciális ovoda autista gyerekek is járnak ide . Ö azt mondta hogy itt Tami jobban fejlödne mert reggel 8-tol délig kapják a gyerekek a fejlesztést és ök használják a képes komunikáciot amit most kezdünk Taminál itthon. Más szakemberek visszon az integráciot javasolják ilyen gyerekeknél nem tudom eldönteni hogy hol fejlödne jobban. Azt nem is mondták nekünk hogy esetleg a bölcsödében is maradhatna ,ti normál oviba jártatok?
276. gerna
2007. nov. 10. 19:38
Megnéztem, 3 éves múlt. Jobb lenne neki még a bölcsiben (az én gyerekem 5 éves koráig bölcsis volt, csak 1 évig óvodás).
275. gerna (válaszként erre: 274. - Reni123)
2007. nov. 10. 19:34
Szia! mennyi idős is Tami? 6 éves koráig maradhat a bölcsődében is, szakértői vélemény mellett. A 30-as létszámú óvodai csoport nagyon sok lenne neki.
274. reni123
2007. nov. 10. 18:48
Sziasztok szeretném a véleményeteket kérni . Tami most normál bölcsödébe jár 4 orábban nagyon jol beileszkedett nagyon utánozza a gyerekeket mindenben kivéve a beszédben ,csak halandzsanyelven beszél,kap heti 4 ora fejlesztést . A logopédusunk mondta hogy nézzünk mi is Taminak ovodát mert januárban megkell irni a kérelmet a szakkértöi bizotsághoz hogy hova menjen tovább jövö szeptembertöl.A logopédusunk kis létszámu normál oviba akarta volna rakni heti 4 ora fejlesztéssel de ez az ovi most megszünt. Van nálunk speciális ovoda ahol autista gyerekek járnak . Nemtudom eldönteni hogy mi lenne neki a legjobb a normál ovi vagy a speciális . A normál ovodábban nagy huzzoeröt jelentenek a gyerekek de egy kb 30 fös csoportban a gondozok nem tudnának vele eleget foglalkozni, meg a heti 4 ora fejlesztést keveslem .A speciális ovodában szerintem elegendö fejlesztést kapna de Tami apukája attol tart hogy Tami az olyan gyerekektöl mint ö maga nem tanulna semmit . Szeretném ha irnátok hogy milyen tapasztalataitok vannak a speciális és a normál ovodárol. Különben Tami még rajzolni semmtud csak satirozik,arra is nagyon nehéz rá venni hogy legalább egy kört rajzoljon , nem tudd a mesekönyvböl megmutatni még egy kutyát semm szerintem elég nehezen lehet tanitani , ezeket azért irtam le mert szerintem hiába utánozza a gyerekeket anyira a normál bölcsödében lehet hogy ez egyáltalán nem lessz neki elég.Elöre is kösszi.
2007. nov. 10. 18:07

Sziasztok!

Lenne egy elég fontos kérdésem. Fiatal autista felnőtt (21 éves) fogyaszthat kávét?

272. reni123 (válaszként erre: 271. - Sirga)
2007. okt. 30. 20:05
Szia lehet hogy már leirtátok dr Büki e-amil cimét de nem találtam az elérhetöségét, leirnád nekem kösszi.
271. Sirga (válaszként erre: 270. - Reni123)
2007. okt. 30. 19:16
Én nem hallottam róluk, Büki a Highland- és Kirkman termékeket javasolja. Ezek néhol már Herbáriumokban is előfordulnak, de javasolt "beszerzési forrást" is. Ja, és egy ismerősöm a Dr. Lenkei féle vitaminkészítményt adja a kisfiának - olcsóbb, mint az általam említettek, de az összetétele nem annyira felel meg a gyerekeknek, mint amit mi használunk. Szerintem kérdezd meg Bükit - akár e-amilben!
270. reni123
2007. okt. 30. 18:51
Nálunk a korafejlesztökozpontot felkereste egy orvos hogy segitsen az autista gyerekeknek, étrend kiegészitöt ajánlot www.fitogold.hu oldalon . Szerintetek ezek jok , hallotatok már ezekröl?
269. Sirga (válaszként erre: 267. - Gaboooca)
2007. okt. 30. 10:24
Ez az e-mail cím nekem is jól jönne...
268. Sirga (válaszként erre: 257. - Vivaespanya)
2007. okt. 30. 10:24
A Fejér Megyei Hírlap tegnapi számában írnak egy keveset arról a konferenciáról, amit említettem. Dr. Ugrai Tamás (belgyógyász), és Endrődi László (New York-i konzul, autizmust kezelő orvos) - és innen idézem -:"Hivatkoznak egy, az USÁ-ban már használatos, de itthon nem törzskönyvezett gyógyszerre, amely egyedüliként képes a szervezet központi idegrendszerében megkötött higanyt eltávolítani. Állításuk szerint a fiatal autistákban még megállítható az idegsejtek rombolása." Tudom, hivatalosan az autizmus nem gyógyítható, mint ahogy hivatalos álláspont szerint évek óta nem adnak be higanyos védőoltást. Remélem, ahogy az utóbbi elmélet nem igaz, úgy van kilátás az előbbi megcáfolására is!
2007. okt. 29. 20:18

Sziasztok!


Nem tudná valaki nekem megadni Ugrai doki e-mail címét! Előre is köszönöm! Gabi

266. gerna
2007. okt. 29. 18:54

Lisztérzékeny, glutén-

mentes, táplálékallergiás

üzletek listája:


BUDAPEST:


* Táplálékallergia Centrum Budapest

Lehel piac

* Amurex Bt. Budapest Budapesti ut 49.

* Első Pesti Malom Budapest Soroksári ut 44.

* Mediline üzletház Kft. Budapest Lehel ut 8.

* Zöld Asztal Kft. Budapest Fehér út 1-3.

265. gerna
2007. okt. 29. 18:48

Az én gyerekem évekig teljesen fehérjementes diétát tartott (anyagcserezavar miatt). Tej, tejtermék helyett fejérjepótló tápszer, semmi hús, semmi tojás, semmi lisztféle (helyette keményítőpor és abból készült keksz, kenyér, sütemény), zöldségfélék mérsékelt mennyiségben, mert abban is van fehérje. Mindent otthon gyártottunk :(

Azóta sok fehérjementes diétás készítmény kapható, elő fogom keresni, hol.

264. Sirga (válaszként erre: 259. - Reni123)
2007. okt. 29. 09:40
Igen, a vizsgálatot Pesten végzik, illetve a labor Amerikában van, oda küldik ki a mintát.
263. Sirga (válaszként erre: 261. - Ffc9d89fcb)
2007. okt. 29. 09:39
Virsli tekintetében a Tescosat vesszük. Abban "csak" szója van... (Én is hallottam, hogy ez se a legjobb, sőt, némelyik hüvelyes sem, de ha mindent 100%-ban betartanánk, tényleg semmit se enne a gyerek!) Őszintén? 2 dolgot figyelek: az összetételt, meg az árat. (Múltkor pl. a Plusban vettem igen olcsón párizsit: hatalmas betűkkel rajta volt, hogy gluténmentes, és az összetételében sem volt semmi, ami kizárta volna...) Tescosban jó pl. a kenőmájas is, mogyorókrém a Pennyben van olcsón.
262. pufika (válaszként erre: 247. - Sirga)
2007. okt. 28. 20:31

Sziasztok!


Sajnos az sem biztosíték, ha az oltóanyag higanymentes. Én már az őrületbe kergettem a dokimat a higyannyal, így én voltam az egyetlen anyuka aki az oltás papírját is megkaptam. Az új oltóanyagban alumínium-származék van. És az se jó szegény babóknak :S


A tej- és lisztmentes diétát csak dicsérni tudom. No meg a Büki doktorurat is!

261. ffc9d89fcb (válaszként erre: 258. - Sirga)
2007. okt. 28. 19:41

Szia! Nekünk a Büki mondta határozottan, hogy tejcukrot fogyaszthat, mert az teljesen más, mint a tejfehérje.Rákérdeztem azért az orvos unokatesómnál is, és Ő is azt mondta nagyon határozottan, hogy csak a tejfehérjét kerüljük, de tejcukrot nyugodtan adhatunk.( csak egy bizonyos fokhagyma kapszula miatt voltam tanácstalan)

Sirga! Te milyen virslit szoktál venni? Mi állandóan a füstlit vettük, de most már abban is van tejsavó.Eddig csak nem volt vajon feltüntetve, vagy csak mostanában változott meg az összetétele? Te szoktál venni olyan felvágottakat, amik nincsenek rajta a hivatalos listán, de a termék összetevőiben nincs sem glutén, sem tejszármazék? Én szoktam venni, nem tudom, hogy vajon szabad-e.

260. gerna (válaszként erre: 258. - Sirga)
2007. okt. 28. 17:39
Valami tejmentes tápszerpor nem lenne jobb (vagy olcsóbb)? az én gyerekem sokáig fehérjementes diétán volt, tápszerrel kiegészítve.
259. reni123 (válaszként erre: 258. - Sirga)
2007. okt. 28. 17:36
Kösszi hogy ennyit segitetek . Ezt a vizsgálatott különben csak Pesten végzik el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook