Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? fórum

A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
110. 6087d9753d (válaszként erre: 106. - 9303141eea)
2009. febr. 12. 14:43

Egyénfüggő! Valali rosszul jár el, de azt ki is közösítik egy idő után. Én is ismertem olyanokat, akik nem úgy viselkedtek, ahogy szabadna nekik. Az a házaspár 5 gyereket nevelt és az egyik gyereküket mindig marták. Egyáltalán nem tüntek vallásosnak, úgy beszéltek "Bazd meg" meg ilyenek, ahogy nekik nem lehetne alapból! Pár hónap alatt ki is közösítették őket, azóta sem Tanúk többé, pedig már több éve. Na ők is álszentek voltak! Vannak ilyenek is, persze. Csak kár megpecsételni, 1-2 ilyen ember miatt, egy egész közösséget!

Ez olyan , mint a magyarokat is kinézik pár helyről, meg lopósnak nevezik őket, mert kint dolgozik 1-2 magyar mondjuk németbe és az ottani lopásból élnek! Erre mit mondanak maguk között? Hogy a magyarok lopósak!!! De könyörgöm, 1-2 ember miatt, nem lehet 10milliót megpecsételni ilyennel!!! Ezt meg ti értsétek meg!!!

109. *Petrence* (válaszként erre: 107. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 12. 14:43
Teljesen egyet értek veled!
2009. febr. 12. 14:42

Én rosszul vagyok tőlük!!! :(


Mindaz, amit tesznek visszataszító...

107. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 105. - 6087d9753d)
2009. febr. 12. 14:41

"Nem mikuláson múlik a gyerek boldogsága"


Valóban nem? Vannak egy országnak szokásai, azt látja a gyerek hogy mindenki betartja csak ő nem. Azt látja hogy őneki külön kell válnia a többiektől, mire jó ez? Semmire! De óriási károkat tud okozni, mert logikátlan esztelen, és a gyerek érzi ezt!

106. 9303141eea (válaszként erre: 105. - 6087d9753d)
2009. febr. 12. 14:33
akkor is kitagadták az unokatesómat, így vagy úgy, ez a valóság. Akkor ők milyen bűntetést kapnak az Istentől ,amiért megtagadták a gyermeküket? Ha mi gonoszok vagyunk,akkor ők szentek? na mindegy, nem akarok vitatkozni ,de nekem ez elég volt ahhoz ,hogy lássam milyenek is valójában.álszenteskedni sem szép dolog.nekem ez eset után miután megtudtam,hogy unokatesóm földönfutó lett, többet nem is akarok tudni a Jehovákról és a vallásukról sem. Ez pont olyan dolog,mintha én hívő róm.katolikus ördögűzést csinálnék,vagy titokban imádnám a sátánt.
105. 6087d9753d (válaszként erre: 96. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 12. 14:24

Szerintem ezt a fórumot azért indítottad, hogy hozzáverhesd a rokonodnak ezeket. A vallást egyértelműen elitéled, nem is akarod megérteni! Alapból gusztustalan!

Ami a megszokott nektek az a jó!? Nem mikuláson múlik a gyerek boldogsága!

Ja, az meg nem igaz, hogy kitagadják a családból a gyereket, ha ő nem lenne az késöbb! Mit képzeltek??? Hogy ezek a tiszta erkölcsökkel rendelkező emberek gonoszok!!!??? Ti vagytok azok, akik negatív véleményt alkottok, olyan dologról, amit nem is ismertek! Kik vagytok ti??? Néznél zebra magadba, undorító az eljárásod, hidd el a sors meg fog ezekért büntetni!!!

AZ élet mindazt adja, amit az ember megérdemel és a rosszindulat nem tud sok utat megtenni, hogy ne pofozzák le az útról, előbb vagy utóbb!!!!!!!!!!!

104. 7bbd54d06f (válaszként erre: 102. - 9303141eea)
2009. febr. 12. 11:12

Teljesen igazad van,énis borzalmasnak tartom ha egyáltalán odáig fajul a dolog hogy egy családtag nem beszél a másikkal...nemhogy kitagadja.

én csak azt tudom biztosra mondani hogy nem azért volt mert Jehova tanúi,hanem vmi más áll a háttérbe és ahogy már írtam is a bátyámat egyáltalán nem érdekli,és a szüleim mégis úgyanúgy szeretik mint eddig,és mivel ebben a hitben nőttem fel ismerek sok tanút ahol szintén elment a gyerek és a szülők nem tagadják ki hisz a Biblia sehol nem ír ilyesmit.Ami a családodba történt az egyedi eset lehet de a rokonaid vallásától független...remélem azért még rendeződik a kapcsolatuk...még talán nem kell feladni...sok sikert hozzá

103. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 94. - Toncsimimi)
2009. febr. 12. 10:09
Ezt hívják emberi korlátoltságnak.
102. 9303141eea (válaszként erre: 101. - 7bbd54d06f)
2009. febr. 12. 08:35
Nekem nem tisztem megítélni más hitbéli hovatartozásást,tényleg mindenki kezében ott van a döntés joga. Csak tudod azt furcsállottam,hogy rokonaink prédikálnak a szeretetről, közben pedig elzavarták,kitagadták a fiukat,ez nekem annyira visszásan jön le ez a dolog. Mert én vallási hovatartozás nélkül sem tennék ilyet,se a párom,hisz a mi vérünk az a gyermek,nem lehet csak úgy kitenni az utcára,hogy menjél. Aztán mikor a szüleitől elkellett vinnie a holmikat az én apukám segített neki utánfutóval, és ő is azt mondta,hogy annyira sajnálta Zsoltikát, hogy így kitették őt. Egy család befogadta őt itt a községünkbe,mert a lányukkal él.
101. 7bbd54d06f (válaszként erre: 91. - 9303141eea)
2009. febr. 11. 16:35
Az én szüleim is Jehova tanúi és bár én se vettem részt egy ünnepen se amit az osztálytársaim ünnepeltek,de nem érzem úgy bmiből is kimaradtam volna ...én is ugyanúgy kaptam ajándékokat csak nem azokon a napokon mint a többi gyerek szeretetben felneveltek és elmondhatom hogy mindenem megvolt amire szükségem volt...nem voltunk soha szegények se gazdagok,nincsenek adosságaink és nem vagyunk csoda család problémáink vannak mint bki másnak de soha nem cserélném el a családom és ők se tagadnak ki engem vagy a testvéreim a szüleink szeretnek minket és rajtunk áll -én is eldönthetem szeretnéke majd megkeresztelkedni vagy sem én is nagykorú vagyok a döntés az enyém...szóval tényleg nem kell sajnálni én se sajnálom hogy így alakult az életem,mert ebbe családba születtem
100. 7bbd54d06f (válaszként erre: 95. - 9303141eea)
2009. febr. 11. 15:15
ani biztos nem az volt az oka a rokonaidnak hogy nem választotta a gyereke az ő vallásukat...az én szüleim is Jehova tanúi 4en vagyunk testvérek és a bátyám mikor kijelentette nem érdekli a család hite ő nem szeretne részt venni senki nem bántotta miatta nem lett kitagadva se sőt a kapcsolat se romlott meg ma is jön haza látogatóba...természetesen nem örültek hogy nem érdekli hisz a szüleim jót akarnak neki és az ő szemükbe is ez a legjobb életút de tudomásul veszik hogy a gyerek nagykorúvá lett és szabad akarata van és pontosan ezért is jó az hogy nem keresztelik meg csecsemőként a tanúk a gyerekeiket hogy felnőttként választhassanak mit szeretnének.
99. 5e48d37001 (válaszként erre: 98. - D879a0c5b4)
2009. febr. 11. 14:52
Vannak hívők és ateisták,nem vagyunk egyformák...
2009. febr. 11. 14:43

Nálunk az egész család nagyon vallásos (értsd: az egész rokonság, nemcsak a szűk), anyum és egyik nagymamám kivételével mindenki róm. kat, anyu evangélikus. Én is ebben a szellemben nevelkedtem, de 16 éves korom körül rájöttem, hogy az egész hülyeség(magánvélemény, nem kérek késeket a torkomhoz, köszi). Egy darabig ment a veszekedés, eltiltások, terror, hogy ilyet nem tehetek, apum mondta, hogy kitagad, meg ilyenek. Most már megbékéltünk, elfogadták látszólag, de belül még mindig emészti őket, hogy mit rontottak el, miért lettem ilyen. Az okot a mai napig nem tudják, nem akarok róla beszélni. Templomi esküvőm sem lehet.


Szóval kitagadás vallás miatt nemcsak a tanúknál lehet. Emberfüggő szerintem.

(U.i.: semilyen más vallásban sem hiszek)

2009. febr. 11. 14:35

Sziasztok!

Nekem még az sem nagyon tetszik,ha valaki átlép ebbe a vallásba csak akkor keresztelkedhet meg(Ők ezt alámerülésnek hívják) ha előzőleg elmegy oda hol anno megkeresztelték,és az egyházközösségben kihúzatja a nevét.

Azt hiszik,hogy attól ez már semmisé vállik.Formálisan kitörölték ugyan ,de attól Ő még hordozza a keresztség szentségét.

Annyira fura...

96. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 95. - 9303141eea)
2009. febr. 11. 14:26

Hát ez szép!!!:(

És ezt nevezik vallásnak?

2009. febr. 11. 14:25
én azt tudom,hogy a rokonunk fia nem értett eggyet a szülők vallásával /Jehova/ és lehet még más dolog is befolyásolta,de ki lett tagadva az unokatesóm a családjából.
94. toncsimimi (válaszként erre: 91. - 9303141eea)
2009. febr. 11. 13:54

Ezt úgy érted, hogy ha felnőtt korában úgy gondolja a Jehova családban felnövő gyermek, hogy ő még sem szeretne ebbe a közösségbe tartozni, akkor a család kitagadja őt?

Ha igen, ez borzasztó!!! Még csak nem is választhat szegény, ezt kell elfogadnia... :(

No comment!

93. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 90. - Toncsimimi)
2009. febr. 11. 13:45
Bizony-bizony, milyen igazad van. Nekem a szívem szakadna meg ha ilyen dolgoktól kellene megfosztanom.
92. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 89. - Yulcsy)
2009. febr. 11. 13:43

Senki nem mondta hogy nem vagy normális ember!!!

Továbbá meghallgatom mások véleményét is, de nem vagyok köteles elfogadni, és pont azért mert soha nem fogom én sem elfogadni a Jehova Tanúk vallásnézetét. És ebben neked mi van rossz?

91. 9303141eea (válaszként erre: 90. - Toncsimimi)
2009. febr. 11. 12:32
Igen,ez így van,se szülinap,se névnap,se zsúrok.A gyerekeket én is sajnálom,mert őket már baba korukban belenevelik ebbe a vallásba,én látom, hisz rokonaink is ezt csinálják.Rosszat nem tesznek a szülők,de akkor ha a gyerek felnőtt korában mégsem ezt a vallást választja, akkor kitagadják?Mert így van!!!!!Tiszteljük mások nézeteit is, de mi senkit nem rohanunk le,hogy márpedig ez az igazi vallás,ebben kell hinni.
2009. febr. 11. 11:49

Sziasztok! Úgy látom jól összekapott mindenki mindenkivel.

Nekem csak annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy a kislányom osztályába jár egy Jehova kislány. Őt semmilyen szülinapi zsúrra nem engedik el a szülei, sőt Mikulás csomagot sem szabadott elfogadnia, egyéb iskolai ünnepeken sem vehet részt...

Én csak a gyerekeket nagyon sajnálom, akik ilyen családban nőnek fel! Szerintem a szüleik rengeteg örömtől fosztják meg őket! :(

89. Yulcsy (válaszként erre: 88. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 11. 11:01
Már elnézést, de nem én kezdtem a másik kiosztását.Leítram egy egysoros gondolatot (amit szerinted magamban kellett volna tartani) és ezen Te teljesen kiakadtál.Fórumot, tudásbázist bárki kiírhat, nem ezzel van gondom, hanem azzal, hogy a másik véleményét -ami nem azonos a tieddel, képtelen vagy meghallgatni,csak neked legyen igazad. És igenis mindezek ellenére én is normális embernek érzem magam!!!
88. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 87. - Yulcsy)
2009. febr. 11. 09:57

Nem háborodtam fel!!!

Viszont nehogy ki oszz már!!! Semmi közöd ahhoz hogy itt beszélgetek más normális emberrel, és véleményt cserélünk. Ha nem tetszik hogy itt fórum témában beszéljük meg, menj más fórumra!

Hoxa anyánknak érdekes ezzel semmi baja nem volt, mert ha lett volna már letiltotta volna ezt a témát.

Találd felmagad máshol!!!:)))

87. Yulcsy (válaszként erre: 49. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 11. 09:16

Nahát, egy egysoros reagálásomra hogy felháborodtál.Ez igen!!!

Ha problémád van a sógornőddel, akkor azt Vele kellene megbeszélned és nem itt indítani egy fórumtémát.

Ja, nem ismerem a Jehova vallást nem volt még hozzá szerencsém.De valószínűleg meghallgatnám a másik véleményét is.Nem kell elfogadni,a másik vallását,de nem biztos, hogy fikázó véleményt kell róla mondani.Ő is piszkál a katolikus vallásod miatt?

86. borbelya (válaszként erre: 84. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 11. 08:36
ÁÁááá ne izgulj, én már itt sem vagyok.
85. borbelya (válaszként erre: 83. - 6087d9753d)
2009. febr. 11. 08:35

Ne ítélkezz már felettem ki vagy te????

Kikérem magamnak! Elmondtam a véleményemet, és az hogy ez nem egyezika tieddel látom mélységesen felháborít... no comment.

2009. febr. 11. 06:51
Húha:) Össze ne vesszetek itt nekem:)
83. 6087d9753d (válaszként erre: 82. - Borbelya)
2009. febr. 10. 21:54
Szerintem meg inkább magadba kellene mélyüljél kicsit, elvakult világba pont hogy te élsz!!! Igazad van és nem is akarlak megérteni, kérdés hogy te megérted-e magad!? Ahogy másokról alkotsz ilyen véleményt, ezt kétlem!
82. borbelya (válaszként erre: 78. - 6087d9753d)
2009. febr. 10. 20:23
Hagyjuk, más világban élsz, egy elvakult világban, nem fogod megérteni amire gondoltam!
81. 6087d9753d (válaszként erre: 80. - 9303141eea)
2009. febr. 10. 20:10
Akkor nem jól értelmezed a szavakat sem! Nézd meg valahol a koldulás mit jelent! Könyörögni nem kell, szerintem ha értelmesen és higgadtam elmagyarázod, hogy tehozzád ne menjenek, mert nem érdekel később se, akkor nem mennének. Ennyi a bűnük!? Mert ez nem sok!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook