Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? fórum

A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
140. 769918d4ef (válaszként erre: 10. - Edek)
2009. márc. 26. 00:18
Ez egy baromsag a verrel kapcsolatban.IGAZUK VAN JEHOVA TANUINAK mert meg az orvosok is elismertek hogy a veratomlesztes gyakran okoz nemvart komplikaciokat.(ugyanis azt a vert amit beadnak nehogy azt hidd hogy olyan emberektol veszik ,akik egeszseges eletet elnek,hanem legtobbnek komoly alkohol problemajuk van,meg cigi,vagy legjobb esetben egeszsegtelen taplalkozas stb...Mikor terhes voltam es vert kellett vegyenek tolem ott lattam egy asszonyt akin latszott hogy nem vmi rendezett volt ,tobb mint valoszinu nagyon szegeny korulmenyek kozott elhetett a ruhajabol nezve es az arcabol itelve vagy alig evett az az asszony vagy az alkohol tette olyanna...es legnagyobb meglepetesemre vert adott le jo nagy mennyiseget,azert hogy penzt kapjon erte.Utana beszeltem is vele es azt mondta hogy van 6 gyereke es alig eleg a fizetese ezert rendszeresen ad le vert hogy vhogy eljenek...Akkor azert adott le vert hogy a gyerekeinek tudjon venni vmit mikulasra.TE szivesen elfogadnad ezek utan a vert? Jehova tanui engedik hogy transzfuziot kapjanak,csak nem vert,hanem mas verpotlokat.Ez tenyleg nem egyenlo azzal hogy engedik meghalni a gyerekuket...es sztem pofatlansag azok reszerol akik ezt kitalaltak,mert csak azt mondtak hogy nem fogadnak el vert,de azt bezzeg nem tettek hozza hogy ennel egeszsegesebb megoldast valasztanak...a verpotlok barmilyen formajat ,csak nem vert.En is szivesebben fogadnek el verpotlot mint vert...valahogy irtoznek attol hogy nekem mas vere folyik az ereimben.Ugyhogy ez naluk megint egy nagyon okos valasztas.Csak nem tudom miert vannak igy rajuk allva egyesek ,elvegre ok megprobalnak a biblia szavai szerint elni ,mig egyes "okosok"meg azt se tudjak hol talalhato a zsoltarok konyve a bibliaban...ha egyaltalan van bibliajuk....Miert veluk foglalkoznak ennyien?annyi mas vallas van ameiknek aztan tenyleg 1 csepp logikaja sincs(pl a hit gyulekezet)megis jehova tanuira van mindenki raallva.Pedig sztem nagyon rendes emberek es amellett hogy nekik is van hibajuk meg ott is vannak ojanok akik nem oda valok ,de legalabb megprobaljak hogy megvaltozzanak.
139. 769918d4ef (válaszként erre: 125. - MelisUK)
2009. márc. 25. 23:05
Mar megbocsass de csak azt ne monnd hogy te ogorogul tanulmanyozod a bibliat:P?...mar ha olvasod egyaltalan...Amugy en regebb utana neztem ennek a "hazalasos"dolognak es tenyleg irja a biblia hogy azt kell tegyek,ezt tobb vallas is hivatalosan elismeri,hogy igy kene.Es en arra kivancsi lennek honnan hallottad azt hogy tudosokat,egyetemi tanulokat es oktatokat satanistaknak nevezik?????Nekem volt egy tanarom aki matek-fizikat tanitott es jehova tanuja volt,es a kozepsulin kivul nehany egyetemen is tanitott(Ez kicsit nem volna ellentmondasos?)Nem is tudom hogy tevedtem ehhez a temahoz ,de azt azert eszrevettem hogy nem en vagyok az egyetlen aki csak UGY ide tevedett:P Ne sertodjon meg senki se ram en tenyleg csak annyit akartam ezzel mondani hogy addig kar kommenteket fuzni a temahoz amig csak hallasbol tudunk vmirol vagy nem vagyunk BIZTOSAK abban hogy mi is az igaz rola...vagy esetleg nem jol ertettuk.En is tudtam volna irni dolgokat amit nem ertek jehova tanuinal,de sztem okosabb leszek ha TOLUK kerdezem meg mert szoba lehet allni veluk annak erejeig hogy megkerdezzem egyaltalan miben hisznek es miben nem...Eddig lett volna nehany alkalmam hogy beszeljek veluk de vhogy kerultem a dolgot.De ezek utan azert annyit megteszek hogy ha mar ennyire erdekel a tema (es ennyire mast mond mindenki),akkor mert ne ok mondjak el mibol all a vallasuk.(ok csak jobban kell tudjak mint mi:p)En szemely szerint egy kismamatol fogok kerdezoskodni akivel gyakran talizok mikor a kisfiammal setalok ott.1x akart adott vmi jehova tanui fuzetet nekem es probalt beszelgetni velem de akkor vhogy nem erdekelt az egesz dolog.De ezek utan kivancsi lettem mit miert mondanak.(ugyis van a mondas "holtig tanul az ember":P
138. 769918d4ef (válaszként erre: 128. - MelisUK)
2009. márc. 25. 22:15
Ne haragudj de ha azt se tudod hogy nem ugy mondjak hogy "JEHOVAK"hanem "JEHOVA TANUI",akkor nem tudom mennyit "vitatkozhattal"veluk...(Jehova az Istennek a neve,JEHOVA TANUI"pedig azok akik ot imadjak,)En nem jartam egyetemre de megis tudom,pedig jehova tanuja se vagyok...Sztem aki nem tud biztosan vmit roluk az ne kommentaljon,mert nem hagynank vki ojan irjon ide aki tenyleg tudja mirol van szo(aki jehova tanuja)?Elvegre a kerdes feltevoje arra kivancsi tudtommal hogy MILYEN ez a vallas ,es tenyleg miben hisz,nem arra hogy MI mit gondolunk vagy hallottunk rola...
137. 769918d4ef (válaszként erre: 107. - 036bf4cfe4)
2009. márc. 25. 22:00
Mar ne hari de szereinted az nem okoz oriasi karokat hogy evekig bizonygatod a gyereknek hogy van Mikulas es utana mint a villamcsapas ugy eri az hogy megtudja a valosagot????En sokkal jobban orvendtem volna ha megmondjak az igazat es nem neznek hulyenek akinek 1-6 evig azt mondjak van Mikulas es utana mastol tudom meg hogy csak kib..s az egesz.Annak az ajandeknak ugyanugy orvendtem volna az ev barmely idoszakaban,azert nem kell mikulassal hulyiteni.Volt ismeros kisgyerek akinek a szulei jehova tanui voltak(mert EZ a vallas neve ,ennyit en is tudok)es tobbszor kaptt ajandekot mint barmelyikunk az osztalybol es egyaltalan nem volt hianyerzete.En nem vok Jehova Tanuja de tisztelem oket szivembol.Es mar elhataroztam hogy ha lesz alkalmam bovebben utana is nezek mit miert mondanak mert hiaba mond nekem akarki akarmit en akarok meggyozodni mirol is van szo...Es az tuti hogy nem fogom mikulasal meg husveti nyuszival hujiteni a gyerekem,ahhoz senki se tul fiatal hogy tudja mi is az igazsag a mikulasrol...azert ajandekot meg mindent megkap de a hazugsag nem szukseges melle ,meg akkor se ha egyesek azt mondjak hogy ezzel a gyereknek akarnak jot.........
136. patrícia2000 (válaszként erre: 108. - *Petrence*)
2009. márc. 25. 17:16
igazad van, én is, kiábrándítóak.
135. efgabi (válaszként erre: 134. - MelisUK)
2009. márc. 7. 22:52

Valóban megváltoztatja a szöveg értelmét, ha máshogy fordítják, vagy ha kiragadnak belőle részeket. Mint például a katolikusok, akik Jób könyvéből csak azt a mondatot idézik temetéseken, hogy Isten adta, Isten vette el. Pedig ha elolvasnák az előtte lévő 20 verset is Jób első könyvéből, akkor kiderülne, hogy ez nem így történt.

Nem tudom, milyen fordítás szerint írod, amit írsz Jehova nevéről, de a Bibliában, Mózes 2. könyvében a 3. rész 13. versétől egyértelműen benne van a magyarázat, hogy mit jelent ez a név, tehát csak fordítani kell, az értelme benne van a szövegben.


Nem ismerem a pietisták felfogását, bizonyára nem a Biblián alapul, ha úgy vélik, hogy a tanulatlanok jobban megértik, mert ez sehol nem szerepel az Írásokban. A Biblia mindenki számára egyaránt érthető, csak venni kell a fáradságot, és el kell olvasni.


Talán félreértettél vagy sajátosan értelmeztél valamit abból, amit mondtak neked az adakozásról. Mivel mindenben a Bibliát tekintik alapul, ebben is. Az önkéntes adakozást tartják elfogadhatónak, kinek-kinek a lehetőségeihez mérten.


Valami olyat tulajdonítasz Jehova Tanúi nézeteinek, amiről Te magad írod, hogy a pietistáké. Az "értelmező" füzetecskék egy-egy témában összegyűjtik az arra vonatkozó Biblia-idézeteket, tehát nem értelmeznek, csak összegeznek. A vasárnapi összejöveteleken is ugyanez történik, az előadók egy-egy témában összegyűjtik a Biblia odavonatkozó verseit, és saját szavaikkal kiegészítik. Jézus is mindig szemléltetésekkel értelmezte az Írásokat, ezt teszik a Tanúk is. Nem oktatják a Bibliát, csak ahhoz nyújtanak segítséget - ha kéred -, hogy együtt olvassátok. Ha pedig nincs Bibliád, akkor adnak is. A Bibliában pedig benne vannak az értelmezések, nem kell ilyeneket ráerőltetni.

134. MelisUK (válaszként erre: 130. - 0dac5cb776)
2009. febr. 17. 10:12

Ahhoz, hogy egy szöveg értelmét megértsd, nem pusztán a szöveg lényege szükségeltetik, hisz az értelemhez az egészből indulunk a rész felé, majd a részből az egész felé. Ilyen iránya van a megértésnek. Tehát nincsenek olyan részek, amik "fölöslegesek", azaz nagyon nem mindegy, hogy egy fordítás hogyan adja vissza a szöveg értelmét, ergo nem "csak" a lényege fontos. Egy pici részlet (máshogy fordítva) az egész szöveg értelmét megváltoztatja.

Jehova a mai magyar nyelvre lefordítva Istent jelenti, a mai magyar Isten kifejezésbe nem foglaltatik bele a sátáni kép, szóval a fordítás tökéletesen megállja a helyét, ezért is használják. Erről szól a fordítás, az értelmet kell átvinni a jelenkor számára. Tehát a fordítói munka már eleve értelmezés.


Egy szóval nem mondtam, hogy a Jehova Tanúi szerint a tanult emberek sátánisták, ezt a radikálisabb pietisták gondolják így. De ha a Jehova Tanúi is úgy vélik (mint a pietisták), hogy a tanulatlan ember jobban megértheti a Bibliát, akkor bármikor előfordulhat közöttük is szélsőséges felfogás. Ha már az egyik részben megegyezik fölfogásuk (a pietistákkal), akkor előfordulhat, hogy a másik is előtérbe kerül majd.


Lehet, hogy már nincs pénzbeszedés, erre nem kérdeztem rá a legújabb szombat délelőtti beszélgetőpartnereimtől, hamarabb lemondtam a társaságukról. De régebben kellett, hogy legyen, vagy akkor évekkel ezelőtt hazudtak azok az általunk ismert Jehova Tanúi.


Ha a Jehova Tanúi szerint a tanulatlan ember jobban megértheti az Írást, akkor miért kell értelmező füzetecskéket gyártani, miért kell "kitárgyalni" az Szetnírást, miért nem pusztán fölolvasásokat végeznek vasárnaponként? Akkor nem kell irányítás a megértéshez, nem? És a tanulatlan ember miért jön a házamba oktatni a Bibliát? Miért nem egyszerűen csak elhív a vasárnaponkénti összejövetelekre és egyszerűen ad egy Bibliát? Miért erőltetnek rá értelmezéseket?

133. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 130. - 0dac5cb776)
2009. febr. 17. 10:00

"Azt, hogy az új világban mindenki fiatal lesz, nem Jehova Tanúi találták ki, hanem a Biblia tanítja"


Hát ha ezt tanításnak lehet nevezni? Én egészen másképp nevezném.

132. MelisUK (válaszként erre: 129. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 17. 09:53

Számomra a Szentírás ugyanolyan történelmi hagyomány, mint bármely más írott hagyomány, ami értelmezésre szorul a jelenben élők számára.


Viszont az általad írott valások és szekták hadováját én se értékelem pozitívan, logikát tényleg nem nagyon lehet találni bennük.

131. 7bbd54d06f (válaszként erre: 123. - Efgabi)
2009. febr. 16. 23:56
nagyon okosan érvelsz igazad van!!! ez a monológod teljesen megkérdőjelezhetetlen!
130. 0dac5cb776 (válaszként erre: 128. - MelisUK)
2009. febr. 16. 19:11

Valóban sokféle fordítás létezik, de ha elolvasod a lényege ugyanaz mindnek.

Azt, hogy az új világban mindenki fiatal lesz, nem Jehova Tanúi találták ki, hanem a Biblia tanítja!

Az biztos, hogy teljesen egységesek a Tanúk az egész világon, tehát sehol sincs pénz szedés.A Jehova név nem fordítása az Isten szónak, mert az Isten szó hatalmast jelent, és a Biblia sátánt is említi, mint istent.Ezt a sátánista dolgot nem értem, hogy mi? Úgy érted, hogy a Tanúk azt mondják, hogy aki tanult az sátánista? mert ha te így hallottad, akkor ez is téves, ugyanis a Tanúk között rengeteg egyetemet végzett ember van.Nincs azzal baj.

129. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 128. - MelisUK)
2009. febr. 16. 18:49
Logikát keresni egy szekta hadovájában, vagy bármelyik vallásban?
128. MelisUK (válaszként erre: 126. - 0dac5cb776)
2009. febr. 16. 17:22

A fizetés egy részének beadását jehovák mondták, lehet, hogy nem kell minden királyság teremben beadni, ezzel nem vagyok tisztában. Én már nem Mo-on élek, ezt még évekkel ezelőtt mondták magyar jehovák. Szombat délutánonként följártak hozzám "vitatkozni" itteni skót jehovák, szép eszmefuttatásokat végezhettünk volna, de mindenképp ragaszkodtak hozzá, hogy az armageddon után mindenki fiatal lesz, mert ki szeret öreg lenni. Kérdem én, akkor miért ábrázolják a kis füzetecskéik a jövőt is úgy, hogy vannak gyermekek, felnőttek és öregek? Erre nem tudtak válaszolni. Szerintük mindenki pl. 20 éves lesz, mert az olyan szép kor, mindenki 20 éves szeretne lenni... Érdekes.


Ki fordította a Jehova Tanúinak a Bibliáját? Hány Biblia fordítás van? Rengeteg. Szóval igenis másféle fordítása van a jehova bibliának, ugyanúgy, mint ahogy rengeteg féle fordítása van a katolikus, református és még sorolhatnám, hogy milyen Bibliáknak. És az értelmük bizony jócskán eltér egymástól, ezért ajánlatos megtanulni az eredeti nyelveket, melyeken a Biblia íródott.

Ha valaki vallásos, akkor igazán tisztában lehetne ezzel. Valóban, én egyetemen tanultam ezeket, rengeteg dolgot a Bibliákról, a Biblia-fordításokról, hogy milyen részeket hagytak ki bizonyos Szentírásokból és hogy miért. Tisztában vagyok vele, hogy, hogy az eredetiben Jehovának írják Istent, de az Isten szó pusztán fordítása a Jehovának. Ha már fordítunk, akkor miért hagyjuk meg a Jehovát Jehovaként, ha az Isten ugyanazt fejezi ki és közérthető?


Úgy látom nem értetted a pietistás hasonlatomat. Nem arról van szó, hogy "diplomához kötni a hitet", ejha, ez elég nevetséges... Hanem arról, hogy a tanult embereket Sátánistáknak nevezik, szerintük tanult ember nem értheti meg az Írást. És nem elég az általad írt "tiszta szívvel keresni Istent" a pietisták szerint, hisz a Szentírás vagy megnyílik előtted, vagy nem és ha elzárulkodik előled, akkor bámilyen értelmezésnek is veted alá a szent szöveget, pl. hermeneutikai vizsgálatnak (ez a magasabb szinvonalú vizsgálat), vagy bármilyen vallási csoportba is kerülsz, ha az Írás előtted nem nyílik meg, akkor bizony "cseszheted".

2009. febr. 16. 17:17
de mégis Isten imádságát tudtommal a jehovák nem használják, a Miatyánk ki vagy a mennyekben....
126. 0dac5cb776 (válaszként erre: 125. - MelisUK)
2009. febr. 16. 16:33

Jehova Tanúinak nincs másféle fordítása!

Az amit használnak kicsit érthetőbb(nem régies a szöveg) de ugyan az, mint,pl:a Károli Gáspár fordítás.

Már volt róla szó itt a fórumon, hogy senkinek nem kell beadni a fizetése semennyi részét!

Ha van Bibliád és kinyitod a zsoltárok 83:18 nál láthatod, hogy Istennek van neve!Ez a név pedig a Jehova.Az eredeti szövegben közel 7000 szer szerepel ez a név, a Károliban 8-szor a régi katolikus fordításban szintén nagyon sokszor benne van ez a név.A legújabb fordításokból van, hogy kihagyják, de akkor is fenn maradt ez a név.Jézus is azt kérte a minta imában, hogy "szenteltessék meg a te neved" tehát használnunk is kell!! Ha nem lenne fontos akkor nyilván a teremtő nem jelenti ki a nevét nekünk.

És, igen ez tényleg így van ahogy írtad, a Bibliához nem kell egyetem! Elég ha valaki tiszta szívvel keresi Istent! Furcsa is lenne, ha Jehova diplomához kötné a hitet, és az ismeretet!

125. MelisUK
2009. febr. 16. 15:14

- Más a Bibliájuk.

- Terjeszteniük kell a vallásukat házalásos módszerrel - ami nem valami szép dolog, sőt kifejezetten zavaró, de még mindig jobb változata a muszlimnak, ahol akár fegyverrel is terjeszthetik a vallást...

- A fizetésük valamennyi részét be kell adniuk a közösségi pénzbe.

Nagyon fura módon értelmezik a saját kis Bibliájukat, pedig ha már Istent is Jehovának nevezik, akkor tudhatnának kicsit ógörögül is, hogy utánanézzenk az eredeti részeknek.

(Már ami ógörögül van, pl Pál apostolt ajánlatos görögül is tanulmányozni, fantasztikus, sőt, ajánlatos a különböző bibliafordításokat összehasonlítani, oltári különbségek vannak. Sőt, érdekes az egyes apostolok sztorijait is összehasonlítani, azok sem egyeznek ám meg! :P)

- Azt nem tudom, hogy a Jehovák is egy véleményen vannak e a pietistákkal, akik szerint a tudatlan ember sokkal jobban megértheti a Szentírást, mint a tudósok, sőt, ők a tudósokat és az egyetemen tanulókat és oktatókat még sátánistáknak is nevezik... Vannak érdekes dolgok. :P És szerintük aki nem érti meg az Írást, az előtt maga a szöveg zárulkozik be, nincs értelme semmiféle hermeneutikai hókuszpókusznak, akkor sem fogják megérteni, hogy mi is van benne, hisz maga a Szentírás nem nyílik meg előttük...

- Szerintem a tradíciót "egy kalap alá véve" kell kezelni, melyek írásos formában vannak, tanulmányozzuk hát. De ne dőljünk be mindenféle értelmezésnek, nézzük meg magunk, hogy számunkra mit mond a múlt.

124. 9303141eea (válaszként erre: 122. - Efgabi)
2009. febr. 16. 14:51
lehet nekik az a jó, az én lányom nem tudná elfogadni,, hogy ezután ne legyen mikulás, Jézuska, karácsonyfa,lehet megszokás,de nekünk ez a jó és ezen nem változtatunk.nekik valószínű máshogy telik az ünnep, de azt sem hiszem, hogy meghittebb,mint mikor egymást karácsonykor megajándékozzuk,nem nagy ajándékokkal,de együtt van a család, örülünk egymásnak,beszélgetünk. a karácsonyt meghittsége nagy,nálunk legalábbis.
123. efgabi (válaszként erre: 107. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 16. 00:03

Azért, mert egy egész ország ugyanazt a szokást tartja helyesnek, még nem biztos hogy jó. A középkorban az egész világon azt hitték, hogy lapos a Föld, Galileit majdnem máglyára küldték emiatt, pedig neki volt igaza. Tehát nem attól válik valami igazzá, helyessé vagy hitelessé, hogy sokan csinálják. Hozhatnám példának a fasizmust vagy a kommunizmust is, mindkettőben rengetegen hittek, több országnyi ember, mégsem mondanám egyiket sem követendőnek.

Más kereszténynek mondott vallásokban azt hogyan egyeztetik össze Jézus szavaival (kardtól vész ki kardot fog), hogy háborúkban megáldják a fegyvereket? Ez nem álszentség? Mert a Tanúk a II. világháborúban nem voltak hajlandóak fegyvert fogni, ezért őket is elvitték koncentrációs táborokba.


A kisgyerekek meg egyébként mintakövetők, azt utánozzák, amit otthon látnak. Kamaszkorukban kezdenek el lázadni a szüleik ellen, teljesen mindegy, hogy azok addig hogyan nevelték őket, ez életkori sajátosság. Később, felnőttkorukban fogják eldönteni, hogy mi volt számukra hitelesebb, és aszerint élik tovább az életüket. Még az is előfordulhat, hogy jóval később, esetleg idős korukban jönnek rá, hogy a szüleiknek volt igazuk, és akkor visszatérnek ahhoz az életformához.

Általában egy gyerek is tudja, hogy a cselekedetének a következménye büntetés vagy jutalom lesz, rajta áll a döntés, hogy melyiket választja. Ezt jelenti a SZABAD AKARAT!

122. efgabi (válaszként erre: 91. - 9303141eea)
2009. febr. 15. 23:31

Minden szülő beleneveli a saját vallásába a gyerekét. Az talán jobb, ha csecsemő korban keresztelnek meg egy gyereket, aki azt sem tudja, mivel jár ez a megkeresztelés?

Az sem biztos, hogy az jobb, ha a gyereket X éves koráig ámítják, hogy a Mikulás meg a Jézuska hozza az ajándékot, aztán csalódik, amikor kiderül ez a hazugság. Meg kellene kérdezni azokat a gyerekeket, hogy mit gondolnak ezekről az ünnepekről. Valószínűleg tisztában vannak azzal, hogy miért nem vehetnek részt benne.

121. 0dac5cb776 (válaszként erre: 119. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 15. 13:20
Én ilyet még nem hallottam, hogy a Tanúk nem visznek virágot! Én már 4 vagy 5-ször voltam J.T temetésen, és rengeteg virág volt, mindenki vitt.A sógornődék biztos nem azért nem vittek, mert Tanúk!!
2009. febr. 15. 08:19
Szerintem jó fejek és ezerszer különbek mint a többiek, nem trágárkodnak, nem isznak, nem gorombák, én az adóm 1% át már évek óta nekik adom :)
2009. febr. 15. 07:55

Sziasztok!


Pénteken megvolt a temetés, és valóban ahogy említettétek nem hoztak virágot a Jehova Tanui sogórnőmék.Viszont kedvesen viselkedtek.

118. 9303141eea (válaszként erre: 117. - Pircsi24)
2009. febr. 13. 09:02
egyetértek veled. az erőszakot is illetően, biztos közöttük is vannak erőszakosabbak és kevésbé rámenősek. mi jehováktól vettünk házat tavaly nyáron, rokontól. ők is biztos buliznak,mert sok borosüveget dobáltunk ki.
2009. febr. 12. 22:19
Ugyanúgy törvénytisztelő ember válik a jehova vallású gyerekekből is, mint akármelyikünk gyermekéből. A gondos nevelésen és a szereteten múlik mi lesz belőle nem a karácsonyon vagy a szülinapon ... azon hogy elmagyarázzák neki is ahogy mi is elmagyarázzuk a gyermekeinknek más vallásokban mi a szokás. Nem hiányoznak nekik ezek az ünnepek, mert ők is megélik ezeket az ünnepeket csak nem nevezik ünnepnek .. és nem azt látják hogy különböznek a többiektől, hanem azt hogy mások másképp csinálják de az eredmény ugyanaz.
2009. febr. 12. 22:10
Én sem kedvelem őket, de csak azért nem mert piszkosul erőszakosak. Viszont ismerek több családot akik ilyen vallásúak nem ennyire morbid a helyzet ahogy hiszitek. Ugyanúgy buliznak mint mi, ugyannyiszor összejön a család van nagy evészet - ivászat, mindent megkap a gyerek amit megálmodott .. csak nem karácsonyra vagy szülinapra, hanem azt mondják neki hogy: csak úgy. Nekik is ugyanúgy vannak élményeik mint a katolikus, zsidó vagy arab gyerekeknek. Közel sem ilyen tragikus a helyzet szerintem :)
115. 6087d9753d (válaszként erre: 113. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 12. 20:09
Jajj, mindjárt sírok, jujjj :D
114. 6087d9753d (válaszként erre: 112. - Borbelya)
2009. febr. 12. 20:06
Csak visszatért :D
113. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 111. - 6087d9753d)
2009. febr. 12. 19:03
Én először azt hittem kiscsoportos vagy mert a "logikád" azt bizonyítja. Nem tudom van e agyi inplantátum, inkább az kellett volna.
112. borbelya (válaszként erre: 111. - 6087d9753d)
2009. febr. 12. 18:48

Ne haragudj, de annyi sületlenséget hordasz itt össze, hogy már nem bírom szó nélkül.

Miért nőne fel hazugságban??? Olvass már erröl el egy könyvet, és majd megtudod, hogy ez mennyire fontos a gyerek életébe!

111. 6087d9753d (válaszként erre: 107. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 12. 14:49

UIyan már!

Az mivel jobb, hogy azon nől fel a gyerek, hogy hozza a karácsonyfát a Jézuiska, meg az ajándékot! Aztán kiderül, hogy csak a szülők szórakozása! Hazugságban nől fel a gyerek!!!

Azzal egyet is értek, hogy rossz pogány szokások, bár én is szeretem a Karácsonyt, mégis kilehetett volna találni máshogy is!

Ez olyan, mint amikor beáll valaki a sorba, követik mások is. Végül egy egész sor áll már, de azt sem tudják miért állnak ott...de mások is ezt teszik, biztos jó:) Na, ez az emikor 1 bolond százat csinál! Ezek az ünnepek is ilyenek! Felveszik a sok kölcsönt, csak hogy ezekre költsék! Én meg azt mondom, a szeretetet nem csak ilyenkor kell "mutatni" inkább ez a képmutatás! Ha valaki csak úgy, minden ok nélkül megajándékozza a másikat, az tiszta érzelmekből van és az az igazi meglepetés!

Én nem állok, itt se ott se, a saját véleményem mégis az, hogy nem biztos a "szokásaink" a legjobbak!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook