Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Teljes életmódváltás cukorbetegség miatt. Avagy, hogy kezdjek neki a nulláról? fórum

Teljes életmódváltás cukorbetegség miatt. Avagy, hogy kezdjek neki a nulláról? (beszélgetős fórum)


12. katt2
ápr. 12. 21:44
Mi legyen a mozgás? Esténként elmész sétálni. Nem kell gyorsan, nem hajt a tatár. kezdetben menj 1000 m-t. Egy hét múlva a dupláját. Ez látszólag nem nehéz, megszokja a szervezet, nagyon hamar. Ha ez már megy, akkor vegyél lábsúlyt. Ezt a bokád főlé lehet felcsatolni, nehezíti a járást. 2 x 2,5 kiló felett ne használj, mert az baleset veszélyes is lehet. Az igazi az, ha az úton vannak emelkedők, leejtők is. Érdemes beöltözni, hogy izzadj a ruha alatt. Kapucni, tavaszi kabát, stb. persze a későbbiekben emelni kell a távolságot, meg sebességet is. Egyébként a táplálkozásról meg legyen irányadó Bnedora naplója.
11. globus (válaszként erre: 4. - Amaunet)
ápr. 12. 10:20
Hát ez sajnos így van. Nincs spontán fagyi, street food kajából semmi. Jó, ha mindig van nálunk egészséges rágcsa, én sárgarépát eszek, mint a nyúl 😀
10. horex (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 12. 10:09
1es vagy 2es?
9. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 12. 09:44
Milyen kár hogy neked nem lehet privit írni.
ápr. 12. 09:42

Ez a többszöri evés már elavult nézet, azt mondják az okosok. De még mindig sok helyen ezt mondják.

Sztem nem is az étkezések számát kell meghatározni, hanem, hogy mit eszünk.

A legnagyobb mennyiségben növényi termékeket kell bevinni, cukorbetegként gyümölcsöt nem igen szabad enni. A tejtermékek szintén nem túl jók, magas az inzulin válaszuk, illetve gyulladásokat generálnak a szervezetben. Ebből is érdemes a növényit választani.

Ha szénhidrát, akkor az ne fehér liszt legyen, hanem zab, durum, tk, illetve már rengeteg gm liszt va ( hajdina, csicseri, stb.)

7. bnedora (válaszként erre: 6. - Amaunet)
ápr. 11. 23:17
Igen, több, de másképpen hangzik. Sokan úgy gondolják, hogy a "többszöri" azt jelenti, hogy akár óránként ehet keveset.
6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Bnedora)
ápr. 11. 22:46

Az 5x az már több.:)

Számomra ezt javasolták. Tartottam is egy ideig, de visszatértem a napi 2x étkezéshez. Késő délelőtt és késő délután. Nekem így kívánja az energiaellátásom. Sok fizikai munkát végzek.

Ha csak a gép előtt ülnék, akkor tudnám tartani a többszöri étkezést.

5. bnedora (válaszként erre: 4. - Amaunet)
ápr. 11. 22:35
A többszöri, kevés ételfogyasztás a cukorbetegeknek nem ajánlott. Max. 5x étkezés javasolt, arányos időközönként, kb. 3 óránként. A 3 főétkezés között én a gyümölcsöt, kefirt, joghurtot iktattam be. Kenyeret, krumplit, rizst minimálisra kell csökkenteni.
ápr. 11. 22:19

Ami még fontos... többször egyél keveset!

A jóllakottság érzéséről kell lemondanod.

Ismered a mondást: Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 11. 21:52

Kezdd az étkezéssel! Nem kell semmilyen diétát követni, csak változtatni a szokásaidon.

Elsőként lemondtam a kenyérről. Egy időben teljes kiőrlésűt vettem, de ma már nem eszem kenyeret.

Válassz valamilyen édesítőszert, ha nem tudsz lemondani az édes ízről!

A tavasz, nyár nagyon jó időszak a váltáshoz. Friss zöldségek, saláták percek alatt összedobhatóak.

Nekem a sült hús és zöldsaláta nagyon bejött. Jól is laktam és az energiaszintem is nőtt. Ez pedig hajlamosít a mozgásra.:)

Mozgásnak nagyon jó kezdés a gyaloglás, a séta. Főleg, ha túlsúlyod van. Túlsúllyal intenzív mozgásba kezdeni balesetveszélyes és többet árt, mint használ. Esetleg szobabicigli, lassan, komótosan. Fokozatosan kell terhelni az izmokat és izületeket.

ápr. 11. 19:49
Én 9 éve vagyok cukorbeteg. Anno engem is sokkolt, mikor közölték velem. Nyitottam naplót: "Cukorbeteg lettem" címmel. Nézz bele, sok mindent írtam ezzel kapcsolatban. A séta sokat jelent a fogyásban.
ápr. 11. 19:31

Tegnap kaptam meg a diagnózist,és sokkolt.Még mindig nem térek magamhoz.

A diéta se megy,a mozgás se.Semmi.Teljesen kibuktam emiatt,nem tudom hogy kezdjem el az egészet.És még mellé fogynom is kéne,nagyon sokat.Semmi segítséget nem kaptam az evéssel kapcsolatban,egy tájékoztató füzeten kívül ami semmit se ér mert mind mást mond.Illetve mozgásrol se mondtak semmit csak azt hogy mozogjak valamit és ennyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook