Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. fórum

Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak.

58. Zsanetta (válaszként erre: 48. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 18:55

Természetesen meg lehet érteni azokat a nőket párokat akiknek nem lehet babájuk, hogy vágynak rá, és örülnek ha örökbe fogadhatnak, de mégsem lehet ebből kiindulni, hogy egy gyerekkel örömet lehet más embereknek szerezni.


Idéztelek:(


Miért szerintem egy gyermektelen pár ne fogadjon ökbe hidd el lehet ügy szeretni azt a gyermeket mintha a sajátja lenne.


Szóval fogalmad sincs mit jelent gyermektelennek lenni és csak ábrándozni egy kisbabáról.

Tudod mit tedd össze a kezedet hogy neked megadatott és inkább este mondj el egy imát.

DE lehet örömöt okozni egy párnak hisz ő nekik nem lehet sajátjuk és ez a lány pedig megadta nekik azt amire vágytak.

57. tamaryn (válaszként erre: 52. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:53

na persze,az élet nem habostorta!

de ha leszármazottad van akkor kötelezettséged is.ez ezzel jár.

irtad milyen sok a hir a tvben..arról is sok a hir,mikor az édesszülő mosakodik hogy milyen szorult helyzetben volt és nem tudta vállalni a gyerekét.merthogy meg szokta keresni az igazit legyen bármilyen ideális a nevelőszülő.a gyerek márcsak ilyen.és akkor mi következik?

56. édesmandula (válaszként erre: 34. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 18:52

Aki a nyílt örökbeadás mellett dönt, az 9 hónapig készül az életen át tartó lemondásra...


Persze jó lenne ha minden gyerek az anyja mellett lenne, jó lenne ha nem lépne félre senki, jó lenne ha mindenki megkapna mindent amit akar...csak ez sajnos nem így van. Ha választhatnál hogy anyád mellett cseperedj fel, aki lehet pelenkát nem tud alád adni, nem lenne apád és anyu mindig ideges és munkát keres, mert nem tud tovább tanulni már és te bölcsiben élnél-tanulnál meg mászni, járni-, és utána oviban és alig látnád anyut és minden vágyad az lenne, hogy veled legyen végre, csak veled és ne legyen ideges, hogy a nagyi haragszik rá miattad esetleg, vagy hogy megismer egy férfit akibe beleszeret és nem biztos hoyg boldogok lesznek, vagy nem biztos hogy az a férfi szeretettel tekint rád...vagy pedig úgy nevelnek, hogy tudod nem az igazi szüleid, de van apukád, anyukád, így hívod őket, szeretnek-imádnak, van szobád, kisautód-babád, kapsz enni és van párna a fejed alatt...esetleg egyszer kíváncsi leszel és felkeresed a biológiai anyukád, esetleg nem.


Őszintén remélem, hoyg az ad örökbe így babát, aki tisztában van vele, hogy nem tudja felnevelni, akár családi, akár anyagi, akár saját lelki okoknál fogva! Aki nem érzi magában az erőt, lelkileg, anyagilag, aki nem érez támogatást és nem tud mást tenni, de abortálni sem akar, vagy mer.

55. Gica86 (válaszként erre: 51. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 18:50
ne kötözködj! Jobb lenne, ha megölné?? Sokan ezt teszik!
54. Tamianyu (válaszként erre: 50. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:49

Hát ha így lehet nevezni valakit már azért is mert nem gyilkos....

Azért ahhoz nagyon elvetemültnek kell lenni,vagy nagyon elmeháborodottnak,hogy megölje valaki a gyerekét.

53. vkatka
2010. ápr. 25. 18:49

Szerintem azt nem írta senki, hogy örömet okozott neki az hogy le kellett mondania agyerekéről!

El sem tudom képzelni, milyen nehéz döntés lehetett, én magam nem is lennék rá képes.

52. Gica86 (válaszként erre: 49. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 18:49
Igen, lehet, sőt biztos. De ő nem akarta, h a gyermeke ilyen körülmények között éljen! Gondold el, mit számít az az 50.000ft?? Mire elég?? Ha meg csak GYESt kapna, arról ne is beszéljünk...Nekem a GYES+családi elmegy a gyerekre, teljes egésszében, és még hozzá is kell tegyek..
51. tamaryn (válaszként erre: 50. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:48
az nemes cselekedet hogy nem öli meg?nehogymár ezért kitüntetés jár!
50. Gica86 (válaszként erre: 48. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 18:46
nem az a szép, és nemes cselekedet, h odaadja a gyermekét, hanem az, h nem öli meg!!!Sokakkal ellentétben!!Nem egyszer hallani a hírekben...
49. tamaryn (válaszként erre: 46. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:44
sokan vannak, akik ezt megteszik.akár egyedül is.a gyerekükért.de akkor sem adják másnak.
48. Tamianyu (válaszként erre: 36. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:43

Igaz,természetesen a gyerekgyilkosságnál ez sokkal jobb megoldás ha örökbe adja.A módjaihoz nem tudok hozzászólni,hogy hogyan jobb intézni,szerencsére nem kellett ezzel soha foglalkoznom.

Természetesen meg lehet érteni azokat a nőket párokat akiknek nem lehet babájuk,hogy vágynak rá,és örülnek ha örökbe fogadhatnak,de mégsem lehet ebből kiindulni,hogy egy gyerekkel örömet lehet más embereknek szerezni.A gyerek nem árucikk.Mert írnak itt olyat is,hogy milyen szép és nemes cselekedet...Hát szerintem meg nem az lemondani a gyerekünkről,sőt...Ez mindenképpen kényszer,ilyen vagy olyan okok miatt,de semmi képen nem jó.Ezzel nem azt mondom,hogy elítélném aki erre kényszerül,oka biztosan van rá ha nem tudja vállalni,csak az érzelmi oldalát megérteni nem tudom,és nem tudnám magasztalni aki megválik a gyerekétől.Így,hogy magam is anya vagyok tudom,hogy soha le nem mondanék a gyerekeimről.

2010. ápr. 25. 18:42

az az én vélemény ,egy vélemény a sok közül.

gica köszi

46. Gica86 (válaszként erre: 45. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 18:41
Szerintem itt nem arról 2000ftról van szó, amibe a net kerül. Van gyereked, tudod mennyibe kerül egy kisgyerek havonta, nem kell részleteznem.... még ha dolgozik is, egyedül van, miből tartsa el a kicsit? Abból az 50.000ftból, amit kap GYED és családipótlék címen?? Vagy ne adj isten, GYES+családi??
2010. ápr. 25. 18:38
És nekünk is csak úgy lett egyébként netünk hogy anyu mondta hogy legalább ez szórakoztasson minket mert nincs rá pénz és kaptuk tőle ajándékként,ha annyira rossz az anyagi körülménye akkor honnan netezik???Mert akkor arra sincs pénz.
44. Gica86 (válaszként erre: 43. - Zsanetta)
2010. ápr. 25. 18:36
így van. Ő keres szülőket, és nem más, ő mondja meg, hová kerüljön a baba, és nem az alapítvány....
2010. ápr. 25. 18:35

és ha már lehetett választani inkább igy mint alapitványon keresztül.

mert megismerte az örökbefogadó szülöket,tudja jó helyre kerül.

42. Gica86 (válaszként erre: 40. - Vkatka)
2010. ápr. 25. 18:33
Köszi!
41. tamaryn (válaszként erre: 34. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 18:33
Bravo:)
40. vkatka (válaszként erre: 36. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:32
Teljesen egyetértek veled.
2010. ápr. 25. 18:31

az élet sosem arról szólt hogy milyen marha nagyon igazságosos!

Valaki gazdag-valaki szegény

valaki árva-vki nem

valakinek van párja -valakinek nincs

valakinek megadatik hogy ha már csak ránéznek teherbe esik-valaki évekig küzd érte

de nem foghatom fel neki miért sikerül és miért nem sikerült nekem.

Egy felelöségteljes hisz biztos fájdalommal éli meg,de tudja megtett mindent azért hogy jó szülőhöz kerüljön.

szerintem igen is 23 évesen le a kalappal a tette előtt hogy ő és nem más,megtette azokat a lépéseket hogy boldog lehessen az a kisbaba.

38. tamaryn (válaszként erre: 29. - Gica86)
2010. ápr. 25. 18:31
Ebben egyetértek!Ki- ki döntsön belátása szerint.
37. vkatka
2010. ápr. 25. 18:31
Szerintem ez egy nagyon szép és nemes cselekedet, hogy nem ölte meg a babát, helyette boldoggá tett egy gyermektelen házaspárt, ezzel lehetőséget adott a gyermeknek egy jobb életre.
36. Gica86 (válaszként erre: 34. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 18:31
Van benne igazság...DE!!! Mennyivel jobb lenne, ha azt hallanád a hírekben, h találtak egy kisbabát ebben és ebben a kukában... Ez a lehető legjobb megoldás.... És szerintem az örökbefogadás ezen módja sokkal jobb, mint az alapítványon keresztüli, ugyanis sok rosszat hallottam, (ha fizetsz, hamarabb tudsz örökbefogadni) Na ez szép dolog?? Hát szerintem gusztustalan...
2010. ápr. 25. 18:29
Kár ezen veszekedni,aki a gyermekét szereti így látja akinek nem kell és nem szereti a gyermekét máshogy.Mindenki más és mást érez,neki nem kell,így döntött.Én kértem volna segítséget a megfelelő szervezettől ha nem lenne velem senki.Ő nem és ezt tiszteletben is tartom,szerencsére nem én vagyok ő.Írjon vagy bántson ezért aki másképp látja nem érdekel az én szemléletem nem változik,SZERETEM A GYEREKEM és minden egyes pillanat vele egy csoda ahogy rám néz és azt mutatja a kis szemeivel-anya vegyél fel és ölelj meg!!!Nincs ennél csodálatosabb!Kocsit a 18.szülinapjára bizonyára nem kap és nike cipőt sem de az életem és a szeretetem IGEN!
34. Tamianyu (válaszként erre: 13. - Édesmandula)
2010. ápr. 25. 18:27

Szerintem az érzelmi oldalát majd csak akkor fogja igazán megtapasztalni,amikor oda adja a megszületett gyerekét a "szüleinek",és bele gondol,hogy tőle távol fog élni,mások fogják felnevelni.Számomra ez felérne egy halálos ítélettel ha ezt kellene tennem.Soha nem tudnék belenyugodni,hogy a gyerekeim ne velem éljenek!!!

Ezt csak az látja nagyszerűnek,aki nem szülhet,vagy aki nem szereti a gyerekét.De aki igen,az nem mondja erre,hogy nagyszerű amikor el kell szakadnia egy újszülöttnek az édesanyjától.Az örökbe fogadás remek dolog a gyereknek akiről lemondtak a szülei,aki nem élhet a saját családjában,öröm annak akinek nem lehet babája,de mindenképpen kényszermegoldás,és nem egy ideális szép dolog!Egy ember egy gyerek nem tárgy,akivel örömöt szerzünk egy másik embernek.Legalábbis nem így kellene lennie.Joga lenne minden gyereknek az anyja mellett felnőni szeretetben biztonságban békességben.És eléggé sajnálatos,hogy ez nem adatik meg mindenkinek.Azt a bizonyos köteléket ami anya-gyermek között van semmi nem vághatja át!És minden embernek szüksége van a szülőanyjára bármilyen körülmények között is nő fel,joga van ismerni ha jó ember ha nem,mert olyan nincs,hogy valaki semmit ne érezzen az anyja iránt,még akkor is ha más rendes emberek nevelik fel,akik valóban szeretik Őt.

Nem véletlenül van a mondás,"Anya csak egy van",ez így igaz.

33. Gica86 (válaszként erre: 32. - Zsanetta)
2010. ápr. 25. 18:27
Egyetértek!!!!!
2010. ápr. 25. 18:26

szerintem ha lett volna más választása és lehetösége megtartaná,de gondoskodik igy is róla mert keresett nekik egy rendes szülőpárt.

ő választotta ki,nem intézmény,nem alapítvány.

Szerintem a lehető legjobban döntött.

31. Kmeli (válaszként erre: 15. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 18:26

Nem is állította senki,hogy a véletlen műve bármi is.De bárki kerülhet olyan helyzetbe,amikor a két "rossz" lehetőség közül a "jobbikat" kell választania,és lehet hogy egy olyan döntést kell meghoznia ami nem mindenkinek lesz szimpatikus,de olyankor nem azt nézi hogy ki mit gondol és mond,hanem azt teszi,amit a szíve és/vagy az esze diktál.A cikk írója sem véletlenül esett teherbe,nyilván,és itt lehet a felelősségről beszélni,és jogos is,de ettől függetlenül a szituáció,és az okok pontos ismerete nélkül ítélkezni egyáltalán nem bölcs dolog...

Én megértem a topic íróját,amit tett,az egy nagyon kemény,és igenis felelősségteljes döntés volt,amihez nagyon sok erő,és szeretet kellett.


Én vitatkozni erről nem kívánok senkivel,tehát itt a témát részemről le is zárom,Vidorinkának kitartást és minden jót kívánok.

30. Gica86 (válaszként erre: 23. - Krisztine2)
2010. ápr. 25. 18:25
Küldtem privit!
29. Gica86 (válaszként erre: 26. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 18:24
na jó, inkább hagyjuk! Nem akarok veszekedést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook