Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mivel lehet büntetni egy 9 éves kislányt? Egyest hozott haza. fórum

Szerintetek mivel lehet büntetni egy 9 éves kislányt? Egyest hozott haza. (tudásbázis kérdés)


97. chatrina (válaszként erre: 95. - Klenca)
2009. ápr. 23. 13:13
jaaa, az nálunk a piros karika :)
96. chatrina (válaszként erre: 93. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 13:12

Azt írtam, hogy ha hazajövünk, szorgalmit ír, utána játszunk, csavvargunk...

Megtanuljuk a környezetet, angol szövegeket, szavakat kikérdezem, meg fejszámolást gyakorlunk még itthon. Ja, meg az ének, ami még fontos, mert angolul van az is, azt nem tudja mindig egyből, gyakorolni kell...

95. klenca (válaszként erre: 90. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:10

Kb 3-as érdemjegy. Vagy lesz ez még jobb is.:))

Majd, ha megérik, mint a cseresznye.

94. tücsimücsi (válaszként erre: 92. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:09
A fogyatékos embereket inkább segíteni kell ( kéne ) nem sajnálni. Bárki lehet fogyatékos egyik napról a másikra elég hozzá egy baleset és kész.:((
93. H.Ancsi (válaszként erre: 87. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:08
Nem, inkább ne mondj neki semmit, nem vitatkozom. Egy valamit azért nem értek. Egy átlagon felüli iskolában, egy átlagon felüli képességű gyerekkel miért kell nagyon sokat foglalkozni, mármint tanulás terén, vess meg érte, de én nem kell hogy tanuljak az enyémekkel. Amig simán megy egyedül megoldják, ha segítséget kérnek segítek. Nem tartom őket átlagon felülinek, néha kitünőek néha nem. Mitől olyan nagy dolog ez, sokkal fontosabb,hogy jól érezzék magukat a bőrükben és sok barátjuk legyen. Te már csak tudod ezt, nem?
92. chatrina (válaszként erre: 88. - Sznebk2)
2009. ápr. 23. 13:06

Na, ez még egy érdekes kérdés számomra: Nem tudom kezelni a fogyatékos embereket. Talán túlzottan sajnálom őket, és nem tudok természetesen viselkedni velük.

Minden elismerésem a tiéd ezen a téren.

91. tücsimücsi (válaszként erre: 87. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:05

Látod, hogy nem érted?

Nem emiatt...olvasd vissza az eddigi hozzászólásaidat a legelejétől, én arról beszélek!!

90. chatrina (válaszként erre: 88. - Sznebk2)
2009. ápr. 23. 13:04

mit jelent a zöld csillag?


Nem tudom, mit szólna. Mi nem beszélünk arról, nem fenyegetem afelől, hogy ha pirospontot vagy feketét hoz haza, akkor megtépem. Itt mondtam csak, ezt benne még nem tudatosítottam, épp ezért nem azt látja majd, hogy a tesójával engedékenyebb vagyok esetleg.

89. chatrina (válaszként erre: 85. - Klenca)
2009. ápr. 23. 13:01
Én nem megyek, valószínűleg a keresztapja édesanyja vagy valamelyik hozzátartozója repül ki a nyáron, és vele megy.
88. Sznebk2 (válaszként erre: 81. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 13:01
Én is most adtam le a szakdolgozatomat. Sosem voltam kitünő, DE két gyermek megértő és elfogadó édesanyja, egy remek férj felesége, nagyon jó munkaerő és rengeteg hálás ember (fogyik is, én mondhatom így, fel vagyok rá jogosítva:)) munkatársa és barátja vagyok. És BOLDOG. És ahhoz mit szól majd a lányod, hogy a kisebbik hazavihet zöld csillagot is, és őt nem teszed hajtalanná?
87. chatrina (válaszként erre: 82. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 12:59

És mondjam neki, hogy:

Dilidoki:

A gyerekem kitűnően tanul, 100%-osan teljesít az iskolában, és volt egy olyan kijelentésem a Hoxán, hogy ha kapna egy egyest, megtépném... Igazából nem tudom, mit csinálnék a gyerekkel, mert el sem tudom képzelni a gyereket meg magamat egy ilyen szituban, de elítél miatta Hoxa népe, kérem vizsgáljon meg!

86. svarc (válaszként erre: 36. - Zsuzsa68)
2009. ápr. 23. 12:59

kedves "zsuzsa68 "


vélem félreértetted a vitaindító címét ! nem én kérek tanácsot, hanem az az anyuka akinek egyest vitt haza a gyermeke.

érdemben még eddig ehhez nem szóltál hozzá,miért is ?, mert fikázni könnyebb !


rosszul gondolod ! - az otthoni cserkészcsapatban én voltam a tanulmányi felelős ! - természetesen sok minden másban az "anyukának" elévülhetetlen érdemei vannak. nem szeretem ha más "gondolkodik" helyettem !

egy érdemi megnyílvánulás többet ért volna !

ezért írtam, hogy " elsősorben önvizsgálatot tartanék... " lehet másra is ráférne...

85. klenca (válaszként erre: 77. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:57
Te is mennél, vagy csak a 8 éves gyermekedet küldenéd Angliába?
84. chatrina (válaszként erre: 80. - 6ebf587766)
2009. ápr. 23. 12:55

ajaj :)

Ő egy másik történet.

Ő szeptemberben lesz elsős, ő nem az a "mindent tudok" típus, hanem inkább a logikusan gondolkodó. Szerintem nála meg fog dőlni a tanulás-elméletem.

83. H.Ancsi (válaszként erre: 72. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:54

Ne butáskodj már, igaz nem látom de biztos nem vagy "kórosan" csúnya, inkább önbizalom kéne egy kicsit. Ezen pedig lehet változtatni.

Az a baj, ha ennyire maximalista vagy a gyerekkel kapcsolatban, akaratlanul is bajt okozol neki.

A fiam egyideig azt mondta, csak ötöst hozott nem csillagosat. Ő magával szemben maximalista, aminek következményeként 1 évig hordtam kivizsgálásra fejfájás miatt. Nehezen de megtanulta, hogy nem lehetett mindenből ő a legjobb, azóta nem fáj a feje.

Nem fogja tudni kezelni a kudarcokat, ha nem tanítod meg neki és ez később komoly gondokat okozhat.

82. tücsimücsi (válaszként erre: 78. - Sznebk2)
2009. ápr. 23. 12:54
Én is elolvastam az eddigi hozzászólásait, tényleg szakemberhez kellene mennie.
81. chatrina (válaszként erre: 78. - Sznebk2)
2009. ápr. 23. 12:53

Szerintem reálisak az elvárásaim a gyerekkel szemben.

Magammal szemben tényleg nem. De remélhetőleg egyenesbe jövök: idén befejezem az egyetemet (remélem summa cum laude-val), kivizsgáltattam magam, talán már a fáradtság-pattanás témám is megoldódik....

80. 6ebf587766 (válaszként erre: 77. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:51
Es a masik gyereked?o mar sulis?
79. tücsimücsi (válaszként erre: 72. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:50

Tévedsz, de erről nem nyitok vitát, nézz utána inkább, mit jelent:))



Teljesen mindegy elsős vagy másodikos a lényeg ugyanaz.

78. Sznebk2 (válaszként erre: 72. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:48
Talán egy szakember segíthet. Hogy reális elvárásaid legyenek. Magad felé is, meg a gyermeked, a világ, a férjed felé is. A csóróság egy dolog, a csúnyaság is. Attól még lehetnétek boldogok, elégedettek. Reális, megvalósítható, pici célokkal boldogabb lehetsz.
77. chatrina (válaszként erre: 74. - 6ebf587766)
2009. ápr. 23. 12:48
igen, ott él a keresztapja :)
76. klenca
2009. ápr. 23. 12:48

Szerintetek mivel lehet büntetni egy 9 éves kislányt?egyest hozott haza.


A jegyet a gyermek kapja, nem a szülő!!!

Szerintem elég nagy büntetés az neki, amit az osztálytársaitól kapott.

Kérdezd meg tőle, hogy érzi magát, s ha tudsz, ülj le vele tanulni, hogy legközelebb jobban menjen neki.

75. chatrina (válaszként erre: 63. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 12:48
Azért nincs esélye, mert pl. minden dolgozata 100%.
74. 6ebf587766 (válaszként erre: 72. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:47
Csórók?ilyen suli?Anglia?az mind ingyenes?
73. chatrina (válaszként erre: 69. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 12:46
másodikos
72. chatrina (válaszként erre: 68. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 12:45

Igen. A válogatott azt jelenti, hogy kiemelkedő, kiváló, legjobb. Az elit pedig társadalmi rétegződést is jelent.



És mi csórók vagyunk, ebből a szempontból nem elitek.

Valóban, szeretnék megváltozni, mert külsőleg nem tudom elfogadni magam, és ez kell a továbblépésemhez.

2009. ápr. 23. 12:45
Chatrina! Most olvastam egy másik fórumtémádat, amit indítottál. Elnézzük Neked a hajtépős hozzászólást. Szerintem nagyon unatkozol, keress valami igazi értelmet az életednek. Ne a gyerektől követeld a világ iránti igényeidet. Kívánom Neked, hogy elit osztályban fekete pontot kapni, na, az legyen életedben a legnagyobb baj. Válogatott gyerekek... Válogatott felnőttek. Én egy olyan munkahelyen dolgozom, ahol csak fogyatékosok vannak. Vakok, mozgássérültek, stb. ŐK IS VÁLOGATOTTAK!!! És látod, ők dolgoznak, szépek és szükség van a munkájukra, ő magukra.
70. 6ebf587766 (válaszként erre: 64. - 6ebf587766)
2009. ápr. 23. 12:42
jaj félre nyomtam...ez chatrinanank ment volna nem magamnak..
69. tücsimücsi (válaszként erre: 68. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 23. 12:39
elírtam, a tied csak elsős...akkor pláne!!!!!
68. tücsimücsi (válaszként erre: 59. - Chatrina)
2009. ápr. 23. 12:36

Na figyi...

Te írtad azt, hogy ezek válogatott gyerekek. Én erre reagáltam, hogy elit. Ezt cáfolod...:)

Csak hogy tudd, az elit jelentése: VÁLOGATOTT( ezt te írtad), kiváló, kiemelkedő, a legjobb.

Akkor miről beszélünk? Neked is vannak hiányosságaid ezek szerint, mivel még a fogalmakkal sem vagy tisztában akkor miért várod el egy 9 éves kislánytól a maximumot???????????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook