Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sikeres MLM hálózatépítők topicja fórum

Sikeres MLM hálózatépítők topicja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
724. nutrilite (válaszként erre: 722. - AirMan)
2010. okt. 12. 11:14

ki beszél arról, hogy dől a lé?

keversz ...


a lényeg:

nem vagyok rákényszerítve arra, hogy havi forgalmat bonyolítsak százezrekért, csak hogy felvegyek 100 ezer forintot !!

723. xr1000
2010. okt. 12. 11:11

maximum azt tudom elképzelni, hogy nem Te vásárolsz saját részre, hanem vannak olyan vásárlóid, akik kérnek 1-1 terméket és azt tulajdonképpen Ők vásárolják meg de te "hozod ki a raktárból" nekik a saját reg.számod alatt.

Vagy rosszul sejtem?

722. AirMan (válaszként erre: 721. - Nutrilite)
2010. okt. 12. 11:02

Ha viszont az másolódik, hogy csak alá kell írni a regisztrációs lapot és nem kell vásárolni, akkor is dől a lé, akkor miből van a lé!? Hol van a termékforgalom? Miből lesz bevétele az anyacégnek, amiből vissza lehet osztani?


Ne mond, hogy nem kell forgalmat generálnod és mégis kapsz jutalékot, mert ha csak beléptetésekről van szó, azt egészen máshogy hívják és nem igazán törvényes!?

721. nutrilite (válaszként erre: 720. - Xr1000)
2010. okt. 12. 06:18

jó reggelt...

igen, akkor is kapok jutalékot, ha nem vagyok vásárlás aktív .

persze ilyen ritkán van, mert mindig kell ez meg az !

én igazából arra gondolok, hogy egyes üzletekben 40-80-100 ezer forintokba "kerül" a jutalék.. csűrhetjük, csavarhatjuk..ez nem igazán másolható!

720. xr1000 (válaszként erre: 719. - Nutrilite)
2010. okt. 11. 22:50

nem a jutalékhoz van kötve a havi vásárlás, hanem a vásárlás szükséges a jutalékhoz.

Na de most komolyra fordítva a szót. Nulla személyes aktivitással,vásárlással megkapod az összes % különbözetet???

719. nutrilite (válaszként erre: 718. - Xr1000)
2010. okt. 11. 21:22
mi van fordítva?
718. xr1000 (válaszként erre: 717. - Nutrilite)
2010. okt. 11. 20:55
én meg ebben adok neked igazat!, mert pont fordítva van... :D :D :D :D
717. nutrilite (válaszként erre: 716. - Xr1000)
2010. okt. 11. 20:40

igy van!!! mindenben igazat adok neked !!


de nálunk mégsem van a jutalékhoz kötve a havi vásárlás !

716. xr1000 (válaszként erre: 711. - Nutrilite)
2010. okt. 11. 20:00

ez jó... :) azért kíváncsi lennék, a DeVos és a Van Andel család mennyire vigyorogva fizet jutalékot nulla forgalom alapján... pusztán létszám kell a jutalékhoz? Vagy a csupán burkolt reklámmal illetett cégnél úgy is lehetsz hiteles, ha nem használod a saját termékeidet? Anno nekem nem ezt tanították...


Az a véleményem, hogy ha valaki úgy akar pénzt CSINÁLNI, hogy egy cég "egyszemélyes reklámarca", magyarul MLM hálózatot épít, akkor az nem nagy elvárás, hogy használjon is egy bizonyos mennyiségű terméket... Bármely céget nézzük, mindenhol forgalom alapján van jutalék, és az elv mindenhol azonos. Hogy is tudná máshogy egy külföldi cég (pláne az usa-ból) mérni, hogy ki mennyire aktív, ha nem úgy, hogy elfogyasztja e az ő általa propagált termékek valamelyikét, vagy történetesen nem egyet, hanem többet is...

Az, hogy ez bizonyos cégeknél 55EUR, másoknál 200PÉ, az csak egy dolog...nulla forgalomra nulla jutalék jár és pont.

A számháborúnak pedig nem sok értelme van, mert a saját rendszerének buktatóit egyikőtök sem fogja nagyközönség elé tárni... :P

Respect ;)

715. trully26 (válaszként erre: 714. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 11. 17:31
Ez jó! :o)
714. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 713. - Nutrilite)
2010. okt. 11. 16:51
van köze a nutrilite-hoz??? :))))
713. nutrilite (válaszként erre: 712. - Trully26)
2010. okt. 11. 16:38
ez itt nem a reklám helye
2010. okt. 11. 15:50
éspedig?
711. nutrilite (válaszként erre: 710. - Trully26)
2010. okt. 11. 15:43

nem kötelező, de ha nincs vásárlás x pénzért havonta, akkor nincs jutalék sem

egyetlen cég van, ahol nincs ilyen...

2010. okt. 11. 15:30
Még van ilyen, hogy "kötelező"?
709. nutrilite (válaszként erre: 708. - AirMan)
2010. okt. 11. 14:45

hát ez nem sok

ennyi a havi kötelező?

708. AirMan (válaszként erre: 707. - Nutrilite)
2010. okt. 11. 14:06

55 Euro + ÁFA = 18.900,- Ft


Ez azért nem horror, így nem is vettem magamra. Biztosan más cégre gondoltál.

707. nutrilite (válaszként erre: 705. - AirMan)
2010. okt. 11. 12:31

értem én...

mennyi is az összeg nálatok, amit kötelező behozni, mert különben nincs jutalék ?

2010. okt. 11. 10:28

Azért jobb, ha első (második) körben tisztázzuk, hogy egy MLM vállalkozásnak is vannak költségei. Ha valaki üzleti szemmel nézi egy hagyományos irodában is megszokott rezsiköltségek azért felmerülnek. (telefonszámla, üzemanyag költség, internet, stb.) De tény, hogy egy vállalkozáshoz képest nagyságrendekkel alacsonyabbak az induló költségek.

Nem is olyan túl régen szerettem volna egy kávézót, klubhelyiséget nyitni, tőlünk nem messze volt is egy hely, amit kinéztem, hogy megveszem, megosztom, felét kiadom, másik felében én tevékenykedek és még így is elég rizikós lett volna a beindítása. Számításaim szerint kb. 30MFt. Ebbe már benne van maga az ingatlan, az ingatlanvásárlás során felmerülő költségek (ügyvéd, közjegyző stb.), a belsőépítész, berendezés, alkalmazottak 3 havi fizetése, 3 havi rezsiköltség, árubeszerzés, reklám, honlap, stb., szóval minden. Én személy szerint örültem volna neki, mert végre lett volna egy hely a környékünkön, ahova szívesen jártam volna. De mivel az ingatlan árán felüli indulási költségeket nem tudtam volna előteremteni (+ingatlanfedezet bevonása), így még várat magára egy kicsit a törzshelyem. Erre is jó pl. egy MLM üzlet. Én egy eszköznek tekintem, ami által megvalósíthatom minden célomat. Óva intek mindenkit attól, hogy beleszerelmesedjen a cégébe! Elhivatottságra, lojalitásra és tenni akarásra szükség van, sőt talán a legfontosabb, de szerelmes senki ne legyen a cégébe!

705. AirMan (válaszként erre: 704. - Nutrilite)
2010. okt. 11. 08:10

Mi a horribilis számodra?


5 eFt? 20 eFt? 50 eFt? 100 eFt? 120 eFt? 150 eFt? 200 eFt? 300 eFt? 500 eFt? 1 MFt? 5 MFt?


Egy hagyományos vállalkozás elindítása, na az horribilis! Nem gondolnám, hogy pár hónap alatt ne lehetne akár 100-150 eFt-os forgalmat generálni úgy, hogy kipróbálsz pár terméket, melyekről több infót is megtudsz, megtanulsz, megkéred azt, akitől Te is hallottál a termékekről, hogy segítsen az ismerőseidet is tájékoztatni, stb. stb. - Ez már technika!


Számomra az eladás azt jelenti, hogy valamit valamikor megveszel, tárolgatod és portalanítod rendszeresen, nem nyúlsz hozzá, mert el kell adni, áll benne a pénz, reklámozod fűnek-fának míg nem találsz valakit, aki meg akarja venni?


Amit mi csinálunk: fogyasztunk egy termékcsaládot, ami nálunk jó tapasztalatokat hozott. Ezt elmondjuk másoknak is, akiknek hasonló problémáik vannak. Ha az ismerősünk is fogyasztani akarja, akkor megmutatjuk neki, hogy hol és hogyan tudja megvenni. Nem adom el neki az enyémet, hanem megmutatom, hogy hol tud venni magának ugyanolyat. Ez azért különbség!

2010. okt. 8. 20:14

azért Airman ajánló marketingje kicsit csaló...


x cégeknél horribilis az a összeg ami alapja a jutalék kifizetésnek...ez nem ajánlás, hanem ELADÁS!!

2010. okt. 8. 16:12

Ma nem túl nagy az érdeklődés a témában.

Írjak valami nagyon megbotránkoztatót, ami nagy visszhangot vált ki?

702. MSE77 (válaszként erre: 698. - AirMan)
2010. okt. 8. 13:19

Sziasztok!


Látom nagy a pörgés pár napja, én is alig győztem kapkodni a szemem:)


AirMan jól összefoglaltad, köszi.

701. trully26 (válaszként erre: 698. - AirMan)
2010. okt. 8. 12:24
Igen, csakhogy a legtöbb ember még mindig azt hiszi, hogy minél bonyolultabb valami, annál jobb. Csak vannak olyan egyszerű dolgok, amit könnyű megérteni, de nem könnyű jól csinálni. Mint pl. az MLM.
700. d7730acc0b (válaszként erre: 698. - AirMan)
2010. okt. 8. 11:49
WOW- Ezzel mindent elmondtál!!!!!
699. xr1000 (válaszként erre: 698. - AirMan)
2010. okt. 8. 11:28
:) csatlakozom... nem nehéz észrevenni, hogy egy helyen tanultuk a szakmát... :)
698. AirMan
2010. okt. 8. 09:04

Huhh, a tegnap reggeli bejegyzésem óta csaknem 4 oldalnyi hozzászólás érkezett. Nem győztem olvasni! :))


Az MLM olyan egyszerű! Miért gondolja bárki is, hogy itt el kell adni valamit? Szó sincs eladásról! Azokat a rendszereket, ahol el kell adni valamit, azokat direkt értékesítő cégeknek hívják (pl. Zempter, AVON, stb.), még akkor is, ha lehet benne hálózatot is építeni.


Egy tisztán MLM vállalkozás egy fogyasztó rendszer, egy fogyasztói hálózat, ahol én mint fogyasztó a jó tapasztalataimról beszélek az ismerőseimnek, ha tetszik nekik a termék és meg akarják oldaniuk a problémájukat, akkor ők is vásárolnak terméket (DE NEM TŐLEM, HANEM A GYÁRTÓ CÉGTŐL). - Bocsánat a kiemelésért, de hangosan mondtam, hogy mindenki megértse.


Ja, hogy ezért én pénzt kapok!? Igen, hisz marketing munkát végeztem. Reklámot csináltam egy terméknek és új fogyasztót kapcsoltam a céghez.


Ha nem működnének a termékek, ha olyan rossz lenne a rendszer, akkor miért van olyan csapattársam, aki évek óta kitartóan vásárolja a termékeket úgy, hogy kb. 2 éve nem is találkoztam vele? Hol van itt az erőszakos rábeszélés, a felesleges dolgok tukmálása?


Egy ismerősöm mondta és nagyon igaza van: az MLM egy amerikai gyökerű vállalkozás típus, s mint minden amerikai dolog ez is egyszerű, csak sokan túlbonyolítják!


Ha van valamilyen problémád, akkor használj rá valamilyen terméket, ha meg vagy vele elégedve akkor ajánld a rászoruló ismerőseidnek, hogy jobb legyen az életük.


1. Ha a terméket kisker üzletben vetted, akkor nem kapsz az ajánlásodért semmit.


2. Ha MLM rendszerben vetted a terméket, akkor jutalékot fizetnek az ajánlásod és a forgalomnövekedés után.


Itt van a kutya elásva. Vagy meglátod benne a lehetőséget, vagy nem!

697. nutrilite (válaszként erre: 696. - Xr1000)
2010. okt. 7. 21:23
igen, ebben nagyon igazad van!
696. xr1000 (válaszként erre: 695. - Nutrilite)
2010. okt. 7. 21:11

talán nem is az a feladat, hogy megtisztítsuk a rendszert a kóklerektől... Az MLM-ben, ahogy más szakmákban is a leggyengébb láncszem az emberi tényező. Ez mindig így volt és így is marad...


Ha korrekt tudsz maradni és úgy építed az üzleted, ahogy kell, akkor a kóklerek nem tudnak körülötted érvényesülni. Személy szerint én örülök, hogy vannak ilyen droidok, mert aki egy ilyen után velem találkozik és megismeri az igazi MLM üzlet titkait és lényegét, az egyrészt boldog lesz, másrészt gazdag.. ;)

695. nutrilite (válaszként erre: 694. - Trully26)
2010. okt. 7. 21:02

ez lehetetlen...

mint mindenhol, kóklerek vannak...

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook