Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprofit Brno fórum

Reprofit Brno (beszélgetős fórum)


159. 2015fun
2018. jún. 21. 19:27

Aki reprofitban saját sejtes lombikot csinált 4 menopurt kapott? Milyenek voltak az eredmények ezzel.

Van egy kis félelmem, mert azt írták fel, de hallottam, hogy szinte mindenki ezt kapja. Érdekelne, hogy milyen eredmények születtek. Van értelme vitatkozni velük?

158. 44a64b262f (válaszként erre: 156. - 2015fun)
2018. máj. 26. 08:05

Szia!

Megkaptam a választ Mónikától. Szűkszavú volt, "most is elvégeztethetjük".

Akkor marad a későbbi vizsgálat.

157. 44a64b262f (válaszként erre: 156. - 2015fun)
2018. máj. 25. 07:53

Szia!

Köszönöm szépen, erre nem gondoltam, de időközben Mónikától rákérdeztem mikor végeztessük el, de még nem kaptam választ.

156. 2015fun (válaszként erre: 143. - 44a64b262f)
2018. máj. 24. 08:10

Szerintem vitaminozás előtt inkább nézessétek meg. Nekünk dr. Kopa mondta, hogy van olyan DNS fragmentációs érték aminél a vitaminok szedése pont ellenkező hatást fejt ki vagyis rosszabbítja a dolgokat.

Mondta hogy melyik, de nem emlékszem. Sztem csináltassátok meg minél előbb

155. 2015fun (válaszként erre: 141. - 44a64b262f)
2018. máj. 24. 08:08
Bp-en tavaly a Róbert Magánklinikán csináltak ilyet nekünk.
154. z4gabi (válaszként erre: 153. - PöttyösPanka)
2018. máj. 21. 07:30
Köszönom a segítséget!
153. PöttyösPanka (válaszként erre: 149. - Z4gabi)
2018. máj. 20. 19:41
Elvileg itthon lehet (persze csak ha kapsz donort), de a környezõ országokban nem.
152. z4gabi (válaszként erre: 151. - 44a64b262f)
2018. máj. 20. 16:59
Köszönöm 😀!
151. 44a64b262f (válaszként erre: 149. - Z4gabi)
2018. máj. 20. 16:30
Privátba megírtam milyen néven keresd.
150. 44a64b262f (válaszként erre: 149. - Z4gabi)
2018. máj. 20. 16:26

Szia!

Túl sokat nem tudok róla, de volt e gy lány aki szintén ezzel próbálkozott. Sajnos február óta nem volt a hoxán így nem tudom Őt ajánlani, hogy kérdezed meg, de azt tudom hogy külföldön próbálkozott mert itthon nincs rá lehetőség.

Vedd fel a kapcsolatot valamelyik Brno-i intézménnyel és ott tutit mondanak Neked!

Sok sikert!

149. z4gabi
2018. máj. 20. 15:34
Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy van - e lehetőség egyedülállóként donor embrió beültetésre? Vagy feltétlenül szükség van egy férjre, vagy élettársra? Sok sikert mindenkinek!
2018. máj. 16. 09:06

Szia Linda

Köszönöm szépen. Akkor megkereslek benneteket.

Üdv

Timcso

147. Excaliburné (válaszként erre: 145. - Timcso81)
2018. máj. 16. 08:25

Szia Timcso,

A petesejt donoros fórumban többen vannak,akik fognak tudni segíteni Neked ebben.

Szerintem gyere át oda:-)))

Jó kis csapat van és jobban pörög,mint ez a topic.

Üdv,

Linda

2018. máj. 16. 08:22
Bocsánat a sok kérdőjel miatt. Vhogy odakerült ????
2018. máj. 16. 08:17

Sziasztok. Szeretnék csatlakozni hozzátok. Mi 2 sikertelen donoros inszemináción vagyunk túl a Reprosysba. Az első donorspermát 4 éve 40.000 Ft-ért vásároltuk a 2.-at áprilisban 188.000Ft-ért.Szeretnénk még megpróbálni további inszemet, de a donorsperma ára sajnos nagyon magas. Viszont olvastam h Brnoba 200euro.Gondolkodunk, hogy a 3at kint csináltatjuk. Van viszont egy kis félelem bennem pl. Ultrahangok miatt vagy a kommunikáció rendben megy?

Köszi a segítséget ????

Timcso

144. Excaliburné (válaszként erre: 143. - 44a64b262f)
2018. máj. 15. 21:20

Szia Andrea,

Igyekszem segíteni igen😉

Szedje a vitaminokat persze.😊

Azért nézz utána Debrecenben hol csinálják és ott mennyi időre.

Van ahol mintha 1 hónapot írtak ugyanerre a vizsgálatra...

Linda

143. 44a64b262f (válaszként erre: 142. - Excaliburné)
2018. máj. 15. 21:16

Szia!

Köszi, Te mindig sokat segítesz.

Akkor egy ideig szedje a vitaminokat, aztán ráérünk augusztus vége felé ezzel foglalkozni.

Andrea

142. Excaliburné (válaszként erre: 141. - 44a64b262f)
2018. máj. 15. 19:56

Szia Cica,

Én nem Reprofit-os vagyok,hanem ReproGenesis-es.

A férjemnek áprilisban volt itt Budapesten megcsináltatva.

Kb.1 hét alatt elkészült az eredmény szóval nem annyira hosszú idő.

Debrecenben nem tudom hol végzik el ezt a vizsgálatot.

Remélem tudtam valamennyit segíteni!

Linda

2018. máj. 15. 18:06

Sziasztok!

Nagy itt a csend.

Ma kaptam meg az új protokkolt, szeptemberre van tervezve. Addig kell végeztetnünk egy DNS fragmentációs vizsgálatot a férjemnek. Tudja valaki hol lehet és mennyi idő alatt van meg az eredmény? Debrecen lenne a legjobb ha ott lehetne valahol elvégeztetni.

Köszi

140. nanosz (válaszként erre: 139. - 2Gomb)
2018. ápr. 25. 09:30
Szerintem segített, nyilván az élet minden területére ki tud hatni ez a folyamatos évekig tartó kudarc, illetve sajnos volt más tragédia is akkor amikor a belső vérzés történt és fel akartam dolgozni, foglalkozni akartam vele. Mindenesetre sok mindenre rávilágítottak az ülések amire magamtól nem jöttem volna rá, és jó volt kötetlenül beszélni a témáról mert pl. Egy barátnőre nem lehet azért ezt az egészet mélységében hetente rázúdítani. Mindenki máskor érzi szerintem hogy eljött a pillanat amikor a lelkét is ápolni kell, és személyiségfejlődésnek se utolsó.
139. 2Gomb (válaszként erre: 137. - Nanosz)
2018. ápr. 24. 17:12

Köszi a lazaságot! :) Igen, én túlgondolom,mint mindent, és igen,rengetek dolgot olvastam, néztem a témában, ami közül sok rémisztő...Azt hiszem nem fejtem ki, nehogy valakire ráijesszek.De nagyon sok szép történet is van! A fórumozóké is az lesz!! Egyetértek veletek, hogy nem erre kell fókuszálni, abban biztos vagyok, hogy a szeretet a legfontosabb, a szülők közt és a gyerek felé és mindenhova. Én gyereknek elmondás párti vagyok,párom még nem igazán, de mi az összes barátunknak, anyukáinknak folyamatosan beszámolunk, így amúgy sem tudnánk titokban tartani. Összegyűjtöttem az ezzel foglalkozó mesekönyveket (német és angol), egy "magadományozással" foglalkozó német könyvet fogok hamarosan megvenni, Németországban eddig úgy láttam, hogy több információ van ezzel kapcsolatban.Ha érdekel valakit, szívesen átküldöm őket. Sokan nem a vér szerinti gyermeküket nevelik, van egy féltestvérem, anyukám sem csak a vér szerinti gyermekét nevelte. Így biztos vagyok abban, hogy nem a genetika számít, épp ezért nem is titkolnám, úgy érzem, az olyan, mintha nem

tudnám elfogadni. Inkább arra gyúrok, hogy könnyed hippi családdá váljunk, aki ezt nyíltan is boldogan kezeli. Nanosz tudom, hogy nem sajnáltatás miatt írtad, valóban hasznos dolgokat tudok meg tőled, és csak a helyzeteteket sajnálom, téged nem, de ezt ne értsd félre, téged azért nem, mert úgy látom, nagyon erős nő vagy, aki nagyon jó példát fog mutatni majd gyermekének.Pszichológus neked segített? Párommal természetesen sokat beszélünk róla, az nagy segítség.

138. PöttyösPanka (válaszként erre: 136. - 2Gomb)
2018. ápr. 24. 06:25
Szia! Látom a lányok sok mindent megválaszoltak. Szerintem bátran vágjatok bele az inszembe. Gyorsan és egyszerűen megy az egész. Nekünk másodjára összejött. Most már 17 hetes terhes vagyok, és már szó sem esik róla, hogy hogyan fogant. A család sem tudja, a gyerek sem fogja tudni. Fölösleges. Tudod, hány férfi neveli más gyerekét akár tud róla, akár nem? Nem ez számít, csak hogy ki szereti, ki viszi el fagyizni, ki ül le vele tanulni. Kívánom, hogy mielőbb túl legyetek a nehezén, és a kezedben tartsd a pozitív tesztet!
137. nanosz (válaszként erre: 136. - 2Gomb)
2018. ápr. 23. 23:59

Nem sajnáltatás miatt írtam. Sajnos velem ez történt, csak pl. A te esetedben jó volt h leírhattam a tapasztalatot. Az uh t barmit elfogadnak a lényeg h emailezd nekik ki a képet nekik ennyi kell. Egy jó pszichológus szerintem jó a lelki oldal feldolgozására főleg ha te ezen sokat agyalsz, na meg szerintem a párod. Mi nagyon sokat sétálunk esténként és beszélünk ezekről, és nekünk az is ad egy löketet h az inszemekre bejöhet és ott maradhat velem.

Nem sok brno de ahhoz képest h amikor itthon is volt elérhető a donorinszem akkor összesen 50e ft volt a donoranyag és állami intézetben ingyen felhelyezték ahhoz képest azért több.

Igen küldenek egy kis táblázatot. Vércsoport születési év haj szem szín végzettség magasság súly. Ennyi van benne donoronként külön sorban.

Biztosan van szabályozva ezek európai előírások.

Minden rendben lesz, lehet nem is jó ha előre sokat olvasol a témában nehogy megijesszen.

Elmész 5p beavatkozás 20p pihi utána és 2 hétre rá pozi teszt. :)

136. 2Gomb (válaszként erre: 133. - Szegfű_)
2018. ápr. 23. 21:38
Kedves Szegfű_ és nanosz! Köszi az információkat, mindenképp mindegyik nagyon hasznos volt!! A brnoi árak megleptek, drágábbra számítottam. Persze, ha minden vackot összeadunk, és ha többször kell menni, azért ez a költség is meg tud ugrani. A magyarországi uh. hogyan működhet? Azt ki végzi, simán bemegyek a körzeti nőgyógyihoz vagy van egy ajánlott lista, akiből választhatok? Donorral szemben milyen elvárásokat lehet támasztani? Úgy képzeltem, hogy nekik is van egy listájuk, amiből lehet csemegézni.Kik a donorok? Rendesen vezetve és szabályozva van, hogy kinek, hány gyermeke született, és születhet? Nekem a magyarországi orvosom elég szűkszavúan beszél, és sok hasznos infót nem tudok belőle kiszedni. Én is úgy olvastam, hogy nálunk donorral csak fizetős lombik lehet. Amikor azt mondta, hogy az inszeminációra 1,5-2év a várólista, akkor megkérdeztem tőle, hogy :de ha fizetős lombikot is bevállaljuk, akkor mennyi a várakozás? Arra azt mondta, hogy nekem inszemináció kell legyen, mert rendben vagyok. Nanosz hozzászólását olvasva ezt még inkább nem bánom, de akkor sem tetszik, hogy sosem vázolja a lehetőségeket, ezért is léptem a fórumozás mezejére, hogy kapjak valami hírmorzsát a témában. A sok szervezkedés közepette a lelki részét hogyan élitek meg? Arról esetleg van egy másik fórum? Kérdések és félelmek a donorbaba nevelésével kapcsolatban? Nanosz, olvastam korábbi hozzászólásaidat! Minden elismerésem a tiétek, és komolyan le a kalappal, szerintem az ennyi mindent átélt nőknek kellene a lombik dokik székébe ülniük, (sajnos) annyira kiképzitek magatokat, lelkileg meg igazán egy meddőséget átélt nő tud támasz lenni. Kívánom, hogy hamarosan a saját babátokat ölelhessétek!
135. nanosz (válaszként erre: 132. - 2Gomb)
2018. ápr. 23. 20:17

Szia 2Gomb,

A kaali esetében ha a lombikot engedélyezik csak de neked az inszem is elég orvosilag akkor azért azt tanácsolom hogy először inszemezzetek. Nekem is elég az inszem és a "felesleges" lombikba majdnem belehaltam, petesejt donoros fórumon leírtam a teljes sztorit. Van akinek meg se kottyan az egész eljárás de ne lőjetek egyből ágyúval verébre.

134. nanosz (válaszként erre: 133. - Szegfű_)
2018. ápr. 23. 20:12
Nyugodtan :) csak a másik fórumon vagyok aktívabb.
133. Szegfű_ (válaszként erre: 132. - 2Gomb)
2018. ápr. 23. 19:38

Szia.

Sajnálom,hogy Ti is ilyen helyzetbe kerültetek.

Felvettem a kapcsolatot a koordinátorral. Ő azt írta,hogy ha megvan minden vizsgálatom, és páromnak is megvannak az eredményei, ki kell töltenem 1 űrlapot (kérdések a vizsgálatokról,egészségi állapotunkról, donor-elvárások), majd a vizsgálatok eredményeit scannelve el kell küldenem neki. A doki ha jóváhagyja a dolgokat,elküldik a stimuláláshoz szükséges gyógyszerek receptjeit e-mailben. Innentől a doki irányítja a dolgokat.

Ami fontos volt nekem, az az, hogy nincs várólista. Ha a papírok megvannak, akár a következő ciklusban már lehet is menni beültetésre. A donor 200 euró, az inszem pedig 130 euró. Ehhez jön ugye a gyógyszerek+utazás. De nem hiszem, hogy túl vészes lenne ezeknek az ára.


Azt,hogy pontosan hogyan zajlik, nem tudom. De kaptam egy másik fórumban egy kommentet nanosz-tól. Remélem nem baj, ha bemásolom.

"Nekem vam előtte clostilbegytes stimum 3-7. Napig utána a 10. Napin uh itthon amit kiküldök a klinikának ők megírják h az eredmény alapján melyik nap adjam be a tüszőrepesztő injekciót és melyik napon hány órára kell menni (általában délelőtt 10 vagy 11).

Mi sose foglalunk szállást, pestről indulunk, 4 órával korábban indulva mindig közel 1 órával az időpont előtt megérkezünk, és vissza is délután 4-5 körül itthon vagyunk.

Autópályára cseh+szlovák kb 15e a matrica plusz nekünk bp-brno-bp 666 km.

Az inszem 15p nem fáj kb mint egy rákszűrés, utána 15 p pihi az asztalon a párod is mehet veled, letakargatnak szóval semmit nem fog látni.

Utána fizetni lekísérnek és mehetsz haza, az utazás nem befolyásolja a sikert, sokkal olcsóbb és időhatékonyabb."


Remélem tudtam segíteni kicsit.

132. 2Gomb (válaszként erre: 129. - Szegfű_)
2018. ápr. 23. 19:05
Kedves Szegfű_! Hasonló cipőben járunk Veletek. Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy a brno-i spermadonoros inszem.-ről mit kell tudni? Egyelőre a Káli nyilatkozatára várok a Mo.-i helyzettel kapcsolatban, mellette pedig próbálom lelkileg erősíteni magam, ill. hasznos információkat begyűjteni, mind a materiális, mind a lelki aspektusok tekintetében.
131. Szegfű_ (válaszként erre: 130. - 44a64b262f)
2018. ápr. 23. 16:27

Nagyon sajnálom.

De ne keseredj el, legközelebb biztosan sikerül! :) Kitartás! :)

2018. ápr. 22. 20:05

Szia!

Sok sikert kívánunk Nektek!

Én még csak 1-szer voltam kint a Reprotit intézményben, de mindennel meg voltam elégedve.

Sikerrel nem jártunk ugyan de ez nem rajtuk múlt.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook