Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
39515. csilla15381 (válaszként erre: 39513. - Barack0704)
tegnap 23:40

Szia!

Végtelen kombinációk sora igen :)

Köszi az infót és gratula az igazi babához!

39514. jath77 (válaszként erre: 39511. - Hannelore)
tegnap 22:59

Szia, megirom majd, de még csak a 3.napon tartunk, kedden volt a leszívás. A 11 tüszőből amúgy 8 petesejtet tudtak leszívni, ebből 7 megtermékenyült, 6 osztódott jól az 1.nap végén.

Illúzióim nincsenek, max.kiváncsiságom.

Az előző két kör eltérően alakult, de a végeredmény azonos lett.

Az elsőnél 15 tüsző, 12 petesejt, 9 megtermékenyült és osztódott a 3.napig, az 5.napon is 6 blaszto volt még, de csak egyet engedtek a 6 napon PGT-A tesztre, ami aneuploid lett.

A második körnél a 7 tüszőből 3 nagyon domináns volt és olyan gyorsan fejlődött, hogy 6 nap(!) stimuláció után beértek, mehettem is leszívásra, de igy csak 3 érett petesejt lett, a többinek esélye sem volt méretben utolérni őket. Ez a 3 viszont megtermékenyült, jól osztódott és a 6.napon kettő full hatching blaszto is volt, ami ment fagyasztásra és PGT-A tesztre. Ennél a körnél a 3 tüsző/ 3 petesejt 66%-a tesztelhető lett, míg az előző kör 15 tüsző / 12 petesejtjének mindössze 6%-a. De a végeredmény itt is ugyanaz sajnos, aneuploid mindkét blaszto, bár az egyik kevesebb kromoszómahibával.

Hogy most mi lesz ennek a körnek a vége, nem tudom, de megirom majd. Volt még az elején egy mini hormonos stimuláció (az volt a legelső IVF), amit utólag hülyeségnek tartok, bár én akartam igy (step-by-step haladva az inszemek után), mert ugyanúgy punkcióval végződött persze, csak jóval kevesebb tüszőből lehetett igy gazdálkodni, sok értelme nem volt. Viszont mindezek között is eltelt bő másfél év, tehát még rosszabb sejtállományból indulhatunk ki most, ezért vagyok eléggé szkeptikus (46 és fél évesen).

39513. Barack0704 (válaszként erre: 39512. - Csilla15381)
tegnap 21:49

Szia! Én szintén Marvelont szedtem, a friss beülti meg sem tapadt, a fagyibabából pedig igazi baba lett. Saját sejtesnél, amikor megtapadás volt, az viszont friss beültetés volt, a FET-eknél pedig egy megtapadás sem volt. Én a fagyibabát választanám, ha úgy alkulna megint.

Minden igaz és annak az ellenkezője is. :)

tegnap 21:24

Hát akkor csajok, hallgatok rátok. Nem veszem be most a Marvelont, ragaszkodok a saját ciklushoz, a FET-hez és a PGT-hez. Végülis protokollt nem is kaptam, csak egy gyors e-mailt, amit igyekeztem komolyan venni... kész káosz...

Köszi és sok szerencsét nektek is!

39511. Hannelore (válaszként erre: 39434. - Jath77)
tegnap 21:03
Szia! Megkérdezhetem, hogy hány embriótok lett most az 5. napra, hányat sikerült elküldeni genetikai tesztre? Nagyon drukkolok, hogy a minőségen is meglátsszon majd a szerek hatása, amiket említettél!
39510. jath77
tegnap 18:22

sziasztok, a FET-hez ragaszkodás nagy előnye még, hogy így mindegyik embrió bevizsgáltatható beültetés előtt, ami donor-embriónál sem árt... itt is volt valamelyik fórumon olyan, aki leírta, hogy bár fiatal donortól kapott petesejtet és a klinika nem is vetette fel a PGT-A tesztelés lehetőségét vagy szükségszerűségét, de végül a magzat kromoszómahibás volt és emiatt vetélésre/ abortálásra került sor a második trimeszterben, ami nyilván nagyon megterhelő... persze a fiatal életkor miatt nem szokták a klinikák javasolni a tesztelést, de ha az ember már annyit várt (és költött) a beültetendő embrióra, akkor nem túlzás előre megbizonyosodni arról, hogy valóban egészséges embriót fog-e visszakapni, és a PGT-A tesztelés miatt amúgyis csak FET lehet automtikus, ami így a természetes ciklust támogatja, tehát nem kell összehangolni a donoréval:)

csak ötletként írom, hogy ez is egy nézőpont lehet:) drukkolok nektek!

39509. zsuko84 (válaszként erre: 39508. - Csilla15381)
tegnap 16:01

Igen, ha azt mondanád Brnonak, hogy nem szeretnéd, hogy a donorral összehangoljanak, akkor nem kellene fogamzásgátlót szedned. Ebben az esetben viszont fagyasztják az embriókat.

Nekem sem írt Brno a) és b) verziót, hanem csak azt írták, hogy nálam a fogamzásgátló nem jöhet szóba, ezért az ilyen-ilyen gyógyszert kell majd bevennem, hogy a donorhoz igazítsák majd a ciklusomat. Én mondtam nekik azt, hogy én nem szeretném, hogy összehangoljanak a donorral, hanem fagyasztást kérünk és majd saját ciklussal indulunk. Én is csak azért tudtam, hogy mondhatom ezt a verziót is, mert addigra már kikupáltam magam itt a fórumon a témában. 😀

Köszi, haladunk, de nem olyan tempóval, ahogy azt a tavalyi vetélés után terveztük. Annyi bíztatást kaptam Brnoból, hogy nagyon pozitív, hogy volt megtapadásom, ami korábban soha és higgyem el, hogy előbb vagy utóbb sikerülni fog. Mondjuk mostanában nem a türelmemről vagyok híres, szóval, csak győzzem kivárni....😁

39508. csilla15381 (válaszként erre: 39507. - Zsuko84)
tegnap 14:53

Örülök, ha hozzászólsz :)

Igazából azért írtam, mert ma már be kellene vennem a fogamzásgátlót, amivel akkor a természetes lehetőség is elszáll...

Vagyis ha jól értelek, akkor ha ragaszkodok a saját ciklusomhoz, akkor nem kellene szednem fogamzásgátlót?

Nem írtak a) és b) verzióról... megint...

Azt olvastam valahol, hogy a stimulációk után a hormonok hasznosulni tudnak a következő ciklusban... és emiatt is lehet hogy kihagynék egy ciklust.

A fagyasztott embriók lehetséges, hogy inkább azért maradnak meg jobb eséllyel, mert a testünk a stimuláció után kikészül és beültetésig van ideje újratöltődni. De ha természetes ciklusban kerülnének beültetésre fagyasztás nélkül, akkor sem megszúrni, fagyasztani, majd ébreszteni nem kellene őket, sem bennünket sok hormonnal leamortizálni közvetlenül előtte... stressz innen-onnan mindenkinek... nehéz ezeket kérdéseket eldönteni...

Remélem ti jól haladtok :)

39507. zsuko84 (válaszként erre: 39505. - Csilla15381)
tegnap 12:03
Amúgy tetszik a párod optimizmusa, mert igen, bármikor történhetnek csodák. De én úgy vagyok vele, hogy addig is érdemes tenni érte, mert a csoda vagy jön vagy nem.
39506. zsuko84 (válaszként erre: 39505. - Csilla15381)
tegnap 12:00

Bocsánat, nem elbizonytalanítani akartalak. Csak gondoltam szólok, hogy az is egy lehetőség, hogy nem igazítják a ciklusod a donorhoz, azzal is kevesebb hormon hatás ér. Addig tud pihenni a szervezeted.

Meg többször előfordult már témaként itt a fórumon, hogy a fagyasztott embriók jobban teljesítettek. Én ezért is döntöttem még amellett, hogy fagyasztott embriót kérjünk vissza.

Esetleg fontold meg ezt a lehetőséget is, hogy majd a saját ciklusodban kezdtek, addig pedig lefagyasztják az embriókat. Ezzel max annyi időt veszítetek, amíg eljön az a ciklusod, amivel kezdeni tudtok, a fagyasztott babák már ott lesznek.

Remélem, hogy a donor szűrése miatt nem lesz hosszadalmasabb mire találnak donort.

39505. csilla15381 (válaszként erre: 39504. - Zsuko84)
tegnap 09:47

Szerinted ne menjek bele, hogy a donorhoz állítsák a ciklusomat? Én ebbe nem gondoltam bele, de lehet hogy teljesen igazad van és ez tényleg gáz. Nálunk a férfi oldal nagyon bizalmatlan mindennel kapcsolatosan... mindig én bólogatok mindenre amit a Reprofit diktál... ő még mindig próbálkozna stimulációval + még mindig bízik a klasszik módszerben :)?

Amúgy nálunk a hordozósági vizsgálaton lett egy férfi génmutáció, ami miatt a donort is meg kell szűrni... remélem csak erre az egy dologra, különben megint heteket csúszhatunk...

39504. zsuko84 (válaszként erre: 39502. - Csilla15381)
tegnap 08:45

Nálunk 1 hónap alatt találtak donort. Nem volt hosszú idő. Aztán a donor soron következő ciklusával már kezdődött is.

Ilyenkor el szokták kezdeni szedetni a fogamzásgátlót. Nekem mondjuk nem fogamzásgátló lett volna, mert különböző mutációim vannak, így a trombózis hajlam miatt nem kaphattam. Nekem a ciklusomat akarták leállítani, aztán a donorhoz igazítva felépíteni, de mondtam, hogy szó sem lehet róla.

Szerintem hamar találni fognak donort, nem az időt húzzák.

39503. zsuko84 (válaszként erre: 39501. - Jath77)
tegnap 08:39

Köszönöm szépen a drukkolást! 😊

Én is drukkolok, hogy egy kistesó még összejöjjön nálatok! 🍀

39502. csilla15381 (válaszként erre: 39500. - Zsuko84)
tegnapelőtt 23:37

Igazából nem is írták meg, hogy a beültetés hogy lenne, csak hogy kezdjem el a fogamzásgátlót, amíg keresik a donort... a részletes protokollt meg összerakják menet közben...

de most egy kicsit el is bizonytalanodtam... megint húzzák az időt mint legutóbb vagy ez a normál menetrend?

Kicsit sok bennem most is a kérdés, mert sosem tudom mi mögött mi van... és az ember idővel megtanulja, hogy jobb nem is kérdezni... aztán meg koppan, ha mégis jobb lett volna határozottan és vélhetően idegesítően visszakérdezni...

Nyilván teszem, amit mondanak...

Hülye játék...

39501. jath77 (válaszként erre: 39499. - Zsuko84)
tegnapelőtt 22:14

Nagyon drukkolok nektek, Zsuko!

Teljesen megértem, hogy elég volt a 4 stimu, és azt is, hogy mentek tovább donorral, hajrá!👍 ha nem a 14 és 8 éves fiaim kötnék le az energiáimat itthon, meg nem állnék a donor-babáig én sem, mert semmi nem volt fontosabb az életemben annál, mint hogy gyerekeim legyenek, pedig szeretem a munkámat és a hobbijaimat is. Szerencsés vagyok, a fiúk könnyen jöttek, nem kellett küzdenem értük akkor, de a kistesó 40 felett már nem akar magától megszületni..

Így is vicces belegondolni, hogy 4 külön évtizedben voltam spontán terhes 21-46 éves korom között (1998: vetélés 6 hetesen, 2009: élveszülés, 2015: vetélés 12 hetesen, 2016: élveszülés, 2024: vetélés 5 hetesen), szóval én kimaxoltam ezt, a donoros kört már kihagyom, ha most az utolsó stimulacióból sem lesz egészseges embrió, mert a kamaszfiúkkal túlélni is szép projekt önmagában😃 de ha nem lennének, az utolsó utáni pontig is elmennék és még azon túl is egy babáért, szóval drukkolok nektek és kitartást mindehhez, hajrá!😍

39500. zsuko84 (válaszként erre: 39498. - Csilla15381)
tegnapelőtt 20:56

Szia! Sajnálom, hogy nem sikerült a mostani körötök. 😔

Ezek szerint összehangolnak a donorral és rögtön beültetésed lesz? Én nem vállaltam, hogy összehangoljanak a donorral, hanem az embriók fogyasztását kértük. Fagyasztás után pedig bármikor tudtam kezdeni a saját ciklusommal.

Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy nekem is voltak olyan kétségeim, mint neked. Nem tudtam, hogy mi lesz sok a szervezetemnek és mi nem. Mi is a saját ciklusos után kezdtük rögtön a donorost.

39499. zsuko84 (válaszként erre: 39497. - Jath77)
tegnapelőtt 20:48
Igen, nekünk már petesejt donoros körök mennek. Maradtunk Brnoban a Reprofitnál.
tegnapelőtt 19:48

Sziasztok!

Szintet léptem, innentől már én is a petesejtdonorosok klubjába tartozom...

Így azokat kérdezem, akik itt tartotok vagy tartottatok...

Az utolsó stimuláció után rögtön az első mensivel kell elkezdenem szedni a Marvelon fogamzásgátlót. Az nem gáz, hogy eddig túltermelésre kényszerítettem a testemet, a következő ciklusban pedig teljesen visszatartom? Ez tényleg jó lesz így és ilyen hamar?

39497. jath77 (válaszként erre: 39495. - Zsuko84)
tegnapelőtt 18:04
Köszi:) akkor Ti most petesejtdonorral folytatjátok? és maradt Brno (Reprofit vagy Repromeda stb.)?
39496. jath77 (válaszként erre: 39489. - EgészségS)
tegnapelőtt 17:00

szia EgészségesS, Téged is megtaláltalak most a másik, 40 feletti lombikos fórumon, tavaly februárban cseréltünk tapasztalatokat:)

köszönöm a bíztatást most is, a tavalyi PGS tesztek nem lettek jók, 3 blasztót vizsgáltak be és mindhárom aneuploid volt, de életkorilag ez nem is volt meglepő, a statisztika az statisztika:)

Nektek viszont volt egy euploidotok, ha jól emlékszem, mi lett vele, beültettétek?

ha van kedved kipróbálni az NMN-t, mindenképp tedd, csak javasolni tudom és por formájában tisztább/hatékonyabb, mint kapszulásan, reggel éhgyomorra az első pohár vízzel érdemes bevenni, 500-1000 mg közötti adagot vízben oldva:)

mindenképp jó, hátránya nincs! sok sikert nektek, a mostani végeredményről meg majd tudósítok, több kört amúgy sincs kedvem már bevállalni, vannak B terveim ezután :D

39495. zsuko84 (válaszként erre: 39494. - Jath77)
tegnapelőtt 16:58

Szia! Köszi a drukkolást! Igen, mi úgy döntöttünk, hogy a 4. stimulációnál abbahagyjuk. Igen, az volt az első stimu, ami kint volt Brnoban. Egyébként én nagyon elégedett voltam a kinti stimulációval, még akkor is, ha nem lett eredményes.

Neked szép az Amh-d és van sok petesejted, így mindenképp van értelme ennek a mostani körnek. Kíváncsi vagyok nagyon, hogy az NMN segített-e. Nagyon bízok benne, hogy igen. Szorítok!

39494. jath77 (válaszként erre: 39490. - Zsuko84)
tegnapelőtt 16:50
szia Zsuko, ti végül a 4. stimulációnál abbahagytátok tavaly a lombikot? az volt az első és egyetlen brnoi körötök, nem? vagy lett folytatás? nagyon drukkoltam Neked tavaly, és most látom az azóta írtakat, csak közben én kicsekkoltam ebből a folyamatból közel egy évre és nem néztem a fórumokat egyáltalán, de most egy utolsó stimulációt bevállaltunk a lelkiismeretem megnyugtatása érdekében és visszapörgettem kicsit, kivel mi történt azóta:) egymástól függetlenül jutottunk el például oda, hogy érdemes kipróbálni az NMN-t, most én is kiváncsi leszek, befolyásol-e bármit a PGS-en, amúgy mindenképp jót tett egészségileg, de hát a reprodukció az emberi szervezet Maslow-piramisának csúcsán helyezkedik el ugye, szóval sok jó hatása lehet úgy is, hogy a reprodukciós 100%-ot már nem tudja helyreállítani... ettől függetlenül mindig érdekes az ember önmagával folytatott saját humánkísérlete:)
39493. csilla15381 (válaszként erre: 39475. - Mancs75)
tegnapelőtt 11:34
Hát... nagy gratula és sok boldog pillanatot a picivel!
39492. Hannelore (válaszként erre: 39478. - Miri5)
tegnapelőtt 11:31
Miri, ez nagyon idegörlő lehet! Nagyon drukkolok, hátha mégis!
39491. Hannelore (válaszként erre: 39475. - Mancs75)
tegnapelőtt 11:29

Mancs, köszi hogy megosztottad az örömedet! Gratulálok, és sok boldogságot nektek! :)

A történeted megerősített, hogy érdemes rászánnunk magunkat a méhtükrözésre is, amit a dokink most több más mellett javasolt, de kétségeim voltak, mivel nagyon megdobja a költségeket, és "még csak" két embriónk veszett oda meg nem tapadás miatt. Úgyhogy örülök, hogy ezt is megemlítetted. De ettől függetlenül is, minden sikertörténetet olyan jó olvasni!

39490. zsuko84 (válaszként erre: 39489. - EgészségS)
tegnapelőtt 09:19

Szia! Én az utolsó stimulációm előtt szedtem fél évig NMN-t. Volt mit küldeni bevizsgálásra, de a PGS-en megbukott, két genetikai eltérés is volt. 🙈 Lehet, hogy a következő stimunál lett volna embrió, ami átmegy, de többet nem mertem bevállalni.

Hozzátenném, hogy nekem eleve 1 alatt volt az Amh-m. Csak gondoltam leírom, hogy én mit tapasztaltam.

Ettől függetlenül szerintem az NMN egy jó bogyó.

39489. EgészségS (válaszként erre: 39488. - Jath77)
tegnapelőtt 07:47
Köszönöm, az nagyon bíztató, hogy nálad ennyire megemelte az AMH-t. Én is szedtem minden stimuláció előtt Q10-et, PQQ-t, és minden egyéb ajánlott vitamint és étrendkiegészítőt, de az NMN-ről még nem hallottam. Utánaolvastam, és meggyőzőek a kutatások, hogy hatásos lehet. Nagyon szorítok neked.
39488. jath77 (válaszként erre: 39465. - EgészségS)
máj. 1. 22:12
szia, a MoleQlar (német labor) igazoltan tiszta és magas minőségű+hatóanyagtartalmú termékeit. Nagyon profi cég, pár nap alatt ideér tőlük minden. Itthon a neöregedj.hu forgalmazza a termékeiket, nem feltétlenül rosszabb kondiciókkal. Voltak látványos eredmények ezalatt a 7 hónap alatt, amióta szedem (a vérképben is, meg hogy pl. egyáltalán nem voltam beteg 7 hónapja, télen sem, pedig ilyen gyerekkorom óta nem fordult elő velem), de az igazi visszajelzést a blasztók minősége adja majd, ha egyáltalán adja.
39487. Mancs75 (válaszként erre: 39486. - Dorina83)
máj. 1. 22:03
Köszönöm.😘
39486. Dorina83 (válaszként erre: 39475. - Mancs75)
máj. 1. 16:37
Szívből gratulálok💞
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook