Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önkényes iskolaszünet. Van értelme most? fórum

Önkényes iskolaszünet. Van értelme most? (beszélgetős fórum)


2020. nov. 8. 20:25
Két hét múlva sem lesz jobb a helyzet. Ha ezárják az iskolákat, szerintem minimum január végéig ki sem nyitják. Én gyerekekkel foglalkozom egy magánintézményben, hetente átlag 100 gyerek megy át a kezeim között, 0-7 évesek. Mozgásfejlesztést tartok (TSMT) amit lehetetlen maszkban, de csak minimálisan érzem veszélyben magam. A 3. osztályos gyerekemet féltem - mérsékelten. Én először a stadionokat záratnám be. Meg leállítanám az amatőr gyerek bajnokságokat, ahol szinte az egész országból keverednek a gyerekek. Ha iskolabezárás, akkor a középiskolákat meg az általános iskola felső tagozatát záratnám be ill. állnék át a digitálisnak csúfolt oktatásra. Hagynám a suliban jó szellősen az alsósokat. A fejlesztésre szoruló, speciális igényű gyerekeknek meghagynám a lehetőséget, de döntsön a szülő hogy bevállalja-e. Hatalmas volt a lemaradás tavasszal. Online szinte lehetetlen a fejlesztőmunkát végezni. A kérdésre válaszolva: 2 hétre biztosan udsz szerezni orvosi igazolást, de mi lesz azután???
2020. nov. 8. 19:40
Én is aggódom. Nekem már most tarthatatlannak tűnik az egész. Nálunk sajnos az egyik gyerekem már sokat hiányzott betegség miatt, de most nem szeretném, hogy raszedjen valamit. Szívem szerint nem vinném a gyerekeimet. Bárcsak lenne lehetőség.
10. fewin (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 8. 19:25
Én is meglépném, főleg ha eddig még nem nagyon hiányzott a gyermeked. Érzésem szerint ez a helyzet tarthatatlanná fog válni, muszáj lesz lépniük valamit az illetékeseknek. Mi is bízunk ebben, nálunk is vannak beteg gyerekek és tanárok is. 😕
2020. nov. 8. 19:08

Ez mai hír: a Pedagógusok Demokratikus Szervezete vasárnapi közleményében arra kéri a szülőket, hogy ne küldjék óvodába, iskolába a gyermekeket.


[link]

8. fewin (válaszként erre: 7. - Fewin)
2020. nov. 8. 18:17

Ezzel kapcsolatban, ha jár erre tanító/tanár vagy ez ügyben jártas szülő:

Ha eléri a hiányzás a 250 órát, vajon hány jegynek kell lennie adott tárgyból, hogy a gyerek teljesítménye értékelhető legyen? Ezt nem tudtam megfejteni a cikkből. Vagy csak akkor kell 250 óra hiányzással osztályozóvizsgát tennie a diáknak, ha egyáltalán nincs jegye? És csak azokból a tárgyakból, amiből nincs (elég) jegye? Hátha ezt tudja valaki.

7. fewin (válaszként erre: 5. - Fewin)
2020. nov. 8. 18:11

Most gépről már be tudok másolni innen egy részletet:


Dönthet-e úgy a szülő, hogy a járványveszély miatt nem viszi iskolába a gyerekét?


Egy együttműködő iskola esetén van lehetőség arra, hogy a gyerekek otthonról tanuljanak, és ne járjanak be, ha a szülő kockázatosnak érzi ezt a járványhelyzet miatt. Ezt intézménye válogatja, van, ahol orvosi igazolást kérnek, van, ahol elég a szülői igazolás. Az iskolának magának is van lehetősége arra, hogy a hiányzásokat igazoltnak tekintse, de ha a diák eléri a 250 óra hiányzást, osztályozóvizsgát kell tennie, ha teljesítménye nem értékelhető jegyekkel. Óvodáskorú, négy év feletti gyermek esetében a szülő írásbeli kérelmére - a házirendben meghatározottak szerint - az intézményvezető engedélyt adhat az óvodás gyermek távolmaradására.

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 8. 13:26

Miért pont 2 hétre? Főleg, hogy utána várható a tetőzés...

Vagy abban reménykedsz, hogy utána úgyis bezárják az iskolákat?

2020. nov. 8. 10:59
4. elbb
2020. nov. 7. 16:46

Ha esetleg van aki nem tudja, annak beírom ide, hogy az Emmi által kiküldött intézkedési terv lehetőséget biztosít a távolmaradásra, azon diákok esetében, akik tartós betegek. Ha neked nem is ez áll fent, hátha másnak ez hasznos infó.

[link]

3. zsofi_876 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 7. 15:00

Én sem viszem most.

Nekem többet ér, hogy biztonságban tudom.

Hála Istennek nincs gond az itthon tanulással, de ha lenne sem arra billenne a mérleg.

Mondjuk te 2 hetet kérdeztél, az csak egy lélegzetvételnyi biztonságérzet, de az is jobb, mint a semmi. :)

Nagyon nehezményezem, hogy nem adják meg a lehetőséget annak, aki meg tudja oldani, és az a meggyőződése, hogy otthonról tanulhassanak a gyerekek.

Pláne úgy, hogy vannak (a mi sulinkban) covidos tanárok, de nem szólnak a szülőknek. Milyen eljárás ez?!

Inkább nem lovallom bele magam. :)

2020. nov. 7. 14:54
Én meglépném.
2020. nov. 7. 14:48
Gyesen vagyok, a férjem home office-os. Az iskolában már vannak covidosok. Szerintetek lenne értelme az iskolás gyerekemeit önkényesen itthon tartani mondjuk 2 hétre? Igazolást ad az orvos, tanulni tudok velük. Ti meglépnétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook