Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ciki a házunk fórum

Ciki a házunk (beszélgetős fórum)


1 2
2021. dec. 20. 14:07

Nálunk fiatal koromban foltos volt a festés, a bútorok sem passzoltak egymáshoz, a ház omladozott… sorolhatnám, de nem fogom, el tudjátok képzelni. Randiztam akkoriban több sráccal, de az egyik nagyon gazdag volt. Óriási családi ház, modern, mindenről lerítt, hogy egy vagyon volt. Szinte belépni nem mertem először, annyira máshogy éltek…

A srác nagyon meglepődött nálunk, de nem érdekelte, sokszor aludt velem együtt, a szobámat takarítottam, összespóroltam egy festékre, átfestették a barátaim nekem, mert idézem “ez jó közös buli lesz”. Soha egy percig nem éreztem, hogy rosszul érezné magát.

Szóval, ha valaki érted megy, akár barát, akár több annál, azt nem fogja érdekelni a környezet.

12. jooeva (válaszként erre: 10. - Birebora)
2021. dec. 20. 13:58

Szerintem is! Meg a szép kalocsai hímzések.

Nagymamám keze munkája mind, azért nagy érték és bizony kinn van mind.

Az én gyerekeim nagyon is büszkék arra, hogy mamáék tanyán élnek és barátokat is bátran kivisznek hozzájuk, pedig ők most vannak épp a kamaszságuk közepén.

Talán az is fontos, hogy megfelelő barátokat találjunk, akik egy régies bútor és egy kicsit rogyott házban is meglátják a melegséget, a szívélyességet.

Elérkezik az az életkor, amikor már egyáltalán nem a külcsin a fontos, hanem a belbecs.

11. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 13:58
Dobd ki egyedül.
10. birebora (válaszként erre: 8. - Jooeva)
2021. dec. 20. 13:24
Már bocsánat a horgolt csipke a régi antik bútorokon nagyon jól mutat:) Nekem nagyon tetszik.
2021. dec. 20. 13:19
Festeni sem engednek? A falfestés nem ördöngösség, ha két elemivel meg tudják csinálni, akkor akár neked is sikerülhet. Én is magam csináltam legutoljára. Sőt csempét és járólapot is lehet festeni, de akár konyhaszekrényt is. Mond, hogy új hobbit találtál, és festve próbáld menteni a menthetőt.
8. jooeva (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 13:12

Tanyán nőttem fel, ahol szintén régies és szegényes volt a bútorzat. Minden a praktikusságot szolgálta, nem a szépséget.

DE! Minden évben minden helyiség újra lett meszelve (sparhelt a konyhában, cserépkályha a szobában, ami kormolt, piszkolt rendesen), rend volt és tisztaság. A szegénység nem szégyen.

Egyetlen barátom sem nézett le azért, ahogy éltünk. Pedig a falon dísztányérok voltak, horgolt csipke a tévé tetején, tükörasztalon....és a mai napig is ilyen anyukáméknál. Persze modernizálódott sok minden, de a feeling maradt.

7. liliom10 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 13:06

Családi házban laktok ? Ha nem engedik kidobni, lehetne olyan helyen tárolni, ahol nincs szem előtt. Nem tudjuk, milyen,pl, vannak-e rajta szellőző rések, milyen dolgok tárolására alkalmas ? Találj ki valamit ! Pl. krumpli, hagyma , valamilyen tárgy(ak) ?

A szegénység nem szégyen ! Aki ezt nézi, nem azt, hogy szeretettel meg/áthívod, azt ne hívd többet !! Gondolom, egy teával is meg tudsz kínálni valakit.

6. birebora (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 12:58
Miért nem?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Birebora)
2021. dec. 20. 12:33
Vettem egy új szennyes kosarat és nem engedik a régit kidobni.
2021. dec. 20. 12:30
Illetve szerintem az is teljesen rendben van, ha előre mondod valakinek , hogy szerényen éltek. Nincs ebben szégyellnivaló.
3. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 12:30
Biztos lecserélnék ha lenne rá pénzük, nem?
2. Daniella223 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 20. 12:28
Szerintem önmagában a régi, kopott dolgokkal nincs baj főleg ha még diák vagy. Érthető. Ami meg koszos azt ki kell pucolni amennyire lehet. Ami rogyott, esetleg tegyél rá valami textíliát, takarót.
2021. dec. 20. 12:11

Olyan a házunk mint a hányás és szégyellem.

Mindenhol csicsa, régi járólap (sok helyen ki van törve), 50 éves kopott bútorok, hámló bôr fotel, régi fürdő, kopott fa ablakok, karcos üvegek. A konyha borzasztó. Kék-barna mintás járólap, piros 50-60 éves bútor, régi tűzhely, koszos fal.

Még tanuló vagyok, a szüleim meg nem engedik hogy kidobjak bármit. Most vettem egy új szennyeskosarat. A régi már lyukas volt és elszíneződött. Nem engedik lecserélni:S

Îgy hogyan hívjak át magamhoz másokat? Nagyon ciki.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook