Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2404. mancus91 (válaszként erre: 2403. - Judimo)
2013. szept. 6. 22:34
Én mindig Pingvinben veszem, mert nekem az esik útba, ott általában 9100-ért veszem, de maximum 9500-ért. Más patikában, amikor egy másik városban kellett megvennem 9800-ért is vettem.
2403. Judimo
2013. szept. 6. 21:34

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy ki mennyiért veszi a Nuvaringet, van ahol olcsó viszonylag? Gondolok arra hogy olyan 10.500 körül van maximum.

2402. mancus91 (válaszként erre: 2400. - Nixix)
2013. szept. 1. 17:23
Ki lehet szedni az elsőt is, de csak 7 nap után. Én is mindig kiveszem ha szexelünk, majd leöblítem és visszarakom, szerintem nem csökken a hatása.
2401. mancus91
2013. szept. 1. 17:12
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy járt-e már úgy valaki, hogy elfelejtette 3 óra múlva visszatenni a gyűrűt. Én ebben a hónapban jártam így vele, a használati utasítás szerint a következő 7 napon fent hagytam. Nemsoká pedig ki kell venni a 7 napos szünetre (az első héten maradt kint a gyűrű). Abban a hét napban, sőt még pár napig utána is kiegészítő védekezést használtunk. Elég sokat olvastam ezt a fórumot, de ilyennel még nem találkoztam (persze nem olvastam minden hozzászólást). Ti jártatok már így? Utána minden rendben volt? Nem borult fel az egész mensi, nem estetek teherbe? Én 2 napig pecsételtem ezután a kis akció után, utána elmúlt, azóta minden oké.
2400. nixix
2013. szept. 1. 11:04
Sziasztok :) nekem az a gondom a Nuvaringgel, hogy félek a fertőzéstől :/ hajlamos vagyok rá... Ezért leszoktam öblíteni, remélem nem csökken a hatása. Amikor az első Nuvaringemet teszem fel, akkor is kilehet szedni egy kis időre?
2399. kerekes_anett (válaszként erre: 2396. - 072a149c9d)
2013. aug. 26. 16:57
Krisztina! Írtam neked privátba!
2398. szöszipanna (válaszként erre: 2397. - Kisördög92)
2013. aug. 25. 10:33

Ugyan úgy kell mint a gyógyszernél. Akkor kezded mikor a gyógyszert is kezdenéd. És 3 hétre rá ugyanakkor veszed le, mikor felhelyezted.

Ugyanúgy véd a szünetben is mint a gyógyszer, mivel ugyan az.

Ha gyógyszerről térsz át, akkor nem kell kiegészítő védekezés.

Én semmit nem híztam és sajnos nem is fogytam mikor áttértem.

2013. aug. 24. 14:07

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek!

Tavaly ősz óta kezdtem el szedni a lindynette 20 tablettát, és 15 kg-t híztam tőle. Így a háziorvossal úgy döntöttünk, h meg próbálom a Nuvaringet. Tegnap ki is váltottam és azóta a hűtőben van.

A kérdéseim a következők lennének:

- Aki válltott gyógyszerről, az h tette és mik a tapasztalatok?

- Hízott valaki a Nuvától?

- Mikor kell felhelyeznem, ha eddig gyógyszert szedtem? ( szerdán vettem be az utolsót, vasárnap jön meg, csüt kell az új levelet kezdeni)

- Kelle vagy meddig kell kiegészítő védekezés?

- Tutira véd a 7 napos szünetben?

Köszönöm a válaszokat előre is, és elnézést, ha ezeket a kérdéseket megválaszoltátok már!

2013. aug. 24. 10:27

Sziasztok. Én elkeztem használni, de nem jött be. Egyrészt nem marad a helyén,így inkább sex elött kiveszem, mert nem akarom, hogy zavarjon. Ez persze így nem túl higénikus és macera is.

Másrészt felhelyezés után 2 hétig véreztem. (normál mensim 4 nap) utána sötét, darabos pecsételés. A görcsökről nem is ejtek szót. Kiváltottam 3 havi adagot, (én balek, dobhatom ki) és megyek a dokihoz iratni valami mást....

2395. Vikinca (válaszként erre: 2393. - Lexi018)
2013. aug. 15. 10:38
Ne aggódj nem tud addig felcsúszni.Símàn eléred!
2394. Vikinca (válaszként erre: 2392. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 15. 10:35
Bocsi.nemvoltam netnèl.bizti azòta megoldòdott.remèlem minden oké.;-)
2393. lexi018
2013. aug. 14. 06:44

sziasztok!

én is kezdő vagyok a témában.Most kell majd elkezdenem a nuvaringet használni.Most vagyok a menstruáció 2.napján,ma este teszem fel.Azt szeretném kérdezni hogy nem tud annyira felcsúszni hogy ne tudjam levenni??mert igen a méhszáj zárva van de mondjuk mensinél pont nyitva van.Kicsit aggódom.

2392. CrystalPhoenix (válaszként erre: 2391. - Vikinca)
2013. aug. 8. 22:40

most ott tartok,hogy 4 nap alatt épp,hogy volt valami... minden nap egy kis maszat, nem több... :/ ma főleg,szinte semmi...

barátnőm azt mondja, hogy a meleg... hát, eddig a meleg még nem tartotta vissza egy havimat sem :)


akkor szerinted,irány a doki? :)

2391. Vikinca (válaszként erre: 2389. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 8. 21:09
Szia, szerintem nem vagy terhes, de magamból kiindulva csak a dokim tudna meggyőzni, ha bizonytalan lennék.A tünetek amiket írtál sokmindentől lehetnek, egy vérkép sokat megmutathatna.
2013. aug. 8. 19:33
sehol senki?? :/
2013. aug. 7. 08:39

Én 1 éve használom, szeretem,mert csak havi 2 napot kell rá figyelnem, mikor fel kell rakni, és amikor levenni :) De valamiért van bennem egy kis állandó para.. kb. 3x vettem tesztet ez idő alatt, hogy meggyőződjek, tényleg működik a dolog...

Kb. 3-4 hete érzem magam vacakul (álmosság,fáradékonyság,fogak gyengülése) ami persze vitamin hiány is lehet, de várandósságaim alatt éreztem hasonlót, így első dolgom ismét tesztvásárlás lett. Párom mondta,hogy de hogyan, hát múltkor megvolt,nem?

Persze, megvolt... de az az ütemezett vérzés sztem a gyűrű levétele miatt akár van valami akár nem, részlegesen bekövetkezhet.

No de mindegy,a teszt negatív lett... :)

Pénteken levettem, vasárnap éjjel,hétfő reggelre vártam. Meg is jött.. de kevés, tegnap már még kevesebb.. éjjel is csak 1-1 csepp...

És nem én lennék az első nő,aki terhessége mellett vérezget... Nem tudom mi legyen, ha továbbra sem lesz olyan,mint szeretném, hagyjam ki a következő gyűrűt? hátha baba van,(csak a teszt nem mutatta vmiért) és nehogy ártson neki? vagy keressem fel a dokimat? vagy tegyem fel a következőt amikor kell, lesz ami lesz?

2388. anitram001 (válaszként erre: 2386. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 6. 14:24
Régóta van, tesztalanya voltam forgalomba kerülése elött !!!!!
2013. aug. 6. 14:23
Régóta van, én tesztalanya voltam forgalomba kerülése elött!!!!!
2013. aug. 5. 15:36

16 éve??? :O azt hogyan?

Én 2009-2010ben találkoztam először először a reklámjával nőgyógyászati rendelőben, gyakorlaton :)

2385. Meloresz
2013. aug. 5. 14:19

Sziasztok!

biztos volt már téma,és láttam is kérdésként, csak válasz nem mindig jött rá, így én is próbálkoznék:)

Hajlamos vagyok trombózisra ( ez az a fajta, ahol nem kell szedni véralvadásgátlot, csak szimplán 7x az esélye másokhoz képest). és kíváncsi lennék, hogy aki ilyet használ, annál volt e már bármilyen trombózisos gond? ettől jobban tartok mint a hüvelyszárazságtól vagy a libidócsökkenéstől. Olvastam máshol egy lányt,aki használta fél évig, és utána tüdőembólija lett. azt irta, hogy havi egy vérvétellel megelőzhető lett volna. nem tudja valaki hogy itt mire gondolt?

köszönöm

2384. l&zs
2013. júl. 29. 14:27

Sziasztok!

Én sem olvastam el természetesen minden hozzászólást, így nem tudom volt-e már erről szó, de ez a legaktívabb nuvaringes fórum, így gondoltam megkérdezem: Szóval van akinek gombás vagy irritációs tüneteket produkált a gyűrű? Vagy akinek amúgy is volt ilyen, annak a gyűrűvel súlyosabb lett?

Én régebben, úgy másfél éve használtam már pár hónapig a gyűrűt, de abban az időszakban sokat volt ilyen tünetem. Csak már arra nem emlékszem vissza, hogy a gyűrűvel kezdődött-e vagy a terhességem, szülésem után már volt. (2,5 éve szültem) Terhesség elött az biztos, hogy sosem volt ilyen problémám.

Írja is ugye a mellékhatások között, de még nem olvastam olyanról, akinek tulajdonképp tényleg ilyet okozott volna. Ha pedig mégis, akkor mit tett ellene? Van valami módszer ellene? Visszatérő irritációról, gombáról beszélek, nem az egyszeri canestennel megoldható fajtáról:(

Most adok még egy lehetőséget a gyűrűnek, mert amúgy nagyon szerettem, nem is találtam más megfelelő védekezési módot...

Ja, és még egy kérdés: ha nem a mensi első napján tezsem fel,akkor kevesebb esély van arra, hogy elnyújtja a vérzés idejét első alkalommal? (anno én az első napon tettem fel, amikor elkezdtem használni és csinált is egy szép majd' 9 napos vérzést....de mintha már olvastam volna, hogy ha csak a 2-5. nap között teszed fel,akkor ilyen nem igazán fordul elő? Az utasításban benne van, hogy lehet a 2.-5. napon is feltenni...Köszi és bocs, hogy hosszú lett!

2383. aidaaida
2013. júl. 24. 13:50

Sziasztok!

Nekem is hüvelyszárazságot okozott és most találtam rá a Cikatridina hüvelykúpra, ami épp erre van. Egyébként libido csökkenés és hüvelyszárazság nemcsak a Nuvaring, hanem minden fog.gátló mellett kialakulhat. Olyan kár, pont a szex miatt szedjük... na mindegy. A Cikatridina nagyon bevált, két éve először nem kellett síkosító szex közben... :)))

2382. Vikinca (válaszként erre: 2379. - Marisbali)
2013. júl. 22. 09:00
Szia! én 3 éve használom, és ahogy elkezdtem, rá egy pár hónapra már a 4 hetes ciklussal csináltam.Nekem nem kavart be, és semmi gondom azóta se, csak arra figyelek, hogy tényleg az adott időben vegyem le és rakjam vissza, tehát ha este 6kor veszem le akkor pontosan 7 nap múlva este 6kor tegyem vissza.
2381. Silver05 (válaszként erre: 2380. - Edeseper)
2013. júl. 17. 13:06

Az a normális, ha nagyon mélyen van fent benned...

Én is féltem h száraz maradok a gyűrű miatt, de szerencsére csak az első, talán második együttlétkor voltam az, utána ugyanúgy minden rendben volt/van, mint a gyűrű előtti időszakban. Úgyhogy ne aggódj! Ha legközelebb is jelentkezne ez a probléma, legfeljebb használtok sikosítót :)

2380. edeseper
2013. júl. 17. 10:26

Sziasztok!

Én 4 napja használom ezt a gyűrűt, előtte a Minulet nevű tabit szedtem, szokásos 7 nap kihagyás után felhelyeztem ezt a gyűrűt. Ez eddig oké.

Ma, azaz négy nap után szeretkezni akartunk a párommal, de életemben először olyan száraz maradtam, mint a góbi sivatag és baromira fájt!! Bepánikoltam, félbehagytuk a szexet és ahogy felnyúltam hirtelen nem is találtam a gyűrűt!!! Addig kutakodtam, mire megtaláltam magamban, de ez nagyon gáz! Másnak is felcsúszik együttlét közben? Nem akarom folyton kivenni szex előtt, mert nem szeretek ezzel szórakozni, pont ezért utáltam mindig a gumit, mert elrontja a spontaneitást :(((((

Kérlek mondjátok, hogy ez a szárazság csak ideiglenes, mert számomra fontos a szex, ez kész tragédia!! :((((

2379. marisbali
2013. júl. 13. 00:27
Sziasztok! Visszaolvastam a hozzászólásokat és látom hogy többen használják 4hétig és aztán 7 nap szünet. Ez bevált módszer vagy van akinek ez bekavart? Érdemes így használni?
2378. vkatka
2013. júl. 10. 15:25
Esetleg háziorvos nem írná fel? Talán nála még tudnál próbálkozni. Vagy másik patika? Mert nálunk pl. van olyan, ahol kiadják, kis plusz pénzért...
2377. inci-finci (válaszként erre: 2376. - B23551ea80)
2013. júl. 9. 20:15
Sajna nálunk nem adnak :( Már próbáltam :(
2013. júl. 7. 20:42
Vény nélkül is tudsz kapni...
2375. Uccu5
2013. júl. 3. 16:23

Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek a válaszokat! :)

Egyébként szombaton tettem fel,kényelmes és nincs is semmi bajom tőle(*lekopogom*). Viszont lenne még valami amit kérdeznék. Gyakran vizipipázok, ami azért tény, nem olyan káros mint a cigi, de hát ugye csak dohányzás.

Ezentúl hanyagolnom kell a vizipipázást?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook