Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akarok gyereket! fórum

Nem akarok gyereket! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
920. csgybzs (válaszként erre: 918. - F36e266467)
2012. júl. 31. 15:17

Számomra még a nézetei el is mennek, végülis joga van hozzá, még ha sértő is.

Amit nem értek, az a köntös. Szeretem az egyenes beszédet, az érthető mondatokat. Nem kell itt Ádámtól, Évától kezdve mendemondákon át összeöntött történetekkel színezve leírni a semmit, amiből nekünk kéne kiolvasni, következtetni valamit. Nekem ez sunyiság. Ha így gondolja vállalja fel, aztán csókolom, szíve joga... nem?

919. rewt (válaszként erre: 913. - F36e266467)
2012. júl. 31. 15:16

Igen. Becsapjuk egymást, mert még egy nyilvános fórumon sem lehet őszintén véleményt megfogalmazni.


Ott ahol a (háttér)hatalom kiad egy verziót és mindenkit törvénnyel büntet, akinek más a véleménye - ott bizony Illyés Gyula: Zsarnokság van..


--------

A lentebb leírt gyerek fejlődési szakaszainak analógiáján láthatjuk, hogy az emberiség is így fejlődött... Volt idő amikor nem ismerete a kést, a nyelvet, a nemzés fiziológiáját - nem használta.

De amikor már tudott beszélni , amikor már tudott kés készíteni - akkor vele járt a felelősség is- hogy mire használja fel.

Amíg az emberek nem ismerték a fogamzás manipulációját minden ment a maga természetes rendje szerint. De a fogamzás regulációját rábizzuk bárkire - kell hogy számoljunk a következményekkel is.

Ugyanis a világ nagyobb részében azért ez a reguláció még nem működik. Ott "fejlődés" van és a "civilizáltabb" része az emberiségnek "felőrli" önmagát. Lásd a nagy birodalmak és kultúrák...

918. f36e266467 (válaszként erre: 916. - Csgybzs)
2012. júl. 31. 15:15
Nem csodálkoznék, ha nacionalista eszméket vallana. Ez nagyon emlékeztet arra a gondolkodásvilágra.
917. csgybzs (válaszként erre: 911. - Rewt)
2012. júl. 31. 15:10

"selejt még a legminőségibb gyártásban is előfordul"


Így van, te vagy rá az élő példa.



És nem, nem bántásból írom, csak egy ugyanolyan véleménynyilvánítás, mint a tiéd.

916. csgybzs (válaszként erre: 913. - F36e266467)
2012. júl. 31. 15:09
Ezt már írta egy párszor sokkal durvábban is... nem is értem, hogy ő, aki eleve soha a büdös életben nem lesz képes szülni, anya lenni, mégis milyen jogon jellemez így másokat...
915. f36e266467 (válaszként erre: 914. - Rewt)
2012. júl. 31. 15:06

Tehát szerinted bele kellene nevelni a lányokba, hogy akarjanak gyereket, mert szerinted ez így helyes :)


Na ez a diktatúra.

914. rewt
2012. júl. 31. 15:01

Két okná fogva is - nagyon is - érthető, és elfogadható,ez a szemlélet.

1. Akit nem tanítottak portugálul, nem szólal meg portugálul. Akibe - bár már nem ösztönösen cselekszik - de még nem nevelték bele az erkölcsi felelősséget a jövő nemzedékért - az ezt nem érti, mert nem értheti.

2. Ha egy nagy országban valahol megy a viharfelhő , fenntről látható volna: mindenki nyugodt élvezi a napot, az emberek szeretkeznek szórakoznak múlasztják az idejüket egy sör mellett stb. De ahol a vihar van ott az emberek kapkodnak, futkosnak, mentenek - és nincs kedvük gyertyafényes szerelmi idillekre stb..

Ha "ebbe az országba" az van, ami most Magyarországon - értem...!

913. f36e266467 (válaszként erre: 911. - Rewt)
2012. júl. 31. 12:44

Uhh.


Hát nem vagy semmi.


Selejtes???


Azt hiszem itt gondok vannak tolerancia terén. Szerintem még visszafogod magad és ha leírnád, amit őszintén gondolsz, akkor az elég ijesztő lenne.

912. virus2008 (válaszként erre: 1. - Ellacica)
2012. júl. 31. 12:44

Számomra se fontos,bár az embert jobbról balról traktálják vele, mintha muszáj lenne.


Azok az idők már elmúltak amikor a nő csak tenyészállatnak volt jó, meg házimunkára.


Lehet így is teljes életet élni, több szabadság, több erőforrás, és nem elsősorban csinálhatsz, és vállalhatsz be olyan lépéseket amit gyerekkel nem lehetne.


Másrészt ebbe az országba gyereketvállalni...szegény gyereknek nem lenne nagy jövője :(


Nekem célom kiélvezni az életet, és hálisten párom is így gondolja.

911. rewt
2012. júl. 31. 12:41

Amikor a gyerek csak pár napos és "enni " akar - "nem tudja", hogy édesanyja még mindig milyen válságos helyzetben van - csak azt tudja - azt is csak ösztönösen - hogy éhes. No meg bőgni.. - de (némelyik )azt velőt rázóan... Ha mellre veszik - jól megharapdálja az anyját - ennyi a köszönet...

Egyszer csak elveti a fejét - elég..

Igen, csak az Anya tudja, bár fáradt, nem teheti le - kell a böfi is, mert különben az "úr" igencsak fészkelődne...

Na végre, az is volt, csend telepszik a szobára . Anya lefekszik....

- Aőőő , aőőő..., őőőőőőő. - pisis vagyok - anya fel - és ez ilyen változatos reggelig... Sokszor...


Aztán már fogaim is vannak és... és.. és én "én vagyok" - éppen most fedeztem fel magam... (Mi tudjuk - kezdődik az első dac-kor...


Majd később: "Azt akarom".. "ezt nem akarom.." "Nem megyek"....


Örül az anya nagyocsak a gyereke....


- aki éppen most mondja az iskolatársainak: "Nekem vannak a leghülyébb őseim... Szégyenlem magam értük... Én világgá megyek...stb"


És eljön az idő, amikor "párkapcsolatba" menekül az ifjonc .


Persze, meg kell büntetni a nagyszülőket, azért sem megyünk unokát mutatni...!


És végül kezd valami derengeni... Khm... Szóval nem is olyan rossz indulatú az anyám, csak "régimódi" (Igen, így fogalmazzuk meg, csak ne kelljen bevallanunk, hogy semmit sem értettünk...)


Amikor már valóban "felnőtt" lesz, már csak tisztetelettel , szeretettel beszél az ember fia az Édesanyjáról......


Lám.... itt is látszik - idő kell, mire bizonyos dolgokat realisan tudunk megítélni. Amíg mint "élősködők" éltünk , amíg Anya önzetlenségének köszönhetően azt hittük - mindig, minden van - nem tudtuk felmérni és megérteni a valóságot...


Sajnos... sokan vannak, akik megöregednek is - de nem értették meg a dolgok , folyamatok valódi irányát , értékét...


Én sem csodálkozok, ha valaki értelmetlenül nyilatkozik az anyaságról.


Vannak sokan, akiknek az emberi tudat, csak arra jó, hogy ellene használják a természet törvényeinek.. Ez olyan, mint mikor a gyerek rájön, hogy "ő szabályozni tudja" a lélegzést - elhatározza: "Nem fogok lélegzeni!"

Vagy ha nő , azt mondja: "Nem akarok gyereket.....!"


Ezzel nincs is baj. Hiszen selejt még a legminőségibb gyártásban is előfordul. De ha ismerjük az ilyen kijelentések lélektani hatását , ha nyilvánosságot kapnak (lásd homokosok felvonulása) - igen is - a társadalmi belső rend, a hagyomány az erkölcs, a nemzet céltudatos bomlasztásáról van szó....


Erről gondolkodva - olvasgatás közben - találtam azt a néhány sort Zsóka 54 szövegében. Úgy éreztem, abban tömören minden benne van - több van benne, mint az én összes eddigi hozzá szólásomban.


Tehát - lehet valakinek ugyan elmarasztaló véleménye erről - de a mi erkölcsünk (és ez a világ nagyobb része) szerint ez a tisztelet az Anyákat megilleti. Nem azért mert én írom. Én azért írom - mert ez így van...


Már pedig Vos első lett...! És oda dugta az elsősége örömét "valakinek" az orra alá...!

Miért..? Talán el kellett volna bújnia, mert holmiféle dokinak zavaros véleménye van...? Nem hiszem....

910. csgybzs (válaszként erre: 908. - F36e266467)
2012. júl. 31. 12:19
Elég ebben a témában 4-5 hsz-t elolvasnod tőle, hogy teljes legyen a káosz a fejedben.. :)
909. f36e266467 (válaszként erre: 907. - Michelle.r)
2012. júl. 31. 12:14
Hát most, hogy ezt írtátok, újra elolvastam és inkább azt mondom, hogy ez volt az egyetlen mondat, amire rá tudtam kérdezni :)
908. f36e266467 (válaszként erre: 905. - Csgybzs)
2012. júl. 31. 12:13
pedig sokszor átolvasom, de azt hittem, hogy az előzményeket nem ismerem és azért nem állt össze a kép. :)
907. michelle.r (válaszként erre: 904. - F36e266467)
2012. júl. 31. 11:12

Eddig is sejtettem, hogy okos pasi vagy. De ha tényleg csak ez nem világos, egy géniusz.

XDDD

906. michelle.r (válaszként erre: 903. - Rewt)
2012. júl. 31. 11:11
Kár, hogy nem arra kértek, maradj ott! :)
905. csgybzs (válaszként erre: 904. - F36e266467)
2012. júl. 30. 17:05
10-ből 9 hsz-ét nem tudom értelmezni, örülök, hogy nem vagyok vele egyedül.
904. f36e266467 (válaszként erre: 903. - Rewt)
2012. júl. 30. 16:14

Te most támogatod a libatömést, vagy nem?



Bocsi, ez nem derült ki nekem világosan.

903. rewt (válaszként erre: 900. - Michelle.r)
2012. júl. 30. 14:34

Igen. "Ez a mostani világ" - ezt pontosan így fogalmazza meg.

Bezzeg más a hozzá állása a tömött libákhoz. Azok védelmébe néhány évvel ezelőtt olyan kámpány keletkezett, hogy Magyarország elvesztette a nyugati libamáj piacát - és sok magyar munkanélküli lett.


Ha akad egynéhány millió lökött g.. akik "Anyák Napját" ünnepelnek - azt "megmosolyogjuk"...


Igen..., - jellemző...


----

Erről jut eszembe, hogy Belső Ázsiában századszor kértek meg: "Mond el..! Meséld el nekik is, hogy nálatok ha bemégy az üzletbe annyi alkohol vehetsz

amennyit csak akarsz..., akár az összes pénzedért.. - No.. mondd, mondd nekik"


És én mosolyogva mondtam: Nálunk nincs úgy, hogy minden héten csak egy nap lehet kapni alkohol, hogy csak egy ajtón egy kis ablakon keresztül adnák - és azt is csak egy fajta italt és csak fél litert mindenkinek, hanem..."

Láttam, hogy élvezték amiről beszéltem - de nem hitték el (mert ilyen nincs..., mert akkor mindenki be volna rúgva reggeltől estélig ...ááá.. széépen mondja, de....)


Nos - erkölcs - ez itt alkohol...

Marad a mosoly....

902. michelle.r (válaszként erre: 901. - F36e266467)
2012. júl. 30. 10:42
Mennyivel szebben fogalmaztad meg ugyanazt, amit én gondolok :))
2012. júl. 30. 10:31

Én azokat az embereket tisztelem, akik természetesnek veszik, hogy ha már ők vállaltak valamit, akkor megteszik azokat a kötelezettségeket, amivel az jár.Nem dugdossák mások orra alá, hogy látod? Én mennyivel több vagyok, mint te?


Nekem az ilyen emberek inkább megmosolyogtatóak. Aki többnek akarja érezni magát másoknál, az pont gyengébb személyiségre vall.

900. michelle.r (válaszként erre: 898. - Csgybzs)
2012. júl. 30. 10:07

Különösképpen, ha már hatályát vesztette a hatásvadász szöveg :). Saját bevallása szerint évek óta külföldön él a sarj, s az ő korában már nem biztos, hogy örülne, ha anyuka ébresztgetné reggelente :)


Ha valakinek gyereke van, ez a dolga. És pont. Semmilyen külön tisztelet nem jár érte.

2012. júl. 29. 13:03

En nagyon akartam,de nem lett..

Kutyit mindenkineeeek!:)

898. csgybzs (válaszként erre: 897. - Rewt)
2012. júl. 29. 12:49

Nahát, ezek az anyák!

Én is ébresztek, főzök, takarítok, felszolgálok, ápolok, "gyógyítok", ügyintézek, fotózok, tanácsadok, sofőrködöm, tanulok, asszisztálok, könyvelek. Idén először vagyok szabadságon, fizetett betegállományban nem voltam 6 éve. Miről beszélünk?

Az anyák meg egyébként rengeteget vannak távol a munkájuktól a gyerekek miatt.

Nyilván minden tisztelet az övék, de azért ne helyezzük már őket ettől feljebbvalónál egy olyannál, aki (még) nem szült, ne adj isten nem tud...... :S Mert nekik aztán igazán fájhatnak ezek az önfényezős mondatok...

897. rewt
2012. júl. 29. 11:52

lopott szöveg "Zsóka54" adatlapjáról....


Anya vagyok.

Érdekel titeket dolgozom-e? Óóóóóóó, igen!

Én anya vagyok, ez azt jelenti, hogy

ébresztőóra, szakács, takarító, pincérnő,

orvos, ügyintéző, gyermekfelügyelő, ápolótiszt, fotós, tanácsadó, sofőr, diák, személyi asszisztens, pszichiáter, könyvelő, ATM;

soha nem vagyok szabadságon,

nincsenek szabad napjaim,

soha nem vagyok fizetett betegállományban, dolgozom éjjel-nappal;

ügyeletes vagyok egész nap, életem végéig,

s ezt megosztom, mert büszke vagyok arra, hogy valaki azt mondja, ANYA :-)

896. rewt (válaszként erre: 894. - 06718ca650)
2012. júl. 14. 09:48
Minden szemétdombra jellemző, hogy sok a szemét és kevés az aranykrajcár... :-)
895. michelle.r (válaszként erre: 879. - 06718ca650)
2012. júl. 13. 18:56
Ez egy mód felett bölcs gondolat ;)
894. 06718ca650 (válaszként erre: 889. - Rewt)
2012. júl. 13. 09:09
kevesen látják meg a bunkóságom mögött ezt. :)
893. globus (válaszként erre: 881. - Rewt)
2012. júl. 13. 08:16
Azért a régi dolgokat nem lehet összehasonlítani maiakkal. Nem volt ilyen széles fogamzásgátlási lehetőség. Akart-nem akart, szülnie kellett :) Ma azért van választási lehetőség.
2012. júl. 13. 08:12

Ésszel élni! Kifejtem bővebben, mert úgy érzem később kelhet:): Szerintem jobb előre gondolkodni!

-Mi volna ha lenne gyerek?

-Hogy élnénk?

-Miről tudunk vagy tudnánk lemondani?

-Menni fog?

Most ezek jutottak eszembe. Szerintem értelmesebb gondolkodás, mint a lakatlan sziget, meg az általam felhozott – igaz inkább buliba szokták feldobni– milliós kérdés is.


Ezt arra írtam, ha valaki gondolkodik a dolgon erőltetés nélkül. Szóval csak egy ötlet, nem kell megfogadni:) Megsértődni sem fogok!:D Lehet, hogy én vagyok a mindenki (rewt hozzá(m)szólása szerint), de szerintem nem és nem is kell engem követni!:) Ez is csak egy vélemény.

891. csgybzs
2012. júl. 13. 07:52

Én még mindig csak azzal nem értek egyet, hogy a végül ténylegesen nem vállalók aránya szerintem az ezerből 1-re állhat be (bár lehet, hogy ennél is kevesebb), holott 60-70 évvel ezelőtt a párok húsz százaléka meddő volt......

Szóval továbbra is sokkal több nő szül, mint amennyi pár évtizede megtehette. Akkor mi a probléma??????

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook