Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Munkába járás első trimeszterben fórum

Munkába járás első trimeszterben (beszélgetős fórum)


20. szokeciklon (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. okt. 17. 12:29

Szia!


Én most vagyok a 7.hétben, BKV-zok mindennap 1-1 órát a munkahelyem és az otthonom között. A korán keléssel semmi baj, az émelygés annál rosszabb, de nekem eddig még elviselhető. Annyi, hogy eddig olvastam utazás közben, most már nagyon nem esik jól, így bambulok ki a fejemből :D A fáradság más dolog, az hirtelen csap le rám, van olyan hogy este 6-kor már simán tudok aludni, de olyan is van, hogy a munkahelyen már délben tudnék egyet szundítani! Nem kell előre félni, majd kitapasztalod magadnak :)

2019. szept. 18. 12:40
Előírták a fekvést,aztán itt kötöttem ki,elütni az időm :D
2019. szept. 18. 12:38

Igen, majdnem bármit csinálhatsz, ha problémamentes a terhességed .

HA. Ha nincs előírva ,hogy sok pihenés, meg fekvés.


De azért óvatosan. Kerékpárról annyit,hogy nem azért kell hanyagolni,mert kényelmetlen,hanem mert eleshetsz vele, aztán meg is van a baj.Ami esésveszéllyel jár azt hanyagolja szerintem minden kismama!


Én hányingerrel,hányással,szédüléssel küzdök,reggel,délben,este ,nekem előírták a pihenést ,de nem ezért !!

Tehát én jelenleg nem dolgozom,nem túl jó,nem szeretek annyit feküdni , de ez most nem kívánságműsor .

2019. szept. 8. 00:06
Nem ertem miert baj, ha megkerdezem. Azt hittem, itt normalis valaszolok vannak, ehelyett csak leszoltok...
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2019. szept. 6. 14:20
Hopp bocsi most látom miket írt a telefon 😅
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. szept. 6. 14:19

Felealegea ezen agyalni. Majd ha meg van a poziteszt.

Mindem terhesség más minden egyén más.

Nem leszel tapasztaltabb ha itt sokunknleírja nála hogy volt mert Te, Te vagy nem pedig Mi.

Ha most azt írom én pl rohadtul nem tudtam felhőtlen boldog kismama lenni az elsőnél amiért a 8.héttől veszélyeztetett voltam (10x véreztem 3 bélgyulladás a végén 3 hét kórház toxémia) a másodiknál szintén veszélyeztetett (5 vérzés 2cm hematoma 3 bélgyulladás kezdődő toxémia végén 2 órás műtét) jobb lesz?

14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. szept. 6. 08:28
Fontos, hogy a mindennapokban ne azt várd, hogy hányingered lesz, vagy bebeszélnéd magadnak, hogy rosszul leszel az úton. Akik itt írtak, hogy a szülés előtt még mi mindent csináltak, talán a szülés is könnyebb, hiszen mozog a medence és a belső szerveknek ez is egy torna. Aki a kismama korban leáll, vagy sokat fekszik, elhagyja magát (pedig tényleg nem betegségről van szó) hidd el a szülés is nehezebb lehet.
13. fincsi5 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2019. szept. 6. 08:16

Már akinek. Nagyanyám még előtte kapált, én meg 5 hónapig kórházban feküdtem, összevarrva.


De valóban odébb van még.:)

12. R_e_G (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. szept. 6. 08:08

Előre felesleges ezen aggódni.

Nekem nagyon enyhe tüneteim voltak, a legkellemetlenebb a nonstop pisilés volt. Nálam détutáni émelygés jelentkezett, nem bírtam a kávészagot. Ha a többiek kávéztak kimentem mosdóna vagy levegőzni. Az első babánál nem lehet gond a fáradtság, ha letudod a munkát otthon lehet pihenni, korán lefeküdni. Buszozni jobban szerettem mint vezetni.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. szept. 5. 19:54
Fölöslegesen olyan problémán aggódni ami nincs, sőt lehet nem is lesz.
10. globus (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. szept. 5. 19:35
Éjszakáztam egyedül fekvőbeteg osztályon 4. hónapig. Munkaügyi balhé miatt hagytam abba, de imádtam, legjobb kollektíva volt.
9. simple (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. szept. 5. 19:26
Szerintem ezt nem lehet előre tudni, te hogy fogod érezni magad. Van aki tele van energiával, semmi baja, simán mászkál. Én például felkelni alig bírtam, ahogy felkeltem elkezdtem hányni, és egész nap hánytam, akármerre is jártam. Semmi erőm nem volt. Ez a verzió is bekövetkezhet.
8. jenBP (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. szept. 5. 18:52
Én 10 hetes terhes múltam, a reggelekkel nincs semmi gond, nincs hányingerem, fel tudok kelni időben, a buszozással sincs gond. Egyedül az nehéz, hogy délután ébren tudjak maradni, mert sokszor olyan fáradtság jön rám, hogy csak na. 😃 De eddig még nem aludtam el a munkahelyen. 😉
2019. szept. 5. 18:31

Első trimeszterben bicóval jártam be melózni. 10 km oda-vissza.

Az émelygés, fáradékonyság nem érint mindenkit.

Nem betegség, ugyanúgy élhetsz!

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Andita1)
2019. szept. 5. 17:50

Jó dolog nagyon :)

Bár már várom mehessek vissza melózni,hiányoznak a felnőttek.

5. andita1 (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2019. szept. 5. 17:38

😂


Arról nem is beszélve ha már van egy 1-2 évese és vele 0-24-ben foglalkozni kell.

Ez nekem ugyan kimaradt, de el tudom képzelni! 😵🙃

2019. szept. 5. 17:31
a terhesség nem betegség,állapot,
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Andita1)
2019. szept. 5. 17:23

Ez így igaz :)

Ez csak egy állapot.

Én szülés előtt 1 nappal a Szépasszony völgyében kolbászoltam🤣

2. andita1 (válaszként erre: 1. - 61d5b6cdea)
2019. szept. 5. 17:18
Ne félj, ez nem betegség. Én 7 hónapot dolgoztam terhesen kereskedelemben. A melóhely 3 km-re volt, mi a hegyen laktunk. Minden nap besétáltam, aztán haza is bevásárlás után. Szülés előtt 4 nappal még havat lapátoltam. Biztos mindenkinél más, de ha már előre sajnálod magad, akkor csak rosszabb lesz.
2019. szept. 5. 17:07
Várandós kismamák első trimeszterben, akik tömegközlekedéssel járnak, jártak dolgozni, tehát ingáznak, milyen tapasztalataitok vannak? Hogy bírjátok a reggeli ébredést, bejárást? Hányingerrel, szédüléssel, fáradékonysággal hogy bírkóztok meg? Hamarosan mi is szeretnénk és ettől tartok, de nem akarok rögtön kiesni a munkából sem..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook