Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi újság a kiskertben? fórum

Mi újság a kiskertben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
ma 12:32

Kaptam keserűsót. Van végre egy csigaellenes eszköz a kezemben.

Ahogy egyébként olvasgattam róla, az egyik helyen azt írták, hogy permetezni is lehet a keserűsó oldattal, 1 liter vízhez egy evőkanálnyit kell feloldani, és ezzel a lével hetente-kéthetente lepermetezni a füvet vagy amelyik növényt meg kell védeni.

Ki is fogom próbálni.

ma 12:04
Hozzánk beköltözött egy harkály pár. Hetek óta lázasan dolgoznak a lakosztályukon a császárfánkban. Csak úgy pereg a forgács. Lesznek kis harkályok. Remélem azért a fának nem árt az a nagy lyuk.
631. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 630. - Hottie)
ma 11:35
A büdöskéidre vigyázz! Imádják a csigák. Idén nem próbálkoztam már büdöskével, mert minden évben felzabálták a 🐌-k. Már feladtam, pedig szeretem a büdöskét. De sajnos a csigák is szeretik, nálam nem esznek belőle többet.
630. hottie
ma 11:26

Végre beindult minden:

-a pünkösdi rózsák 10-20 centisek már, fajtától függően,

-öt napja kiültettem az árvácskákat és a büdöskéket,

-a japán vadrózsabokor zöldell

-bimbóban vannak a tulipánok és a nárciszok, a mini nárciszok virágzanak

-éledezik a fű.

:)

629. Érdekes73 (válaszként erre: 621. - Cilabogyó)
ma 11:18
egy ismerős sörös csapdákkal próbálkozott
ma 11:17
körömvirágkrémet csináltatok már házilag ?
ma 11:13
Egy rózsabokor teljes pompájában van. A másik nyiladozik. A levendulák még félidősen. Az átteleltetett muskátlik kezdenek virágba borulni. A fuksziák szemet gyönyörködtetőek. Az elszórt virágmagból mi lesz, az még rejtély.
ma 10:24
mindig virágzik vmi
625. Százas Evelin (válaszként erre: 623. - Cilabogyó)
ma 09:19

Köszi, okvetlen megnézem a mezőgazdasági boltban. Végülis, a pár nagyon féltett növényemet, kisebb ágyásomat kannával is locsolgathatom.

A gyomirtó nálam opció, mert a szomszéd kert az meg amúgyis dzsumbuj, a legremekebb csiga-búvóhely. Jönnek át az állatkák... Az egész kerítés hosszában meg nem irthatom le a növényzetet, hisz azok egyben átlátást gátló sövények is.

Plusz én sem szeretem, ha nincs zöld fú, - ígyhát nálam van is. Tényleg csak a "front területeken" tudok így a csigák ellen védekezni. Kompromisszum, úgy ahogy mondod. :-)

624. barai (válaszként erre: 615. - Cilabogyó)
ma 09:17
Most hepokockát rakok a lyukakba. Talán a petróleumszagtól elköltözik.
623. cilabogyó (válaszként erre: 622. - Százas Evelin)
ma 09:09
Csak ki kell szórni. A locsolást viszont csak a növény tövénél lehet utána kannából. Én tavaly már kettévágtam őket, mert egy idő után már idegesített, hogy mindent tönkre tettek. egy éjszaka alatt a kaprot is lerágták, többször kellett újra ültetnem. Keserűsót mezőgazdasági boltban tudsz beszerezni, de most láttam egy újfajta szert is, érdeklődd meg. Nálunk most szerencsére a gyomirtó hatására eltűntek. Viszont én meg nem szeretem, ha nincs zöld fű. De a csigákat sem. Így komromisszumot kötöttem.
622. Százas Evelin (válaszként erre: 621. - Cilabogyó)
tegnap 21:38

Nálam is rengeteg a csiga. Már kezdenek is kártékonykodni.

A keserűsóról még nem hallottam, hogy kell azt használni? Ha locsolsz, nem viszi el a helyéről a víz?

Jó lenne találni végre valami hatékony szert a csigabigák ellen. Rém unalmas, hogy mindig mindent összerágnak.

621. cilabogyó (válaszként erre: 620. - 55Judit)
tegnap 12:38
Keserűsót adtak tavaly a mezőgazdaságiban, az jó a földnek is. Tavaly minden este jártunk csigavadászatra mi is.
620. 55Judit (válaszként erre: 619. - Cilabogyó)
tegnapelőtt 17:42

Esélyes.

Nálam csiga is van, nem tudom megszüntetni az "odujukat", azt találtam ki hogy a környékét megsózom. Szomszédból is jönnek-mennek. Nyáron éjjel levadászok sokat.

619. cilabogyó (válaszként erre: 617. - 55Judit)
tegnapelőtt 17:18
Hát a zellerek akkor azért fonnyadnak. Viszont csupasz csiga nincs. Tavaly az rágott le mindent. Az idén drasztikus lépésre szántuk el magunkat. Ahová nem ültettünk, kerítés mellett, stb. legyomirtóztuk. Így már nem érzi jól magát a csiga.
618. Channa*
tegnapelőtt 17:14

Óóóóó, írtátok, de azért elbénáztam.

Büdöske magokat ültettem cserépbe, már szépen növögettek.

A lépcsőről letettem a járdára. Ma reggelre lelegelték az összeset a csigák:((((

617. 55Judit (válaszként erre: 615. - Cilabogyó)
máj. 6. 17:11
Sokszor csak onnan tudom hogy jár a vakond, hogy fonnyadnak a növények. levegőben lógnak a gyökerek.
616. 55Judit (válaszként erre: 615. - Cilabogyó)
máj. 6. 17:10
Fent akkor látszik a dúrás, mikor renoválja a járatot. A felesleget kitolja a felszínre. vannak azok! Rohangálnak 30-40 cm mélyen.
615. cilabogyó (válaszként erre: 605. - 55Judit)
máj. 6. 17:05
Tapasztalom a gyorsaságát. A kutya már akkora gödröt ásott, de oldalra vannak járatai. Ma még nem túrt. Lehet, hogy szabadságon van.
614. 55Judit
máj. 5. 11:58

Most már minden nap zabálásig lehet enni az epret, holnaptól már a fagyóba is rakok.

Ma sokat öntöztem.

613. 55Judit (válaszként erre: 612. - Ramcsika)
máj. 2. 08:41
Sejtettem. Gondolkoztam is mit jelent, de nem voltam elég kreatív.😀
612. Ramcsika (válaszként erre: 611. - 55Judit)
máj. 2. 08:34
Apró szem van! Azt akartam írni, de a telefonom mindent átír, ha nem figyelek.
611. 55Judit (válaszként erre: 610. - Ramcsika)
máj. 2. 07:59

Szia Ramcsika!

A eowr-ra nem jöttem rá mit jelent.

Az enyém se korai eper. Egy ágyás - ami most terem először mert tavaly ültettem, sok érettet ad máris. Már napi 8-10 szemet. A régebbi ágyások ahonnan ezeket szaporítottam, még nem érnek. A jelenség okát nem ismerem.

610. Ramcsika (válaszként erre: 597. - 55Judit)
máj. 2. 07:54
Judit! Nálam is még virág, meg apró eowr van. Szerintem én pedig tőled nem messze élek. / egyszer mintha olvastam valahol, hogy hol élsz/ nem kései az eprem, inkább a tiéd nagyon korai. Szuper, hogy már van epred! Jó kertészkedést
609. libikóka (válaszként erre: 602. - 55Judit)
máj. 2. 07:11
Nekem is kedden jött meg az amazon,,én főleg a fáknak vettem.Kíváncsi vagyok mert nem olcsó cucc.
608. libikóka (válaszként erre: 601. - 55Judit)
máj. 2. 07:07
Köszönöm🤗,,egyenlőre most nem lehet aztán meglátom mi lesz vele.
607. Myra
máj. 1. 09:54
Lassan haladok. Kemény agyagos a talaj, nem kelt ki a sárgarépa, a petrezselymet most ültettem másodszor.
máj. 1. 09:37

Nálunk a borsó es a hagyma szép. A cukkinit még nem ültettem ki a cserepbol.


Palantakat vettunk, 6 db paradicsom es 12 db paprika; ez vegyes; van benne kápia, sima sárga es zold is. 3 db kígyóuborka lesz még.


Retek van még, azt lassan lehet enni. Szepen kikelt a répa es a cekla is.

605. 55Judit (válaszként erre: 603. - Cilabogyó)
máj. 1. 08:30
Ne villával próbálkozzál! Ha látod hogy mozog a föld, nagy kapával mögé kell vágni lehetőleg mélyen, és kikapni vele. Gyorsnak kell lenni mert ő is az!
604. cilabogyó (válaszként erre: 591. - Shukran)
máj. 1. 08:28
Nálunk is. Az én borsóm is most kelt ki, még a répa, spenót is. Itt mifelénk minden később van.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook