Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szólsz ahhoz, hogy megválaszthatod gyermeked nemét? fórum

Mit szólsz ahhoz, hogy megválaszthatod gyermeked nemét? (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. LoLiNa (válaszként erre: 42. - Alanna)
2008. márc. 19. 13:46

"A mostani világban a technikai fejlődés megengedi, hogy megismerjük a születendő gyermek nemét: a terhesség utolsó hónapjaiban el lehet menni ultrahangos vizsgálatra vagy amniocentézisre, és ha fiú, minden rendben van, haza lehet menni, és várakozni boldogan a születésre. Ha viszont lány, akkor ott a dilemma: megtartani vagy elvetetni.."



utolsó hónapokban elvetetni??

2008. márc. 19. 11:21
Én jó ötletnek tartom. Nagyon szerettem volna kislányt,de nem jött össze van 3 fiam.
2008. febr. 8. 20:10
Inkább a természetre bízom.
46. direne
2008. febr. 5. 15:35

Igen, én is úgy érzem, ezek az "erőteljesebb" beavatkozások a természet rendjébe mindig visszaütnek valahol.Ha nem is azonnal.

Én nem mernék ilyet tenni.

Viszont pl.a "lombikbabákkal" egyetértek, mert ha választhatnék, hogy legyen így, vagy nem lehet...ész nélkül az igenre szavaznék...

Szal.a lényeg a motíváció! :-)

2008. jan. 29. 13:35
sorshivo vagyok, nem szolnek bele
2008. jan. 29. 13:20
Mindig is a lányok jöttek be,és az is sikerült
43. Sz.Csirke (válaszként erre: 40. - Moncsicsi83)
2008. jan. 6. 15:15

Nem:))

De mostmar nagyon orulunk a kislanynak, es nem valtoztatnek ha tehetnem sem:)

42. alanna
2008. jan. 5. 09:55

Sziasztok!


Csak az került felvetésre,hogy akinek van már 2 azonos nemű gyermeke, az dönthetne arról, hogy a harmadik milyen legyen. Ezzel akarták arra ösztökélni a párokat, hogy vállaljanak harmadik gyereket is, a népességnövekedés érdekében. Arra gondoltak, ha a párok biztosak lehetnének benne, hogy a harmadik más nemű lenne, akkor inkább vállalnának még egyet. Persze a spermiumok szétválasztása nem száz százalékos módszer, ahogy már írták is, de vannak más módszerek is, amikkel nem is kell orvoshoz fordulni és ezek is eltolják az egyik irányba az esélyt, hogy meghatározott nemű gyerek szülessen. Ezekkel nem értek egyet, tekintve, hogy az ivararánnyal maximum nyugdíjas korban van probléma, amikor a nők aránya a magasabb, de születéskor pont a fiúk aránya nagyobb, mivel náluk nagyobb a csecsemőhalandóság, és kisgyermekkorban is ők a sérülékenyebbek, ez kiegyenlítődik párválasztás idejére. A természet nagyon jól rendezte a dolgokat, reprodukciónál az ivararány pont jó.

Ha már első gyereknél is meg lehetne határozni, akkor pedig egyértelműen a fiúk arányába tolódna el az arány, tekintve, hogy elsőre többen szeretnének fiút, mint lányt, a második gyereket meg már nem biztos, hogy vállalnák. Ázsiában pont abból van a probléma, hogy ott a társadalom teljes mértékben patriarchális és akár szelektív abortuszokkal is, de fiút akarnak. Kínában pl. születésnél 100 lágygyermekre 117 fiú jut, és tekintve az ország lakosságát, nagyon sok mostani fiúgyermekből magányos férfi lesz.

Egy cikk ehhez a témához:


[link]


Tanulságos. Idáig nem kéne eljutnunk.

2007. nov. 7. 08:16

Én annakidején nagyon fiút szerettem volna. Olvastam valahol, hogy a hal sok foszfort tartalmaz, ami hozzájárulhat, hogy a baba fiú legyen. Tetszett, és mivel egyébként is nagyon szeretem a halat, alig múlt el nap, hogy ne ettem volna...:) Még akkor is, amikor pedig már biztosan eldőlt, hogy milyen nemú lesz... Ennek 32 éve és akkoriban még nem végeztek ilyen vizsgálatokat.

Nos: fiam született, tehát én "esküszöm" erre a halas dologra...:)))

40. moncsicsi83 (válaszként erre: 39. - Sz.Csirke)
2007. okt. 30. 20:38
bejött a dolog? :)
2007. okt. 10. 19:02

Mi is fiut szeretnenk, de nem mindenaron persze.

Annyit tettunk, hogy peteeres utan probalkoztunk, es utana rogton elmentem setalni, ezzel segitve a fiu kromoszomakat:))

2007. okt. 10. 18:57
Én fiút szeretnék, de inkább a természetre bízom.
2007. okt. 10. 18:55
Én biztos nem tenném.
36. moncsicsi83 (válaszként erre: 28. - Krysty)
2007. okt. 10. 18:53
Ilyen esetben szerintem is oké, de csak úgy???? Szerintem hülyeség! Ahogy a többiek is mondják, nem szabad beleavatkozni a természetbe!
35. 7130b15964 (válaszként erre: 32. - Ffae4b3e55)
2007. szept. 28. 07:27
Pl. vérzékenység, amit jelenleg csak egész életen át tartó gyógyszerezéssel lehet kezelni (elég nagy publicitást kapott, mivel a utóbbi időben akadozott a gyógyszerellátásuk és baromira fájdalmas, ha nem kapnak időben kezelést)
34. LoLiNa
2007. szept. 28. 07:06
felesleges hülyeségnek tartom... mért kell belepiszkálni a természetbe?
2007. aug. 29. 14:24

Szerintem inkább azt kellene támogatni, hogy mindenkinek születhessen gyermeke. Nagyon sok pár bele sem tud kezdeni komolyabb kezelésekbe az anyagi oldala miatt.

Természetesen, ha betegségeket örökíthet egy adott nemre, akkor miért ne? dehát ez most is így van.

2007. aug. 23. 01:50
Én úgy vagyok vele, hogy alig várom hogy legyen babám:) és inkább fiú párti vagyok, viszont ha lány lesz sem dől össze a világ, mert nyilván azt is akarok, a legjobb az ha ikrek lennének:)1fiú-1 leányzó:) de én se tennék ilyet...milyen fiú betegségek lehetnek?:S
2007. aug. 21. 06:54

négy fiam van és sajnos a kislányom 6 hónapra halva született. Az orvosok szerint egészséges lányom soha nem lehetett volna, a fiuk mind egészségessek.

Van viszont 3 lány unokám akik kárpotoltak, hogy nekem nem lehetett lányom.

Szerintem nem szabadna így beavatkozni a természet dolgába.

30. Ezti
2007. aug. 15. 16:19

3 fiú gyerek után ha valaki tényleg vágyik egy kislányra, hát miért ne dönthetne?

Régen is megvolt a népi eljárás. Itt savas vagy lúgos öblögetést mondtak együttlét előtt ha jól emlékszem, az egyikben a lány, a másikban a fiú spermák érezték jól magukat. Miért ne lehetne? KInek árt ez?

2007. aug. 14. 20:40
Én ismerek egy családot ahol négy fiú van. Ha lehetőség lenne megértem, hogycsak akkor vállalnának még egy gyereket, ha lány lenne.
28. Krysty
2007. aug. 14. 20:36
Ez annak nagyon szupi aki tudja hogy olyan genetikai betegséget örökíthet át mint pl a hemofília.
2007. aug. 14. 17:18
Felháborítónak tartom..
26. vica66
2007. aug. 14. 16:59

Ez a téma mindig felhúz. Mert ilyen látszatintézkedésekkel próbálják elérni, hogy több gyerek szülessen (ezt ki is mondták, hogy ezért akarják elérhetővé tenni), ahelyett, hogy az igazi problémákat (pl.létbizonytalanság) orvosolnák.

Én egészségügyi okból engedném, de másképp nem. Ha valaki már az eljén válogat, annak minek gyerek. A módszer (spermium-szétválogatás) nem 100%-os, ha mégse úgy sikerül, akkor kösz, nem kell a baba? A következő lépés meg az lesz, hogy megválasztjuk a szeme színét, stb.? A természet mindig gondoskodik az egyensúlyról, nem kell ebbe beavatkozni.

25. moncsicsi83 (válaszként erre: 21. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 9. 21:32
Na igen, ilyen esetben tényleg engedélyezni lehetne, de itt ami a tv-ben anno volt, hogy meglehetne választani, azt nem erről szólt.... És sajnos sokan ezt vették figyelembe nem a betegség miatti lehetőséget!
24. 18235c4fc5 (válaszként erre: 23. - Tengericsillag)
2007. aug. 1. 20:41
Igen, ha örökletes betegség miatt "célszerű" megválasztani a gyermek nevét, akkor rendben, de egyébként belevatkozni a természet rendjébe...ez számomra az elítélendő kategória.
23. tengericsillag (válaszként erre: 21. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 1. 20:39

sztem ez természetes,unokatestvérem fiú betegen született,de a lánytestvére egészséges,őnáluk is a nemtől függött beteg lesz-e.

De itt a szülők kénye-kedvéről van szó.Sajnos!

2007. aug. 1. 20:33
Nem értek vele egyet, nem akarom megválasztani a gyerekem nemét.
2007. aug. 1. 20:26
a tévében tegnap vagy tegnapelőtt foglalkoztak ezzel a témával...vannak olyan betegségek pl amik "fiúbetegségek".egy anyukának beteg fia született,a következő újra fiú lett volna és ő is hordozta ezt a betegséget,tehát elvetette...hasonló helyzetekben azt hiszem mégis engedélyezném....
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 16. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 29. 13:52
Na ez az! Akkor mások miért nem így fogják fel? Inkább beleavatkoznak a biológiai dolgokba? Grrr. Ha fiú ha lány, akkor is ugyanúgy lehet szeretni....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook