Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok gyereket? fórum

Miért nem akarok gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok gyereket?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2053. Gavrilo1 (válaszként erre: 2052. - Leviatan)
2011. ápr. 20. 17:33
Vannak jól kereső gyerektelenek és vannak rosszúl keresők és ugyanez van a gyrekeseknél is. Nem lehet sem így sem úgy általánosítani.
2052. leviatan (válaszként erre: 1993. - Kri76)
2011. ápr. 20. 17:28

Irtam parszor, letojom ki helyett kellett dolgoznom, csinaltam, mert en voltam beosztva, es ismetlem: nem en kezdtem el ugralni, hogy mas valaki utan fizetni fog a gyerekem nyugdijat, aki nem hasznos resze a tarsadalomnak, mert nem szult.


Gyerekvallalas elonyeibol egy sem igaz ram, amit irtal...

- kell mashoz igazodnom, mindenki mashoz, a gyerekesekhez foleg, mert ugye unnep, o a csaladjaval lesz, en meg dolgozom :), mert nincs csaladom, csak ferjem (de nem azert irom, mert banom, hanem csak a "nem kell alkalmazkodnod senkihez")

illetve ehhez: ekkora aldozat alkalmazkodni a gyerekedhez??? hogy hatranykent jelenik meg (ugye a gyerektelenseg elonyekent jelent, az gyerekesnek a hatrany)


- nem jut tobb idom, mivel amit Te gyereknevelessel toltesz, azt en munkaval, 10-12 oraban. De nem azert mert nincs gyerekem es valaki helyett dolgozom, hanem mert penzem nincs :). E mellett kb. annyi idom van, hogy elmosogassak, hazafele vasaroljak, kajaljak, doljek az agyba...


- 2001-ben utaztam, nyaraltam utoljara... hat ezt nem mondanam olyan marhasoknak, sem annak, hogy tobbet utazhatom, mert tobbre tellik.


- nah hat a ruhazkodas, nem tudom mit gondolsz a gyerektelenekrol, hogy neznek ki? szoke csinibabak, akik massal sem toltik az idejuket, mint fodrasz-szoli-plaza-manikur-ruhak.

Sugok, a leheto legkenyelmesebben szeretek oltozni (farmer, polo, setacipo -a legutobbit kb 3 orai berembol vettem... tyudenagyon azert tudtam megvenni, mert nincs gyerekem es tobbre tellik). Es akkor veszek masikat, ha az elozo elhasznalodott, nem akkor, amikor meglatok valami divatosat.


- "akkor es addig alszol..." van ferjed? ha igen, akkor talan ez az addig alszol, amig akarsz nem is igaz annyira :), jah, es "nem sir senki", kiveve a szomszed csecsemot, aki kb. egy eve szuletett, de aludni nem igazan tudunk tole :))


No nem panaszkodni akartam, mert jol erzem magam igy, ahogy vagyok, de nem is ertem miert


"Egyet ne felejtsünk el, minden ember önző. Jó, volt kivétel: Teréz anya."

TEREZ ANYA? Olvastal rola mit muvelt? A korhazai inkabb voltak kin-tanyak, mint korhazak! Nem tudott a kapott penzekkel elszamolni, tiltotta a fogamzasgatlast. Szoval inkabb elobb olvass utana. (igerem elokeritem a leleplezo dokumentum konyv cimet, csak nem emlekszem ra, nagy port kevert.)

2051. c33bd8536b (válaszként erre: 1994. - Aeb0378846)
2011. ápr. 20. 16:53

"érzelmi érettség ha belátod alkalmatlan vagy rá".


Jó mondat! Ügyes vagy, dundolka. Nem egyértelmű, hogy most dícséred, vagy lenézed a topiktársat.:)


De most megkérdezném tőled... tényleg úgy tapasztalod, hogy mindenki, aki gyereket szül, alkalmas rá? Alkalmas gyereket nevelni? Nem találkoztál még 1-2-3 gyerekes anyákkal, akik baromira nem voltak anyáknak valók? Akik, igenis vágytak gyerekre, de amikor megadatott nekik, nem igazán tudták mit kezdjenek velük?

2011. ápr. 20. 16:32

Aki nem akar gyerkőcöt,privát dolga.Miért kellene a társadalomnak ráerőszakolni,ha nem akarja???

Ha nem érzi a késztetést,inkább ne vállaljon csak kötelességből és előírásból.Akkor biztosan nem tud 100%-ban anya lenni,áldozatokat hozni...

2049. c33bd8536b (válaszként erre: 2045. - Kri76)
2011. ápr. 20. 16:25

Szerintem, azért érted, miről írok.


Miért kevésbbé vicces az, amikor valaki leírja, hogy nem kíván gyereket, és rögtön huszan ugranak, hogy nem tudja mit beszél. Pedig felnőtt emberekről van szó, akik mégiscsak el tudják dönteni, hogy hogyan akarnak élni.

2048. leviatan (válaszként erre: 2040. - 25a27430dd)
2011. ápr. 20. 16:13

"A különbség az, hogy aki nem akar gyereket, az nem érti meg, és lefikázza azt, aki akar."


nem fikazza, inkabb a szulok pisztergaljak a tobbi not, hogy erzelmileg eretlen, meg a tarsadalommal mi lesz ha nem szul es ilyenek...


igazad van nem ertem a gyerekvallalas mivoltjat, de akarhanyszor kerdezem, senki nem irja le, hogy miert kellene vallalni gyereket

jonnek itt nekem mindenfele mellebeszelessel, hogy azert vagyok onzo, mert nem akarok, es a tarsadalom igy es ugy...

2047. leviatan (válaszként erre: 2030. - Aeb0378846)
2011. ápr. 20. 16:10

Nem valaszoltal a kerdesemre: Miert kellene gyereket szulnom?


Ismet nem valaszoltal...


es meg egy kerdes, mire alapozod a leirtat? miert ne?

2046. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2045. - Kri76)
2011. ápr. 20. 15:56
Gyorsan átírná a moderátor "az időutazás titkai"-ra :)
2045. kri76 (válaszként erre: 2043. - C33bd8536b)
2011. ápr. 20. 15:53

Én is kaptam hideget-meleget, mikor kiírtam egy olyan fórumot, hogy: "Miért nem akarok második gyereket."

Az mondjuk vicces lenne, hogy meggyőzzünk valakit arról, hogy ne akarjon gyereket, ha már a "születésem története" című topikra írnánk:)

2044. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2040. - 25a27430dd)
2011. ápr. 20. 15:51

"A különbség az, hogy aki nem akar gyereket, az nem érti meg, és lefikázza azt, aki akar."


Miért ne érthetné meg vagy ki nem érti meg? Ki fikázott itt mást? Volt szó olyanról, hogy pl. utálatos a NEMTÖRŐDÖM szülő és irritáló a NEVELETLEN gyereke, de ez sehol nem hangzott el, hogy pfujj-pfujj az összes.

2043. c33bd8536b (válaszként erre: 2040. - 25a27430dd)
2011. ápr. 20. 15:49

Hát Erzsóka, nekem nem ez jön a hasonló topikokból.


Ne haragudj, de minden női portálon akad kismillió babás topik. Babááát akarok, szülésem története, stb...Nagyon ritkán látok olyat, hogy ezekbe a topikokba gyerektelenek lépnének be, és meg akarnák győzni az anyukákat, hogy ne akarjanak gyereket.


Ezzel szemben, ha néha nyílik egy ilyen (nem akarok gyereket) topik, azonnal megjelennek a gyerekesek, és erkölcsi fölényüket fitogtatva megpróbálják alacsonyabbrendűnek beállítani a gyereket nemkívánó nőtársaikat.

2042. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2033. - Kri76)
2011. ápr. 20. 15:36

Megsúgom, hogy nincs mindenkinek ekkora szerencséje. Vagyis, igen ez a normális, de nem biztos, hogy mindnkinek így alakul. Ha pontosítok: rosszabb esetben fél-egy év, így megfelel? Ha vki veszélyeztetett terhes? Megsúgom, egy ismerősön nője volt az, én az orvos kifejezetten meghagyta, hogy mellőzzék a közösülést. Vagy ha a nő nagyon nem kívánja a terhessége alatt? Megsúgom, ilyen is van. Akkor az lenne a megfelelő, ha kötelességből megteszi, mert meg kell?


A tágság megoldásához nem is kell feltétlen orvos, sokszor elég a torna és a kitartás.


Amúgy nem konkétan a Te esetedre értettem, de mint írod, elég rendesen odafigyelsz magadra :) Én is azon az álláspontos vagyok, igényesség nem gyerek kérdése.

2041. c33bd8536b (válaszként erre: 1975. - Aeb0378846)
2011. ápr. 20. 15:33

"Lezárul egy korszak, tudom hogy angol nyelvetrületre készülnek dolgozni mindketten."


Nocsak, mégsem fogják a fiaid a magyar nyugdíjasok nyugdíját kitermelni? Akkor miről beszélünk?

2040. 25a27430dd (válaszként erre: 2038. - C33bd8536b)
2011. ápr. 20. 15:30

Érdekes, én meg inkább olyanokat olvasok, hogy akinek van gyermeke (akár csak egy is, mint nekem), és mellette dolgozom is, végzettségem is van, nő is maradtam az anyaság mellet, szóval tökmindegy, ha van gyerekem, akkor már csak trampli szupermutti lehetek, munka nélkül,végzettség nélkül. Nekem meg ez jött le, egyes értelmes beírásokból.

Amúgy meg, én mint írtam is, megértem azt is, aki nem akar. A különbség az, hogy aki nem akar gyereket, az nem érti meg, és lefikázza azt, aki akar.

2039. c33bd8536b (válaszként erre: 2037. - A10e31f3b5)
2011. ápr. 20. 15:24

Bocs, de akkor nem jó a példád. Mert itt tudatos gyerekvállalásról vagy nemvállalásról van szó.


Tudod, ahol én élek, néhány évtízeddel ezelött volt egy baromi nagy árvíz. Elképesztő, de igaz, hogy 9 hónap múlva megugrott a születésszám. Mert az emberek azt hitték, nem érik meg a holnapot. Nem gyereket akartak csinálni, csak mégegyszer, utoljára érezni, hogy az élet jó.


Aztán levonult az árvíz, és nagyon sokan vakarták a fejüket utána. Sokan azt sem tudták,ki a gyerekük apja.

2038. c33bd8536b (válaszként erre: 2027. - Aeb0378846)
2011. ápr. 20. 15:15

Ki a fene mondta, hogy gyereket szülni, nevelni, borzalmas dolog volna? Én egyetlen ilyen hozzászólást sem láttam.

Annál több olyant, hogy aki nem kíván gyereket az nem értékes ember, valami baj van vele, majd megbánja, vénségére egyedül marad, nem tudja, mit veszít, stb....

2037. a10e31f3b5 (válaszként erre: 2034. - C33bd8536b)
2011. ápr. 20. 15:13
Nem, nem azt akarom mondani.
2036. c33bd8536b (válaszként erre: 2014. - 25a27430dd)
2011. ápr. 20. 15:07

Olyan nehéz elképzelni, hogy valakinek más az élete értelme, mint az anyaság, a háziasszonyság? Hogy az ismerősödnek a yoga éppoly fontos, mint neked a gyereknevelés?


Ja, hogy apu félrekefél? Én ismerek olyat, aki négy gyereket nevel, apu mégis félrekefél. Egyik nem következik a másikból.

2035. c33bd8536b (válaszként erre: 2008. - Kingi7)
2011. ápr. 20. 15:00

Így igaz, a gyerek sok boldogságot hoz.


De hogy a gyerek elötti élet üres volna? Lehet, van akinek az. Az enyém nem volt üres. És azután sem volt üres, mikor 19 évesen úgy döntött, hogy tőlünk néhányszáz km-re próbál boldogulni.


Én sajnálom azokat az embereket, akik nem tudnak mit kezdeni az életükkel, ha a gyerek már felnőtt, és a saját életét éli.

2034. c33bd8536b (válaszként erre: 2005. - A10e31f3b5)
2011. ápr. 20. 14:50

"Még a leningrádi blokád alatt is születtek gyerekek"


Ja, de csak nem azt akarod mondani, hogy az felelősségteljes gyerekvállalás volt. Az emberek nyomoruságukban összebújtak, mert nem tudták, megérik-e a holnapot. Azt meg végképp nem, hogy megérik-e az esetleg megfogant gyerek világrajöttét.

2033. kri76 (válaszként erre: 2009. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 20. 14:43

Megsúgom, hogy nem 1/2-1 év, amit ki kell bírnia "szegény" pasiknak. Nálunk a szülésig végig volt és a szülés utáni 6 hét maradt ki. (Ja, már az orvos biztatott, hogy csináljuk, mert 2 hetet ráhúztam.)

Kémia: én érzem a bőrömön a változást. Nem a rugalmassága, mint inkább a saját "illatom" és a textúrája változott meg.

Tág: az orvos nagyon jól helyre tudja tenni a dolgokat ott lent:)

Kövérség: hát igen!!! Most is szenvedek a súlyommal és terhesség előtt is szenvedtem. Járok sportolni és odafigyelek arra, mit és mikor eszem. Ha nem figyelnék, szét is folynék. Nem vagyok vékony és 30 éves korom után már nem is voltam. (Ja, reggel a család előtt kelek és megyek futni, pedig utálom. Járok zumbázni...)

Sokszor arra gondolok, rajtam már csak a sebész szikéje segítene.

De soha nem voltam igénytelen, a mai napig próbálok öltözni és ápolni magam. Ez nem gyerek, mint inkább igény kérdése.

2032. a10e31f3b5 (válaszként erre: 2029. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 20. 14:00

Szerintem annyi történt, hogy engem is befolyásol az itt leírt sok hsz és bár neked címeztem, lehet, hogy valaki más hsz-re reagáltam két mondat erejéig, ebből lett ez a láncolat.


Megbántani nem akartalak egyáltalán. Én is elnézést kérek.


A leningrádi példát a kényelmi és anyagi szempontok ellenérveként gondoltam - nem neked szólt.


Valójában az szomorít el, hogy egy kávé mellett nem mondanánk ki olyasmit, amit itt meggondolatlanul kimondunk, megbántva másokat - ezt sem neked írom, hanem a fórumról általában.


Még annyit, hogy a munkám révén sok menekülttel találkoztam. Volt egy fickó, aki háborús övezetből jött, elég sok embert megölt. Részletesen mesélte hogyan lőtte ki a mesterlövész a konvojban haladó első teherautó sofőrjét (ilyenkor összetorlódnak a járművek és simán le lehet mészárolni az összes embert.) Ennek a pasasnak volt felesége és két gyereke. De egy katona kézigránátot dobott a lakásukba és mindenki meghalt. Láttam a fickón, hogy már nem maradt lelki ereje a családja elvesztéséről beszélni, annyira fásult volt. Neki a VILÁGOT jelentette volna, ha a kisfia élne és megfoghatná a kezét. És ez nem amerikai film volt. Ott ültem mellette.


Ezekután nehezemre esik kedvesnek és megértőnek lenni olyanokkal, akik önzésnek tartják, ha egy anya örül a gyereke mosolyának. És ez sem neked szól, csak veled bonyolódtam hosszabb beszélgetésbe.


Nekem ezen a topikon valszeg nincs helyem.

2031. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 2030. - Aeb0378846)
2011. ápr. 20. 13:51
Az biztos, hogy abból kevesebb baj származik, ha valaki nem szül (nem teszi tönkre jópár ember életét, legfőképp a gyerekét), mintha alkalmatlan lenne és bevállal egyet-kettőt.
2030. aeb0378846 (válaszként erre: 2028. - Leviatan)
2011. ápr. 20. 13:31
Véletlenül se tedd, jó ég könyörgöm ne!!!!!!!!!!!ne szülj minek:)
2029. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2025. - A10e31f3b5)
2011. ápr. 20. 13:18

Bocs, akkor rosszul értelmeztem.

Akkor hadd kérdezzem meg, hogy mire gondoltál, mikor a leningrádi példát írtad, mert ott kezdtünk egymás mellett elbeszélni.

2028. leviatan (válaszként erre: 1994. - Aeb0378846)
2011. ápr. 20. 13:10

Nem valaszoltal a kerdesemre: Miert kellene gyereket szulnom?


Es mi a turo kozom van ahhoz, ha valaki gyereket akar nevelni, nem lesz lelkifurom tole.

Aztan ahogy irtam, engem NEM erdekel, hogy a levont adot mire a turora forditjak. Viszont Ti anyukak ezen lovacskaztok mar egy ideje, hogy "helyetted nevelnek gyereket", "az en gyerekem fogja a nyugdijad fizetni" es stb.


Izgalmas ez is: egyik azt allitja, hogy erzelmileg eretlen vagyok, mert nem vagyok kepes felfogni...

a masik meg azt, hogy erzelmi erettseg kell, hogy bevallald keptelen vagy gyerekvallalasra.


Nos akkor hogy is van ez?

2011. ápr. 20. 13:10

Az időben minden elfolyik, egyetlen út az örökkévalóságba a gyermeked és annak gyermeke...

Unoka, dédunoka....... meglátni a meghalt apám mozdulatát tartását a fiamban.A férjem szemét, amit úgy szeretek- az én arcomban:)))))))jesszus, úgysem elmondható.

Több szebb mindennél amit az élet adhat:)

De aki nem akar az ne szüljön jobban jár mindenki, meg magán ügy. De nehogy már bebeszéljétek hogy ez valami borzalmas dolog. A legszebb ami ember érhet, egy várt gyerek.

2026. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 2019. - 25a27430dd)
2011. ápr. 20. 13:08
Jó a példamese a jógás nőről, csak épphogy nem a gyermektelenség "mellékhatásait" támasztja alá. Hiszen új társat talált (gyerekszületésről nem írtál) minek hatására a nő elhagyta korábbi életvitelét. Itt a faszi volt a béklyó. Szóval hogy jön ez a gyerekhez? :)
2025. a10e31f3b5 (válaszként erre: 2023. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 20. 13:04

"Nekem ez így elég ellenségesnek tűnik." - pontosan.


Tűnik. Pedig nem az. Neked tűnik annak.

2024. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2023. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 20. 13:01
De ennek köze sincs a témához, amúgy meg elmondtál mindent, én nem fogok marakodni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook