Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? fórum

Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? (beszélgetős fórum)


2007. okt. 6. 11:58

Én Gravidát szedek, naponta egyet.

Nem hízok tőle, de eléggé puffad a hasam, van valakinek hasonló tapasztalata? Lehet, hogy csak minden második nap kéne szedni?

52. LoLiNa
2007. okt. 6. 06:23
materna. de nem végig szedve. felesleges, csak doppingolja az anyát és a babát is.. orvos szerint bőven sok, ha 2 naponta veszed be.. én szerintem elég egy terhességre egy doboz.. inkább gyümölcs..
2007. okt. 6. 00:39
Szerintem nagyon fontos, hogy megadjuk a fejlődő picinek a lehető legoptimálisabb feltételeket. Mindenki másra esküszik, minden orvos mást ajánl. Én is Elevittel kezdtem+ folsav+magnézium. Később ajánlotta a dokim, hogy Gravidát szedjek, Az Ő állítása szerint többféle összetevőből áll, de kevesebb mértékben. Hittem neki, úgy, mint mindenki más, aki megbízik az orvosában, hiszen azért választotta.
2007. szept. 14. 18:19
én most a gravidiat szedem .de elöte az elevitet szedtem és én is sajnos elvetéltem pedig szedtem az elevitet
49. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 48. - Santhaera)
2007. szept. 14. 18:19
Amikor ugyanezt a kérdést feltettem a gyógyszerésznek a patikában, az Elevitet ajánlotta, azt mondta, az a legjobb.
2007. szept. 14. 15:23

Sziasztok!

Nemrégiben elvetéltem, még csak 4-5 hetes terhességem volt. A nőgyógyászom mondta, hogy ez még az első három hónapban előfordul, és ajánlotta, hogy erősítésképpen szedjek vitamint! Nem tudom, hogy melyik a jobb!? Melyiket ajánlanátok?

47. eva7
2007. szept. 14. 15:00
Én elevitet a szülés után szedtem,mind a kettő jó!!!
46. Duncan
2007. szept. 14. 14:54
Szerintem nagyon is fontos, hogy egy kismama szedjen vitaminokat. Hisz azokat nem raktározza "csak úgy" a szervezet. A babánkért véleményem szerint mindent meg kell tenni, annak ellenére ha az is az ára, hogy megízik az ember tőle. Bár még nem hallottam olyat, hogy valaki nagyon sokat hízott volna ezektől a vitaminoktól. De ha nekem azt mondanák, hogy döntsem el, hogy dagadt leszek de lesz babám, vagy maradok vékony gyerek nélkül, biztosan az első mellett voksolnék:)
2007. szept. 14. 08:37
bocsi,,,látom akart lenni
2007. szept. 14. 08:37
Lázom azért vannak,akik 1etértenek velem!
2007. szept. 14. 06:17

Én is Elevitit szedek, plussz eddig folsavat, de azt már abbahagyom, mert a 12. hétig mondják, hogy kell plusszban. Ja és még kálcium, magnézium tablettát.

Én eddig is szedtem vitamint, sokkal nagyobb adagban, szóval ez az egy db Elevit abszolút nem sok, de ennyi minimum kell szerintem. A kalcium-magnéziumot is szedtem már eddig is, a csontoknak, fogaknak normál esetben is kell, most sem hagyom abba, a védőnő is javasolta.

Szerintem a hízás egyéni, az én szervezetem már megszokta, több éve vagyok vitaminfogyasztó. A vitaminokkal az a lényeg, hogy bőséges!!! ételadag mellett kell bevenni. Így könnyebben felszívódik és nem is "bántja" a gyomrod és nem okoz éhségérzetet.

42. Duncan
2007. szept. 13. 21:16
És azt elfelejtettem írni, hogy csak a terhesség első 12 hetében fontos nagyon ez a vitamin, utána már csak akkor szükséges ha normális módon nem visz be elegendő vitaminokat a kismama:)
41. Duncan
2007. szept. 13. 21:13

Sziasztok!


Én Elevitet szedek. Nagyon sok év után lettem terhes, a meddőségi központban erre esküdtek, és most , hogy terhes lettem végre, a mostani nőgyógyászom is ezt ajánlotta. Egy nap egy tabletta, nem kell mellé plusz folsav sem. És nem híztam tőle egy dkg-t sem.

2007. szept. 13. 15:41

krucifix,miért vagy ebben olyan biztos????

Majd ha terhes leszel,és ha esetleg végig kitudod hordani a terhességet,és beteg lesz a baba,és olyan probléma lesz ami a vitaminokkal kivédhető lett volna,,kit fogsz hibáztatni????

Ne legyen így,,,.

2007. szept. 13. 13:38
egyik se, tök hülyeség sztem
2007. szept. 12. 17:11
Én is szedem a magzatvédőt+folsavat,mind1ikből 2-2 naponta.Abszolut nem hízok.
2007. szept. 12. 15:29
Szia Moni! Én is a gravidát szedem és én is híztam tőle, na meg kb két hétig hányingerem volt miután bevettem. Most ajánlották, hogy bőven elég ha mind a ketten folsavat szedtek.
36. monix5
2007. szept. 12. 15:28

Sziasztok!

Szerintetek ezeket magzatvédő vitaminokat naponta kell szedni vagy elég 3 naponta ugyanis én szedem a Gravidát kb 3 hónapja, annyi változás van hogy ,hiztam tőle ,van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Köszi

35. 7130b15964 (válaszként erre: 28. - Mongi)
2007. szept. 12. 08:07

Hacsak nem egy időmilliomos, esetleg egy biofarm tulajdonosa vagy, akkor nem igazán tudsz odafigyelni a helyes táplálkozásra. A legtöbben napi 10 órát vagyunk távol, lótunk-futunk, nem fordítunk idő napi 5 étkezésre, nem szerzünk be naponta friss biozöldséget és gyümölcsöt, nem figyeljük a szénhidrát és fehérje helyes arányát stb. Ezek után egyáltalán nem garantált, hogy a szükséges vitaminok megfelelő mennyiségben visszük be a sima étkezések során.


Én pl. allergiás vagyok. Gyümölcsöket éppen ezért nagyon ritkán eszem, a keresztallergia miatt. Az ebédekhez pedig legtöbbször párolt zöldség van, amiben a vitaminok már csak nyomokban találhatók.


Nem vagyok ezzel egyedül, ezért szerintem legalább ilyenkor fontos, hogy odafigylejünk a vitaminbevitelre. A legjobb, ahogy már többen is megjegyezték, ha a terhesség tervezésekor már szedi az ember, hogy megfelelő kondíció mellett foganjon a baba.

34. Vica30
2007. szept. 12. 07:52
Sógornőm csak kb félidőig szedte, aztán abbahagyta mert sokat hízott, így is 3280g lett a kisfia
33. Vica30
2007. szept. 12. 07:51
3 éve az Elevitet szedtem, most a húgom a Gravidát szedi - ugyanaz a dokink
32. czfhk
2007. szept. 12. 07:50
Sziasztok! Én mindkét kislányomnál Elevitet szedtem. A nagyobbiknak 3400g, a kisebbiknek 4300g volt a születési súlya! Szóval, nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy a magzatvédő vitamintól lesz-e nagyobb az újszülött súlya. Dr. Czeizel Endre mondta, hogy a magzatvédő vitaminokat célszerű fogantatás előtt elkezdeni, mert amikorra az anyukánál elmarad a menstruáció, azaz a fogantatás után kb. 2 héttel, addigra már kialakulnak a magzat legfontosabb szervei.
2007. szept. 8. 18:23
Elevitet szedtem egész terhességem alatt,39.héten, 2980g-al született a gyermekem, egyáltalán nem volt nagy baba!!
30. Eve20 (válaszként erre: 14. - A820912c87)
2007. szept. 8. 13:48
Sokaktól hallottam én is ezt a méretnövelő hatását, de magunknál nem tapasztaltam. Teljesen átlagos súlyú lett a fiam (3450 gr) pedig az utolsó előtti hétig szedtem (egyébként 40 hétre szültem pontosan).
29. Eve20
2007. szept. 8. 13:46
Én az elevitre szavazok. Végig azt szedtem az orvosom javaslatára.
28. mongi
2007. szept. 8. 13:43

Én nem szedtem ilyeneket,azt mondta a doki,hogy csak felesleges pénzkicsalás,inkább figyeljek oda a táplálkozásomra.

Az igaz,hogy ezek a vitaminkészítmények segítik a teherbeesést is?

2007. szept. 4. 11:13
És mit tudtok a 365+ magzatvédő vitaminról???
2007. szept. 4. 10:04

Nekem a gyógyszertárban azt mondták, hogy a Gravida a magyar nők szükségeteihez mérten van készítve. Egy-két hónappal a terhesség előtt érdemes elkezdeni, akkor a férfi is szedje, mert úgy egészségesebb lesz a születendő baba. Azt is mondta, hogy a terhesség 16. hetéig szedjem, meg szoptatáskor.

(Mi még csak most tervezzük a babát)

25. pjudit
2007. szept. 4. 07:47
Én Elevitet szedtem az első terhességemnél, és most is szedem a másodiknál. Nem híztam meg tőle(7 kg-ot szedtem fel),babám sem volt nagy, 3100g és 54 cm.
24. 7130b15964 (válaszként erre: 21. - RLindi)
2007. aug. 30. 11:22
Ezeknek a oka általában a marketing:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook