Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külföldre utazáskor milyen gyógyszereket lehet magunkkal vinni, mit ajánlotok? Kisgyermek is van a családban. fórum

Külföldre utazáskor milyen gyógyszereket lehet magunkkal vinni, mit ajánlotok? Kisgyermek is van a családban. (tudásbázis kérdés)


11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Agis)
2009. nov. 5. 16:58
Én is ismerem a hatóanyagokat, nekem is szakmámba vág, de gondolom, nem mindenki van így ezekkel a dolgokkal itt a fórumon, ezért írtam, amit írtam :)
10. agis (válaszként erre: 9. - C1e9612cd3)
2009. nov. 4. 08:14

Ezért érdemes a legalapvatőbb gyógyszerek hatóanyagát ismerni, jó, nekem könnyű dolgom van, mert ismerem őket és ha külföldön is vagyok, hatóanyag alapján tudják a patikában mire is van szükségem.


De a paracetamolt, acetyl-szalicisavot, ibuprofent majd' mindenki ismeri:)

2009. nov. 3. 19:35
azt azért ne felejtsd el, hogy mivel más ország, ha vmit nem teszel el, akkor az ottani patikában hiába magyarázod, hogy Betadint, vagy bármi más, nálunk ismert gyógyszert kérsz, ők az Aszpirinen kívül nem tudják, hogy miről beszélsz. Náluk más gyogyók vannak (uazon hatással persze, de más a nevük)
2009. nov. 3. 19:22
köszönöm a segítséget és a tippeket
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - Majmocska)
2009. nov. 3. 19:21

ennyi!



Angliába sztem bármi ilyesmit be lehet vinni (na persze csak tényleg annyit, amennyi az utazáshoz kell, nem patika mennyiséget :) ), mert EU-n belül mész

2009. nov. 3. 16:04
Angliáról van szó, bármilyen gyógyszer bevihető az országba?
2009. nov. 3. 14:40
Azért az sem mindegy melyik országba, és mennyi időre:)
4. agis
2009. nov. 3. 14:05

A gyógysezrek nagyban függnek az utazótól...amiket leírtam, ezen felül az állandóan szedett gyógyszerek. Más kell, ha nyáron megyünk, más, ha télen.


Hashajtó is jó, ha van (Gutalax, Stadalax)

2009. nov. 3. 14:04
lázcsillapító, fájdalomcsillapító, görcsoldó, nátha elleni szer, kötszerek, fertőtlenítő sebre, rovarcsípésre valami, hasfogó, kézfertőtlenítő, ha van állandóan szedett gyógyszer, akkor természetesen azt is.
2. agis
2009. nov. 3. 14:03

Fájdalom és lázcsillapító, hasfogó...állandó gyógyszerek


pl. Aspyrin (legtöbb országban kapható), Paracetamol v. Robuphen, Reasec v. Immmodium, széntabletta

2009. nov. 3. 13:58
Külföldre utazáskor milyen gyógyszerket lehet magunkkal vinni, mit ajánlotok? Kisgyermek is van a családban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook