Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vagyok Angliában! fórum

Kismama vagyok Angliában! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
18228. cscri (válaszként erre: 18226. - Nituska666)
2016. jan. 12. 16:46
Szia! Nagyon sajnalom, szornyu hir :( Kitartast nektek, nehany honap mulva ujra nekiallhattok, es az is lehet jovo ilyenkor mar babazni fogtok.
18227. cscri (válaszként erre: 18225. - Mokus85)
2016. jan. 12. 16:40

En csupa jot hallottam itt a helyi korhazrol es akarkivel beszeltem mindenki mondta, hogy nagyon odafigyelnek a kismamakra, ugyhogy en emiatt nem aggodom. A vizesedes lehet majd nekem is jon nemsokara, vagy talan a bebi johetne elobb:)


Amugy nekem naponta tobbszor belenyilall a medencecsontomba, foleg az agyekom kornyeken. Elegge fajdalmas, de nem hiszem, hogy joslo fajasok lennenek, azokat a hatamban ereznem, ugye? Ez normalis ilyenkor? Masnak is volt ilyen? Ez mar egy jel lehet, hogy tagulnak a csontjaim? 37 hetesek vagyunk.

18226. Nituska666
2016. jan. 12. 14:23
Sziasztok!en voltam az aki az otthon szulesrol erdeklodott...Sajnos jovo het hetfon megszakitjak a terhesseget,mert nem fejlodnek a babak ikrek lettek volna! Ezt angliaban is megallapitottak h valoszinu nem marad meg 2 ultrahangom volt viszont azt mondtak varjunk meg 2 hetet! En tegnap hazarepultem es elmentem privat dokihoz es kepzeljetek el angliaban nem vettek eszre h mola terhesseg gyanu van!Ami nagyon veszelyes..Mutet utan meg hetekig kezelni kell:(
18225. Mokus85
2016. jan. 11. 18:28

Nagyon köszönöm a válaszokat! Kicsit sikerült megnyugtatnotok, viszont ez a nyomd-ne nyomd dolog... Hűűhaaa... Bár még nem szültem, mégse félek annyira mintha otthon kéne végig csinálnom... A magyar forumok egyes élménybeszámoloja nagyon para... Persze ott is van amit jo olvasni de van olyan hogy feszisszenek..

Na, ha kibujik a fiam majd elmondom milyen tapasztalatot szereztem... Persze ha érdeel Titeket :) Egyik ismerősünk pár hete szült ott ahol én is fogok... Azt mondta a midwife tök hozzá igazodott, neki mi volt jo... Még abban is, miyen testhelyzetben akart szülni... Ez azért jo hir.. :)

cscri! Lehet Te elöbb tul leszel rajta mint én :) Amugy örülj neki ha nem vizesedsz... Én a 9 hónap alatt ezt viselem eddig a legnehezebben... :(

18224. agave87 (válaszként erre: 18222. - Cscri)
2016. jan. 11. 15:52

Állati nehéz nem nyomni... nekem is mondták, próbáltam én de többször nem tudtam ellihegni. Aztán meg fájásgyengeségem lett pont ezért, mert hamarabb jött.


Kitartást mindenkinek, túl lesztek rajta!

18223. agave87 (válaszként erre: 18220. - Mokus85)
2016. jan. 11. 15:50

Ezek tök normális kérdések ilyenkor:)

Valóban nincs beöntés, már szültem, tapasztaltam. De nekem nem volt ezzel gondom, de mondták, ha vki véletlenül odanyom sem érdekli őket, letörlik és megy tovább a szenvedés:D

Gátvédelem van, de ez teljesen a helyzettől és a midwife-tól függ. Engem vágtak, de muszáj volt.

18222. cscri (válaszként erre: 18220. - Mokus85)
2016. jan. 11. 15:41

Szia! Jaj szegenyem ez a vizesedes nem hangzik jol, en ugye nehany nappal mogotted vagyok, en nem nagyon vettem eszre vizesedest, de hat lehet, hogy majd meg csak most fog elkezdodni...ugyhogy en abban nem tudok sajnos okosat mondani.

A beontessel es a gatmetszessel kapcsolatban en is ugyanazt hallottam, mint az elottem szolo. Nekem a midwife azt mondta beontesre nincs szukseg, mert a termeszet elvegzi amit el kell, csak hagyjuk a szervezetunket megbirkozni mindennel. Gatmetszesre azt mondtak, hogy a midwife kitolasi szakaszban mondani fogja, hogy mikor szabad es mikor nem nyomni. Ha hallgatunk ra es nem nyomunk amikor nem szabad, akkor vagy alig fogunk repedni, vagy kicsit se. Ha viszont nagyon tul akarunk lenni rajta es akkor is nyomunk amikor nem szabadna, akkor fogunk sulyosan repedni, amit lehet, hogy csak mutoben tudnak helyre rakni. Persze meg nem voltam ilyen helyzetben, nem tudom mennyire allati nehez lehet nem nyomni foleg a finishben, de en mindenkepp megprobalok hallgatni rajuk. Vagni csak allitolag akkor fognak, ha megakad a baba es forcepset kell hasznalni.

18221. dorcsi79 (válaszként erre: 18220. - Mokus85)
2016. jan. 10. 23:27

Szia, én mind a két terhességem aladt vizesedtem és zsibbadtam és sajnos a második terhességnél hamarabb kezdődött és sokkal rosszabb volt. A kéz zsibbadása az úgynevezett carpal tunnel szindróma (terhesség alatt teljesen normális) miatt van ami a szülés után el fog múlni de ha nem akkor szteroidos inekcióval kezelik. Nekem magától elmúlt mind a kétszer csak másodjára több idő kellett hozz'.

Mikor a lányomnál elfolyt a magzatvizem akkor automatikusan hasmenésem lett mivel a szervezet üriti ki magát és nem emlékszem hogy bármi kijött volna szülés közben. Kisfiamnál a vajúdásom pokoli fájdalmas volt és emlékszem hogy ahogy engedtem hogy táguljon aminek kell akkor egy kis vizelet távozott de nem igazán érdekelt és szerintem senki mást sem. Csak a lányom született természetes úton és igen itt nem csinálnak gátmetszést ezért mikor kezdett a feje kibújni engem már nem engedtek nyomni, azt mondták hogy az összehúzódás már elég hogy kibújjon szépen lassan. Kicsit repedtem amit összevartak de azóta se fáj és nem is érzem hogy bármi probléma lenne vele. Nővérem aki háromszor szült otthon gátmetszéssel mindig mondja hogy érzi és általában fáj ha változik az idő, valószinű otthon azért csinálják mert általában kinyomják az orvosok a gyereket. Itt azért engednek természetesen repedni mert állitólag természetesebben regenerálódsz mint egy művi vágás után.

18220. Mokus85
2016. jan. 10. 18:29

Sziasztok! Lenne pár kérdésem, főleg azoktól a kismamáktól akik a vége felé járnak, vagy már meg is szültek.

Az egyik, hogy a vizesedésem valami brutális. A lábfejem, mintha valami mamut láb lenne. Ez még annyira nem is zavaró, viszont a kézfejemen észrevettem, hogy az is megnőtt, és 1-2 ujjam olyan szinten el van zsibbadva, hogy gyakorlatilag nem érzek semmit velük. Persze, amúgy is minden lefelé esik mostanság, de mióta van ez a zsibbadás meg szinte minden kiesik a kezemből.. ez normális? Veletek is volt ilyen?

Ezt említettem a midwife-nak, de még csak rá se nézett. Annyit mondott, tornáztassam..


A másik kérdésem sokkal kínosabb, és előre is bocsánat miatta, de nem tudom kitől kérdezzem meg.

Azt olvastam a neten, hogy itt Angliában a szüléskor nem végeznek beöntést és támogatják a gátvédelmes szülést.

Ezt Ti hogyan tapasztaltátok? Vagy mit tudtok erről?

Előre is köszönöm a válaszokat, és bocs, ha kényes témát feszegetek..

18219. Mokus85 (válaszként erre: 18218. - Zonne)
2016. jan. 10. 18:23
Új midwife van nálunk kb 1-1,5 hónapja. Most jött ki az egyetemről. Először azt hittem, el van úszva mindig, azért ez a kapkodás.. de ha Nálatok is ez volt/van, akkor alapból a rendszer ilyen.. :(
18218. Zonne (válaszként erre: 18217. - Mokus85)
2016. jan. 8. 15:38

Akkor ezek szerint nem voltam egyedül ezzel a midwife-szolgáltatással :-( Noha az én midfowe-om egy pofa és aranyos nőszemély, de néha kiborított azzal, hogy nem mondott soha semmit, ha nem kérdezek rá a terheléses cukorra, eszébe se jut megemlíteni - noha az apám cukorbeteg, abszolút indokolt volt a vizsgálat.


Amúgy a Health Visitor se sokkal jobb, aranyos meg minden, de annyira érezni, hogy megszokásból csinálja...

18217. Mokus85
2016. jan. 7. 17:54

Sziasztok! Tegnap voltam midwife-nál. Megkérdeztem a vérzést, annyit mondott, nem tudja mitől lehetett, és miért nem hívtam a kórházat.. ennyivel letudta..

Nálunk amúgy itt az utca végén van egy ilyen kirendeltség, oda kell járnom. De hihetetlen milyen pörgés van. Annyira érezni rajtuk, hogy a kötelező vizsgálatot letudják és jöhet a következő kismama... ok, alaposak, meg odafigyelnek, de az a kapkodás minden alkalommal.. Na mindegy, elvileg már csak egyszer kell mennem.. vagy egyszer sem.. majd a fiam eldönt :)

18216. Mokus85 (válaszként erre: 18214. - Nituska666)
2016. jan. 5. 20:02

Anno, mikor ennyi idős terhes voltam, én is barnázta egy kicsit. Be is mentünk az sürgősségire, megvizsgáltak, azt mondták, valószínű a beágyazódás miatt volt.

Nagyon drukkolok Neked, hogy minden sikerüljön, és bízom benne, Neked is csak a beágyazódás miatt volt és nem lesz baj! Fel a fejjel!!

18215. Mokus85
2016. jan. 5. 20:00

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat lányok, nagyon aranyosak vagytok.

Azóta nem volt szerencsére semmi, minden olyan mint előtte. Ezért megnyugodtam, és holnap megyek midwife-hoz, természetesen beszámolok neki a dolgokról. Kérdeztem több embert is, szinte mind ugyan azt mondták, így ez is megnyugtat.

Ha lett volna fájdalmam, vagy a pici nem lenne aktív, vagy még véreztem volna, biztos bementem volna, hogy nézzenek meg.

Na, a többi holnap kiderül :)

18214. Nituska666
2016. jan. 5. 15:21
Sziasztok!Kepzeljetek el tegnapelott ejjel picit barnas volt a wc papir ,ugyhogy elmentunk a coventry korhazba h szeretnem ha valaki megnezne most mar!2.5 ora varakozas utan megneztek hasi es huvelyi ultrahanggal is,sajnos a menstruacios szamolgatas szerint mi ugy gondoltuk hogy kb 7 hetes vagyok..kozolte a doktorno h az adatok alapjan 4 hetesnek tunok,es ikreket lat!Ugyh jovoheten mielott hazarepulunk hetfon vissza kell mennemh megnezze fejlodnek-e ha nem akkor sajnos nem maradnak meg:( nagyon elvagyunk keseredve!
18213. Zonne (válaszként erre: 18211. - Mokus85)
2016. jan. 5. 13:07
Lehet hogy elkezdtél tágulni, vagy a nyágdugó távozik részletekben. Nekem ugyan nem volt ilyen, mert nálam indították a szülést, de a labour line-t mindenképpen érdemes felhívni, vagy bemenni a kórházba, legalább megvizsgálnak és te is megnyugszol :-)
18212. dorcsi79 (válaszként erre: 18211. - Mokus85)
2016. jan. 4. 23:33
Szia, velem nem történt ilyen de valószinű a testvérednek igaza van. Ha nem szeretnél idegeskedni szerdáig akkor hivd fel a kórházat ahol szülni fogsz bármikor (24 órás ügyelet van) ahol azonnal tudsz szülésznővel beszélni és ha kell behivnak es megnéznek.
18211. Mokus85
2016. jan. 4. 19:05

Sziasztok!

Én most hajnalban nagyon megijedtem... :(

Felébredtem, hogy ki kell mennem WC-re és mikor megtörölköztem, élénk piros volt a Wc papír. De nem folyt meg nyálkás se volt, csak pár csepp..

Azt olvastam, meg tesóm is azt mondta, előfordulhat, hogy tágulok és azért. Szerdán megyek midwife-hoz, amúgy azóta nem volt ilyen szerencsére.

Pici nagyon aktív, mocorog, jól érzi magát.

Fájdalmam nem volt, és nincs is.

Amúgy a pocakom már lent van, baba a helyén.. de 36+3 hetesek vagyunk.

Ti voltatok már így, vagy hallottatok ilyenről?

18210. cscri
2016. jan. 3. 21:26

BUEK csajszik!! :)

Mi jol vagyunk, egy honapunk van hatra, nagyon varjuk mar a nagy napot. Irjatok kivel mi van:)

18209. agave87
2016. jan. 3. 15:04

BUÉK mindenkinek:)

Írjatok hogy ki hogy van azóta!

18208. Zonne (válaszként erre: 18207. - Mokus85)
2016. jan. 1. 15:32
Nektek is boldog új évet :)
18207. Mokus85
2015. dec. 31. 14:03

Nagyon Boldog Új Évet Kívánok Minden Kismamának, Kis babás Anyukának, Leendő Kismamának!

A következő év legyen örömteli Mindenkinek, és sikerüljön minden kívánságotok POZITÍVan!! :)

18206. Suzie06
2015. dec. 31. 09:41
5 hetes vagyok multheten teszteltem nemvart utan 3 nappal. Es Te?
18205. Nituska666 (válaszként erre: 18204. - Suzie06)
2015. dec. 30. 02:33
Ird meg mindenkepp, kivancsi vagyok! Kiszamolgattad mar nagyjabol hany hetes lehetsz?
18204. Suzie06
2015. dec. 29. 21:32
Koszi a valaszokat! Majd megirom hogy nalam hogy volt csak osszehasonlitas keppen :) amugy ma vettem pregnacaret azt fogom enis szedni. 😉
18203. Nituska666 (válaszként erre: 18195. - Suzie06)
2015. dec. 29. 20:14
Szia en magamtol vettem meg a Pregnecare plus omega 3-as vitamint es az melle szedek meg C vitamint (1000mg) mindkettot a Holland&Barrett-ben vettuk Lehet, h igazuk van az elottem szolohoz en csak azert rohantam mar masnap mert azt hittem megvizsgal valaki Mivel nem neznek meg egyenlore, ezert hazautazunk es otthon privatban azert megnezetem h minden rendben legyen👀
18202. Zonne (válaszként erre: 18201. - Mokus85)
2015. dec. 29. 19:25
Én is furcsának találtam, mert még korábban amikor progi szintet teszteltünk, a doki azt mondta, hogy ha majd egyszer terhes leszek, ingyen kapom a vitaminokat... Aztán mégsem. De már mindegy, most már nem kell :-)
18201. Mokus85 (válaszként erre: 18198. - Zonne)
2015. dec. 29. 18:36
Ez nagyon durva mert nekem pl a folsavat is ingyen adták, és most fogyott el a terhes vitaminom, szóltam, akkor is csak annyit mondott, jövőhéten a recepcióra ugorjak be, ott majd adnak, csak jelenleg nincs készleten..
18200. Mokus85 (válaszként erre: 18196. - Suzie06)
2015. dec. 29. 18:34

Jah, bocs, még a vitaminhoz akartam írni, én kiegészítettem b6, magnézium, vas, c- vitaminokkal. Enyhe vashiányom volt, amire itt még azt mondták belefér, én meg nem tudtam mitől szédelegtem. Aztán tesóm (aki egészségügyes otthon) rám nézett és csak annyit mondott, szedjek vasat. Azóta egész jól vagyok :)

Szóval, jó a terhes vitamin, de nem árt szerintem kicsit kipótolni.

Amúgy én Liverpoolból vagyok :)

18199. Zonne (válaszként erre: 18196. - Suzie06)
2015. dec. 29. 18:32
Én jó messze onnan, Newcastle-ben :-)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook