Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kislányom szülinapján 15-et leszünk ajáljatok pulykából valami finomat, amit leves után tudok kínálni. fórum

Kislányom szülinapján 15-et leszünk ajáljatok pulykából valami finomat, amit leves után tudok kínálni. (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 5. 14:58

OLvasd el a PONGYOLÁS CSIRKEMELLET meg csinálhatod pulykábol is nagyon mutatós és fincsi


(gevi1931)

2008. szept. 9. 15:21
ha érdekel leírom a receptet
2008. szept. 9. 15:20
ami gyorsan készen van egyszerű és finom az pl a tejszines kukoricás pulykamell zöldséges rizzsel!
2008. szept. 9. 15:09
tegnap csináltam meg, itt találtam receptet, isteni lett:csirkés lasagne gombával és kukoricával.
17. Szeszipuszi (válaszként erre: 15. - Lizabella)
2008. szept. 9. 15:08
Félfagyottan gyönyörűen lehet szeletelni a pulykamellet (is). De a göngyöléssel várj, míg teljesen kiolvad.
2008. szept. 9. 15:06

Göngyölt pulykamell szeletek:


A pulykamellet vágd nem túl vastag és nem túl széles szeletekre (kb 5cm x 15-20cm és 4-5mm vastag)

Sózd és borsozd ízlés szerint

Egyenként tekerj bele mindenféle finomságot.

Pl.:

-tehetsz a szeletre ugyanakkora vékony szelet sonkát és sajtot

-aszalt szilvát vagy sárgabarackot

-csirkemájat

-hasábra vágott füstölt sajtot vagy kecskesajtot

A tekercseket rögzítsd fogvájóval és tedd szépen sorban egy kiolajozott tepsibe vagy jénaiba. Fektethetsz rájuk bacon szeleteket,

Lefedve, vagy fóliázva süsd, a hús mennyiségétől függően 30-40 percig. Azután a fedőt (fóliát)levéve pirítsd meg egy picit.

Előre bekészítheted a tepsibe és könnyű tálalni is. Akár salátaágyra, akár csak tálalóedényre körettel.

15. lizabella (válaszként erre: 9. - Belnea)
2008. szept. 9. 15:03

Az az igazság,hogy kapom a húst fagyasztva 5-6 kiló egyben.Mindig gondot okoz ki porciózni,mert ugye nem engedhetem ki és újra lefagyasztani.Nagyon megszoktam vele szenvedni mire fagyosan bárdal meg nagyon éles késsel fel darabolom.

És gondoltam akkor így nem kell,csak kettőbe elvágnom.

2008. szept. 9. 15:02
Hagymás pulykacomb,búboshús,pulykamell gellért módra,Ha érdekel irj!
2008. szept. 9. 15:02
Nincs mit. De majd írj, mit készítettél! Tudtunk-e segíteni...
2008. szept. 9. 14:58
De aranyosak vagytok,köszönöm mindenkinek.!! Nem volt kedvem/időm átböngészni az itteni sok receptet.
11. Lilly1
2008. szept. 9. 14:55
Ami a legegyszerűbb és nagyon finom: pulyka felsőcombokat (csontos, egész) előre fűszerezz és olajozz be, külön-külön csomagold be fóliába és párold puhára, majd vedd le a fóliát és süsd pirosra. Szerintem ilyen nagy létszámnál különösen praktikus. :-)
10. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 7. - 9bbb5bd983)
2008. szept. 9. 14:53
Ja, és kiegészítem magam. Akkor, amikor a vendégek esetleg már ott vannak, nem kell a tűzhely mellett ácsorogni, sütögetni. Előre elkészíted a tekercseket, és akkor teszed a sütőbe, amikor szükséges.
2008. szept. 9. 14:53

Fejenként kb. 2 szeletet számolj! Szép szeleteket vágj, készíts belőlen "natúrhúst", fektesd tepsibe, a tetejére tegyél felezett őszibarackot, öntsél alá baracklevet, párold át, majd ha elkészült sajttal borítsd be a tetejét, grillezd rá. Rízzsel tálald. Egyébként akármilyen vegyes gyümölycsöt tehetsz rá, illetve gyümölcsös rízzsel is tálalhatod.


Pulykaszeletre tegyél sonkaszalámit és sajtot, panírozd ki!


Miért pont pulyka? Ennyi embernek nem igazán gazdaságos!

2008. szept. 9. 14:51

Nem mindenki eheti a tejes dolgokat, ezért azzal óvatosan.


Biztos a pörkölt és a sima fokhagymás sült.


Esetleg ezt is ajánlom:

1 cm-es szeletekre vágod a pulykamellet, megsózod és megforgatod lisztben.

Kevés, forró olajon mindkét oldalát pirosra sütöd. (Forró legyen az olaj, és akkor nem ragad le a liszt.)

Miután mindegyiket megsütötted, tepsibe fekteted egyenként, és minden darabra: 1 szelet almát és 1 szelet trapista sajtot teszel. Majd ezt addig sütöd, míg a sajt jól rásül. (Forrón kell tálalni, úgy készítsd elő, hogy csak sütnöd kelljen.)

Rizi-bizivel, sima rizzsel vagy burgonyapürével szoktam tálalni.

2008. szept. 9. 14:50

Szia!

Mi a pulykatekercseket nagyon szeretjük. A pulykamellből szeleteket vágok, picit kloffolom, fűszerezem, és különféle dolgokkal töltöm. Pl. brokkoli, sajtkrém, gomba, sajt, sonka, aszalt szilva. Kb. 1 óra alatt jénaiban kész. Ahhoz jó köretnek saláta. Leves után szerintem nagyon jó.

2008. szept. 9. 14:37

Vágd ujjnyi szeletekre a pulykamellet.

Liszt, tojás, reszeltsajtba panírozd és tedd egymásra 2-3 rétegben nagy tepsiben a szeleteket. Önts rá annyi tejszínt hogy picit ellepje és befollyon alá, közé.

Utána az egészet süsd aranysárgára, kb. 1 óra.

hihetetlen finom, laktató és hidegen is jó.

Savanyúsággal és krumplipürével is finom.

Nálunk mindig tuti siker :)

2008. szept. 9. 14:24
Szerintem a pulykapörkölt is nagyon finom, galuskával, uborka salátával.
2008. szept. 9. 14:23
Küldtem recepteket a címedre. Remélem nem baj.
2008. szept. 9. 14:14
Befűszerezem a pulykamellfilét(vegeta,bors,majoranna) teszek rá téliszalámit(de olcsóbb pl. dán is megteszi),gombát,aki nem szereti paradicsomot,vagy bármit mi szem-szájnak ingere,majd a tetejére sajtot és mehet is a sütőbe.Nálam eddig mindig sikert aratott. :)
2008. szept. 9. 14:13
Én még nem főztem pulykát, de szedtem le net-ről sok receptet, amik nagyon guszták. Ha gondolod a mail címedre elküldhetek párat:)
2008. szept. 9. 14:08
Kislányom szülinapján 15-et leszünk ajáljatok pulykából valami finomat, amit leves után tudok kínálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook