Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Japánt hazánkban HÁNYAN kedvelhetik? Ilyen helyszín létesítése vonzana lányokat/nőket és fiúkat/férfiakat? Lennének látogatók? fórum

Japánt hazánkban HÁNYAN kedvelhetik? Ilyen helyszín létesítése vonzana lányokat/nőket és fiúkat/férfiakat? Lennének látogatók? (beszélgetős fórum)


ápr. 9. 23:17
Egy fővárostól távolabbi vidéki városban évente egyszer rendeznek japán napot. Vannak előadások, gasztronómiai bemutató, sport / küzdősportok helyi együtteseinek a bemutatója/ délután filmvetítés. Elkészült egy kisebb japán kert is /sok pénzből, nem nagy sikerrel, néhány év után még meg van de , elég jellegtelen, nem vonz sok látogatót , pedig ápolják valamennyire./ Érdemes volna a magyar-japán barátok társaságát felkeresni és velük konzultálni, ötleteket kapni . / A pontos nevüket nem tudom ./ Étterem szempontjából mindegy hol van ha jó minőséget sikerül megvalósítani. Sok sikert hozzá!
8. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - 8a5caeb182)
ápr. 9. 06:47
Jaj tudtam hogy nemrég olvastam valami ilyenről, csak este már nem jutott eszembe, de tényleg. Rögtön annak és az ahhoz hasonló létesítményeknek a hangulata jutott eszembe. És akkor az még nem is annyira volt kieső helyen.
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 5. - Amaunet)
ápr. 9. 06:45
Nekem erről egy hagyományos ryokan jut eszembe, az mondjuk tökjó meg hangulatos lehetne, fürdővel, esetleg szaunával vagy vmi nyugatiasabb kiegészítésekkel.
6. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 00:11

Szívesen megnézném, de nem hiszem, hogy gyakran visszajáró vendég lennék. Érdekel Japán, de sok minden más is.


Szerintem néhány órányi kikapcsolódásért az emberek nem hajlandók sokat utazni, kivéve persze a Japán-rajongókat, de ők nem tartanák el a helyet. Érdemes lenne összekötni valamilyen bővebb szolgáltatással; amit Amaunet írt, az jó kiindulópont.

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 8. 22:50

Japán stílusú összkomfortos pavilonokat építenék. Mini apartmanokat páros, vagy egyedüli elvonulásos hétvégékhez.

Az ételt is meg lehetne rendelni a konyháról, el sem kéne hagyni a házikót.

A főépületben lenne teázó, étkező és egy társalgó, ahol Japán történelmét, kultúráját bemutató esteket lehetne tartani vagy egy-egy filmrendezőt (Kuroszava Akira az ő filmjeit szeretem), költőt, művészt bemutatni a művei által. Ha valaki társaságra vagy ismerkedni vágyna.


Ebben nem lenne rizikó, mert ha nem lenne nagy érdeklődés a japán kultúrára még tovább működhetne, mint pihenőhely.

4. 8a5caeb182 (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
ápr. 8. 22:01
Balatonfüreden most dózerolták le a görög falut. Halott ötlet az ilyesmi...
ápr. 8. 21:54

Hát nemtom, én imádom Japánt, de ez így a leírás alapján egy elég szomorú, félig elhagyatott valaminek hangzik a semmi közepén. Japán ételekhez nagyon hasonló? Akkor miért nem konkrét japán ételek? Meg milyen keleti állatokra gondoltál a simogatóban, kapibarákra? (Amúgy az nem szar ötlet, egyszer voltam japánban egy kapibarasimogatóban :D) Odautaznának az emberek... beszélgetni?


Szerintem ha nem is "annyira grandiózus", akkor is végtelen pénzbe kerülne (óriási kert? állatokat honnan szerzel? épületeket?) és budapestiként én kétlem hogy elutaznék ezért tolna megyébe vmi falu határába, hogy megnézzem. Akkor már inkább egy igazi(bb) japán étterem valahol itt a közelben + egy séta a füvészkertben 🤷‍♀️

ápr. 8. 21:47
Senki nem szereti azokat, aki nem helyi.
ápr. 8. 21:37

Japánt hazánkban HÁNYAN kedvelhetik? Ilyen helyszín létesítése vonzana lányokat/nőket és fiúkat/férfiakat? Lennének látogatók? (FB-os csoportokban ilyen pár százas létszámok vannak, egyik talán eléri az ötezer főt. Nem sok egyén ezen számok alapján.)


▪︎


A helyszínen régies japán (japán középkorias) stílusban épített néhány kevéske épület lenne. Japán ételeket szolgálnának fel, vagy arra nagyon hasonlító étkeket, egyikben japán teaház működne, lenne olyan szintén földszintes középkorias épület, ami egyfajta közösségi térként funkcionálna - japán társasjátékok, beszélgetés, néha filmvetítések (a legrosszabb esetben ritkán anime). Lenne állatsimogató elég sok távol-keleti fajtával, olyanokkal melyek természetesen nem élveznek védettséget, illetve e földszintes japán stílusú épületek között hatalmas japánkert terülne el.


Magyarul egy helyszín amely több szállal kötődik Japánhoz, nyilvánvalóan nem is egzakt pontosan Japán leképezése lenne (az azért túlságosan nagy, már-már lehetetlen falat), hanem annak csupán egyfajta imitációja.


Vajon hány lányt/nőt, fiút/férfit érdekelhetne egy ilyen helyszín?

Egy egészen picinyke kis bökkenővel: távol a fővárostól, vidéken - és vidék alatt a valódi vidéket kell érteni.

Községet, nem várost.


Ellátogatnának e hétvégente (ha csak néhány órára is) egy ilyen kis vidéki Japánba? 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook