Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Indított szülés és epidurális érzéstelenítés fórum

Indított szülés és epidurális érzéstelenítés (beszélgetős fórum)


1 2
13. BlueJasmine (válaszként erre: 12. - BlueJasmine)
2014. jún. 3. 08:03
Ja és nagyon féltem hogy fájni fog,amikor az EDA-t szúrják,de meg sem éreztem! :) És a 2-es Női Klinikán szültem
12. BlueJasmine (válaszként erre: 1. - Ntoth)
2014. jún. 3. 08:01

Szia!

Nekem is így volt... Csak fájásaim voltak és tulajdonképpen oxitocint elég hamar kaptam (burokrepesztés is volt), de EDA-t csak a vége felé, viszont ahogy megkaptam az EDA-t,már kötötték is vissza az oxitocint, mert fél óra alatt meglett a kellő tágulás, és már jöhetett is a kitolás. Az 5 percesek este 10kor kezdődtek, és 15:43-ra lett meg a kislányunk! :) Ha nem tágulsz rendesen az oxitocintól,akkor hamar kérj EDA-t,mert elviselhetetlen lesz! Én nagyon sokáig (órákat vártam),és az orvosom mondta, hogy most már muszáj. De már majdnem elájultam a fájdalomtól akkor... Pedig nem vagyok rinyálós. Szóval tapasztalat ennyi van.

11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Ntoth)
2014. jún. 2. 23:37

Itt találhatsz még infókat:


[link]

10. 408020f45e (válaszként erre: 7. - Derya)
2014. jún. 2. 23:33
Azért ez nagyon rövid idő egy ekkora műtét után, nem? Bár nekem nemcsak varrataim, kapcsaim is voltak.
9. 408020f45e (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2014. jún. 2. 23:31
Bár lehet, hogy ez változott azóta, mert a fiam már régen kinőtte a babaruháit! :))))
2014. jún. 2. 23:31

Ha tuti csaszis leszel, akkor azt tudom ajanlani, hgy vegyetek more milk kapszulat es attol beindul a tejci az fix! :)

Mar amennyiben akarsz szoptatni :)

7. Derya (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2014. jún. 2. 23:29
nekem is 3 nap volt.
6. 408020f45e (válaszként erre: 5. - Bdc21e8f3c)
2014. jún. 2. 23:29
Igen. Azt mondták, hogy a császárosok mindig ennyi ideig vannak bent. :)
5. bdc21e8f3c (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2014. jún. 2. 23:23

10 napig?

Én a műtét után 3 napot voltam bent és a 3. napon varrat csípés volt,mert felszívodóval varrt az orvos és 8 cm-es volt a vágás.

Örülök neki,hogy másnak is volt jó tapasztalata :)

2014. jún. 2. 23:20

Hasonló dolgokat tudnék írni, mint Kékpoló, azzal a különbséggel, hogy nekem egy babám lett. Szóval ne izgulj! Szemernyi fájdalmam sem volt. ösze tudom hasonlítani a szülőcsatornás szülést és a császárt, mert nekem mind a kettő volt. A császárnál nem voltak fájdalmaim, amikor a műtőbe vittek kaptam 1 szurit a gerincembe, de aztán végig ébren voltam, bár előttem volt a paraván, mindent hallottam és csak matatást éreztem. Amikor megszületett a fiam, odaadták! :) Varrtak és kapcsokat kaptam. A szülés után 24 óráig nem volt szabad mozogni, igaz nem is tudtam volna. Utána is csak nagyon fokozatosan, ahogy újból elkezdtem érezni a lábam fel lehetett kelni. De mondták, hogy ne akarjak legénykedni, hogy sokáig fent legyek, mert megfájdul a fejem. Volt is olyan, aki nem tartotta be az utasításokat és elég erős fejfájása lett. 10 napig voltam bent a szülés után, akkor szedték ki a kapcsokat és jöhettünk haza.A felülés és a lefekvés volt nehezebb. A másik fajta szülésnél pedig ülni volt nehezebb:)

Hidd el, ha betartod az utasításokat, semmi baj sem lesz. :)

2014. jún. 2. 22:46
De jó már érezhető az izgulásod.Én csak jót fogok neked írni.Epidurális érzéstelenítésről csak rosszat lehet hallani.Nekem hírtelen indúlt be a szülés.Így császár.Kaptam a katétert..tanuló kislány csinálta és egy karcolást éreztem. :) majd jött az orvosom és a vénámba adta azt a fehér bódító lötyit :) hűűűű de tetszett az nekem :) majd műtő.Elöre kellett hajolnom ülve de nem érdekelt a szúrás csak a babák voltak a fejembe. 2 x szúrtak,mert nem sikerült.Én ebből semmit de úgy hidd el még egy pici szúrást sem éreztem.Egyszer csak szóltak döljek hátra azonnal..itt kérdeztem meg,hogy szurit nem kapok? hát már beadtuk Kedves Kismama :) észre sem vettem és másnap sem volt ebből bajom.Én összesen a műtőben 45 percet voltam de 2 babám lett :) Ne félj semmitől sok az olyan ember aki gyenge és másként éli ezt meg.Én csak pozitívra emlékszem.Azt tanácsolom ,mint ahogy én is tettem akkor,hogy ha fáj még akkor is élvezd a szülés összes pillanatát,mert csoás dolog.Ha fáj had fájjon de boldogan tedd ezt.Kívánom,hogy minden rendben legyen és legalább annyira érezd jól magad a szülésnél,mint én.
2014. jún. 2. 22:37

Pfff, sztem ne akarj tapasztalatokat elore :)

Nekem inditott volt, eu - s is vok, de inkabb majd csak utana itom meg, mi volt. Ez ( is) egyenenkent valtozo- pecs

2014. jún. 2. 22:28
Ugy nez ki, hogy inditott szulesem lesz, EDA-val. Olyanoktol szeretnek tapasztalatokat, akik hasonlo szituaciot eltek at. Milyen volt az inditas, mikor kaptak meg az EDA-t, mennyi ideig tartott a szules, melyik korhazban tortent? Koszonom!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook