Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Imádom a sajtot, de nem merek enni, mert rengeteg benne a kalória. fórum

Imádom a sajtot, de nem merek enni, mert rengeteg benne a kalória. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
nov. 27. 00:37
mertekkel mindent lehet enni!
61. ba5dd41df3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 8. 20:54
Előző életemben egér lehettem, a klasszikus trappista🧡 vagy eidami🧡. 🧀🐭
2023. szept. 8. 18:22
Csinálj cukkinisajtot. Nagyon finom ès kalóriaszegèny. A mindenmentes oldalon van jó recept hozzá.
59. vigyefene (válaszként erre: 56. - Utolsó betyár)
2023. szept. 8. 18:03
Vajon milyen lehet az egérfarok leves?
58. Angelique2 (válaszként erre: 56. - Utolsó betyár)
2023. szept. 8. 18:01
Cin-cin.
57. timycat (válaszként erre: 46. - Főnix3)
2023. szept. 8. 18:01

Ebédre 2 egész camembertet ettem, laktáz enzim bevétele nélkül, semmi bajom, laktózérzékenyként.


Én anno zéró toleranciával kerestem fel az SZTE egyik gasztros dokiját, az ő diétájával jöttem vissza annyira a normális életbe, hogy egyedül a nem laktózmentes tejtől van bajom, más tejterméket, még nem laktózmenteset is büntetlenül vagy elég nagy mértékben fogyaszthatok. A sajtok nagyon nagy szerepet játszottak az előírt visszaszoktatási étrendben, kezdve a zéró laktózostól, a gyakorlatilag laktózmentes sajtokon át a minimális laktózosokig. Erre az orvosok többsége bacik, mert időigényes, el kell magyarázni a betegnek a lépéseket, mi miért van, és leginkább mert nem is érdekli hogy a beteg "minőségi életet" éljen úgy hogy ne kelljen egyfolytában bújnia az apróbetűt, időigényes, nem is kifizetődő megtanítani a betegnek belőni a saját tolerancia szintjét. Egyszerűbb azt mondani hogy ne edd, ha mégis bajod van, mert esetleg más érzékenység is van ott akkor is egyszerűbb ráfogni hogy biztos elbactad a diétát.

Ez a doki volt aki üldözte a még mindig alkalmazott laktulóz tesztet, aminek szerinte semmi értelme, többet árt mint használ, mert eliminációs diétával sokkal kíméletesebben megállapítható a laktózérzékenység, de maga a laktulóz teszt akkora terhelést ad a szervezetnek, hogy aki addig tünetmentes volt az is lehever tőle és mindjárt rá is lehet fogni a laktózra minden baját.

2023. szept. 8. 17:57
Lemondok én a sajtról, de rólad most már nem lehet, sohase láttam én még, ennyire kedves egeret. :)))
55. globus (válaszként erre: 51. - Andi6020)
2023. szept. 8. 17:41
Csak hozzád fűztem tovább, de nem neked :)
2023. szept. 8. 13:54
Hogy egy sajtos fórumon is megy a tyúkperpatvar, agyrém:)
2023. szept. 8. 12:22
Hát, azért egy kiegyensúlyozott étrendbe bele kellene férnie a sajtnak, egészséges, sok értékes anyagot tartalmaz és laktat is. ( Ha nincs ételérzékenység valamely összetevőre. )
52. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 8. 12:20
Én is szeretem a sajtokat, mértékkel fogyasztom. Ma mozzarella került a tányérra.
51. andi6020 (válaszként erre: 50. - Globus)
2023. szept. 8. 11:58
?
50. globus (válaszként erre: 48. - Andi6020)
2023. szept. 8. 11:54
Ha nincs ráírva, akkor a szénhidráttartalmat kell megnézni. Minél alacsonyabb legyen, a 0,1-0,2 már jó.
49. Főnix3 (válaszként erre: 48. - Andi6020)
2023. szept. 8. 11:53
Nem, nem a tejfehérjével van a gond!
48. andi6020 (válaszként erre: 46. - Főnix3)
2023. szept. 8. 11:44
Nem a tejfehérjét nem bírja a fiad? Mint már írtuk többen, a sajtok nagy része laktózmentes.
47. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 8. 10:49
Én is szeretem a sajtokat, kivéve a Pálpusztait. De egy étkezéskor max. 5-10 deka bőven elég belőle, mert megárthat a sok. Mindenből fő a mértékletesség, mert semmit sem szabad túlzásba vinni.
46. Főnix3 (válaszként erre: 45. - Timycat)
2023. szept. 8. 10:49

Igen! Ebben igazad van! Sajnálom, ha megbántottalak! Viszont a sajtot nem eheti büntetlenül olyan, aki érzékeny! Nővényi sajtot igen, de állati eredetűt nem! Legalább is a fiam a legcsekélyebb mennyiségtől is rosszul volt!

Engem támadni? Senki nem támadott, általánosságban írtam! Ha bele olvasol egy fórumban, tuti megy a harc. Egyébként sem veszem a szívemre, ha valaki nekem esik!

Tudod te azt is nagyon jól, hogy nem mutogatok soha másokra, nem szoktam mást hibáztatni sem! Ami velem történt a múltban, az is többnyire az én hibám! 🤷🏻‍♀️

Itt meg nem is a laktóz érzékenységről volt téma, de elkanyarodtunk, mert mindig ez megy!

45. timycat (válaszként erre: 44. - Főnix3)
2023. szept. 8. 10:19

Jézusom, ha valaki itt mérget köpött az te voltál. Olvasd már vissza magad miket írtál aztán gondolkodjál!


Kiröhögtél, mert szerinted tudatlan vagyok, mert nincs laktózmentes sajt, igaz úgy kezdted hogy a sajttól neked laktózérzékenyként sincs bajod... akkor wtf? Majd mikor írtam hogy én is kb 25 éve diagnosztizált laktózérzékeny vagyok, akkor meg hogy cinizmus, a felnőtt népesség nagy része (egyes becslések szerint cca 60%) érzékeny a laktózra más-más mértékben, de a laktózérzékenység a normális, hisz nem arra lettünk kitalálva hogy egy másik faj tejét igyuk, vagy hogy úgy általában tejet fogyasszunk felnőttként. Hál Istennek a sajtok az érlelési folyamat miatt természetesen válnak laktózmentessé. A laktózérzékeny laktáz enzim hiánnyal küzd ami szükséges a tejtermékekben lévő laktóz=tejcukor lebontásához, a sajtokban a kedves bacik viszont elvégzik azt amit a laktáz enzimnek kellene az érlelés során lebontják a laktózt, helyettünk, így nem kavar be a beleinkben lévő baciknál amik az emésztettlen laktózból beszlopálnak, ami rajtunk embereken görcs, fos.s,fejfájás, puffadás formájában ütközik ki. Persze szerinted ez az egész kitaláció, mert szerinted és akkor gondolom az orvosod szerint is ez nem így van, de azért olvass utána, mielőtt ontod a savat másra, hogy legközelebb ne légy rapaszt.


Amúgy az egészben a legszebb pedig az volt mikor előadtad a primadonnát, hogy téged bántanak. 🤦‍♀️😂 Előbb tükör, aztán verd magad ha abban hibát nem látsz.


De nyilván erről is mások tehetnek, mert téged az a sok rossz ami itt ér tesz rapaszttá.

44. Főnix3 (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2023. szept. 8. 09:55

Nem megsértődtem, csak unom, hogy már mindenben , minden fórumban olyan agresszívan támadnak az emberek! Nem engem, az pont nem érdekel! Mindig van valami, amin tépik egymást, ugyan azok az emberek!

Abban igazad van nem volt szép amit írtam. Ezen is látszik, hogy kifordulok magamból! Nem tesz jót a fórumozás! 🤷🏻‍♀️

Viszont amiben laktóz van abból nem szívódik fel, alakul át, vagy szűnik meg! Benne van, de van rá tabletta! És sok laktóz mentes dolgot készítenek már!

Az a gáz hogy ezek szerint a dokik Nem világosítják fel a betegeket erről megfelelően ! Akinek ez a betegsége van az nagyon komoly fájdalmakat él át! Hasgörcs, fejfájás! Én megúszom egy kis budi szaladgálással, ha nem figyelek.

Azt is írtam, hogy nem törlöm magam, csak inkább nem jövök olvasgatni. Én sem vagyok már önmagam! Felszedtem egy fajta viselkedést! Nincs ez így jól!

43. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Főnix3)
2023. szept. 8. 08:45

Ne menj, én szeretem a hozzászólásaidat.

Viszont ezt most tényleg te kezdted, és nem kaptál nagyobb barátságtalanságot, mint amivel te indítottál (De gáz ez a tudatlanság!) Te sem vagy mindig egy matyó hímzés. Más is visszaszólhat csípős hangnemben. Ez még nem méreg, csak a véleménykülönbségekből származó apró ellentét, ami óhatatlanul előfordul kulturált vita közben.

42. andi6020 (válaszként erre: 28. - Főnix3)
2023. szept. 8. 08:02
Ezt nekem miért?
41. globus
2023. szept. 8. 06:26

Laktóz a tejcukor. Kétféle módon mentesítik, utána ihatja az arra érzékeny. Ezt intoleranciának hívják, a szervezetből hiányzik a lactase emésztőenzim. Furcsa, valójában felnőtt korunkra ez a normális dolog, mert biológiailag nincs is szükségünk tejre. Fogyasztása gyakorlatban puffadást, hasmenést, rossz közérzetet jelent, mint amikor valami "nem esik jól".

A tejfehérje valódi allergia, akár anafilaxiás reakcióig elmehet. Ők nem a tejcukrot nem bírják, hanem magát a tejet. Nem ehetik a savanyitott termékeket sem.

2023. szept. 8. 05:59
Szerintem nincs benne rengeteg kalória.
2023. szept. 8. 05:33
Én ha fogyókúráztam, rengeteg sajtot ettem (mondjuk egy újabb szelet kenyér helyett). Mindig nagyon gyorsan le is fogytam. Nem hiszem, hogy a sajt önmagában a hízást segítené, akármennyi is a kalória benne.
38. 820e00bff1 (válaszként erre: 37. - 820e00bff1)
2023. szept. 8. 05:24
mentes
37. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 8. 05:24
Kèszíts cukkini sajtot. Finom ès nincs benne sok kalória. A mentés receptek oldalon megtalálod .
36. timycat (válaszként erre: 32. - Főnix3)
2023. szept. 8. 00:37
Hát ne is
35. timycat (válaszként erre: 30. - Főnix3)
2023. szept. 7. 23:55
Hát ma nem sikerült a barátságosság... és nem nekem.
34. Angelique2 (válaszként erre: 32. - Főnix3)
2023. szept. 7. 23:45
Azt hiszem, értem, mire gondolsz. A negatívság senkinek nem hiányzik.
33. vigyefene (válaszként erre: 32. - Főnix3)
2023. szept. 7. 23:34

Itt mi szórakozni/hülyéskeni vagyunk, ne vegyél sammit komolyan.

Csak azt vedd komolyan, h megjavultam. Hahaha.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook