Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok fórum

Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1213. Nimrod08
2012. jan. 25. 23:31
Én a csipkebogyós radírt használom 1 héten 2x, mert nekem igényli a bőröm. Korpás-szeborreás...nagyon fel tud vastagodni a szaru és betömődnek a pórusok ha nem radírozok. Én nagyon szeretem, nagyon jó az illata és sztem hatásos. A spenótos zsurlóst még sose használtam, de az is biztos jó..bár sztem a radírozó hatása nem biztos, h a pattis, mitesszerre hajlamos bőrre elég. A csipkebogyós azért jobb, mert van benne tejsav és gyümölcssav is, ami azért ennek a bőrtípusnak hatásosabb sztem. A spenótos csak egy gyors radír, ami csakis mechanikai úton radíroz. A csipkebogyós meg leoldja a szarut a tej és gyümölcssavval és a kukoricadara ami benne van, azzal meg szépen le lehet dörzsölni.
1212. frue (válaszként erre: 1211. - Nimrod08)
2012. jan. 25. 20:22

Arra gondoltam, hogy a rózsa habkrémmel fogom felváltva használni. Hajlamos vagyok pattikra, kis piros gyulladt mitesszerek jönnek néha elő.:-( Ezért gondoltam, hogy kipróbálom. Nyáron meg picit a T - vonalam csúnyul.

A rózsa habkrém nagyon finom, egyből beszívja a bőröm. Szépen összehúz, nem zsírosodok le tőle. Valóban: üde lesz a bőr tőle.

Ja, és még szemezgetek a meggy zselével, pakolásnak, és a spenótos radírral. Melyik a jobb radír? A spenótos vagy a csipkebogyós kukoricás? Ezekről tudsz valami jót? :-)

1211. Nimrod08
2012. jan. 25. 17:04
Örülök, h kedvet csináltam hozzá. :) Persze nem kell csodát várni, de ha megtalálod a neked való krémet, akkor nagyon szép eredményeket lehet elérni. Az ilcsiben én azt vettem észre, h tényleg üde, egészséges bőrszínt ad. De tényleg van olyan amivel mellé lehet fogni...ha olyat választasz ami nem neked való. Pl nekem a kövirózsa nem jó...csináltam már könyökhajlat tesztet belőle, mert úgy éreztem, h irritál és be is pirosodott a helye ahova kentem. Szóval nem lehet össze-vissza kenegetni, mert nagyon magas a növényi beltartalmuk. A csipkebogyó annak való aki érzékeny bőrű, hajlamos az allergiákra, irritációkra vagy pattanásokra. De ez egy nagyon könnyű krém, úgyhogy lehet azt fogod érezni felkenéskor, h nem hidratál eléggé, és kicsit ragad is majd (de ez szinte 1-2 percen belül elmúlik) Matt lesz az arcod egyből ha felkened, de 1-2 órán belül már nem fogod ezt érezni. Szép, puha lesz.
1210. frue
2012. jan. 25. 16:36

Olyan érdekeseket írsz...most még nagyobb kedvem lett az Ilcsihez.:-)

Persze, megírom feltétlenül a Krémmánián. Már alig várom, hogy szóljon a kozmetikus, hogy megvette.:-)

1209. Nimrod08
2012. jan. 25. 16:26
Majd a csipkebogyóról írd már meg a véleményed ha használtad és ha van tapasztalatod vele. De inkább a krémmánián, azt sűrűbben nézem. :)
1208. Nimrod08
2012. jan. 25. 16:24
Szebb, kipárnázottabb a szemkörnyéke. De ő krémnek is flavonoidosat használ amúgy. Olyan szép, egészséges a bőrszíne tőle. Látszik, h feltölti vitaminokkal, flavonoidokkal. Azért az ilcsiben az az egyedülálló, h a növényi színtestek is benne vannak a termékben és a vitaminok felszívódás azzal együtt hatásos, bőrön keresztül is. A legtöbb kozmetikai gyártó pedig csak kivontokat készít, és meg lehet nézni, h a legtöbb krém fehér.
1207. frue (válaszként erre: 1206. - Nimrod08)
2012. jan. 25. 15:20

Köszi Nimrod a tanácsot! Szemezgetek a flavonoidossal...egyre erősebben. Nekem a csengőlinkás sem nagy szám, bár azt is tudom, hogy pár hetet illene várnom, mielőtt véleményt mondok. A csengőlinkás inkább csak hidratál, nem?

Miből látod Anyukádon, hogy jó a flavonoidos szemránckrém? Nekem már vannak szem körül kis nevetőráncok, és lejjebb is picit szárazabb, húzódik néha. Lehet a gazdagabb táplálás, az általad ajánlott krém kellene neki.:-)

Köszi, hogy megnézted ezt a perubalzsamot. Én nem vágom, honnan szedték antalvalin.:-(

1206. Nimrod08
2012. jan. 24. 22:44

Persze tudom, h nem mind, de nagy részük azért igencsak. Biztos van olyan termék amiben nem tudod teljesen kikerülni, mert nagyon sok növényben van. Pl. a kövirózsás krémben van cickafark, ami szintén fitoösztrogén tartalmú. Amúgy Blasamum peruvianum tuti nincs az ilcsiben, így külön anyagként...de előfordulhat, h vmelyik növény tartalmazza ezt az illatanyagot, vagy keresztallergia lehet rá, de ezt már írtam...:D

Amúgy sztem az anti-ageing nem is olyan nagy szám. Amúgy meg szemránckrémként sztem semmi bajt nem okozna a fitoösztrogén, nem kerül olyan nagy felületre...meg sztem úgy amblokk felkenve azért nem csinál galibát...mintha mondjuk teaként fogyasztanád. Mondjuk nem tudom mi a problémád, ami miatt nem szedheted, de biztos jól utánanéztél már, h mit szabad és mit nem, úgyh nem akarok beleszólni. Mindenesetre anya nagyon szereti a flavonoidost és látom is, h jó. Van benne egy új hatóanyag ami nagyon jó ráncok ellen. Nem tudom pontosan a nevét most fejből, de nagyon jó állítólag. Sztem nem fogsz vele mellé.

1205. frue (válaszként erre: 1201. - Nimrod08)
2012. jan. 24. 19:46

...az összes gyógynövény nem tartalmaz fitoösztrogént.:-)))) Len, lucerna, szója, görögszéna, vöröshere...ilyesmik tartalmazzák.


Rózsa, meggy, csipkebogyó és még sok más simán mehet.

1204. frue (válaszként erre: 1201. - Nimrod08)
2012. jan. 24. 19:40

Nagyon sokat olvastam a fitoösztrogénekről, nekem nem ajánlott, sajnos.:-(

Éppen ezért vagyok ennyire válogatós.:-)


Nem tudom, melyik szemránckrémre gondoltak, de arra pontosan emlékszem, hogy a perubalzsam (

BALSAMUM PERUVIANUM) volt a ludas...állítólag.

Amúgy nem vagyok kényszeres, csak sokat olvastam a kémiai anyagokról, a parabenekről stb., ezért is szimpi nagyon az ILCSI.


Krémmánián már beszéltük, hogy a nagynevű és drága Hauschka, Weleda és társai semmivel nem különbek. Ez meg legalább magyar is.:-)

Szóval most mindenképpen az Ilcsi-krémek közül vásárolok. Már rendeltem csipkebogyó habkrémet, tonikot, használom a rózsa habkrémet. (Nem tudom, miért gondoltam, hogy gáz, mert most meg nagyon szereti a bőröm.)

Ja, a kövi habkrémet is kenem a kisebb sötétebb részekre az arcomon. Annyira finom az illata....:-)

Viszont kellene valami szemránckrém. Az anti ageinget néztem ki, de akkor lehet, a flavonoid extra krémet rendelem. Jaaaaj...mit csináljak?:-))))

1203. Nimrod08
2012. jan. 24. 19:16
Az, h 100% h nincs benne azt véletlen írtam, mert akár lehet benne, de nem külön hozzáadott perubalzsam, csak vmi növényi illóolaj ami tartalmazhatja.
1202. Nimrod08
2012. jan. 24. 19:15
Amúgy a perubalzsam nagyon sok dologban benne van sztem, amiről nem is tudod, abban is. Vmelyik növény is tartalmazhatja, vagyis az illóolaja és az lehet esetleg baj annak aki allergiás rá. De basszus ma már annyira allergiás mindenki mindenre, h az vmi elképesztő. Régen nem voltak ilyen bajok. Azt mondják az allergia az immunrendszer nem megfelelő működése következtében alakul ki. Célszerű lenne Gyuri bácsi allergia teáját inni, ami felerősíti a szervezetet és ez hosszú távon segít leküzdeni az allergiában szenvedőket.
1201. Nimrod08
2012. jan. 24. 19:07
Ömm...utánaolvastál már a fitoösztrogének hatásának? Pont, h hatásos ha vkinek hormonabaja van. Semmi negatív hatása nincs, csak segít. Ellensúlyozza az androgén hormonok csúnyító hatását, de a növényi ösztrogének nem hasonlíthatók a női ösztrogénhez. Nem kéne ennyire félned. A perubalzsam meg nem tudom honnan jött, de az 100%, h nincs benne. Van perubalzsam keresztallergia, de akkor kb egy csomó ételt nem ehetnél...citrusfélék, bors, fahéj, curry, méz, szegfűszeg...stb. Sztem ennyire nem kéne ráfeszülnöd az allergénekre. Már pszichésen jön ki. Egy időben rá voltam kattanva antalvali oldalára...hát meg is volt az eredménye. Kb mindentől féltem...nem mertem már semmit se magamra kenne meg megenni. Sztem már beteges ami ott megy. Bizonyos keretek között még fontos is, h odafigyeljünk...de könnyen a ló túloldalára lehet esni. Az ilcsit nyugodtan használd. A fitoösztrögéneknek meg jobban olvass utána. Amúgy szinte az összes gyógynövény tartalmaz fitoösztrogént...szóval ennyi erővel kb semmit nem használhatnál az ilcsiből. Mert jobb ha tudod, h nagyon sok termékben vannak titkos összetevők, növényi kompozíciók, mert megvan, h mit mivel áztatnak, érlelnek stb...
1200. frue (válaszként erre: 1198. - Nimrod08)
2012. jan. 24. 18:16

Azért félek, mert az antalvalin olvastam, hogy valamelyikben van perubalzsam, ami többeket allergizál.

A másik dolog, amit nézek a szintetikus anyagok mellett, hogy a növények között ne legyen fitoösztrogén, mert nekem nem igazán kell a hormon-adagolás, semmilyen formában. A görögszénásban ott a lenmag és a görögszéna - ezek fitoösztrogének...:-(((

Melyikben van a perubalzsam?

1199. Nimrod08
2012. jan. 24. 08:06
Meg a görögszénásat nagyon dícsérik.
1198. Nimrod08
2012. jan. 24. 08:05
Miért félsz az összetevőitől? Nincs benne semmi amitől kéne, most néztem. Sztem a flavonoidos a legjobb, legalábbis anyumnak az vált be.
1197. frue
2012. jan. 23. 16:44

Szemránckrémben vannak tapasztalatok? A csengőlinkásból kaptam mintát, de nekem az semmit nem csinál. Kicsit hidratál, de azt sem nagyon. Az anti ageing-en gondolkodom, de annak meg félek az összetevőitől, és valahol olvastam, hogy nem mindenki bőre bírja. De miért nem?

Van valakinek tapasztalata???

2012. jan. 21. 18:13
Köszi!
1195. Nimrod08
2012. jan. 21. 13:30
Esetleg még nagyon jó a ginkgós hidratáló, ami kifejezetten kitágult erű bőrre van, viszont ez érettebb bőrre van. Bár attól, h "hivatalosan" arra való, még ugyanúgy lehet hatékony a te bőrödre is. De azért kérd ki a kozmetikus tanácsát, mit gondol. Mindenesetre a karottás biztos jó.
1194. Nimrod08
2012. jan. 21. 13:25
Kozmetikustól kell megkérdezni, mert van a rozaceának több fajtája, amelyiknél lehet használni, mert ki kell mosni a lerakódásokat, ugyanis ezekben az erekben pang a vér....de van amikor nem szabad keringésfokozást használni. Sztem egyelőre ne használd. Az a biztos. Rozáceás bőrre még a karottás hidratálót használhatod sztem. A sima hidratálót és ne az 1/3+2/3-ost (ez a neve), mert az viszonylag zsírosabb.
1193. Beácska77 (válaszként erre: 1191. - Nimrod08)
2012. jan. 21. 09:49

Szia Nimrod!


És rozácea ellen akkor melyik másik krémet használjam a Csipkebogyó habkrém mellé??? Vagy erre csak ez a jó? Meg a Rozi?


Az esemény előtti jó nekem? Heti hány alkalommal lenne jó? Nem baj, hogy a vérkeringés által kitágítja az ereket... Még nem olyan vészes a rozáceám, a bal oldali orcámon kicsit több van, egyébként tiszta, már beszéltünk róla ha emlékszel rá... :)

1192. frue (válaszként erre: 1191. - Nimrod08)
2012. jan. 20. 19:00
KÖSZI!!!
1191. Nimrod08
2012. jan. 20. 18:21

Kicsivihar. Nem sok. Sőt, jó, mert nem szokik annyira hozzá 1 termékhez a bőröd. Én is szoktam váltogatni, mert van amikor elkezd hatástalan lenni. Aztán 1 hétig mást használok és visszatérek, akkor újra jó. Nem tudom ez miért van. De így, h felváltva használod, így még jobb sztem. Nyugi, nem estél ál a túloldalra...:D


Frue, küldöm privátban az összetételt.

1190. frue
2012. jan. 20. 18:13

Kicsivihar! Én is most rendelek néhány terméket. A rózsa habkrémet használom, de csipkével akarom felváltva...Gondolkodtam a kökényen is, mert a leírása alapján stimmelne a bőrömhöz.


Neked milyen a bőröd? Nekem kombinált, hajlamos kis pattikra, a mitesszerek szeretnek begyulladni. :-( Ugyanakkor meg vízhiányos is.


A rózsa habkrémet szeretem (az illatát is, hmmmm...). De én is keverni készülöm őket.


Csipke tonik, kökény habkrém milyen???


Na meg, ha valaki tud valamit a mindennapi gélről, írjon!:-)))

2012. jan. 20. 15:17

Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy elkezdtem 2-3 hónapja használni az Ilcsi termékeket. Egyelőre meg vagyok elégedve, szebbnek látom a bőröm, és mintha kevesebb mitesszerem is lenne:)

Úgy csinálom, hogy reggel fekete szappannal megmosom az arcom, utána citromos tonikkal áttörlöm, és almás-citromos habkrémmel bekenem.

Este citromos arctejjel lemosom a sminket, csipkebogyó tonikkal áttörlöm, és kökény habkrémmel bekenem.

Szerintetek ez nem túl sok? Úgy értem a citromos tonikot, a citromos arctejet, és a kökény habkrémet 1 hete kezdtem el használni. Nem gond, hogy többfélét váltogatok? Vagy jobb lenne csak 1 fajta tonikot és habkrémet használni reggel este?


Illetve vettem esemény előtti pakolást, és ParadiC-Vit pakolást. Ezt heti 1 alkalommal szeretném használni. (ebben segítsetek plííz, hogy hogy érdemes föltenni)

Az aha hámlasztást a kozmetikusomra bízom, 3 hetente járok hozzá, és akkor szokta föltenni.


Ez nem sok? Nem akarok átesni a ló túloldalára, és minden cuccot magamra kenni:)

1188. frue
2012. jan. 19. 20:30
Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül a MINDENNAPI GÉL összetevő - listáját? Sehol nem találom, de sok jót olvastam róla. Most készülök bevásárolni Ilcsiből.:-)
1187. kedike
2012. jan. 17. 15:21
Kb olyan, mint a lehúzó maszkok többsége, nem jön le vele a bőr :D
1186. cornflower (válaszként erre: 1184. - Nemistom)
2012. jan. 17. 13:29

Ez a hámlasztás nem olyan mélyreható, hogy félned kelljen ilyesmitől :)

Max kicsit bepirul a bőröd, ha szél vagy hideg éri, de más baj nem történhet.

Menj nyugodtan, szerintem nagyon hatásos ez a hámlasztás, nekem jobban bevált, mint a bőrcsiszolás, ami után sallangokban szedtem a hámlást napokig az arcomról :(

1185. Nimrod08
2012. jan. 12. 11:09
nemistom! Ez most komoly? :D Ne úgy képzeld már el, h leég a bőröd és egy védtelen bőrfelület lesz a helyén. Az Ilcsi BIOLÓGIAI hámlasztó, mivel darabos és csak a gyümölcsök aha tartalma a hatóanyag benne (tehát nincs benne külön hozzáadott aha sav) , nem hatol mélyre, csak a felszínen dolgozik és csak az elhalt hámsejteket távolítja el, az ép bőrt nem hámlasztja, csak azt ami már amúgy is le akar kopni, csak fel van vastagodva a felszínen. Így a bőröd majd lélegzik és friss, egészséges lesz. Ne félj már ilyenektől, h a metrón meg a koszban majd rátapad mindenféle....az ígyis úgyis rátapad, aztán este majd mikor mosakszol lemosod a napi koszt, ennyi. Ugyanúgy, mint máskor. A bőröd védelmi mechanizmusa ettől nem romlik. Én nem tudom miért parál be ennyire mindenki ettől az aha hámlasztástól. Sztem más nevet kellene neki adni, mert ezt csak radírozás. Ne gondoljátok túl.
1184. nemistom
2012. jan. 11. 19:56
Sziasztok! Én is gondolkozom az AHA-s hámlasztáson, de csak tömegközlekedéssel tudok a kozmetikushoz eljutni (kb. 1 óra) és félek, hogy a por, bacik, metrón huzat stb. nem-e károsítanák az érzékeny "új" bőrt?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook