Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás 4 hónapos babáknál fórum

Hozzátáplálás 4 hónapos babáknál (beszélgetős fórum)


2019. szept. 29. 14:20

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége és a WHO szerint sem kellene elkezdeni a hozzátáplálást fél éves kor előtt.


[link]

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Maszatcoco78)
2019. szept. 24. 20:02
Igazad van abban, hogy nem kell kapkodni :)
21. maszatcoco78 (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2019. szept. 24. 15:56
Köszi a kérdésed, de még várunk a hozzátáplálással. Nem szeretném elkapkodni, hiszen még van idő. Még csak most szombaton töltötték a 4. hónapot. Lehet, hogy a jövő héten megkínálom őket egy kis almalével, de ez még nem biztos. :)
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Maszatcoco78)
2019. szept. 21. 09:57
Hogy haladtok? Mit eszik a pici?
19. R_e_G (válaszként erre: 18. - Maszatcoco78)
2019. szept. 10. 12:42
Azt szokták javasolni hogy egy új ételt 3-5 napig adj. Az én listámon az első hónapra annyi minden jut, hogy 2 hónapig is kitart. (Alma, meggy, őszibarack, gesztenye, krumpli, sárgarépa, sütőtök, cékla, gabonapehely, búza, rizs, kukorica -utóbbi négy gabonspépként) A 2. hónapban 18 új étel van...
2019. szept. 10. 12:16
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat. Így már sikerül elindulni a hozzátáplálás "útján", és már kevésbé izgulok.
2019. szept. 10. 09:26
Ha már tiltólista. A méz és a hőkezelés nélkül tartósított húsfélék (pl kolbász, sonka) tilos egy éves kor alatt a butulizmus veszélye miatt.
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - 0adc8842b1)
2019. szept. 10. 08:36

Kértelek már szépen, hogy ne javasold a parizsit, mint babaétel alapanyagot, mert egy csecsemőnek nagyon ártalmasak az adalékanyagok, amik benne vannak. Nem a banán a "TILOS", hanem a cukor, tartósítószer, ízfikozó, stabilizátor, és társaik. Egy átlag párizsi ezekben bővelkedik. Most ismételten megkérlek, hogy senkinek se javasolj ilyet. Ha a szép szóból nem értesz, mondhatom a te nyelveden is, te agyhalott, hátha így felfogod végre. Itt egy márkás párizsi összetétele, hogy lásd, miről beszélek:


Összetevők

Sertéshús (63%); Víz; Sertésszalonna; Sertésbőrke; Sertésín; Szójafehérje; Étkezési só; Keményítő; Stabilizátor (E450); Dextróz; Antioxidáns (E316); Aromák; Füstaroma; Ízfokozó (E621); Fűszerek; Színezék (E120); Tartósítószer (E250)

15. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Maszatcoco78)
2019. szept. 10. 08:20

A BLW igény szerinti falatkás hozzátáplálás. A lényeg, hogy nem lapátolod a baba szájába a pürét ha akarja, ha nem. Hanem megvárod, hogy megérjen az evésre, érdeklődjön az étel iránt, és magától tegye a szájába. Persze így nem lehet elkezdeni 4 hónaposan, hanem inkább úgy 7 hónapos korukban.

Például az is előnye, hogy mivel nincs elnyomva a kanállal az öklendező reflex, így ha a szájába vesz valami nem oda valót, pl egy kavicsot, nem nyeli le véletlenül.

14. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Maszatcoco78)
2019. szept. 9. 17:53

Ha normális védőnő van, akkor szívesen és naprakész ajánlások ismertetésével segít, ad táblázatot, hogy mikor minek van itt az ideje.


Amikor az én lányom volt ilyen kis fiatal, akkor anyatejes babáknál 6 hónap, tápszereseknél 4 hónap volt a hozzátáplálás első időpontja, az 9 éve volt, de az ajánlások mindig változnak, ha nem is gyökeresen, de változnak...:)


A lényeg, hogy először csak pár falatot adj, mondjuk a tízórai idejében és egyszerre egy új ízt vezess be, azt pár napon keresztül kell adni, hogy kiderüljön, hogy bírja-e, és meg is szokja az új ízt.

13. R_e_G
2019. szept. 9. 17:10

Védőnővel mindenképp konzultálj. Pl most nyomják a glutén mielőbbi bevezetését, ő mit mond (én majd gyümölcslébe kevert gabonapépet adok, de azzal megvárom a 6 hónapot)

Lehet-e egy 4 hónapossal BLWzni. (Ahhoz azt hiszem tudniuk kell ülni, meg értelemszerűen a falatot a szájukba tenni)

12. R_e_G
2019. szept. 9. 17:04

Az én babám 5 hónapos lesz, lassan kezdjük a hozzátáplálást. Én almalével kezdek, aztán almapüré. Utána krumli, répa, körte, barack, sütőtök, cékla, meggy (tettem el neki nyáron amit lehetett).

Őt már nagyon érdekli az evés, nyel ha eszünk. Szépen leeszi a vitamint a kiskanálról.

11. R_e_G (válaszként erre: 10. - Maszatcoco78)
2019. szept. 9. 16:58
BLW=igény szerinti hozzátáplálás. Nincs pépesítés, a baba azt vesz el a tányértól amit akar.
10. maszatcoco78 (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2019. szept. 9. 14:54

Köszönöm szépen. Így mindenképpen megfontolom, hogy várok még, és nem csapunk bele egyből már ebben a hónapban a lecsóba. :)


Mi az a BLW különben?

9. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Maszatcoco78)
2019. szept. 9. 14:51
Kedves Anyuka! felejtsd el, hogy 6 hónap. A legjobb kezdeni alma, és még van őszibarack, ami önállóan és keverve is finom. A sütőtök pedig mindenhez megy. Abba lehet tenni gyümölcsöt, vagy pici csirkehúst is, nem baj, ha 4 hónapos, csak össze kell turmixolni. Két dolog TILOS.- A banán, mert nagyon székletfogó és semmilyen sót nem szabad adni, mert a vese nincs még kifejlődve, nem működik teljesen. Ha friss párizsit adsz neki, nem baj, csak ne hallgass a védőnőre, mert ő amit tanult azt tudja, de ha nem csinálta, akkor nem sokat ér. A bébi kisüveg kaják is jók, hogy ne egyet szokjon a gyerek: paradicsomos hal, sütőtök, vagy krumplis dolog, persze jó puhán. Illetve alma-sárgarépa csodás vitaminok együtt. Én is 4 hónaposan már adtam neki. De írok neked receptet, ha kell. Legyen otthon köményes tea. Direkt babyknek. Ha valamiért fáj a hasa, attól mindig rendbe jön.
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Maszatcoco78)
2019. szept. 9. 13:04

Én is azt javaslom, várd meg a 6 hónapot, ha teheted, mert addigra lesz elég érett az emésztőrendszerük. Nem kell elsietni ;) A félrenyelés veszélye miatt amúgy is szerencsésebb, ha a baba már tud ülni.

Mi BLW-zünk, és nagyon örülök, hogy emellett döntöttem. Igazi élmény, ahogy falatozik a kis lurkó :) Az sem mellékes, hogy számos előnye van mind az állkapocs, így a beszéd, mind pedig az agy fejlődésére.

7. maszatcoco78 (válaszként erre: 5. - Aszparagusz)
2019. szept. 9. 11:16

Nem is arra gondoltam, amikor írtam, hogy lepasszolnám a gyerekeimet bármelyik nagyszülőnek, hanem a tanácsadás miatt írtam. Kénytelen vagyok így netről infót gyűjteni.


Amúgy "köszönöm" a kioktatást.

6. maszatcoco78 (válaszként erre: 4. - Gabbbicica)
2019. szept. 9. 11:14
Igen látom, hogy a Manómenü app-ban is 6 hónapos kortól vannak receptek. Huh, akkor majd húzom ameddig tudom. Amúgy is félek egy kicsit ettől az egésztől, mivel pocakfájósak voltak az elején (már kinőtték). Nem is arra gondoltam, hogy betöltik a 4. hónapot, aztán durr-bele, de mindenképp tudakozódni szeretnék nálam tapasztaltaknál.
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Maszatcoco78)
2019. szept. 9. 11:13

Alma, banán, krumpli. Ezzel szokták kezdeni a hozzátáplálást. Tápszeres babáknál előbb.

Általában mindenki egyedül van napközben a gyerekkel, mert apukák dolgoznak. A nagyszülők (ha vannak) dolgoznak, távol vannak, stb. Nem az ő feladatuk az unokák ellátása.

4. gabbbicica (válaszként erre: 3. - Maszatcoco78)
2019. szept. 9. 11:09

Ez az én véleményem, hogy úgy gondoltam, ehet még eleget egész életében :)


És nem látom benne a rációt, hogy egy tápszeres baba emésztése mitől lenne érettebb, mint egy anyatejesé. :)

3. maszatcoco78 (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2019. szept. 9. 11:06

Köszönöm szépen az infót. :)


A védőnő ajánlotta, hogy mivel főleg tápszeresek (a kislányom félig-meddig anyatejes), így már 4 hónapos kortól lehet elkezdeni. Bár most ezzel a 6 hónappal egy kicsit elbizonytalanítottál.


Ezzel a Manómenüvel jó ötletet adtál. Köszi szépen még egyszer. :)

2019. szept. 9. 10:32

Én a legújabb ajánlások szerint megvártam a 6 hónapot. Tápszeres és anyatejes babákra is ez vonatkozik.


Ha mégis a 4 hónap mellett döntesz, nézd át, hogy mit lehet adni ebben a korban, keress egy olyan táblázatot, amiben megbízol. Én letöltöttem a Manómenü alkalmazást és azt a táblázatot használtam.


Bébiételt szeretnél adni, vagy főzni fogsz nekik? Bízol a zöldségesben, vagy inkább bio zöldséget, gyümölcsöt adnál?


Nálunk az elsők közt volt a sütőtök, annak szezonja is lesz most, alma, később őszibarack, körte.


Érdemes tízóraira adni először pár kanállal, hogy ha hasfájást okoz, akkor ne éjjelre legyenek rosszul.

2019. szept. 9. 09:56
Az ikergyerkőceimnél hamarosan aktuális lesz a hozzátáplálás, ugyan is holnap lesznek 16 hetesek, illetve 09.21-én töltik a 4. hónapot. Egy kicsit izgulok, mert nem tudom hogyan kezdhetném el ezt a hozzátáplálást. Teljesen egyedül vagyok velük napközben, mert az Apjuk dolgozik. Nagyszülőből egy van, az anyám, de azt inkább hagyjuk... Mielőtt elkezdeném zaklatni a védőnőt, gondoltam itt megkérdezem a tapasztalt fórumozóktól, hogy Ők hogyan kezdtek hozzá ennek a feladatnak. Szóval, kérlek Titeket, hogy segítsetek elkezdeni a babáim hozzátáplálásában!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook