Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan mosol fel, ha a lakásodban kétféle padlóburkolat van? fórum

Hogyan mosol fel, ha a lakásodban kétféle padlóburkolat van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. Guruljka (válaszként erre: 68. - Semleges)
2018. okt. 14. 13:45

Hihihi, nagyjából.

Mondjuk bébiőrt sosem használtunk.

69. Guruljka (válaszként erre: 66. - Globus)
2018. okt. 14. 13:43
Mást még nem próbáltam, de ez nagyon jó is.
68. semleges (válaszként erre: 62. - Kisj)
2018. okt. 14. 13:37

Erről ez jutott eszembe és nagyon igaz!:)



[link]

67. globus (válaszként erre: 64. - Smirnoff)
2018. okt. 14. 13:21
Nem beszélve arról, hogy egeknek nem vágja a zöldséget, bezzeg az ujjamat mélyen. Érthetetlen.
66. globus (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2018. okt. 14. 13:20
Jajj. Még mindig nem rendeltem élezőt. Nálad, immár több tapasztalattal, még mindig befutó a F...rs márkájú?
65. Guruljka (válaszként erre: 64. - Smirnoff)
2018. okt. 14. 12:58

Ha a gyerek életlennel a nyeszetelést szokta meg, az első éles kés túlszalad a kezében.

Még én is jártam így eleinte, amikor beruháztam normális késekre.

64. Smirnoff (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. okt. 14. 11:29
Életlen késsel sokkal könnyebben vágja meg magát az ember,mint egy késsel, mert addig toszokszik vele az ember amíg meg nem szalad :P
63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Kisj)
2018. okt. 13. 21:42

Én egész egyszerűen nem tűrtem meg a cumit ajándékképpen sem. Volt is sértődés belőle.

A húgomnál láttam, hogy direkt szórakozott azzal, hogy ledobálta a cumiját. Vagy szétmállott, és még nem tudott neki Anyu újat venni, mert hétvége volt... hát azt a hisztit!

Úgy voltam vele, majd megtalálja a saját ujját. Azt nem tudja ledobni.

62. kisj (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. okt. 13. 21:28

Csak egyetérteni tudok, azzal amit írtál.

Vannak aggódó szülők, ez kétségtelen, főleg ha első babáról van szó. Én is csináltam (így utólag már) teljesem balga dolgokat. De csak egy darabig, mert rájöttem, hogy ez vagy nagyon fárasztó, vagy értelmetlen.


Például a leesett cumit kifőzéssel fertőtlenítettem. Aztán már csal lemostam.A végső lusta fázisomban már csak lenyalogattam.

Ha született volna második gyerekem annak a cumiját valószínűleg a kutyával hozattam volna vissza és mindenféle faxni nélkül a szájába tettem volna..

61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Kisj)
2018. okt. 13. 20:46

Ez olyan, mint az éles kés. Vagy a meleg szoba a babának.

Előbb-utóbb úgyis szembesülni kell a natúr külvilággal, de minél később történik ez, annál rosszabb.

Volt család, ahol nem a gyereket tanították meg éles késsel bánni, hanem nem adtak a kezébe, csak életlent.

Úgy vágta el a kezét az első adandó alkalommal, hogy csak na.

Szemközti szomszédaim a gyerekek születésétől kezdve nyáron is fűtöttek vagy három éven át, "este a fürdéshez" alapon nem lehetett náluk megmaradni.

Beteg is volt mindkét gyerek, amint kivitték kicsit levegőzni.

Hallottam már kibélelt és letakart küszöbről is. Vagy pont, a folyamatos fertőtlenítés is hasonló.

Nem épül ki az óvatosság, nem készül fel az immunrendszer...

60. kisj
2018. okt. 13. 20:34
Baci mentes környezetet nem lehet teremteni és nem is szabad.
59. Guruljka (válaszként erre: 57. - Andi.Bobi)
2018. okt. 13. 20:15

Hát látod? A gőz, az valamennyivel biztosabb, és higiénikusabb a használata is.

Pl. fafelületekre viszont nem jó. :D

58. Guruljka (válaszként erre: 56. - Andi.Bobi)
2018. okt. 13. 20:14

Ja, babával más. Akkor többször is feltöröl az ember a "látogatottabb" helyen, de még most sem hiszem, hogy a napi fertőtlenítős felmosás olyan sokat számítana. Egyszerűen, mert sem a vödröt, sem a felmosót sem tartod fertőtlenítőben a következő használatig, sőt a felmosás egyes fázisaihoz is elvileg másikat kellene használnod, és akkor még nem csináltál a lakás levegőjével semmit.

A kutya nálunk inkább kiviszi a cipőt, azért kell vigyázni, hol vesszük le. Nem inkább sétáltatáskor szagolt fel valamit, ami megbetegítette?

Akinél baba is van, meg kutya is, esetleg a kutya lábát is megmossa, ha sétából hazaértek.

2018. okt. 13. 20:10

Pont emiatt vettem a gőztisztítót. Tegnap próbáltam ki felmosásra. Nagyon jó, fel perc és száraz a padló. Forró gőz minden elpusztít:)

A kicsi habtapiját is megcsináltam vele, hogy mit hozott le🤨

2018. okt. 13. 20:07

Gondoljunk bele milyen piszkos az utca, ahol a cipőnkkel járunk. Aztán haza érve levesszük a cipőt, de valameddig csak be megyünk a lakásba.. Induláskor is ha felvettük a cipőt, és ha az ember siet, nem veszi le ha mondjuk elfelejtett valamit és bemegy a konyhába mondjuk..

A kutyámnak nincs cipője itt levegyen, össze vissza járja a lakást...

Én ahogy tudom fertőtlenítés, mivel a két és fél évesem csúszik mászik a földön..

55. Andi.Bobi (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2018. okt. 13. 20:02
Sajnos az én kutyám egyszer nagyon beteg lett. Súlyos belgyulladása lett. Az volt a szokása mindig, ha valaki haza ment, szagolta, megnyalta a levetett cipőket. Éjjel vittem az ügyeletre karácsonykor. Injekcióra kellett hordani:(
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Andi.Bobi)
2018. okt. 13. 18:37

Simán elég belegondolni, hogy a nyilvános WC-n a leginkább szennyezett dolog a lehúzó, és az ottani kézmosó vízcsapja, no meg a nyomkodós szappan-adagoló. Ezért jobbak a vonatokon a pedálos öblítők, vízcsapok és szappan-adagolók.

A saját lakásunk padló- fertőtlenítésének továbbra sem sok értelmét látom. Kivéve, ha valaki még a bejárati ajtón kívül fertőtlenítős lábtörlőn áttörli a cipője talpát, majd belépve, azonnal cipőt vált. Ezt lehet még fokozni egy külön e célra létrehozott kamrával, amit éjszakánként UV-fénnyel sterilizálunk. :D

2018. okt. 13. 18:14
Egyszer láttam egy olyan műsort, hogy megvizsgálták az egész házat, törölközőket, mindent. Volt egy pár érdekes találat. Pl:ha egy légtérben van a WC meg a fürdőszoba, a fogkefén találtak pár nem oda való dolgot, ami a levegőben "száll", ha lehúzzák a WC-t...:(
52. Andi.Bobi (válaszként erre: 47. - Smirnoff)
2018. okt. 13. 18:10

Szerintem, nem.. Bármilyen bacit hazahozhatunk a villamosokról, buszokról.. Közérti bevásárlókocsikról:(

Nem mindig, de szoktam venni olyan szappant..

51. kisj (válaszként erre: 49. - Smirnoff)
2018. okt. 13. 17:43
A használatos vegyszerek hatása nem romlott le, inkább az a gond, hogy nem használatosak a kórházakban. (sok okból kifolyólag)
50. Guruljka (válaszként erre: 49. - Smirnoff)
2018. okt. 13. 17:33

[link]

Ahhoz, hogy tisztítson, jobban oldódjon, kell valami sav.


A kórházi fertőzésekkel az a baj, hogy nagyrészt igen ellenálló törzsek. Illetve idővel ellenállókká váltak.

49. Smirnoff (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2018. okt. 13. 17:26

Coccoco... Ide a statisztikát, hogy az ellátottak számához képest most több a kórházi fertőzött. Azért a kémiai tudasunk nem lett kevesebb. Ha valaki azt mondja, hogy kevés a személyzet, és felhígult, plusz rosszabb munkamoral, elhiszem.

Satnyabbak lettunk, az is tuti.

Azt viszont nem hiszem, hogy a kémia fejlődése ellenére, a használatos vegyszerek leromlottak volna.

48. Smirnoff (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2018. okt. 13. 17:20

Tuti nem. NarancsOLAJ.

Kémiai voltak valami aromás vegyületek... A nem tudom hagy bízvást amit rá kellett rajzolni vele tette az "aromát", és jól oldanak. Ilyen dereng. Minden esetre az illóolajok jó kis allergének is, és ha felejtettél már füstölot műanyag felületen... A kerámia zománc és a narancs nem csipik egymást

47. Smirnoff (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2018. okt. 13. 17:14
Szerintem is felesleges a fertőtlenítő szappan otthon egy átlagos haztartasban.
46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Smirnoff)
2018. okt. 13. 17:08

Megint tanultam valamit.

Lehet, az a gyenge savasság nem tett jót?

45. Smirnoff (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. okt. 13. 17:05
A narancsolajosak nem jók kerámia lapra. Én X ideig használtam olyat, és valamikor utána mondta egy eladó a tuzepen. Mondtam, hogy nem hiszem, amit használok narancsolajos, és minden felületre alkalmas. Otthon megneztem, és ha nem is ordít, de látszik, hogy matabb lett a felmosastol az a fürdő, amit azzal pucoltam huzamosan.
44. Bless the child (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. okt. 13. 17:05
Csukott szemmel is tudtad, hogy hol vagy:)
43. fincsi5 (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. okt. 13. 17:03
Mára csak a húgyszag maradt.
2018. okt. 13. 17:00

Az talán sokkal inkább próbára teszi az immunrendszerünket, ha nyilvános helyeken megfogjuk az ajtókilincset. Mégis aránylag jól tolerálja a szervezetünk.


Ezért helytelenítem a túlzott fertőtlenítést is. Pl. mi a túrónak kellene fertőtlenítő kézmosót használni? (Hacsak nem falun élek, és éppen kiganajoztam a disznóólat, de alapesetben ott is elég az alapos meleg vizes, szappanos kézmosás, esetleg még a lakóépületen kívül.)

41. Smirnoff (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. okt. 13. 16:59

Ma már a kórházszag sem az igazi, mi lesz így a világgal? :D

Amúgy tudom, mire gondolsz, az a korhazszag tényleg mincs, de kórházszag így is van.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook