Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematomás spontán vetélés után pánikroham fórum

Hematomás spontán vetélés után pánikroham (beszélgetős fórum)


1 2
19. vecus (válaszként erre: 18. - Bmaya1986)
2015. dec. 30. 15:51

Nálunk a gyerekek között a legnagyobb korkülönbség 22 év a nagyfiam és a legkisebb lányom között.

Bár a fiam már elköltözött de így is még négy gyerek itthon van. :)))

18. bmaya1986 (válaszként erre: 17. - Vecus)
2015. dec. 30. 15:27

Igazán kedves vagy:)

Nem tudom mikor állok majd készen ujra ra:(de mindig is legalább 2 gyerekkel képzeltem el magam.nekem van egy 16 evvel idősebb Tesom,szoval mire en észnél lettem o mar rég férjnel volt:(soha nem volt kivel játszanom es elhatároztam ha nekem lesz gyerekem o ne járjon igy ...

17. vecus (válaszként erre: 16. - Bmaya1986)
2015. dec. 30. 15:13

Mindenképpen járj utána.


De elméletileg mivel van bejelentett munkahelyed így elvileg kell hogy kapjál gyedet.


Szorítok neked hogy minél hamarabb rendbe jöjj és hamarosan meg legyen az a bizonyos kétcsíkos teszt. :))

16. bmaya1986 (válaszként erre: 15. - Vecus)
2015. dec. 30. 13:46

A csaladinet.hu kerdeztem meg a tb. Szakértőt .o azt mondta,hogy ket ugyanolyan ellátás kozott nem telhet el 1 évnél hosszabb idő .az OEP nél érdeklődtem meg a veteles elott mielőtt terveztük a babát ,de nem volt se tul pontos se meggyőző a hölgy :(

A munkahelyemen a fő minkaugyes eleg segítőkész es ugyes ,jövőre mindenképp felhívom.mert amugy tb kifizető hely a munkahelyem...

De bar mar ott tartanánk..most megyek du. A háziorvoshoz mert ma is 3.30 aludtam el es iszonyú rosszul vtam .meg délelőtt is...belső remegés szeru van rajtam..vmit csinálni kell mert ez hosszú tavon gaz...

15. vecus (válaszként erre: 14. - Bmaya1986)
2015. dec. 30. 11:42

Ki mondta azt neked hogy ha lejárt a gyeded és utána születik meg a következő gyerek gyes alatt akkor nem jár majd neked a gyed?


Addig vagy jogosult a gyedre amíg van munkaviszonyod. És gondolom ezt nem mondták fel neked.

A tgyás új neve a csed. Ha erre jogosult vagy akkor a gyedre is.


De mindenképpen kérdezz rá az OEP-nél ők tudnak segíteni.

De a neten ha utána olvasol ott írják hogy simán kaphatod egyszerre a gyes-t és a gyedet is.


Sajnos nem vagyok túl jártas az ilyen dolgokban. Korrekt felvilágosítást az OEP-nél tudnak adni.

Írd össze a lényeges dolgokat hogy mi az amiről akarsz kérdezni. Úgy biztos megtudsz mindent.


Az én értelmezésem szerint ha már gyes-t kapsz az első gyerek után és akkor születik meg a második akkor egyszerre vagy jogosult gyedre és gyesre is.

14. bmaya1986 (válaszként erre: 13. - Vecus)
2015. dec. 30. 10:19

Igen,a GYED miatt vagy nemtom most mi a neve...nekem azt mondtak hogy a ket ellátás kozott nem telhet el egy évnél hosszabb idő tehát a lejárt GYED utan (2015.10.05.)akkor kapom meg ujra a köv gyerekhez is a gyedet ha az 2016.10.04 íg megszületik . Különben GYES csak .

Vagy te azt jav hogy ha ujra terhes leszek akkor majd a régi néven thgyes a várható szülés elott 1 hónappal el lehet indítani es igy nyernek időt ?

Írd le részletesebben Lecci ?jo nyomon vagyok?vagy mikor vegyem ki a szabikat?

13. vecus (válaszként erre: 11. - Bmaya1986)
2015. dec. 30. 06:34

Munka miatt kellene hogy még októberben megszülessen a baba?


Mert azon nem kell izgulnod. Ha jól tudom az éves szabadságnak a fele jár gyes alatt. Ami minimum 11 nap/év. Így legalább 33 nap szabid van pluszban.

Plusz a gyást még szülés előtt is el lehet indítani. Így kb két-három hónapot nyertél. :))

12. bmaya1986 (válaszként erre: 9. - Vecus)
2015. dec. 29. 23:52

Megnyugtattal a szövettannal kapcs.igy nem bánom annyira h igy alakult.

Az elso ket hétben,Fura feszülos érzésem volt,mintha ezer fele akarnák szét húzni a hasam.vettem is egy nagy doboz magneziumot szorgosan szedtem is,attól jobb lett kicsit . Azt gondoltam biztos a császár miatt érzek ennyire mindent...aztan kb ket het utan semmit se éreztem ,tok jol lettem.szerintem addig küzdött a szervezetem aztan feladta.el is mentem a dokihoz,hogy furán érzem magam.pedig en az elso terhesseggel semmit se éreztem ha nem marad el a mensim egy kis puffadason kívül ,ra nem jöttem vna h terhes vagyok:)de azt mondta ezzel nem kell különösebben foglalkozni...ugye ez volt az első UH Petezsak volt akkor meg hematoma nem.

2015. dec. 29. 22:51

Igen okt 5 -ei a fiam ,hat eléggé kicentizett lenne igy...meg eleg ramatyul vagyok...jo lenne de nemtom merem e?

Ari vagy h ennyit segítesz :)

10. vecus
2015. dec. 29. 19:08

Elolvastam a hsz-eidet.

És hogy úgy kellene nálatok ha a kistesó legkésőbb októberben megszülessen.


Erre azt tudom neked mondani hogy nem lehetetlen.


Ha majd januárban megjön rendesen utána kb peteérés környékén menj el dokihoz és beszélj vele hogy mi történt és hogy jó lenne még abban a hónapban teherbe esni.

Akkor pont októberben szülnél.


Én a legnagyobb fiamnál voltam így. Január elején volt meg utoljára és október közepén szültem. :))

9. vecus (válaszként erre: 8. - Bmaya1986)
2015. dec. 29. 15:40

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, most szükséged van segítségre. :)


Sajnos rosszul gondolja a férjed.

Egy baba az elején nagyon gyorsan nő és fejlődik.

Míg az 5. héten még csak a petezsák látható de a 8. héten már 2 cm körüli a baba. Ezt már egy rosszabb géppel is lehet látni.

Meg lehet hogy a hematoma kimosta de csak segített az elhalt terhesség befejezésében.


Azzal meg ne foglalkozz hogy nem lett szövettan, azt csak kutatás céljából szokták megcsinálni, és nem azért mert ez megnyugtatja a kismamát. Ja és az esetek nagyon elenyésző kis százalékában derül ki bármi is.

Ez nekem a saját dokim mondta hogy még véletlenül se éljem abba bele magamat hogy az választ ad.

2015. dec. 29. 14:00

Hat igen ez valóban gaz,az ember mar 10 hetesen beleeli magát,hogy baba ,sőt babák lesznek...együttérzek veled,es igen ezt elfelejteni nem lehet az biztos...

Persze en is tudom h nem valtozott meg a kapcs.,de azert nehéz ,most amugy se volt se erőm se türelmem vele foglaljozni ,Anyos jott at segíteni,mar emiatt is lelkiismeret furd. Van ...de majd csak ossze szedem magam...

A doki azt mondta amikor visszamentem 3 het mulva ,h nem nőtt a méhem,akkor meg csak kézzel vizsgált,es nem látta meg a hematomat.en ebből azt gondolom h életképtelen volt.msjd ugye UH vizsgált es annyi fejlődést mutatott h szikholyag lett, es hematoma a férjem ebből azt gondolja h életképes volt es a hematoma mosta ki,mivel mutatott fejlődést.de az egyik doki szerint 3 het alatt mar szív hangnak v min embrionsk kellett vna lennie.sajnos a wc n intéződott el a dolog,eszembe se jutott h el kelett vna rakni ,igy szövettan se lett csak leszúrt a doki, h miért a wc- be ?

7. vecus (válaszként erre: 6. - Bmaya1986)
2015. dec. 29. 11:38

Nem volt egyszerű főleg úgy hogy a 7. héten volt szívpulzálás. De elfogadtam hogy ez történt, és nem az én hibám volt. Valami baj volt. Bár az is lehetett az ok hogy az én szervezetemnek túl sokan voltak ugyanis 3 petezsák volt látható az utolsó uh-on.

De ez már a múlt. Már nem kavar fel de egy biztos ezt elfelejteni nem fogom.


Egy mondás nagyon is igaz ilyen esetben hogy az idő sokat segít. Az idő múlásával egyre könnyebb lesz neked is.


Szívesen segítek. :))


Az meg hogy nem szoptatsz már szerintem nem változtatta meg a kapcsolatodat a fiaddal csak most te látsz másként mindent.


És bizony a hormonok meg tudják kavarni rendesen a dolgokat.

Ilyenkor a legjobb gyógymód a kikapcsolódás bárhogyan is. De előtte érdemes rendesen elbúcsúzni ettől a babától hogy tovább tudjál lépni és a jövőre koncentrálni.

6. bmaya1986 (válaszként erre: 5. - Vecus)
2015. dec. 29. 10:30

Sajnalom ami veled történt,a tied meg borzasztóbbnak tűnik:(

Nekem kb 8-9 hetesnek kellett vna lennie,de az állapota 5 hetesnek megfelelő volt.igy meg embrió sem volt benne,nem is éltem bele magam nagyon ,mert egyik alkalommal se volt tul biztató a doki,kivéve aznap mikor aztan végül elveteltem.de meg igy is nehéz....pláne hogy itt a kisfiam aki miatt ossze kene magam szedni ...

Emlékszem te írtál,amikor egy másik fórumban a szoptatasos ciklusról érdeklődtem.koszi,hogy ilyen segítőkész vagy!

A veteles elott mar 4 napja "elfelejtette"kérni a cicit,a 4. Nap kérte ,de mar nem olyan kitartóan es mivel akkor mar szedtem a rutascorbint igy nem adtam oda...kicsit ugy érzem,tudom butaság,hogy o is távolabb került tolem...biztos ez is a történtek miatt van.mert amugy tudom ,hogy ez igy van renben...

Arra is gondoltam ,hogy ez a sok hormon változás miatt is lehet hogy igy kivagyok... Terhesseg jelentkezik aztan ürül ,aztan apad a tej...nemtom

5. vecus (válaszként erre: 4. - Bmaya1986)
2015. dec. 29. 07:00

A vetélések általában nem önhibából történnek. És még a szoptatás sem befolyásolja. Ha nincs semmi testi gond akkor nagyobb a valószínűsége annak hogy a baba volt beteg. És ez ellen tenni nem lehet.

Borzasztó dolog átélni egy ilyen tragédiát egyszer is nem hogy többször. De ha ily módon szelektál a természet és nem engedi hogy egy nagyon beteg baba megszülessen akkor inkább az elején legyen túl az ember rajta mint hogy előre haladjon a terhesség és később derüljön ki a baj.


Nekem a 10.-héten fejezték be műtéttel az egyik terhességemet. Én is nagyon nehezen dolgoztam fel. Ráadásul ikrek lettek volna aminek duplán örültünk. De azóta megszületett a lányom egy teljesen normális és probléma mentes terhesség végén.


Az meg hogy mennyi időt kell várni hogy próbálkozzatok az a te szervezeteden múlik.

Nekem 2-3 hónapot mondott a dokim.

Leginkább a hormonok rendeződése miatt.

A 6hónapot leginkább már az előrehaladottabb terhességnél ajánlják. Így neked ha visszaáll normálisra a ciklusod nyugodtan próbálkozhattok.

A progeszteron vizsgálatot ha jól tudom a hormonvizsgálattal együtt szokták csinálni a 3. és a 21. napon.

Viszont ha megtudod beszélni a dokiddal hogy mikor újra pozitív lesz a teszted kapjál pótlást a terhesség támogatására akkor ez is felesleges.


Nekem egyből írta fel a gyógyszert de csak miután megnézett uh-on hogy van-e már szívhang mert ha korán elhal vagy nem úgy fejlődik a terhesség azt amúgy sem szabad támogatni gyógyszerrel.


Kitartás!

4. bmaya1986 (válaszként erre: 3. - Vecus)
2015. dec. 28. 22:45

Szia

Igen tudom,h semmi sem garantált ,de azert kerdezoskodom ,mert eleg ramatyul vagyok ahhoz,hogy ezt megegyszer átéljem,most ugy érzem igy se biztos, hogy tudnék vállalni meg egy terhességet,pedig nagyon vagynank kistesora...

Bar ugy érzem ezert a terhessegert is megtettem mindent,ami tolem telt(csináltattam meg terhesseg elott:labort,fogorvos,nőgyógyász ,6 kg fogytam,egyedül a szoptatast nem sikerult megoldani,pedig nagyon dolgoztam azon is)

Az egyik doki is azt mondta csak Isten tudja,miért es tudom,hogy igy van ,de azért szeretnek utánajárni aminek lehet...

Az is baj,hogy amelyik dokival beszélek annyi felet mondanak ...pl.az egyik azt mondta egy újabb terhesseggel várjunk 6 hot,aki harmadnap ügyelt azt mondta addig kell várni míg nagyjából beáll az ciklus kb 2-3 hot,míg aki az utolsó vervetelt csinálta,azt mondta h mivel nem volt műszeres beavatkozás ,azonnal...na igy kinek higgyen az ember?

Erre a prog. Vizsgálatra is mást mondtak,azt mikor es hogy kell?

2015. dec. 28. 21:52

Szia!


Sajnálom ami történt veled. :)

Senkinek sem könnyű egy vetélést átélni.


Meg lehet hogy ezt a pánikot egyszerre okozza a gyógyszer és maga az esemény.

Én egy jó pszichológust javasolnék aki segít feldolgozni ezt az egészet.


És beszélj a dokiddal hogy csináljon egy-két vizsgálatot pl. Progeszteron szint.

Viszont még abban az esetben ha nem találnak semmi gondot nálad sem lehet garantálni hogy nem lesz több vetélésed. De bízni kell benne!


Ja és hematóma nem csak elhalt terhességnél alakul ki hanem élőnél is.

Plusz nem kell ahhoz bevérzésnek lennie hogy elhaljon egy terhesség.

A miértekre ne keresd a választ mert konkrétan senki nem tudja megmondani.

De egy biztos hogy nem attól lett a baj hogy emelgetted a fiadat.


Gyors testi-lelki felépülést kívánok neked!

És mihamarabbi babásodást!

2015. dec. 28. 20:22
Ja azt elfelejtettem ,hogy ugy volt ,h veteles utan azt mondta a doki a legjobb lenne a kaparas,de választhatom hogy ír gyógyszert es ha az használ akkor nem kell kaparni,ill csináltak egy heten keresztül foly vervetelt,ahol néztek h csökken e a hcg.es ha ez renben lesz akkor biztos csak h nem kell kaparni.multheten volt az utolsó vervetel es minden ok.de arra is gondoltam lehet attól is pánikolok,h izgulok rajta kell e mar műteni v se? De mar lassan egy hete tudom hogy nem hála istennek es mar nem us verzek de az agyam MEg mindig zsibbad...:(
2015. dec. 28. 20:16

Sziasztok


Masodik terhességem lett vna,van egy kétéves fiam akit szoptattam.terhes lettem(akartuk,terveztük),mentem orvoshoz ,ekkor mar ciklus szerint kb 7 het esnek kellett vna lennem ,de kb csak a vándorló petet látta,ill Petezsaknak írta a leleten.azt mondta ez nem akkor történt amikor,lehet a szoptatas miatt,3 het mulva kontroll.Itt szikholyagot látott,viszont mellette egy hematomat is.fekves ,rutascorbin ,remenykedes,ezt mondta a doki,de mar ráirta kérdőjelekkel a missed ab ?gindolhatjatok....:(másnap elkezdtem verezni,rohantunk de a doki bizakodobb volt mint előző nap,azt mondta ki vérzik épp a hematoma ,mostmar megvan az esély egy norm. Terhesseg lefolyásanak.boldogan jöttünk haza de éjfél elott sajnos éreztem ,hogy elveteltem.

Igazam is lett másnap mrgvizsgaltak es sajnos mar semmi...

Kivancsi lennék a véleményetekre:

Szerintetek ez egy elhalt terhesseg volt (a védőnő es az egyik orvos szerint ,a hematoma azert lett mert az mar elkezdte kilökni a szervezetből ,mert életképtelen volt)

Mások szerint a hematomas ver mosta ki belőlem .mitol lett a hematomam?emrlgetem a 12 kg gyerekem?de most itthon vagyok ,az elso babammal félidőig,igaz nem mindennap de 12 oraztam is?

nem értem!szerintetek?mit Csinálhatnek másképp ?olvastam a sárgatest hianyrol,ezt hogy es miképp vizsgálják?az egyik orvos azt mondta ha ujra lesz ciklusom,a másik ha ujra terhes leszek?

Ill ahogy elveteltem ra ,3 napra remegés es felelem érzés jott ram ,zsibbadas érzés a fejemben.eloszor az ergramm cseppre gondoltunk(eleg kemény mellékhatás irt)szerintetek a gyógyszer ?mar 2 hete nem szedek es igaz nem annyira mint azon az esten,de foly van rajtam ilyen pánik okos érzés.sztem mar ez nem a gyógyszer,hanem igy dolgozom fel ,nem?valerianat szedek ,de igy se alszok éjszakákat.mar attól is pánikolok,h mikor leszek ujra rosszul...

volt mar vki hozzam hasonlóan ?ha igen meddig tartott?mi segített?magatol megoldódott ,idővel?vagy orvos?

Mindent tanácsot elfogadnek,milyen orvos ,milyen vizsgálat segített ,akar h ne vetéljetek el ujra akar h el múljon a pánik ?

Kerlek benneteket ,h részletes rémtörténeteket ne írjatok,mert igy is pánikolok magamtól is:(inkabb tanácsokat várnék ,koszonom a megértést!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook