Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha Sopron + Győr "melletti" falvak családi házai is ÍGY megdrágultak, akkor hogyan tudnak keletről oly sokan e községekbe költözni? fórum

Ha Sopron + Győr "melletti" falvak családi házai is ÍGY megdrágultak, akkor hogyan tudnak keletről oly sokan e községekbe költözni? (beszélgetős fórum)


24. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 14. 04:18
De miért sajnálod? Lehet, hogy boldogabban, kiegyensúlyozottabban élnek mint te. Ami neked jó, nem biztos, hogy másnak is.
ápr. 14. 04:10

Ez hülyeség. Laktál már társasházban?


Én kétlaki életet élek. Tavasztól őszig falun kertesben, ősztől tavaszig városban lakásban.

Tegnap fűnyirásra ébredtem, majd kukorékolt valahol a kakas, fél délelőtt vonyitott egy kutya, ment fűkasza, hegesztés, épitkezések zaja, valahol a távolból zene szólt és a másik utcából kiabált egy asszony a harmadik szomszédnak, quadozott két utcabéli kamasz. Igaz, délutánra nyugi és csend lett. Minden és mindenki elcsitult. Most riasztó hangjára ébredtem, valamelyik szomszéd autója lehetett.

Hidd el a városi lakásban jobban elvagyok szeparálva mint itt. Semmi zavaróbb vagy a nyugalmamat megzavaró, nem kivánt zaj nem jön jobban, csak más jellegű. Magamra csukom az ajtót és ha akarok kizárom a külvilágot. Ha levegőt akarok kiülök az erkélyre.


Ha kint vagyok a kertben valamit tevékenykedek vagy éppen letettem a nyugágyra a fenekem egy jó könyvvel biztos 2 percen belül megjelenik két szomszéd és beszélhetnékje van.


Mindegyiknek meg van az előnye, hátránya az a lényeg, hogy mindenhol otthon vagyok és jól érzem magam.

22. semleges (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 14. 03:44
Ezt mire alapozod? Albérlet, munkásszálló valahol el kell kezdeni. Én is örülök, hogy egyikben sem laktam.
21. L’Engel (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 23:29

Személy szerint én nem a nem megkapott nyugalom miatt tartom hátránynak az albérletet. Főleg, hogy néhol még kertes is akad bérlésre, amennyiben ez jelentené a nyugalmat. Én amiatt látok bele hátrányt, mert nem a sajátodat fizeted. De ugye nem képes mindenki azonnal előállítani egy saját ingatlant, ahogyan kirepült a családi fészekből.

Különben amilyen módon a mai telkekre házak épülnek egymás hegyén-hátán, ott sincs sokkal nagyobb nyugalmad, mint egy lakásban. Én családiban lakom, de nem éltem zavartabb életet akkor sem, amikor lakásban voltam. Falun vagy egy külvárosban a szomszéd kerti partiját, az ordító kakast vagy épp a fűnyírót hallod, nem pedig a melletted élő televízióját vagy fejed fölött a trappolást. De hát a zaj az zaj. Rossz szomszéd pedig mindenhol kifogható. Egy klasszikust idézve: Akinek nem tetszik, költözzön tanyára. :D


A munkásszállót én sem tudom élvezhető helyként elképzelni. Kollégista voltam, de más az egész helyzet, amíg az ember fiatal és tanul, és más, amikor már sokkal nagyobb magánszférára lenne szükség. Persze jobb, mint az utcán lenni, de szép lenne, ha minden becsületesen dolgozó ember megengedhetne magának egy saját térnek érezhető helyet, amit otthonnak hívhat.

20. Amaunet (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 22:24
Te milye körülmények közt élsz és hol, hogy ennyire foglalkoztat a Sopro és Győr környéki letelepülők élete?
19. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 22:21
Ha adekvált választ keresel, akkor menj és kérdezd meg az ilyen odatelepülőket, hogy "mibül"!
ápr. 13. 22:12
Azért ennyire nem kell lesajnálni szegény lakásba "kényszerült" embereket, én személy szerint legalábbis eret vágnék, ha falun ésvagy kertesházban kellene élnem. :D
17. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 21:09
Panellel mi a baj? 41 éve panelben élek, még bírom, sőt :)
ápr. 13. 21:06

Nem tudom (de tényleg, még csak elképzelni sem) mi pozitívum lehet a szinte megfizethetetlen házárakban... Szerintem szörnyű, mert éppen a lehetőségét veszik el a költözésnek.


Kivéve!


Ha ez igaz - őszintén remélem, hogy igaz:


"Lehet venni kockaházakat normalis méretű kerttel 25-30-40 millioert is, Gyor kozeli falvakban."

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - L’Engel)
ápr. 13. 21:02

Mert nem családi. Emberek emberek hátán. És _semmi_ kert. Ugye falura főképp ezért megyünk. Plusz tér. Panelban meg minden egyes irritáló hangot hallasz. Nincs egy perc nyugta sem szerencsétlen (nem leszólás, valóban együttérzek velük) albérletbe/lakásba kényszerült embereknek. Sokkal jobbat érdemelnének! Mind.


Munkásszálló szerintem felér egy miniatűr pokollal. Nagyon sajnálom szegényeket! Ők is jobbat érdemelnének.

14. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 20:35
Pont úgy amire írtad hogy ne mondjuk. Csok, babaváró, hitel stb
ápr. 13. 16:59
Ezek az emberek nem Ausztriába ingáznak?
12. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 16:52
Mindig is volt kelet felől nyugati irányú vándorlás, ez nem új dolog, globális meg országos szinten sem. A BESTIÁLIS kiemeléseidet meg külön imádom 😂😂
11. L’Engel (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 16:30
Az albérlet miért szörnyű? Vagy csak a munkásszállóra gondolsz?
10. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 16:23

Azért ez kicsit túlzás, bőven akadnak olcsóbban is házak. Néhol van velük munka, ha teljesen moderné akarod varázsolni, de lakható, beköltözhető állapotban vannak.

Az átvándorolt munkaerő nem azonnal vesz ingatlant, más módon oldja meg a lakhatást. Én 6 éve költöztem fel egy másik megyéből, kezdetben albérletben éltem. Általában a helyiekre is gyakran igaz az, hogy ha nem hitel és megkeresett pénz, akkor szülői támogatás vagy egy örökölt ingatlan után kapott összeg teremti meg az új ház árát. Ha jó áron tudsz itt eladni, jobb lehetőségeid lesznek venni.

ápr. 13. 15:44

Alberletben laknak, munkasszallokon.


Tulzas azert h 80-100 millio egy ház, mert azert lehet venni kockaházakat normalis méretű kerttel 25-30-40 millioert is, Gyor kozeli falvakban.


A keletrol jott emberek jellemzoen a mi falunkban is ezeket a kockahazakat veszik meg, aztan ujitgatják fel.


70-80 milliobol mar epitkeznek / uj epitesut vesznek jellemzoen azok, akiknek mar a szuleik is az Audiban dolgoztak vagy vmelyik gyárban vagy kijárnak dolgozni Ausztriaba mindannyian naponta (szulok; gyerekuk plusz a ferje/felesege) Szulok tamogatják a fiatalokat plusz a kint keresett penzbol epitkeznek.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Globus)
ápr. 13. 15:18
Jézus Isten ötös és hetes, ez iszonyatosan durván hangzik! Sajnálom ezeket az embereket! Így "élni"?...
7. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 14:30

A munkalehetőség miatt.

Nem vesznek, hanem legtöbben munkásszállón laknak. Itteni multik bérelnek házakat a dolgozóiknak. Nem egyszer 15-20 ember is be van jelentve ide állandó lakcimre. Gyár fizet lakhatási hozzájárulást, adott esetben mindent átvállal. Sajnos, pünkösdi királyság, mert egyet gondol, odébbáll, mármint a cég...amíg kedveznek számára az adótörvények, mehet a bolt.

Miből gondolod, hogy házat vesznek a lakosok?

ápr. 13. 14:28

Már én kérek bocsit de a kevés kinálat és a sokan vesznek ott között, érzek némi zavart.


Egyébként meg ha tényleg vásárlás, adás-vétel történik és nem hitelből és nem csokból és gyerekvállalásból meg a jó ég tudja még miből, akkor csak arra tudok gondolni, hogy van készpénzük. 80-100 milla? Akkor annyi. Van annyi kp a kezükben.

5. unom (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 14:19
Albérlet, munkásszálló.
ápr. 13. 14:09

De ezek, bocsássatok meg ezért, nem válaszok. Mivel elképesztő a tömeges odavándorlás keletről!


De ily kevés kínálattal és ILYEN BESTIÁLIS árakkal hogyan vesznek - sokan - falusi házakat e városokat környező 20-30 km-es sugárban?

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 13. 13:58
Lehet, hogy ott költöznek össze vagy örököltek.
ápr. 13. 09:56
Vannak gazdag emberek is. Nyilván az vesz 80-100 milliós házat, akinek van rá pénze.
ápr. 13. 09:42

Mivel boldog-boldogtalan azt írja, hogy még mindig tömeges a vándorlás keletről eme nyugati városokba, illetve az azokat övező (20-25-30 kilométerre e városoktól elterülő, vagyis távoli) falvakba, miközben az ingatlanos cégek holnapjain folyvást az látható, hogy 80-100 millió _alatt_ nincs is igazán eladó ház a környéken! Ha egy kevés van is, azok erősen felújítandó állapotúak...


És a legrosszabb: eladó családi ház is alig van, még válogatni sincs igazán lehetőség (ha valaki nagy kertre vágyik - hisz azért mert falura - nem túl sok lehetőségből csemegézhet).


Ne írjátok a csok-ot, vagy hitelt, nem mindenkinek jár a csok, vagy a babaváró (gyermektelen - még), hitelt pedig nem vesz fel, érthető okokból.


Akkor hogyan tudnak a mai napig e városokat övező falvakba költözni? Drágaság, "támogatástalanság" és még ezek tetejébe kevés eladó ház.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook