Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha a szomszédom barátilag hoz ételt, illedelmesen... fórum

Ha a szomszédom barátilag hoz ételt, illedelmesen... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
76. Evinene (válaszként erre: 73. - Aileron44)
ápr. 16. 19:38
De te legalább többször jelezted köszönöd szépen de nem kéred. Nekem a volt munkatarsam adott dolgokat, mondtam ne adjon semmit, mert nem tudom viszonozni, meg akkor kötelezőnek érzem másképpen Vissza adni.
75. Bichi
ápr. 11. 23:09

Én speciel nagyon lenézem ezt az egészet. Először is valaki dolgozik azzal, pénzt szán rá, amit te kihajítasz a kukába.

Az meg, hogy kétszínűen még dicséred is, az már nagyon az alja.

Sokkal korrektebb lenne vele közölni, hogy nem tartasz rá igényt, ha nem akarod megbántani, akkor mondd neki, hogy kiderült egy ételallergiád, ez komoly odafigyelést igényel tőled, és hát megenni nem mered, kidobni pedig sajnálnád....

Inkább ez a hazugság, mint amit most csinálsz...

74. aileron44 (válaszként erre: 73. - Aileron44)
ápr. 10. 18:03
mondta = mondtam
ápr. 10. 18:02
Lehet megkövezni érte, de én is simán kiszórom ha valami nem kell! Ha saját ételmaradék volt, és nem fogyott el, és nem került a fagyasztóba, inkább kuka, mint betegség! Nem vagyunk gazdagok, de nem ezen a néhány Forinton múlik az ember egészsége. Nekem is van egy szomszédom, akinek „szokása' a lejárt már , de még biztos jó akármit odaadni. A minap egy félkilós erős paprikacsomagot kaptam tőle. Persze több volt benne a rothadásnak induló, mint a jó! A szépeket tovább adtam, ( aki kapta, örült neki), a többi menthető ment a fagyasztóba. Hiába mondta neki többször, hogy nem kell, nem szeretjük, akkor IS adja. Igen az Édesanyám arra nevelt, hogy ételt nem dobunk ki, de vannak kivételek, és számomra ezek pont azok!
72. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 10. 16:23
Az első alkalommal nem kellett volna elfogadnod, ehelyett dicséred. Ne csodálkozz, hogy hordja hozzád.
71. csemár (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 10. 12:55

Szoktál valamiben segíteni ennek a néninek?

Ha igen, akkor elképzelhető, hogy a lekötelezettednek érzi magát, és azért adja a sütiket, hálából.

Kocsonyát meg nem is lehet egy személyre főzni... :-)

ápr. 10. 10:16
Rászorulónak is oda lehetne adni és nem kidobni kellene akkor már. Vannak akik éheznek és simán megennék. Szomorú, hogy egyesek támogatják , hogy feleslegesen dobja ki az ételt...
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Nikice)
ápr. 10. 09:32
Ezen jót mosolyogtam, de amúgy igazat írtál. :)
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Csemár)
ápr. 10. 09:32
Na ezt az üres tányéros dolgot nem tudtam, mármint hogy ez lehet a jelentése. Mivel én nem szoktam sütni, így mindig úgy viszonoztam, hogy kapott a néni egy kis csokit, vagy mivel nagyon szereti a hubit, akkor egy kis üveges Hubertust. Vagy gyümölcsöt. Igazából mivel tudom, hogy üresen nem illik, hát így viszonoztam. De akkor megpróbálom, hogy legközelebb üresen adom vissza, aztán hátha ebből megérti, hogy nem szándékozom továbbra is fenntartani ezt a hagyományt. :)
ápr. 10. 07:40
Dejó, hogy nekem jó szomszédaim vannak.
66. csemár (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 10. 06:43

Eszembe jutott a vallomásodról, hogy talán leírhatom a saját tapasztalatomat egy a tiédhez hasonlító helyzetről.

Hagyományos észjárású emberek között élek. Ez azt jelenti, hogy a szomszédok igyekeznek jóban lenni egymással. Ez magában foglalja azt is, hogy esetenként apróságokkal kedveskednek a szomszédoknak. (Ünnepekkor pl. szokás megrakni egy kistányért a süteményekkel, és átvinni, így kívánva "kellemes ünnepeket". A régi szomszédok tudják, hogy a tányérkát nem üresen adjuk vissza. Ha mégis, az szavak nélküli jelzés: nem kérek a sütidből! A rosszabbik esetben pedig a jószomszédi közeledés visszautasítása. Egy szó nem kell hozzá, és mindkét fél érti.)

ápr. 10. 05:47
Remélem a te kajád is pont úgy jár,ha adsz valakinek!
64. lolita2112 (válaszként erre: 63. - Secret8)
ápr. 10. 00:42
igazad van!
63. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 22:36
Azt tudod ugye, hogy nem igazán illik üresen visszavinni?
ápr. 9. 21:37
Ételt nem dobok ki, ha nem akarnám elfogadni, akkor udvariasan visszautasítom, nem szeretem, nem ehetem, akármi. De jellemzően nem utasítok vissza ételt 😜
61. Nikice (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
ápr. 9. 21:35
Ezt olyan szépen leírtad 😊
60. Nikice (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 21:33

Igen, és nem szép hogy füllentesz, de azért mégis füllenthetnéd, hogy allergiás vagy valamire. Szóval nem szép, de ha azt füllented, amit mi itt javasoltunk, az bejöhet ;) Logikus. Jó, hogy nincs kettős mérce.

Szerintem hasonló dolgot tennék, talán tényleg a dícséretet kivéve. De szerintem nem lehet visszautasítani sértődés nélkül. Finoman lehet próbálkozni, hogy ne fáradj kérlek, vagy valami hasonló, de alapvetően, hogy megkéred, ne hozzon át semmit, az szerintem nem járható út.

ápr. 9. 21:21
Én is eü gondra hivatkoznék. Egy ilyen bármikor kiderülhet. Sajnálod de mostantól ne hozzon mert sajnos nem tudod megenni már.
ápr. 9. 20:53
Én egyszer gombát kaptam a szomszédtól! Nem tudtam nemet mondani neki, annyira erőszakos volt. Sokféle gombát felismerek, de azt pont nem ismertem. Kukába dobtam. Nem kockáztatok! Amúgy nagyon ritka amikor én is megeszem más főztjét. És van az a szituáció amikor nem tudod illedelmesen elutasítani!
57. Wolem
ápr. 9. 19:34

Én megértem a vallomás kiíróját.


Ha a munkahelyen sütivel kínálnak, elveszem, mondván később eszem meg, aztán szalvétába csomagolva kukában landol.

Nem a tisztaság hiánya az ok. Egyszerűen nem tudom megenni, amit más készít.

56. Piroska52 (válaszként erre: 52. - PöttyösPanka)
ápr. 9. 16:41

A miénk házőrző,a menhelyről került ide pici korában.

Az ajtó előtt alszik.

Ott csináltam neki helyet, mert a házába nem is megy be.

Mindent felfalna, a tányért is ha nem lenne fémből.🤣

55. Miss Angel (válaszként erre: 53. - Miss Angel)
ápr. 9. 15:19
a végét nem ide akartam ,bocsi :D
ápr. 9. 15:18
Szerintem ez így egészen oké, csak az eredeti vallomásban szereplő "agyondicsérés" az ami kicsit indokolatlannak tűnt nekem, de annyi belefér hogy megköszönöd. Nyilván semmi olyat nem érdemes mondani hogy nem volt jó, vagy nem szereted, vagy nem eszed meg mert koszos vagyis semmi olyat ami bántó lenne. Ha már elfogadtad akkor meg kell köszönni. :-) Én magamból indulok ki hogy nem vagyok az a barátkozós, kínosnak is érezném ha a szomszéd áthurcolna ételeket, én tutira megpróbálnám leépíteni. De ha így működik ez és mindenki boldog, hát akkor rendben van :-)
53. Miss Angel (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 15:18

ilyen embert én sem szívesen bántanék meg,sőt,biztos hogy nem tenném !!


idős, ennek ellenére barátságos,kedves,adakozó:)....van családja ,mégis gondol rád is :)

visszaszívom azt,hogy esetleg unatkozik.egy idős ember teljesen másképp "működik",mint mi,akik még nem vagyunk az Ő korában,vágyik egy kis figyelemre,esetleg egyedül érzi magát,hiába a család,a gyerekek ,az unokák.Így már értetőbb,miért viselkedik így.

szerintem nagyon is normalisan kezeled ezt a helyzetet,kár lenne megfosztani az örömtől,amit okozol neki azzal,hogy elfogadod a főztjét.


a kaja kidobása...hát ,azt én sem teszem szívesen...

Próbálj erre találni valami megoldást :)

És valahol t

52. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Piroska52)
ápr. 9. 15:12
Persze, értem, hogy régen más volt. Például régen a kutyát azért tartották, mert hasznos volt. A mostani kiskedvenceket nem lehet egy kalap alá venni a házőrző, vadász, juhász, stb. kutyákkal.
ápr. 9. 15:09
Szerintem nem olyan bűn kidobni némi ételt, ha ilyen áron tudsz emberséggel fordulni valaki felé. A kedvesség sokkal nagyobb kincs mostanában, mint a sütemény.
50. Piroska52 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 15:09
Akkor mégis mit szeretnél, mit mondjunk?
49. Piroska52 (válaszként erre: 46. - 55Judit)
ápr. 9. 15:07

Sok mindenről kell gondoskodni, 3 gyerek, 3 ló, 7 kutya, + ez a kis kényeske, 3 macska.

De ügyes.

48. Piroska52 (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 15:05

Nem, ezt senki nem mondta, csak tiszta vizet kéne öntened a pohárba.

Köszönöm szépen nem kérem. Nem szeretem.

De agyon dicséred, azt hiszi minden rendben.

ápr. 9. 15:03

Egyébként igen, nem fiatal a szomszéd, és bár járnak hozzá családtagok is, mégis amolyan mindenkihez van kedves szava, mindenkivel barátkozik a házban. Meg szoktam hallgatni a panaszkodásait is, meg megnézem a képeit, amiket mutat az unokákról, és inkább leharapom a nyelvem, meg szétrágom a szám belülről, de akkor sem fogom neki azt mondani, hogy ne haragudjon, de ne traktáljon a sütikkel, ahogy amikor a tányért viszem vissza sem mondom neki, hogy nem volt jó. Nem agyon dicsérem, de mivel láthatóan örül a szép szavaknak, hát annyit ki bírok mondani, hogy köszönöm, nagyon finom volt.

Hogy kidobom az ételt?

Igen, ez igaz. Az már az én lustaságom, hogy nem viszem le a hajléktalannak, bár ha én úgy érzem, hogy ezt tuti nem enném meg, és még a kutyámnak sem adom, azt másik embertársamnak sem adom szívesen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook