Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES igénylés folyamatában tudtok segíteni? fórum

GYES igénylés folyamatában tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Ritkó
2009. máj. 8. 08:27

Nem kell olyan 2. számú melléklet, elég az a két oldal, amit mondtam :)

Én postán adtam fel, mert nem tudtam bemenni személyesen.

30. 70b8b94025 (válaszként erre: 29. - Ritkó)
2009. máj. 7. 22:31
Hát ha nem kell más papír, akkor tényleg köszönöm szépen a segítséget. Már csak fel kell menni személyesen a Mák hoz.
29. Ritkó
2009. máj. 7. 22:25

Hát annyira én se értek a dolgokhoz, de ha így van, akkor ne hagyd annyiban.


Nem kell 2. számú pótlap a GYES-hez.

Ha megtaláltad a honlapon az igénylőlapot, azt kell kitölteni, más semmit. Megkérdeztem telefonon én is, és ezt mondták.

Ja meg egy csomó fénymásolnivalót kellett még beküldenem.

2009. máj. 7. 22:15
Tényleg kérdésem még, a GYES igényléshez hol találom a 2.sz pótlapot vagy mit? azt sehol sem találom.
2009. máj. 7. 22:13

az igaz, h kirúghat, de van olyan, h állóbér, ügyvédeket kérdeztem, meg jogi fórumot., holnap megyek reggel mügyi bírósághoz. egyik ügyvédem ezt mondta:

hatályos Munka Törvénykönyve a következőket tartalmazza:



90. §

(1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:


....


e)

a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának, időtartama alatt.


A hatályos 1998. évi LXXXIV. törvény a családok támogatásáról pedig azt írja:


21. § A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - keresőtevékenységet


a)

a gyermek egyéves koráig nem folytathat, kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját,


b)

a gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat.

Ennél egyértelműbb jogszabályi szöveg nem kell, világos, mint a déli napsütés, nincs min rugózni. Ha GYES-en vagy, akkor nem lehet kirúgni, kész, jóidő.


Egy hónap után ha felmond, mehetsz munkaügyi bíróságra. Viszont, ha nem rendkívüli felmondással bírsz(az meg a munkáltatónak macerás, mert abban az esetben él, ha a munkavállaló óriási hibát követ el), elküld, köteles állóbért fizetnie. Ha nem tud munkát adni, akkor is. MAgyarán, kapod a fizut a semmiért. Csak ezt kevesen tudják. Egyik ügyéd nekem azt mondta, h kirúghat, nincs semmi pénzbüntetése. Ez hülyeség, keressetek rá a jogi fórumokon, világosan leírják.

Vannak kifejezetten erre specializálódott szakemberek. Akkor csak van valami ebben. Mindenesetre majd kiderül holnap. A főnököm meg lapít addig is. TEgnap előtt kellett volna hívnia, azóta se keres. Gondolom utánanézett.

Csajok, ha kiderül, h simlis a főnököm, és GYES időtartama alatt a törvény értelmében ha niem biztosít munkát és állóbért fizetnie kell, akkor ti se hagyjátok magatokat

26. Ritkó
2009. máj. 7. 22:00

Ja és a munkáltatónak nem kell semmilyen papírt se kitölteni.

Én most csináltam pár hete, azért tudom :)

De én is kértem segítséget, mert nem tudtam ám mindent :)

Kérdezz nyugodtan, ha valamit nem tudsz :)

25. Ritkó
2009. máj. 7. 21:59
www.allamkincstar.gov.hu na majd csak le tudom már pontosan írni :) bocsi :)
24. Ritkó
2009. máj. 7. 21:58
A www.allamkincstar.gov-on megtalálod a GYES-es igénylőlapot.
23. Ritkó
2009. máj. 7. 21:56

A másik GYES-es fórumban pont erről beszélgettünk. Ne menj vissza dolgozni, mert a munkáltató 30 nap után felmondhat. Ha maradsz még GYED-en, akkor nem rughat ki.

A GYES-es papírt én az Államkincstár honlapjáról töltöttem le, két oldalból áll + a többi oldalon taglalja, hogy hogyan kell kitölteni a papírt. A munkáltatónak semmit sem kell aláírni, ezt Te írod alá egyedül.

2009. máj. 7. 21:49

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Munkáltatómnak bejelentettem, h június1-től mennék vissza dolgozni. Közölte, h nem vesz vissza, mert nincs szükség a munkámra. Ugye ha nem tud alkalmazni, állóbért kell fizetnie, mivel nem rúghat ki hivatalosan. Még fél évig járna a GYED, de lemondanám júniustól, szeretném a GYES-t igénybe venni. (állóbért közbe kapni fogom)

Megtudnátok mondani, h milyen 2.sz. melléklet kell a GYES igényléshez? A GYES igénylést alá kell munkáltatónak írni? Neki kell valamilyen papírt kitöltenie?Pontosan ezt a nyomtatványt hol lehet leszedni?

21. Ritkó (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2009. ápr. 24. 19:29

Azt mondták, hogy csak akkor kell a gyerek apjának a TAJ-kártyája, ha Ő igényli a GYES-t.

A GYES igénylőlapon a házastárs, élettárs nevét kérik és a TAJ-számát. Mást nem.

20. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Ritkó)
2009. ápr. 23. 22:42

Nem a férj, hanem a gyerek apjának a taj- kártyája kell. (Persze tudom, hogy szerencsés esetbena a kettő ugyanaz.:)


A GYES igénylőlapon kérik az apa adatait és taj-számát is. hogy miért, azt nem tudom.

19. Ritkó (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2009. ápr. 23. 14:58
A férj TAJ kártyája is kell? Nekem azt nem mondták, amikor hívtam őket telefonon. Meg más internetes oldalon is olvastam, hogy mit kell beküldeni, de a férj TAJ-kártyáját sehol se láttam feltüntetve. De az minek nekik? Én vagyok az igénylő, nem a párom.
18. 5e48d37001 (válaszként erre: 16. - Szabotunde80)
2009. ápr. 10. 20:24

A magánnyugdíjpénztári tagsági okirat.A helyes elnevezése a papírnak.Elvileg meg kellene lennie otthon,mert amikor magánnyugdíjpénztár tag lettél,azt akkor odaadták és nyugdíjazásig őrizni kell,ill. ha új munkahelyed van,akkor kérik a tagsági okiratot.

Ha nem találod otthon ezt a papírt,akkor a biztosítótól kellene kérned.

2009. ápr. 10. 14:28

Most látom, hogy csak az egyik üzenetem ment át..


szóval, nekem is most aktuális, így utánanéztem, és interneten keresztül is be lehet adni. Ebben az esetben be kell szkennelni, a korábban kitöltött és aláírt (!!!) adatlapokat.

16. szabotunde80 (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2009. ápr. 10. 11:21

Sziasztok!


Először is köszönöm a sok választ.


A magánnyugdíjpénztároshoz annyi a kérdésem, hogy azt a banktól kérjem akinél vagyok?

15. Dorka29 (válaszként erre: 14. - 64669b9c48)
2009. ápr. 8. 14:30
Húú, ritkán hallani ilyet. Ez egy igazi sikertörténet volt.:) Melyik megye?
2009. ápr. 8. 13:26

Én postán intéztem. Csak fénymásolatokat küldtem be, az eredetit úgyis látták már amikor a gyed lett intézve. Márc 8-án lett két éves a lánykám. Kb másfél hétre rá postáztam (addig csak tervezgettem hogyis jutok be hozzájuk) majd feladtam és ápr 06-án megjött a pénz, és még aznap a levél is.

Gyorsak voltak, sőt mikor felhívtam őket telefonon, még fel is vették a telefont, és nagyon udvariasak voltak, pedig hülyeséget kérdeztem :)

2009. ápr. 7. 17:39
Elnéztem, tényleg. nem vagyok még járatos ezekben a dolgokban, még csak 10 hetes pocaklakóm van. De örülök, hogy ti elmagyarázzátok :)
2009. ápr. 7. 12:25

Szia!

Én most igényeltem március közepén.A gyerekem január 30.-án töltötte be a 2. évet.Úgy volt,hogy a munkáltatóm fogja elintézni,mivel már 2 évvel ezelőtt kitöltöttem az igénylést,amit vissza is küldtem nekik,csak ők elfelejtették leadni.


1.Elmész a MÁK-hoz mindennel felfegyverkezve.Ami:

A gyermek anyakönyvi kivonata,tajkártyája,lakcímkártyája.A Te személyid,taj kártyád,adókártyád,ha magánnyugdíj pénztár tag vagy az alspi okirat.

A férjed,tajkártyája.

Ha számlára kéred utaltatni akkor a számlaszámod.

2.Ott asdnak egy nyomtatványt ott kitöltöd,leadod,és ők elkérik minden iratodat,amiket felsoroltam és lefénymásolják.


Én most kaptam meg a határozatott,a múlthéten,miszerint jár a Gyes,és visszamenőleg január 31 -ig utalták is a Gyest,tegnap.

2009. ápr. 7. 12:01

illetve az a gyed, amit te írtál, bocsi

A gyest a gyed letelte előtt egy hónappal jó, ha igényled

bár ki tudja most hogy lesz :(

2009. ápr. 7. 11:57
Nem, mert előtte még ott van a 168 napos szülési szabadság, amit vagy a szülés után, vagy a kiírt időpont előtt egy hónappal kezdhetsz meg, szóval a gyes igénylésekor a baba már 3 vagy 4 hónapos.
9. koperta (válaszként erre: 8. - Jucka1984)
2009. ápr. 7. 11:56
Gyes-ről beszélünk, ekkor már 2 éves a gyermek :)
2009. ápr. 7. 11:40
de ha 1 hónappal előbb igényleg, akkor nem tudsz ak. kiv-t küldeni mert még pocaklakó, nem?
2009. ápr. 7. 11:20
most már nem kell az eredeti anyakönyvi kivonat, elfogadjáka másolatot
2009. ápr. 7. 11:18
Postázták vissza.Mivel már ez tavaly lezajlott nálunk.
2009. ápr. 7. 11:16
Igaz én is tértivevénnyel adtam fel.Ők is tértivevényesen postázzák vissza a születési anyakönyvi kivonatot.
2009. ápr. 7. 11:11

Én személyesen intéztem a MÁKnál, mivel nem szívesen adom postára - még ajánlottan sem - a kisfiam eredeti szül. anyakönyvi kivonatát.

A MÁKnál ki vannak téve a nyomtatványok, kitöltöd, a szül. anyakönyvi kivonatot elfénymásolják.

Gyorsan ment, 1 hónappal előbb intéztem, ebben a hóban már kaptam is gyest.

2009. ápr. 7. 11:07
Nálunk a polgármesteri hivatalban is kiadják a szükséges nyomtatványokat, ha nem akarsz a nyomtatgatással bíbelődni.
2009. ápr. 7. 11:04
MÁK oldalán letölthető a nyomtatvány, amit ki kell töltened.Csatolni a születési anyakönyvi kivonatot, meg amit még kérnek és már küldheted is ajánlva mindenképp.Én javaslom, hogy 1 hónappal hamarabb igényeld.Vagy intézd személyesen ha meg tudod oldani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook