Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
19469. Chelsey (válaszként erre: 19468. - Borian)
tegnapelőtt 08:17
Figyi, mindegy is, hogy kinek van igaza, csak kerüljön be a gyerek! Aztán már el is lehet felejteni a pontokat! :D
19468. Borian (válaszként erre: 19467. - Chelsey)
tegnapelőtt 04:45

Nagyon köszönöm!!! Én még nem merem beleélni magam, de legyen igazatok!!


-ide képzeljetek sok szívecskét-

19467. Chelsey (válaszként erre: 19466. - Khi72)
máj. 15. 16:20

Bizony, nem kevés eltérés lehet. Olyan lett, mint a középiskolás felvételi csak nehezített pályán...

Egyébként szerintem ki kell számolni az érettségi szóbelik után minden egyes helyre a pontszámot otthon. Legalábbis én ezt tenném. Semmilyen kalkulátorban nem bízok már :D

19466. khi72 (válaszként erre: 19465. - Chelsey)
máj. 15. 15:39

Szuper! Persze nem mi dolgoztunk meg érte, én is így gondoltam, de azért jó hír hozójának jók voltunk:))

Amúgy meg fel kell tölteni minden igazolást ami van, aztán mazsolázzanak, de az a biztos, ha minden fent van. Főleg, hogy különböző egyetemekre, szakokra pályázik, még ebben is lehetnek eltérések.

19465. Chelsey
máj. 15. 15:07

No, kitúrtam. Itt is az áll, hogy a felvételi vizsgára nincs elkülönített keret. Azt beleszámítják az intézményi pontokba. Az intézményi pontokból meg bárki bármennyit gyűjthet. Viszont maximum 100 pontot fognak beleszámítani a felvételi pontjába a megszerzett intézményi pontokból.


423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet

a felsőoktatási felvételi eljárásról


19. § * (1) A felsőoktatási intézmény által meghatározott intézményi pont különösen az alábbi jogcímeken adható:

a) emelt szintű érettségi vizsga,

b) nemzetiségi nyelvből, nemzetiségi nyelv és irodalomból tett érettségi vizsga,

c) felvételi vizsga, amely járhat személyes megjelenéssel, és lehet szóbeli vagy írásbeli vizsga, a részvételt a felsőoktatási intézmény feltételekhez kötheti,

d) kompetenciateszt,

e) nyelvvizsga vagy nyelvtudás,

f) tanulmányi és művészeti versenyek,

g) sporteredmények,

h) szakképesítés,

i) esélyegyenlőség,

j) munkatapasztalat,

k) részképzésben való részvétel, illetve

l) ha a felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevélből nem számítottak érettségi pontot, az azonos képzési terület szakjára történő jelentkezés esetén a felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevélért.

19464. Chelsey (válaszként erre: 19463. - Khi72)
máj. 15. 14:56
Ha nem is mi 😀 szereztük a pontot, hanem ő maga sok munkával, az lehet, hogy a hírrel nagy örömet okoztunk - főleg, ha úgy van, ahogy mi értelmeztük a táblázatot, de máshogy meg nem lehet (szerintem). Mindjárt megkapirgálom a törvényi hátterét, hátha megtalálom a vonatkozó részt.
19463. khi72 (válaszként erre: 19462. - Chelsey)
máj. 15. 13:01

Ezen táblázat szerint én is így értelmezem, de nem mélyedt bele, nem vagyunk érintettek idén.

De lehet szereztünk 5 pontot a srácnak?!😀

19462. Chelsey (válaszként erre: 19461. - Borian)
máj. 15. 12:09

Mondtam, hogy az intézményi 100 pontot meghaladtátok :)

Az intézményi 100 pontot lehet kimaxolni fogyatékosságra, felsőfokú végzettséget igazoló oklevelekkel, nyelvtudásra, sport eredményekre, munkatapasztalatra, saját előkészítőre és saját intézményi felvételi vizsgára kapott pontokkal.

A szóbelin "elvesztett" pontokat simán visszaszerezte a fiad másra kapott pontokból, mivel a szóbeli nem külön kategória. Szerencsére nem úgy van, hogy szóbeli max. 50 ponthoz lehet másik 50 pontot szerezni egyebekből.


Tulajdonképpen akár egy 20 pontos szóbelivel is be lehet kerülni.

19461. Borian (válaszként erre: 19460. - Khi72)
máj. 15. 11:39

ja, igazad van... akkor vannak fölösleges pontjaink :-)


[link]

19460. khi72 (válaszként erre: 19458. - Borian)
máj. 15. 11:25

Nem 50 pont lehet összesen a nyelvekből? Én olyan táblázatot láttam, hogy minden karra egységesen a SOTE-n angol, német B2 20 pont, többi nyelv 15 pont, angol, német C1 40 pont, többi nyelv 30 pont, de összesen adható ezen jogcímen 50 pont. Rosszat nézünk?

Szuper, hogy jól sikerült a biosz, csak így tovább, kitartást!

19459. Borian (válaszként erre: 19457. - Chelsey)
máj. 15. 09:10
Így van, meg (ahogy korábban írtam) 11-től nem lenne egyáltalán kémia, matek viszont igen, ezért szavazok én is a kémia fakt+matek magán kombóra
19458. Borian (válaszként erre: 19456. - Chelsey)
máj. 15. 09:08

Nem, nem... :-) A SOTE-n max 40 pontot lehet kapni a nyelvekért (ezért fölösleges a B2, mert C1-ből úgyis megvan), de szerencsére jár még 10 pont a sportért. Vitt pont csak 50 pont lehet ma, másik 50 pont a szóbeli, ami neki 45, így 95 pontja van (ami tavaly még 100 lett volna).


Kijött a megoldókulcs ma reggel, az alapján jó lett, le sem merem írni, mennyit számoltunk, nem akarom elkajabálni...

19457. Chelsey (válaszként erre: 19455. - Borian)
máj. 15. 08:49

Ez tényleg így van. A biológiát a fiam egyáltalán nem szereti pont a tanulóssága miatt. Lusta ülni fölötte, mivel nem érdekli.


Nekem a kémia tűnik a leghúzósabbnak, mivel ott ha jól tudom, még mindig be kell mutatni és el kell magyarázni a kísérleteket. Azt azért érdemes begyakorolni és nem csak videók alapján tanulni. A matek ilyen szempontból könnyebb. Meg egyébként is könnyebb iskolai keretek között felkészülni matekból (mint kémiából), mert sokkal magasabb óraszámban megy 12 éven át és nem kellenek hozzá segédeszközök. Ráadásul matekból jóval több, használható segítséget lehet elérni a neten olcsóbban, mint kémiából.

19456. Chelsey (válaszként erre: 19454. - Borian)
máj. 15. 08:41

A SOTEn a nyelvekért akkor maximumot kapott az 50 pont, a sportért 20, aztán még a szóbeli pontjai. Tényleg bőven 100 fölött van. De ahogy mondod, ez bizony kell is, mert az emelteken könnyű pontot veszíteni.


Hogy sikerült a tegnapi biosz?

19455. Borian (válaszként erre: 19451. - Rozalinda)
máj. 15. 06:54

Akkor szerintem az lenne a legjobb, ha kémiát választana önmagában és mellé magántanár vagy magán tanfolyam emelt matekra.


(A biológia nem nem megy kérdése, az tanulós tárgy. Kivéve a genetika, ahol van egy pici matek, de az majd később jön. A tanulós tárgyak a magolni nem szerető diákoknál nehezen adja meg magát, de ha végül sikerül megtanulni, akkor megszereti. A fiam is így volt vele. Nem rábeszélésből, csak tapasztalat....)

19454. Borian (válaszként erre: 19452. - Khi72)
máj. 15. 06:51

A fiamnak van B2 is németből, de sajnos a nyelv(ek)re összesen maximálva van a pont és az csak 40 lehet. Mázli, hogy van egy diákolimpiai első helye (gyeplabda :D), így ő kimaxolta az intézményi pontokat legalább.


A biosz tegnap nem ment neki rosszul, de azt olvastam, mindenkinek jól ment, szóval...

19453. Chelsey (válaszként erre: 19452. - Khi72)
máj. 14. 17:36
Párszor már megkaptam, hogy nem tudom elképzelni, hogy valaki nem tudja kifizetni a nyelvtanulást, a nyelvvizsgákat. De szerintem, ha valakinek az a célja, hogy ingyen meglegyen az angol C1 és ezért hajlandó tenni, akkor meg tudja úszni költségmentesen. Még csak kéttanosnak se kell lenni. Az, hogy a B2 másik nyelvből mennyire fér bele az orvosira készülés mellett, az nagyon egyéni lehet. A biológia, kémia/fizika emelt eleve nagyon húzós.
19452. khi72 (válaszként erre: 19449. - Chelsey)
máj. 14. 16:26
Angol C1 nem lehetetlen, mindegyik gyerekem megcsinálta 10.-ben, épp tegnap vettük át a legkisebb bizijét😀 Ők ugyan kéttanosak voltak általánosban, de az osztályban érettségiig a többségnek meglett kéttan nélkül is. De sajnos ez még kevés, ez is csak 40 pont a SOTE-n. Kellene hozzá még egy másik B2, úgy már azért nehezebb. Két B2 is csak 40 pontot ér, ha angol-német, más nyelvből még kevesebbet.
19451. rozalinda (válaszként erre: 19438. - Borian)
máj. 14. 15:32
Kémia lehet önmagában vagy csak biologiával együtt lehet fakt, de a biosz nem megy annyira - kémia viszont nagyon jól megy és a tanár is jó és magas a színvonal is.
19450. rozalinda (válaszként erre: 19437. - Virgilius)
máj. 14. 15:29
Helló! Nagyobbik lányom éppen e5ben éppen érettségizik, E5ben minden rendben - nem ő váltana.Kisebbik gyerkőc váltana egy egyházi gimiből mivel nem lehet úgy párosítani ott a faktokat ahogy szeretné, illetve később érő tipus (gyengébb suliba vették csak fel anno mert kb 3 feladatot teljesen üresen hagyott) de most már ő a legjobb tanuló ami nem igazán nyugtat meg, azaz nem húzza fel a tudását - bár sokat azt mondják hogy maradjon mert így legalább a jegyei jók, viszont nem vagyok benne biztos hogy az emelt értettségire ez a gimi megfelelően fel tudná készíteni sőt még a fakt párosítást sem jó.
19449. Chelsey (válaszként erre: 19448. - Borian)
máj. 14. 08:43

Tényleg nem lehetetlen megcsinálni manapság a C1-et. Tudom, pénzbe kerül, de ha valaki azzal kezdi, akkor visszakapja az árát vagy annak jó részét. És egy elszánt tanuló simán ki tudja használni a netet úgy, hogy ingyen fel tudjon készülni. Márpedig azok, akik az orvosira mennek, nem félnek a tanulástól.


Én sejtettem, hogy a vidéki egyetemek, nem lesznek annyira szőrös szívűek. Én kirándulnék Szegedre, ha felvételiznék jövőre. Aztán ki tudja, még az is lehet, hogy jövőre megfordul a kocka. Nem lehet ezt kiszámítani. Én tuti, hogy íratnék pár pszichológia tesztet, aminek eredményét mindenki megnézhetné (a sajátját nyilván, magyarázattal). Ennek viszont csak megfelelt és nem megfelelt eredménye lehetne és nem érne pontot. Mondjuk az biztos, hogy a pofavizit olcsóbb.


Szorítok a fiadnak, most már azért picit biztosan izgul, így közvetlenül kezdés előtt. Viszont fél óra és már lazulhat, mert látni fogja a feladatokat és megnyugszik, hogy tudja a válaszokat. :)

19448. Borian (válaszként erre: 19446. - Khi72)
máj. 14. 08:08

Hú, most írja a bioszt, szorítok ezerrel. Bár érdekes módon most tudott aludni (magyar és matek előtt nem), és azt mondta, ő mindent megtett az Ügy érdekében.


Igazatok van, de azért én óvatos vagyok, mert benne vagyok egy biosz-kémiás-felvételizős face-csoportban és meglepően sokan kimaxoltak vagy majdnem kimaxolták az intézményi pontokat. (Persze, lehet, hogy ez nem egy reprezentatív minta, hanem az elit, de nem lehetetlen egy mai fiatalnak C1 vizsgát tenni angolból). A szóbelin a Semmelweisen nem szórták az 50-es pontokat, de écsen és Szegeden nagyon sokat kaptak max pontot, ezért ott rögtön 5 pont hátrányunk van. Hááát-háát... meglátjuk.


Amit tehet, hogy minél jobban odateszi magát, én meg drukkolok.


Köszi szépen a bíztatást!!

19447. Chelsey (válaszként erre: 19446. - Khi72)
máj. 13. 10:03

Én is azt tippelem, hogy csökkenni fognak a ponthatárok, de az igazán nagy esést nem a nagyon felkapott szakoknál várom. Szerintem azoknál mindenki teperni fog továbbra is ezerrel. Lehet, hogy csökkenni fognak pár ponttal, de valami azt súgja, hogy nem rendezi át látványosan az erőviszonyokat.


A lényeg az, hogy sikerüljön bekerülni, mindegy hány ponttal, csak bent legyenek a srácok :)

19446. khi72 (válaszként erre: 19444. - Borian)
máj. 13. 09:52

Igazad van a biosz-kémia emelt párosból meglehetősen nehéz 160 feletti pontot elérni, bár nem lehetetlen.

Viszont szerintem most pont a SOTE pontjainál várható csökkenés, mert eddig a kötelező 2 emelt miatt mindenki 500-ról indult. Idén sokkal nehezebb lesz maximálni a 100 intézményi pontot. Ti nem így látjátok?

Persze nem tudtok mást csinálni, mint mindenből kihozni a maximumot és reménykedni. Tavaly mi is ezt tettük a Corvinus esetében, ugyanakkor hittünk benne, hogy tovább már nem tud emelkedni. Tudott... Jól tettük, hogy minden pontért küzdött a srác. Kiszámolta melyik szóbelin tud még javítani, és mennyit kell kapnia ahhoz, hogy emelkedjen a felvételi pontja az átlagolásnál.

Szurkolok, hogy minden jól alakuljon!!

19445. Chelsey (válaszként erre: 19444. - Borian)
máj. 10. 15:42
Mi mást tehetnél? :) Bízzunk benne, hogy meglesz :)
19444. Borian (válaszként erre: 19443. - Chelsey)
máj. 10. 15:00
Hát, szerintem nagyon sok az a pont e kettőből, de azért reménykedem. :-)
19443. Chelsey (válaszként erre: 19442. - Borian)
máj. 10. 11:24

Abszolút jónak tűnik nekem a 45 pont főleg ilyen kérdés után, hogy miért nem megy informatikusnak!

Megvan a véleményem az egész szóbeli felvételiről - csak senki nem kérdezett meg :D

Alkalmassági teszteket szerintem lehet íratni akár többet is, amiknek lehetne döntő szerepe a felvételiben. Vagyis, aki abszolút nem felel meg, az ne is kezdjen bele a 12 féléves képzésbe. De az ilyen szubjektív kérdésekre adott válaszok pontozása egy pofaviziten, szerintem nem fair a többséggel szemben.


Remélem, hogy meglesz a 160 pont az emelteken. Az elég húzós kémiából és biológiából, de nem lehetetlen és nyilván alaposan készült. Ha még a szerencse is mellé áll egy kicsit, akkor meg biztosan nem lesz gond.

19442. Borian (válaszként erre: 19441. - Chelsey)
máj. 10. 09:13

Hát, azért ott az a 10%. Nézett egy ideig Dr. House-t, a diagnosztika (belgyógyászat, hematológia, reumatológia, neurológia stb.) elvileg érdekli, csak ne kelljen műteni (most ezt mondja, de lehet, hogy végén agysebész lesz, ki tudja...).


A kötelezőkből a németet megcsinálta tavaly (92%). A magyartól nagyon félt, de végül nem sikerült annyira rosszul (Babitsot választott, mondjuk az húzós, de amit mesélt, szerintem jókat írt). A matek jól ment, csak becsúszott pár buta hiba, 90% körül becsüljük. A töri esszétémák miatt nagyon mérges, mert azt hitte, abból brillírozni fog, de ezek rossz és rosszabb variációk voltak. Meglátjuk...


A szóbeli neki jó hangulatúnak tűnt, jól ment a szituációs gyakorlat, tetszett a bizottságnak, amit a videókról és céljairól mondott, de azért voltak érdekes kérdések (van-e orvos a családban, kik a szüleid, miért nem mész inkább informatikusnak stb.). Végül 45 pontot kapott, a sajtóhírek után ennek mi örültünk.


A jegyek, intézményi pontok, közepek kb. ismeretében most úgy számolunk, hogy az SE-hez jó lenne minimum 150, inkább 160 pont a két emeltből, hogy biztos bent legyen, azért ez nem kevés.

19441. Chelsey (válaszként erre: 19440. - Borian)
máj. 10. 08:28

Emlékszem, hogy neki a kutatás volt korábban is a vonzóbb terület, ezért is voltam kíváncsi, hogy végül mire adta be a jelentkezését. Én látom értelmét. Gondolom, ha lenne humán kutató, akkor az tette volna be a legelejére, de legalábbis a kutató zoológus elé. Persze, az nem biztos, hogy a kárára megy, ha a teljes orvosi képzést megcsinálja. Bár valószínűleg lesznek számára teljesen felesleges vagy éppen kényelmetlen gyakorlati részek, de azok se tartanak örökké.

Sok sikert a felvételihez! :)


A kötelező tárgyak, hogy mentek az érettségin? Mi a megérzése? Ja, és milyen volt a szóbeli a Sotén vagy egyáltalán hol szóbelizett?

19440. Borian (válaszként erre: 19439. - Chelsey)
máj. 10. 07:31

2 orvosi kar (SE+Szeged), ÁOK kutató zoológus, ELTE-Szeged biológia és SE gyógyszerészeti kar.

Van akinek furának tűnik, de mivel 90%, hogy kutatással szeretne foglalkozni, van ennek a listának értelme...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook