Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás nélkül csak mozgással fogyni. Lehetséges? fórum

Életmódváltás nélkül csak mozgással fogyni. Lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2
18. Kangaroo Island (válaszként erre: 14. - Lisy50)
2015. szept. 14. 13:19
a teljes kiőrlésű nem sokkal diétásabb, mint a fehér...pl. a TK-ben van 247 kcal/100g, a fehér kenyérben meg 267 kcal...az a 20kcal már nem oszt nem szoroz.
17. MorninGlory (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 13:11
Nem hiszem, hogy szükséges lenne elvenni teljes mértékben. :) Szénhidrátra szüksége van a szervezetnek ahhoz, hogy megfelelően működjön. De ahogy előttem is mondták már, az étkezésen sok múlik. Ha cardiozol, (pl. futás, aerobick, bármilyen intenzív mozgás) valószínűleg akkor is fogysz valamennyit, hogyha nem változtatsz az étrendeden, főleg, hogyha eddig nem nagyon sportoltál. De akkor lesz igazán hatékony, hogyha az étrendeden is változtatsz, és csökkented a cukor-szénhidrát mennyiséget.
2015. szept. 14. 13:07
Az "ezeket a dolgokat" alatt a cukrot és a fehérlisztet értettem.
2015. szept. 14. 13:03

Ha kevés az akaraterőd, próbáld csökkenteni az adagokat. Vannak tanácsok, hogy pl. ha nassolni vágysz, egyél almát, répát. Már attól, ha kevesebbet eszel, elindulhat a súlycsökkenés.


Ezeket a dolgokat, amiket írsz, azért is célszerű elhagyni, mert magas a glikémiás indexük, és utána könnyen jön a farkaséhség, amikor muszáj enni. Ha olyan ételeket eszel, amik lassan emelik meg a vércukrodat, akkor sokkal lassabban éhezel meg, és nem úgy, hogy azonnal kell enned.


Szerintem itt nagyon sok jó tanácsot kaptál, ha azokat betartod, lesz eredmény. Mennyiség csökkentése, alapanyag átállítása egészségesebbre - egy idő után magadtól nem fogod kívánni azokat, amik károsak, mert az ember nagyon jól tudja érezni magát, ha azt adja meg a szervezetének, amire annak tényleg szüksége van.

14. Lisy50 (válaszként erre: 12. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 13:03

A teljes kiőrlésű bármelyik jó,én szoktam tönkölyből is,krumplit, rizst mellőzd,egyél a húsok mellé sok salátát,én teszek rá öntetet mégis fogyok!:) Ha édes ehetnékem van,veszek Sole Upd@te pudingot!:))

Sok sikert!

13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 12:31
Sztem nem kell teljesen kiiktatni ezeket, de vissza kell őket szorítani, ésszel kell enni fogyás után. Fogyókúra során viszont drasztikusan le kell ezeket csökkenteni.
2015. szept. 14. 11:45

köszönöm Lányok! Igyekszem megfogadni a tanácsokat. Apránként talán sikerül!

Kenyeret egy jó ideje sütjük Vitamill teljes kiőrlésű kenyérlisztből. Az jó?

11. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 11:38

Nem kell nélkülözni a kenyér- és tésztaféléket, és az édesített kajákat, csak az alapanyagot válogasd meg. Cseréld le a fehér-lisztből készített kenyeret, tésztát, hasonlókat más, egészségesebb lisztekből készítettre. Kismillió féle-fajta van már belőlük.

Cseréld le a hagyományos cukrot, más, egyéb édesítőszerre = kismillió féle-fajta van már belőlük.

És ezzel már gyakorlatilag az életmód-váltás, a táplálkozási szokások terén a legfontosabbat meg is tetted!!!

Ritkítsd, kerüld az édes-habos sütemények, bolti cukrozott gyümölcslevek, cólák, stb. mekis kaják fogyasztását. Inkább otthon készíts magadnak friss alapanyagból főtt kaját, mint a boltból a kész- és félkész ételeket eszed.

A mennyiséget is tudod kontrollálni, ha pl. átváltol először gyerek-tányérokra, és valóban a tornával, egyéb testmozgással együtt figyelsz arra, hogy a naponként elégetett kcal több legyen, mint amit megeszel.

Minden apró változtatás, amit sikerül meglépned, közelebb visz a céljaidhoz!!!

10. Lisy50 (válaszként erre: 8. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 11:35
A tésztákat váltsd le Durumra első lépésnek,a kenyeret teljes kiőrlésűre,vagy csökkentett CH-sra,én már attól is fogytam!:)
9. Jasmine24 (válaszként erre: 8. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 11:32
Ajanlom figyelmedbe a kaloriabazis.hu oldalt ahol vezetheted miket eszel. Szerintem celozz be egy bizonyos mennyisegu kaloriat/nap es azt probald tartani. Ha mar rutinosabb leszel, lehet nezni mar a feherje, szenhidrat es zsir mennyisegeket is, mert az sem mindegy. Kis lepesekben tovabb fogsz erni! Hajra!
2015. szept. 14. 11:26

köszönöm szépen a hozzászólásokat.

Sajnos gyenge vagyok a drasztikus változásokhoz. Kis lépésekben lehet hogy menne a változtatás, de mindenhol csak azt olvasom hogy no cukor, no liszt, semmi tészta. Ez nekem nem megy egyszerre :(

2015. szept. 14. 11:19

nem lehetséges!

ha szakembert kérdezel meg erről,azt fogja mondani,hogy 60%ban a táplálkozásod és 40%ban a mozgás az ami meghatározza,eléred-e a célod,bár attól is függ,mit szeretnél,mert ha csak pár kiló leadása a cél,semmi más,akkor esélyes vagy,egyébként nem.

6. simple (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 11:13
Lehet úgy is fogyni, de ahhoz csökkenteni kell a mennyiségeket.
5. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2015. szept. 14. 11:12

szt fogják mondani hogy nem.... Pedig de :) a fogyás egyszerű mint az egyszeregy, ha több energiát használsz el mint amit beviszel akkor fogyni fogsz.


És itt jön a de.... ha csak cukrokat, stb eszel, akkor jó beteg leszel a végén. Nem a fogyás miatt kell a kaját átalakítani, hanem kérdezd meg magad, egészséges akarsz lenni vagy csak vékony ;) Szóval nagyon fontos a vegyes kiegyensúlyozott táplálkozás. Ha eleve egészségesen eszel kb, akkor ha beteszel plusz mozgást, akkor fogyni fogsz. Én pl mindig fogyok ha többet mozgok. (van egy alsó határom is ami alá viszont nem megyek, de ennek örülök, kell az izom meg a kondi). Ls igenis eszek sütit cukrot, fehérkenyeret szalonnával. De tény, nem ez teszi ki az étkezéseim javát. tudod a mérték a kulcs. ;)

2015. szept. 14. 11:11

ez pont olyan, mintha egy áruházban a lefelé menő mozgólépcsőn akarnál feljutni a felső szintre.

ha nagyon küzdesz, elvileg felérsz, de indokolatlanul nagy energiát igényel, miközben ott van mellette a felfelé lépcső...

hát kb ugyanez a helyzet, ha diéta nélkül akarsz fogyni... ha nagyon keményen nyomod a mozgást, persze, fogyni fogsz, de sokkal hatékonyabb lennél ha kicsit rendeznéd az étkezésed is (nem kell elsőre nagyon drasztikusan, csak legalább kis lépésekben)

2015. szept. 14. 11:08
Ha minden marad a regiben taplalkozas teren, akkor nem hiszem, hogy lehetseges, csak mozgassal fogyni.
2015. szept. 14. 11:02

Nem kövezünk meg :) a fogyás 70%-ban az étkezésen múlik, de lehet, hogy több.


A nyáron volt kb. 3 hét, amikor minden nap minimum 15 km-t túráztam, mellette normálisan ettem a szálláson (reggeli-ebéd-vacsora), és egy dekát sem fogytam.


úgy szokták mondani, hogy a diéta a király, a mozgás a királyné.


Fogyni garantáltan lehet mozgás nélkül, de diéta nélkül és nem gondolom, hogy valószínű. Kis kalóriadeficit biztosan keletkezik, ami esetleg nagyon lassú fogyáshoz elég (de ha még mindig pluszban maradt, akkor csak nem hízol tovább).


Remélem tudtam segítani.

2015. szept. 14. 10:58

Sziasztok! Arra vonatkozik a kérdés, hogy ha nem veszem el a cukrot, lisztet, szénhidrátot stb.. a mindennapjaimból akkor képtelenség fogyni?

Kérlek ne kövezzetek meg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook