Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Bécsi diéta fórum

Bécsi diéta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. márc. 20. 10:05
Mégis megpróbálom még egyszer, hátha használ. De én is kiváncsi vagyok a diétádra, gutiedit! Leírnád?
23. dbd26552ee (válaszként erre: 21. - E8fd4471ad)
2010. márc. 19. 23:09
Engem érdekel az étrend, jobban hangzik, mint amit én ismerek :-) Leírod? Előre is köszi!!!!
2010. márc. 19. 13:32

Sziasztok!


Ezzel a diétával én is fogytam régebben 14 kilót (akupunktúrás rásegítéssel). Évekig nem jött vissza, aztán műtét utáni lábadozás alatt és munkahelyi gondok miatt megint meghíztam.


Az volt az érdekes, hogy sohasem tudtam még egyszer megcsinálni. A szervezetem már ismerte, és nem is fogytam tőle olyan mértékben, mint először, meg abba is hagytam mindig, mert nem bírtam. Most már nem merném megcsinálni, pont amiatt, amit Pirosalma említett: epekövet okozhat, ha reggel valami olyat nem eszel, ami megindítja az epeműködést.

2010. márc. 19. 10:18
Ha valakit érdekel szívesen leírom a heti étrendet!
2010. márc. 19. 10:17

Sziasztok!

Én több mint1 hete csinálom a diétát, de nem a fekete kávésat hanem egy másikat.Ami úgy kezdődik:

Reggel:2 db kockasajt, 5dkg párizsi, 2dl tej

Ebéd:1 db zsemle, 1 főtt virsli, 2 db alma

és minden étkezés elött megiszom 1 natur zöldteás almaecetes löttyöt nem fini,de meg lehet szokni!

Nameg nap közben is zöldtea, ami zsír égető hatású.

Nekem nagyon jó nem tudom mennyit fogytam mert nem mérem magam, de sokkal jobban érzem magam és a visszajelzések is pozitívak!Természetesen tornázom is mellette Rékára.

19. dbd26552ee (válaszként erre: 18. - PP Pajti)
2010. márc. 18. 16:13

Szia!


Hát csodálkozom, hogy nem fogytál, én már másodszor csináltam végig és nekem eddig mindig használt.


Első alkalommal 2009. szeptemberben 4,5 kg fogytam. Amit tartani is tudtam, bár jártam mozogni is, aztán decemberben és az ünnepek alatt sajnos visszaszedtem. Most februárban ismét végigcsináltam és most 5 kg körül fogytam, most azt mondják, hogy látványosabb a fogyás :-) Egyébként összesen kb. 8 kg szeretnék fogyni. Már jó úton haladok.


Én a diéta alatt nem mozogtam egyáltalán, mert engem eléggé legyengített. viszon ahogy abbahagytam a diétát, újra sportolok, heti 5-6 alkalommal és azóta már újabb két kilót fogytam.


Szóval szerintem hatásos ez a diéta, és bár lehet nem egészséges, nekem bevált. Viszont szerintem úgy érdemes csinálni, hogy ha valaki többet akar fogyni, akkor ezzel megadni a kezdő lökést, aztán utána is odafigyelni, mert különben nincs értelme...

A sonkánál én csirkemellsonkát ettem, a marhasteaknél én mindig használtam sót és borsot, sőt én picit vétkeztem is, mert a kávét mindig tejjel ittam és volt, hogy nem egy szelet piritóst ettem, hanem kettőt :-)


Neked melyik változat van meg? mert van több is....

2010. márc. 15. 10:28

Szervusztok! Még új vagyok, életemben nem írtam fórumokra, de azért az mégis csak furcsa dolog, hogy végig csinálok egy ilyen diétát, és egy dekát sem fogyok. A két hét letelte után álltam fel a mérlegre, és semmmmmi...

Lehet nem voltam pontos, vagy félreértettem valamit, pedig még azt is próbáltam szigorítani, ami elő van írva: a második héten már tej nélkül ittam a reggeli kávét(a diétát kivéve nem is kávézom, de rengeteg teát iszom), akkor is amikor lehetett volna. Csak kiwit meg almát ettem gyümölcsnek. Lehet az a baj, hogy használtam egy kis sót meg borsot a marhánál. Valaki elárulhatná, hogy a tíz deka sonka, milyen állaté kell legyen. Szóval nem értem, mert van honnan fogyjak. Ma megint elkezdtem, igaz még csak a reggeli üres kávén vagyok túl, kicsi mozgást is beiktatok, aztán lesz ami lesz. Mához két hétre jelentkezem.:-)

2010. febr. 1. 22:52

Pirosalma:

Vannak egészséges diéták, amik alatt 10 hónap alatt adsz le 6 kilót, ehet ez Neked megfelel de másnak nem. Másszor meg... én egyszer a Bécsi Diétát egy hétig csináltam és 4 kiló lement.

Szóval hatásos, lehet nem egészséges... de az alkohol se az, meg a cigaretta. Ha hatásos akkor mindegy, hogy egészséges e vagy kicsit káros. Amúgy ha az embernek van akaratereje meg erős a szervezete akkor egy kis kár nem okoz nagy gondot.


Úgy csinálsz mintha halát okozna ez a diéta.

Én majd jövőhét hétfőn kezdem el.


Sub Zero

2009. jún. 23. 14:37
kezdi ezt mostanság vki?
15. 9886f305e8 (válaszként erre: 4. - Safirah)
2009. jún. 5. 19:15
Ez a Bécsi diéta?? :D De hisz én is ezt csinálom! Csak módosításokkal, mert vegetáriánus vagyok! De így is hatásos! Régen is ezzel kezdtem a nagy fogyásomat! :D
14. krisztin27 (válaszként erre: 13. - Tundek)
2009. máj. 11. 17:52

szia! akkor kezd el te is velem! ha nem mától, akkor jövőhéttől!


nekem a mai nap eddig jól megy! kicsit zizi vagyok, mivel még csak az ebéden vagyok túl, amit fél 4-kor ettem meg (2 tojás, ubi), de nemsokára eszem a vacsit!

13. tundek
2009. máj. 11. 10:26

Sziasztok


1995 novemberében született a kisebbik fiam. A nagyobb akkor már 3 éves volt. 1996 februárban elment a nagyfiam oviba és csak a kicsivel maradtam otthon. Ekkor 104 kiló voltam. 67 kilóval kezdtem a terhességem. Röpke 37 kilót szedtem fel. Kép is van róla az adatlapomon. 1995 karácsony. Neki álltam a barátnőmmel diétázni ez tehát 13 éve volt. Első nekifutásnak a kalóriaszámlálással indultunk, aztán a káposztaleves és a 7és 17 diétás italpor. Lényeg a lényeg, hogy ezzel lementem 76 kilóra. Ezután nem akart menni sem előre sem hátra. Barátnőm anyósa egy szívklinikán dolgozott és hozott nekünk egy receptet mondván ezzel tuti menni fog, mert ezt a műtét előtt álló szivesekkel megcsináltatják, hogy a műtét után ne hízzanak, mert a szív nem bírná a terhelést. Nosza gondoltuk megcsináljuk már ez a két hét nem lehet olyan nagy gond. Majd lesz valami. A gond csak a spenót volt, amit én nem szeretek és a hús, mert én javarészt csak csirke és disznóhúst eszek. Hát a spenótot joghurtos zöldbabfőzelékre a marhát pedig csirkemellre cseréltük le. Én kávét ittam a barátnőm ő nem kávézik ő teát ivott. A salátát mi ecetes édesítős lében készítettük el. Na és persze ami a lényeg nem lehet ennek úgy neki vágni, hogy tegnap még zabált az ember mint a disznó, hanem kell előtte valamennyi diéta mint nekünk. Becsületesen végig csináltuk a két hetet. Keddi napon kezdtük mert akkor a sültcsirke vasárnapra esett ebédre. A két hét alatt viszont nem volt mérlegelés. Mozogni nem mozogtam mellé. A két hét után 70 kiló lettem. Ez volt 1996 nyarán. És a mi a legfurcsább volt még utána is lement 2 kiló. Pedig akkor már nem diétáztunk semmit csak ettünk rendesen. És értsd úgy ahogy mondom akkor voltam nagy hülye amikor a három év után nem csináltam meg megelőzőnek ezt a két hetet újra, mert szépen visszajött súlyom kb 2 év alatt. Igaz 3 évig nem híztam semmit. Egyszer aztán az interneten keresgélni kezdtem és véletlenül ráakadtam egy receptre, megnéztem és akkor ismertem fel ez az én receptem. Egy kicsit másképpen de a lényeg ugyanaz. Ezt csak tapasztalatból tudom mondani nekem sikerült vele, nektek is sikerülni fog.


Én végig csináltam akkor sikerült de most elkezdtem húsvét után és csaltam is vele és nem is csináltam végig de ma is hiszem, hogy ez a diéta egy nagyon jó diéta mert akkor tényleg sikerült és ez most csak rajtam múlott hogy nem.


Sok sikert nektek hozzá.

2009. máj. 11. 09:58

Természetesen bárki elmondhatja a véleményét a diétáról, mert ez az oldal azért an, de miért kell ennyire felháborodni drága pirosalma??? :)

Nézzétek! Ez a diéta szerintem sem teljesen egészséges és igen ez csak gyors fogyás! De nekem nem azzal van gondom, hogy megtartsam a leadott kilókat, hanem maga a fogyás jelent nagy problémát!!!!

Ezzzel a diétával megpróbálok 3-4-5 kilót leadni és utána sokkal könnyebben tudom majd megtartani és a maradék 2-3 kilót 1-2 hónap alatt leadni! Na ez egy szépen sikerült mondat volt! :DDD

Én sem tudtam, hogy ez a bécsi diéta, én simán kórházi diétának hallottam és még 6-7 évvel ezelőtt csináltam! Akkoriban 51 kilóra sikerült lefogynom és több évig, konkrétan 5 évig sikerült tartani a súlyomat 52-54 kiló között! Nekem ez a tapasztalatom erről! Nem mindenkinek jó, nekem sem sikerül mostanában megcsinálni, kicsit keveés ehhez az akaraterőm! Pont ezért szeretném, ha közösen kezdenénk bele és hátha akkor egymást buzdítva sikerülne mindenkinek végigcsinálnia!


De ha vkinek nem tetszik.... persze nem kell! Hál'istennek rengetek hasonló jó és hasonló rossz diéta van, ami szerintem teljesen személy- és testfüggő! Minden ember más és más!


Remélem akad társam! Én ma elkezdtem! Majd leírom mindennap a tapasztalataimat a naplóban!


Szép napot mindenkinek! én megyek edzeni!!! :D

2009. máj. 11. 09:48
Sziasztok! Ó micsoda port kavart ez a kijelentésem vagyis kérdésem!
2009. máj. 9. 19:33

Már bécsi? Néhány éve még svájci volt.

Valaki hallott már valakiről, aki ismer valakit, aki végigcsinálta és 3 évig nem hízott vissza? :DD

2009. máj. 9. 14:47
Sziasztok! Ezen a fórumon a bécsi diéta a 13 napos kávés diéta néven fut, több témánál is megtalálható. Én megcsináltam, bár néhol apró eltérés volt abban a "leírásban", amit én követtem, pl. spenótot sem tartalmazott, kávét üresen, tej nélkül, (utána egy kockacukrot elszopogatva) lehetett inni, stb. A 12-13. napok étrendjét bizonyos okokból nem egészen az előírás szerint oldottam meg, a végére összesen 4,9 kg mínuszt mutatott a mérleg. A diéta alatt napi 2-3,5 liter folyadékot ittam (alapból 1,5 liter ásványvizet amúgy is meg szoktam inni), és miután visszatértem a normál étrendhez, aminek két hete, a súlyom még mindig 3,5-4 kilóval kevesebb, mint ami a diéta előtt volt, minden reggel mérlegelek, nincs jelentős változás (az az egy kiló pedig valószínűleg amiatt volt, hogy alig kellett valamit enni a diéta alatt, így nem is volt túl sok plusz a gyomromban stb.). Ha azt vesszük, hogy heti fél-másfél kiló fogyást javasolnak a tartós eredmény eléréséhez, akkor nekem ez nagyon jól sikerült. Az elmúlt két hétben pedig semmilyen különleges diétát nem követtem már, pedig volt ballagási ebéd, esti bűnözés is, ma reggel pedig a mérleg majdnem ugyanannyit mutatott, mint a diéta végén mért eredmény. Ez szerintem amiatt van, hogy este hat-hét után megpróbálok semmit nem enni, és lehetőség szerint mozogni legalább egy fél órát.
2009. máj. 9. 14:04

ezzel a diétával első héten 2kg-ot lehet fogyni!utána már semmit szinte!

de olvass itt: [link]

2009. máj. 9. 13:56
Az ilyen szemeketeket szerintem le kellene szedni a hoxáról.
2009. máj. 9. 13:55

Butaság ilyen szélsőséges diétát követni...Két hét alatt ennyit nem lehet fogyni, egészségesen semmiképp.

A diéta ráadásul veszélyes is, hiányállapotokat és egyebeket (pl. epekő) okozhat.


Az anyagcsere-változás pdig egyszerűen nem létezik ebben az értelemben.


Hazugság. Elhatárolódom.

2009. máj. 9. 13:54
Én már az 1. napnál megbuknék, mert nem szeretem a spenótot.:( És a zellert sem. Szóval ezt a diétát én kihagyom!
2009. máj. 9. 13:52

A Bécsi Táplálkozástudományi Intézet diétaajánlata


Alapszabály: Cukor zsír, alkohol TILOS! Legfeljebb kevés olaj használata megengedett ill. kevés só használata ajánlott.

Ital: Víz, vagy ásványvíz


A diéta egy hétig tart, utána azonnal megismétlendõ!

Ha pontosan betartod, / a legkisebb vétkezés is katasztrófális!/, két hét alatt 8-9 kg-ot lehet leadni.


EBÉDET ÉS VACSORÁT NEM SZABAD FELCSERÉLNI!

Ezáltal a szervezet egy anyagcsere változást él át, és három évig (?) nem áll be a hízás. A diétát hétfõn vagy szerdán kell megkezdeni!


1. nap: reggeli: feketekávé

ebéd : 2 kemény tojás +kevés rántással készült spenót

vacsora: 1 nagy marhaszelet, zöldsaláta, fõtt zeller


2. nap: reggeli: kávé tejjel, 1 db magos kifli

ebéd: 1 marhaszelet, zöldsaláta, gyümölcs ( kompót nem)

vacsora: fõtt sonka , étvágy szerinti mennyiségben


3. nap: reggeli: tejeskávé , 1 db zsemle

ebéd: 1 fõtt tojás, zöldsaláta, paradicsom

vacsora: 10 dkg sonka, zöldsaláta


4. nap: reggeli: kávé, 1 db zsemle

ebéd: tojás, dinsztelt, vagy nyers sárgarépa, 15 dkg sovány sajt

vacsora: natúr joghurt, vagy kefír + gyümölcs


5. nap: reggeli: reszelt sárgarépa citrommal, + kávé, kevés tejjel

ebéd: dinsztelt hal, paradicsom

vacsora: marhaszelet, zöldsalátával


6. nap: reggeli: kávé 1 db zsemlével

ebéd: 1 grillcsirke, saláta

vacsora: 2 fõtt tojás, sárgarépa


7. nap: reggeli: citromos tea

ebéd: marhaszelet, gyümölcs

vacsora: mindent és minden mennyiségben szabad fogyasztani, kivéve a tiltott dolgokat.


Ez az összeállítás még egy hétig ismételhetõ. A második hét után lehet normálisan étkezni!

3. e2add1f84e (válaszként erre: 1. - Krisztin27)
2009. máj. 9. 13:47
Nem ismerem. Irnál róla pár szót?
2009. máj. 9. 13:26
Ha a hatalmas Bécsi szeletet kell naponta 3x, akkor igen:DDDD
2009. máj. 9. 13:24
SZiasztok! Valakinek lenne kedvem megcsinálni velem hétfőtől a bécsi diétát?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook