Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az Édesanya teremtése fórum

Az Édesanya teremtése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az Édesanya teremtése

1 2 3
43. unom (válaszként erre: 42. - 4213133598)
2017. máj. 28. 18:40
Szerintem rosszul gondolod. Felnőttként nem igazán élvezek sok mindent, amit a gyerek miatt csinálok, nélküle eszembe se jutna. Ilyenek ezek a mesék is.
42. 4213133598 (válaszként erre: 41. - Unom)
2017. máj. 28. 18:37
Na, akkor nem értelek teljesen. Mert én is mesélnék ilyet, vagy hasonlót. De nekem nincs azzal bajom, ha felnőttnek is ajánlja valaki olvasásra. Pont azért, hogy továbbadja a gyerekének, vagy más gyerekének. Mert ha felnőttként ódzkodik valaki az ilyen és hasonló meséktől, akkor én úgy hiszem, a gyerekének sem szívesen adná tovább. Vagy rosszul érzem?
41. unom (válaszként erre: 40. - 4213133598)
2017. máj. 28. 18:32
Hasonlót meséltem nekik anno :) Kell ez, a megfelelő korban, érettségnél. Ma már furán néznének rám, talán a kicsi nem.
40. 4213133598 (válaszként erre: 39. - Unom)
2017. máj. 28. 18:30
Mondanál ilyen mesét a gyerekednek?
39. unom (válaszként erre: 38. - 4213133598)
2017. máj. 28. 18:28

Igen, szerintem abban. De ez az én véleményem.

Ezek nem véletlenül szólnak gyerekeknek.

2017. máj. 28. 18:25

Miben van lemaradva? Érzelmekben? Vagy miben?

De. A felnőtt ember is változik.

De nem hiszem, hogy a fórumindítónak az lett volna a célja, hogy a mese közzétételével megváltoztasson embereket.

37. unom (válaszként erre: 36. - 4213133598)
2017. máj. 28. 18:21
Nem mondtam , hogy árt, csak sok értelme nincs. Aki felnőttként még itt tart, az eléggé le van maradva, és felnőtt ember ritkán változik.
36. 4213133598 (válaszként erre: 35. - Unom)
2017. máj. 28. 18:19

A tanmeséket felnőttek tanítják a gyerekeknek. :)

Néha felnőttként sem árt ilyeneket olvasni. Szerintem.

35. unom (válaszként erre: 34. - 4213133598)
2017. máj. 28. 18:16
tanmesének nem rossz, gyerekeknek. De felnőttként már mások az igényeim.
2017. máj. 28. 18:13

Ja, hát ahogy visszaolvasok, én is azt mondom, hogy hál' istennek nem vagyunk egyformák.

Nem is az a gond itt, hogy nem egyeznek a vélemények. Van, akinek ez az írás ömlengős, nyálas. A másik embert megfogja, simogatja. A gond inkább a vélemények tálalása.


Gőzöm nem volt arról, hogy ki is a szerző, Bruno Ferrero. Kigugliztam. Egy szalézi szerzetes, pedagógus, író. A szalézi rend célja az ifjúság oktatása, nevelése a szeretet erejével.

Lehet fikázni, csak nem érdemes.

Be-má-so-lok egy újabb meséjét. A szótagolás sem véletlen ám, meg szeretném előzni vele a kérdést, hogy jeleztem-e, hogy nem saját mondanivaló. A fórumindítótól elnézést kérek, hogy belekontárkodtam.


Bruno Ferrero: A két jégtömb


Volt egyszer két jégtömb. A hosszú télen keletkeztek egy sziklás, bozóttal körbevett üregben, a hegyoldalt beborító erdő közepén. Makacs közönyösséggel méregették egymást. Viszonyuk meglehetősen hűvös volt. Néhány "jónapot", egy-két "jóestét". Semmi több. "Jégtörésrõl" szó sem volt. Mind a ketten azt gondolták a másikról: - Igazán eljöhetne hozzám! De a jégtömbök egyedül nem tudnak elmozdulni a helyükről. Így nem történt semmi és a jégtömbök még jobban önmagukba zárkóztak.

Az üregben lakott egy borz, aki egy nap így fakadt ki:

- Milyen kár, hogy itt bent kell lennetek! Gyönyörűen süt a nap odakint!

A két jégtömb feljajdult. Kiskoruk óta tudták, hogy a nap a legnagyobb veszélyt jelenti számukra.

Meglepő módon azonban, most az egyik jégtömb azt kérdezte: - Milyen a nap?

- Csodálatos... Maga az élet. - válaszolta zavartan a borz.

- Csinálhatnál egy kis rést az odú tetején... Szeretném látni a napot! - mondta a másik.

A borz nem várta meg, amíg megismétli. Fúrt egy kis lyukat a gyökerek közé és a nap meleg, enyhe fénye aranysugárként hatolt be az üregbe.

Néhány hónappal később egyszer délben, ahogy a napfény felmelegítette a levegőt, az egyik jégtömb észrevette, hogy olvadni kezd és kis patakká változik. Másképpen érezte magát, nem volt már többé ugyanaz a jégtömb, ami eddig. A másik jégtömb is ugyanezt érezte. Pár nap múlva a jégtömbökből két kis folyócska kezdett csordogálni. Ki is folytak az üregből és nem messze onnan, csillogó kis tavat alkottak, amelyben az égkékje tükröződött.

A két jégtömb még érezte saját hidegségét, de ezzel együtt a törékenységét és a magányt. A közös aggodalmat és bizonytalanságot is. Felfedezték, hogy keletkezésük egyforma és valójában szükségük van egymásra.

Jött két tengelice és egy pacsirta, hogy szomjukat oltsák. A rovarok ott zümmögtek a tó körül, egy puha, hosszú farkú mókus pedig megfürdött benne.

És ebben a boldogságban ott tükröződött a két jégtömb, akik most szívet találtak maguknak.

33. Yennefer (válaszként erre: 32. - Unom)
2017. máj. 28. 14:26
Felesleges is magyarázni. Hálistennek nem vagyunk egyformák..!
32. unom (válaszként erre: 29. - Piroska52)
2017. máj. 28. 14:11

Aki azt hiszi, csak az nem szereti az ömlengős stílust, akinek nincs gyereke, az az ostoba.

Ugyanis itt a stílusról beszéltem, nem másról.

És kösz, egyszer bőven elég volt, sőt.

31. Yennefer (válaszként erre: 29. - Piroska52)
2017. máj. 28. 14:09
Képzeld élénk a fantáziám és el tudom képzelni. Mert végigcsináltam pár ilyen éjszakát. Attól még tarthatom ömlengős írásnak. Megengeded?
30. Yennefer (válaszként erre: 23. - Babszemkirálykisasszony)
2017. máj. 28. 14:08

Ha valaki gyerek nélkül írja azt hogy "nagyszerű kis történet" az akkor mi a logikád alapján?


Mert nincs gyereke de mégis kedvesnek tartjam

Az hiteltelen és hazug mert nem érezheti át a dolgot, mivel még nem csinálta meg az emberből embert bűvész trükköt?

2017. máj. 28. 13:24
Jó lenne ha mindenki elolvasná még egyszer a cikket mielőtt ennyi ostobaságot leír,az még nem ült beteg gyerek mellett éjszaka nem aggódott azért hogy ne legyen nagyobb baj reggelre jobban legyen,az nem igazán tudja hogy az anyának tényleg 6 szem kellene hogy mindig tudja mitortenik főleg ha nagy a csend gondolkozzatok már egy kicsit most komolyan
2017. máj. 28. 13:12
Jól van! Vidám Vasárnapot neked!
2017. máj. 28. 13:08
Kettőtökről írtam, nem másról.
26. unom (válaszként erre: 24. - A03dd05915)
2017. máj. 28. 13:06
Jól van na, a logika nem az erőssége :D De másolni ügyesen tud :)
25. unom (válaszként erre: 23. - Babszemkirálykisasszony)
2017. máj. 28. 13:05

Szerintem ebben is tévedsz.

Megvannak azok, akiknek bejön a cikked. Miért zavar, ha nem mindenkinek?

Miért lenne negativizmus, ha nem minden írott szöveg tetszik?

2017. máj. 28. 13:05
Aki nem értékeli a bemásol mesédet, annak szerinted nincs gyereke?:)
23. babszemkirálykisasszony (válaszként erre: 21. - Unom)
2017. máj. 28. 13:01
Az ilyen hozzászólást az értékeli, akik bukik a mindent csípőből lehúzó megnyilvánulásokra és a negativizmusra. Szerintem neked sincs gyereked, úgyhogy a véleményed szabad, de ebben nem releváns.
2017. máj. 28. 13:01

Én kérek elnézést, hogy nem emocionális alapokon álltam a kérdéshez! Sőt, különbséget mertem tenni édesanya és anya közt.



Tényleg olyan cuki, és valóban, milyen sok feladat hárul az Édesanyákra.

Köszönjük, hogy bemásoltad egy cikkbe!

További szép és Vidám Vasárnapot!

21. unom (válaszként erre: 15. - Babszemkirálykisasszony)
2017. máj. 28. 12:54
Ezt az írást az értékeli, akinek bejön ez az ömlengős stílus. Semmi köze ahhoz, van-e gyereke.
2017. máj. 28. 12:45

Lesz egy apás verzió is, már beküldtem. (Azt sem én írtam.)


Nem a szülésről van szó, nem tudom, ezt hol olvastad?! Hogy jön ide az örökbefogadás?! Hanem arról van szó HUMOROSAN!!!!, hogy néha 6 kéz kell, meg 6 pár szem, meg zéró alvás és közben teremts fél kiló húsból 6 személyre kaját. De lehet, hogy nem ugyanazt olvastuk. Mert szerintem ezen a cikken az anyák egyszerűen elmosolyodnak, hogy "igen, tényleg, néha kéne még kéz és szem és a csak kávétól maradok életben" és nem kezdik boncolgatni. Kb. ennyi lett volna. Kár (és kötekedés) belemagyarázni mást.

Senki nem isteníti magát, mert szült. Ez sehol nincs benne ebben az írásban. Gondolom valahol magadban kell keresned az okot, hogy ez miért bukkant fel benned ezt olvasva és miért kellett betámadni egy ártatlan, vicces cikket, meg közvetve minden anyukát, mert azt hiszik, hogy ők szentek, mert szültek.

19. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Babszemkirálykisasszony)
2017. máj. 28. 12:43
azt hittem,az ádámnak jutott eszébe.
2017. máj. 28. 12:37

És mit tud egy gyermek elviselni? És mit tud egy apa elviselni?

Az apák is képes ugyan olyan szeretetre, gondoskodásra a gyermekük iránt, mint egy anya.

Vagy aki örökbe fogad az nem olyan gondos szerető anya/apa, mint aki megszülte?

Nem kéne szetté avatni minden nőt, mert szült, és ne gondolja egy sem, hogy ezzel valami olyat tett, amit más nem tud.

2017. máj. 28. 12:24

Szerintem a cikkben benne van a válasz:

"Neked halvány fogalmad sincs mit tud egy édesanya elviselni."

2017. máj. 28. 12:21

Gondolom, hízeleg nekik.:)

Mekkora áldozat, és milyen sokszínű tehetség kell ahhoz, hogy gyermeket hozzon világra valaki.


Nagyon sok faj képes még a szaporodásra az emberen kívül.

2017. máj. 28. 11:56
De gyereked gondolom nincs, mert ezt az írást az értékeli általában, akinek van.
14. Yennefer (válaszként erre: 13. - Unom)
2017. máj. 27. 20:11
Igen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook