Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség fórum

Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
6. 2ab728965c (válaszként erre: 1. - DNBasser)
2007. jan. 15. 16:32

Pánikbetegeknél teljes gyógyulást eredményezhet, ha sikerül megtalálni a betegséget előidéző negatív eseményt.

Nagyon nehéz, tudom, és sokszor nem egy, hanem több negatív élményből tevődik össze, de ha egy nagyon profi pszichiátert találsz, esetleg rá tud jönni, hol romlott el benned valami.


Én depressziós vagyok kb.15 éve, egy darabig szedtem gyógyszert meg feszültségoldókat, aztán rájöttem, hogy a saját lelki békémet csak önmagam tudom megteremteni. Rengeteg könyvet elolvastam a témában, még ennél is több kezelési módot kipróbáltam, mire odáig jutottam, ahol most vagyok.( nem vagyok gyógyult, csak vannak hosszabb jobb időszakok)

Meg kéne találnod azt a fajta kikapcsolódást, ami el tud lazítani.(zene, versek, sport, film,szerelem, vagy bármi, ami jólesik)

Nagyon fiatal és gyönyörű szép lány vagy, nem hagyhatod hogy ez a ronda alattomos betegség eluralkodjon feletted és tönkretegye az életedet!!!

Sok szép napot kívánok- a napló jó ötlet, folytasd az írását, mert az is gyógyít!

5. jazmin1 (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2007. jan. 15. 16:32
Nem tudnak már mit kitalálni az eredméy 50% -s kb....de a mellékhatások azok meg elég durvák, hadd ne szóljak semmit a közel 30 kg- súlyfeleslegről aminek egy része ennek köszönhető, mivel régebben nem voltak ennyire korszerűek a gyógyszerek...és én is sokat tanultam az elmúlt években, már tudom kezelni valamelyest...de ebből nem hiszem hogy van kiút, ez egy agyi anyagcserezavar következménnyeként jön létre, szerotonin hiány, nem termel eleget a szervezetem...ha már ez kialakult szerintem állandó gyógyszeres kezelés nélkül nem áll vissza...
2007. jan. 15. 16:08
Nekem segített pl kiegészítésként az ezoteria...sok félelmemre, fóbiámra, magyarázatot, választ, és vigaszt kaptam... mégha némelyik meseszerű is lett, de a lényeg, hogy működjön.. olvastam Müller Péter, Popper Péter, Szepes Mária könyveit sokat köszönhetek nekik, lelki békére találtam bennük, a lényeg, már megtanultam kezelni a betegségemet, és szinte teljes életet tudok élni...
2007. jan. 15. 16:02
szia! az orvosok nem segítenek? vagy valamiért nem bízol a tanácsaikban?
2007. jan. 15. 16:01
Több fórum is indult itt, pl a " pánikbeteg vagyok" ott elég sok ötletet, tanácsot olvashatsz....én is ebben a cipőben jártam és járok is, sajnos....15 év és 17 kipróbált gyógyszer van mögöttem, de igazából egy sem tökéletes...soha nem voltam gyógyult, vagy nem éreztem magam annak. Eljön néha az idő, mint pl most is, hogy abbahagyom a gyógyszert, mert úgymond elegem lesz a tudatmódosítókból! De ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy mikor vagyok tulajdomnképpen önmagam? Ha nem szedem a gyógyszert, a depresszió módosítja a tudatom, ha szedem akkor meg az .... na ezt magyarázza meg valaki nekem, hogy akkor tulajdonképpen hol vagyok ÉN?????
2007. jan. 15. 15:48

Keresem a megfelelő utat,hogyan kezeltessem a pánik betegségemet,de egyedül nehéz...Mindig csak a gyógyszereket kapom, de vajon használ e? És ha abba hagyom, nem e jönnek újra elő a tünetek?

Eddig Dalsant kaptam,de anyu tanácsára nem szedem, csak a Rivo-t...Ha hasonló cipellőben jársz, vagy tudnál tanácsot adni..hmm..jólenne:)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook