Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állandó könyörgés a tartásdíjért egy súlyosan beteg gyermekre fórum

Állandó könyörgés a tartásdíjért egy súlyosan beteg gyermekre (beszélgetős fórum)


15. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 21:29
Hű szép embert sikerült választani…. Ez az ember normális volt amikor úgy dintottél hogy gyereket akarsz neki szülni?
14. Enissa (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 20:18

Ennyire ostoba nem lehet a gyermek apja, hogy valakitől küld valamennyit, mert azt az életben nem tudja bizonyítani, vagy postán, vagy számlára szokták küldeni.

Ha nagyon rosszak az anyagi körülményeid, akkor az állam megelőlegezi, az hét szentség.

Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha nem előlegeznek.

13. 55Judit (válaszként erre: 12. - 55Judit)
ápr. 20. 19:57
Bíróságon el tudod mondani hogy lehetetlen helyzetben vagy, a gyerekre egyre több kell.
12. 55Judit (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 19:55
Nem lehetne kérni hogy állapítsanak meg egy fix összeget mert amit néha ad az semmire nem elég? Úgy tudom, az állam megelőlegezi nem tudom meddig ha ő nem fizet Aztán ha nem tudja az államnak visszafizetni, be se tudják hajtani, akkor leüli. De ez titeket már nem érint. Én erőszakos lennék, mert amit kap a gyerek, abból lehetetlen tartani.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Asztanaviszta)
ápr. 20. 19:48
Kértem a letiltást,de nincs miből.a bírósági határozatban kijelentette hogy ezek ellenére fizetni fog.Na ez olyan hogy ha akar fizet,ha nem akkor így jártunk :(
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 55Judit)
ápr. 20. 19:46
Pontosan,hivatalosan semmi jövedelme sem vagyona nincs,a bírósági ítéletben azt nyilatkozta hogy ezek ellenére fizeti a tartásdíjat.Ez 2015-ben volt. Túl vagyunk mindenen,bíróság,végrehajtó,gyámügy semmit nem tesznek ellene.Feljelentettem többször is,olyankor küld valamennyi pénzt,az állam így nem előlegezi meg,mert tanút tudna hozni hogy van amikor fizet. Naponta 100.000-et tipp-mixel el a gyermeket egyáltalán nem látogatja,utoljára karácsonykor vitte el 1 órára. 20 milliós kocsival jár (valakinek a nevén van ) semmit nem tudok tenni ellene.
9. asztanaviszta (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
ápr. 20. 17:35

Attól függ, mi van a megállapodásban/bírósági határozatban.

Anyuka kért-e letiltást, vagy apukára bízza a fizetést.

Amennyiben apukának nincs munkáltatója (pl. egyéni vállalkozó), akkor csak az utóbbi jöhet szóba.

8. 55Judit (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
ápr. 20. 17:30
Ki lehet azt játszani ügyesen. Én is alig kaptam valamicskét, pedig tőle vonták, de valahogy elintézte. Sose tudtam meg hogyan. Akkoriban nem volt internet, max. ügyvédhez, bíróságra lehetett vinni az ügyet. De nem vizsgálták ki, pedig én tudtam hogy jól keres.
ápr. 20. 17:26
Hogyhogy nem vonják tőle automatikusan?
ápr. 18. 23:52
Keress rá az Egyszülős Központra. Van ingyenes jogi segítségnyújtás tartásdíj ügyében. Kaphatsz tippeket arra, hogy hogyan hajtasd be megfelelő időben a tartásdíjat, de akár az emeltetésre is, ha elég régen volt megállapítva és kisebb összeg.
5. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 18. 23:30
Hát akkor tegyél érte, hogy megkapd, van rá törvényes út...
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 55Judit)
ápr. 18. 20:52
Maximálisan én is így gondolom...
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 18. 19:25
Nem gondolom hogy bíróság így ítéli meg a gyerektartást, hogy majd küldje ismerőssel apuka amikor neki jó. A gyerektartás le kell tiltatni.
ápr. 18. 19:18

Én nem értek hozzá, csak hallottam

Gyámhivatal. Itt ír az ügyvéd a mikéntjéről hogy az állam előlegezze meg

[link]

ápr. 18. 19:03

Egyszerűen nem bírom már ezt a terhet egyedül! Apuka folyamatosan ígérget majd valamikor amikor neki "jó" elküldi ismerőssel a tartásdíjat gyermekünkre. A gyerek súlyosan beteg,tüdő-szív-pajzsmirigy betegségei vannak,SNI tanuló diszkalkulia zavar és egyéb fejlődési rendellenességek vannak. Így is állandó segítségemmel 4.6 a tanulmányi átlaga kivéve belőle a matekot.

Lényeg: ma megint full betegen jött haza az iskolából 39 fokos láz,fulladás! Hiába hívom és kérem az apját hogy vészhelyzet van és segítsen magasan sza@ik rá...........

Fullos BMW és 17 éves barátnőcske az jár neki,én meg kidolgozom a lelkemet is hitelt vettem már fel,kell egy másodállás,mert nem elég kettőnkre a pénz.

Tudom,hogy nem tudtok ebben segíteni de ki kellett írnom magamból!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook