Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak fórum

Akik a II.női Klinikán szültek vagy szülni fognak (beszélgetős fórum)


241. panini (válaszként erre: 240. - Drianna)
2013. ápr. 22. 23:01

Dr Galamb Ádámot ajánlom. Nála szültem most februárban a második babámat.

Nála rendesebb, türelmesebb, megértőbb, alaposabb nőgyógyászt még nem láttam. Nyugodt szívvel ajánlom, biztos nem fogsz csalódni benne! :)

A magánja az 5. ker-ben van.

240. Drianna
2013. ápr. 22. 19:22
Sziasztok! Mi is babát tervezünk a párommal, már egy éve várjuk a gólyát és közben úgy döntöttem a SOTE II-n szeretnék szülni és ott keresek jó orvost! Sok nőgyógyásznál megfordultam már, de egyik sem volt jó, úgyhogy segítsetek a tapasztalataitokkal, ha lehet! Melyik orvost ismeritek? Olyan lenne jó, akinek van magánrendelése is és persze rendes és türelmes!
239. 7bdb2c6dfe (válaszként erre: 238. - Gigikekaloczi)
2013. ápr. 3. 12:27

Szia!


Jelentkeztem. Köszönöm :)

2013. ápr. 3. 12:11
van egy klubom igaz még csak ketten vagyunk ha gondolod csatlakozz én kb 2 hét múlva szülök ott
2013. ápr. 3. 11:47

Sziasztok!


Én már születem a Sote2-n, 2009 decemberében,és most is ott fogok majd októberben,de gondolom azóta azért változott pár dolog talán.. Ha van tapasztalat,szivesen olvasnám én is.

Nekem Dr. Demendi Csaba az orvosom.

236. panini (válaszként erre: 235. - Eerika75)
2013. márc. 25. 20:45
Nekem nem ő az orvosom, de ő volt az egyik kötelező uh-n és ő volt az ügyeletes, mikor mentem szülni. Nagyon rossz tapasztalataim vannak róla, alig vártam, hogy beérjen a saját dokim. Akit viszont szívből ajánlok, ha a II-en keresel dokit. Bővebben priviben, ha érdekel :)
2013. márc. 25. 18:47
Sziasztok! Dr. Valent Sándort ismeri valaki? Tapasztalatok? :)
234. gigikekaloczi (válaszként erre: 233. - Panini)
2013. márc. 8. 15:26
köszönöm
233. panini (válaszként erre: 232. - Gigikekaloczi)
2013. márc. 8. 14:52

apa az egyik szülőszobában várakozott, a műtőbe nem jöhet be.

kiveszik a babát, elviszik megvizsgálni. utána odahozzák Melléd pár perce, aztán kiviszik apukának és abban a negyed-fél órában, míg befejezik a műtétet addig a baba nála van.

mikor kitolnak a műtőből még van pár lopott perc egy kis fotóra, vagy pár szót beszélni, de aztán a baba megy föl a csecsemőosztályra, Te pedig az őrzőbe.

műtét után 6 órával kell először talpra állni egy nővérke segítségéval, akkor ki kell menni tusolni, kiveszik a katétert. nálunk jött egy kedves gyógytornász is, tornáztunk, aztán rá nem sokkal már a saját lábadon mész le a gyerekágyra.

232. gigikekaloczi (válaszként erre: 231. - Panini)
2013. márc. 8. 14:34
hogy zajlott a csaszar? nekem is az lesz. apa ott lehet a kozelben?
231. panini (válaszként erre: 229. - Aggódómami)
2013. márc. 8. 14:05

tart igen.

én egy hónapja szültem ott. ami változott az az, hogy a csecsemőosztály elköltözött a régi helyéről egy sokkal kisebb kórterembe, ahova alig fért be az összes baba. nem is engedték, hogy aki 1 napnál régebb óta szült, az betolja éjszakára. (mondjuk én nem is akartam, így ez engem nem zavart). viszont az igen, hogy a folyosón rengeteg munkás mászkált, a rokonok meg csak az üvegajtóhoz jöhetnek ugyebár, ez így egy kicsit viccesen nézett ki. a koraszülött osztály felköltözött a másodikra az őrző helyére, az őrző meg a folyosó másik végére, sokkal kevesebb hellyel, így nem 24 órát voltam császár után ott, hanem csak 8-at.

kíváncsi vagy még valamire? :)

2013. márc. 8. 11:53
én is ott fogok szülni én a földszinten meg az alagsorban jártam, egy két dolog másképp van mint régen, de feltűnő dolgot nem láttam de kedden megyek a dokihoz majd rákérdezek
2013. márc. 8. 10:51
Mi a helyzet mostanában a SOTE II-n? Tart az építkezés? Mondott valakinek valamit az orvosa ezzel kapcsolatban?
2013. febr. 15. 12:09
valaki szült újváry dokinál a sote2-n?
2013. febr. 6. 13:04
Az ikrek mindig koraszültöttek, nincs elég hely, hogy végig kihord őket. Ezért mondta a doki is. LLegtöbbször a 36.hétre megszületnek.
2013. febr. 5. 15:29
én egy 27 hetes ikres kismama vagyok, a helyzetem kicsit bonyolult vagy lehet hogy csak túl dramatizálom. kőbányán lakom, ide az sztkba jártam terhesgondozásra, úgy terveztem hogy fogadok orvost de amikor kiderült hogy ikrek úgy döntöttünk hogy nem fogadunk elég sok mindenre kell a pénz ha ketten vannak, de egyre jobban félek a szüléstől meg ilyesmi, amikor megkérdeztem az orvost hogy elvállalna e azt mondta inkább a klinikákon keressek orvost mert valószínű hogy koraszülött lesz bár nem tudom ezt mi alapján állapította meg, na mindegy. gondoltam megkeresem a régi orvosom akinél korábban szültem a sote2-n de kiderült hogy külföldre ment. most nem tudom mit csináljak ilyen idős terhesen nem tudom ki vállal el, most 1kg-sak a babák lehet hogy nem is lesznek koraszülöttek,ha maradok igy és itt fogadok orvost és koraszülött lesz akkor ide fizetek feleslegesen mert őket elviszik máshova ha viszont elmegyek a klinikára az nekem messze lesz egy kicsit szerintem főleg úgy hogy nagy hasam van és lassan hetente kell járni vizsgálatra 2-3 naponta ctg-t nem tudom hogy fogom birni a tömegközlekedést, a védőnő azt mondta ha esetleg 36 hét előtt beindul a mentő úgy is oda visz ahol van koraszülött osztály, 80-100 ezer forintot nem tudok fizetni egy szülésért, de szeretnék egy orvost aki elvállalna, mi a véleményetek?
225. bubosb
2013. jan. 23. 19:51

Dr Gidai Jánost ajánlanám mindenkinek.Imádtam!:)Kis fiamat szültem nála 2012ben.Nem volt könyű szülésem,annyi de annyi segitséget kaptam a dokitól.Ha másodikat is beválaljuk csak is nála.Boldog voltam,mert végül Gidait választottuk!

Első körben Sára Levente volt a választásunk.Katasztrofális egy orvos!Az hire az mindent el mond róla.Tvben adták a 9 hónapot,abban viszont láttam dőltem itthon a nevetéstöl.Szegény ember olyan kövér folyt el az asztalnál.:)Adta el magát a tvben,közben mindig segitsége van a mütöben,egyedül semmi nem megy neki:)Gidaitól amint meg láttam a tvben olvadtam el,nem csak férfinek szuper,de orvosnak is az összes felett van...:)

224. boca74
2013. jan. 23. 14:20

2013. január 02-06. között élvezhettem a klinika vendégszeretetét. Előtte persze én is sokat olvastam és bizony voltak fenntartásaim, h milyen lesz, hisz nagyon sok negatív leírást láttam.

Személy szerint számomra nincs negatívum, sőt olyan személyekkel is találkoztam akiket kimondottan pozitívan értékelnék. Ám láttam és hallottam olyat amitől kinyílt a bicska a zsebemben és örültem, h nem én vagyok az alanya. A dolog két esélyes lett volna, nyeltem volna nagyot, de ahogy magamat ismerem hangot adtam volna nem tetszésemnek. Akikről semmi negatívat nem tudok mondani az a csecsemős osztály. Kedvesek, segítőkészek voltak és nagyon oktatóak, de nem kioktatóak.

Szóval kedves lányok ne izguljatok előre, mert lehet, h számotokra is csak a babátok születésének pozitív élménye fog megmaradni!

223. Christineee (válaszként erre: 222. - Kaft)
2012. máj. 10. 13:19
Szia! Nekem is Április 26-án született babám a II. Női Klinikán, ezek szerint egyszerre voltunk bent:-)
222. Kaft
2012. ápr. 30. 11:40

Kedves fórumozók

örömteli esemény történt velünk Április 26-án. Gyermekünk született a II.sz Női klinikán. Olvasva a fórumokat,és a bejegyzéseket még a szülés előtt, érdekelt minket milyen lesz vajon a szülés ezen a klinikán. Most, hogy túl vagyunk a szülésen, szeretném megosztani veletek a tapasztalatainkat. A párom nevében írom, mert ő most a babával foglalatoskodik. Fogadott orvosunk volt, Dr Halász László személyében és szülésznőnk Balázsi Mónika. Nos, ez a két csodálatos "ember" nagyban hozzájárult a szülésünk akadálytalan lezajlásához. Éreztették velünk, hogy szakmai hozzáértésük, hivatástudatuk és hivatásszeretetük a záloga a szülés boldog kiteljesedésének. Szeretném felhívni a klinika vezetőségének a figyelmét, hogy e két munkatársuk áldozatos munkája nagyban növeli klinikájuk jó hírnevét. Áldja az Isten a kezüket! Nagyon köszönöm nekik, hogy segítették csodálatos kislányunk örömteli világrajövetelét. Örömmel és jó szívvel ajánlom őket minden szülőpárnak, és kívánom nekik, hogy ők is hasonló jó tapasztalatokkal jöjjenek ki a szülőszobáról. A szülőszoba az a hely a klinikán, ahol a nyugalom szigetén, boldog várakozással lehetnek a szülők, nyugodt, biztos kezekben érezve gyermekük egészségét és boldog kiegyensúlyozott születését. Köszönöm a szülőszoba minden dolgozójának a segítőkészségét, nyugodt, felelősségteljes munkáját. Áldja az Isten önöket! A További osztályról (gyermekágyi) inkább nem ejtenék szót. Egyetlen ember akiről jót, sőt sok jót mondhatok,a főnővér az újszülött osztályon (Éva).A többiek nem is értem miért jelentkeztek erre az osztályra! Köszönöm, hogy meghallgattatok.Üdvözlettel: egy Apuka, aki boldog a párjával és újszülött kislányával.

221. panini (válaszként erre: 220. - Nicho)
2012. márc. 12. 21:47

igen 6 ágyas.

azért még időben bevisznek a szülőszobára, a vajúdás nagy része ott történik.

220. nicho
2012. márc. 12. 18:56
Én csak olvasni tévedtem ide, de lenne egy kérdésem. A vajúdó tényleg 6 ágyas? És csak akkor visznek a szülőszobába, ha már tényleg jön a baba?
2012. márc. 6. 09:46
Én is itt szültem. Volt fogadott orvosom, azonban nem engedték hogy végezze a dolgát. Az ügyeletes főorvos akit életemben nem láttam bejött és elkezdte játszani a nagyfőnököt. Szóval nincs valami pozitív véleményem a helyről. Részletesen le is írtam ami történt, akit érdekel itt elolvashatja: [link]
218. rbaba
2012. febr. 1. 18:12

Szia!

Szülésznő kapcsán: én fogadtam, bár császár lett a vége, de azt persze előre nem tudtuk. Ráadásul én egy hetet bent voltam szülés előtt a kórházban, mert vizesedtem és az osztályon ő volt a főnővér is, szóval úgy érzem xtra figyelmet kaptam. Nem bántam meg.

217. Mám77
2012. febr. 1. 10:44
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata dr Tahy Andrással? Szerintetek kit érdemes fogadni a II női klinikán szülésznőt? Mennyi a szülésznő díja? Kérlek segítsetek.
216. Christineee (válaszként erre: 214. - Ördögfattya)
2012. jan. 13. 16:37

Osztáyltásrnőm itt dolgozik, és még ő is tisztában van vele hogy sajna minden osztályon vannak nem oda való dolgozók:-(

Én nem avgyok előítéletes, de amik megtapasztalok nem túl pozitívak:-(

2011. dec. 8. 23:31

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, valamint megosztanám személyes tapasztalatomat!


Kisfiam ez év júliusában a SOTE II. Női Klinikán született. A várandós gondozást máshol kezdtük, de ott nem volt túl jó tapasztalatunk (itt az anyagiakat értem) , ezért a SOTE II.-re „váltottunk”. Az itt szervezett várandós torna, a szülésfelkészítő előadások és szülőszoba látogatások széleskörű és hasznos információkat nyújtottak a nagy napra. Választott orvosom volt, akiről csak legekben tudok nyilatkozni: végtelenül türelmes, alapos, lelkiismeretes és nem anyagias. Úgy éreztem, hogy szülésznőt nem szükséges fogadnom. Normál szülésként indult, és a nem választott, ügyeletes szülésznő (akikről csak rosszakat olvastam korábban) végtelenül kedves, lelkiismeretes, türelmes és segítőkész volt! Sajnos csak a keresztnevére emlékszem (Csilla). Végül kisbabám császármetszéssel látta meg a napvilágot, így megismerhettem az őrző „vendégszeretetét” is. Itt valóban nem voltak túl kedvesek, tisztelet a kivételnek. Ők sem unatkoznak ugyan, de itt érezhetjük magunkat igazán kiszolgáltatottnak, így jól esett volna ha kicsit együtt érzőek az ember lányával. Az itt töltött idő alatt két alkalommal is behozták a kisfiamat.

Nagy dilemmám volt az egyágyas szoba kérdése is. Rutintalan, első babás anyukaként az öt ágyas mellett döntöttem, amit nem bántam meg.

A csecsemős nővérekről szintén sok rosszat olvastam korábban, de nekem velük sem volt negatív tapasztalatom. Sajnos egy hetet ott töltöttünk, így szinte mindegyikkel találkoztam, de az egyikre sem volt igaz, hogy nem segít. Mindent megmutattak és ha kérdésem volt, akkor segítettek. Valóban nagy a pörgés és nem jönnek oda érdeklődni, hogy miben segíthetnek, de ezt azért erős túlzás lenne elvárni.

A takarítőnő valóban „homokszem a gépezetben”.. ahogy belépsz a kórterembe, ő ott terem és kávéval kínál (szerencsére éppen akkor ment szabadságra).

A kórtermek meglehetősen retro hangulatúak, viszont tisztaság volt.

Összességében nekem csak pozitív tapasztalataim voltak és szép emlékekkel gondolok az itt töltött napokra. Hangsúlyozom, hogy ez csak az én véleményem, de mindenkinek csak ajánlani tudom! :-)

2011. dec. 4. 21:59
uj hozzá szolo vagyok .érdeklödéssel olvasgatom ezta forumot. Én már szülni nem akarok de bizony megrökönyödve olvasom, a kritikákat.Akik szidják a 2 nö dolgozoit.bele láttak már a munkályukba?Azontul hogy a kismamákkal kell törödniük vannak az osztályon más feladatuk is? pl vannak beteg gyerekek van hazamenetel elötti vizit ezzel együtt járo vérvétel bcg adás szülöszobára futás.korábban született kissulyu babák. sárgák. Én amikor szültem láttam a munkájukat. infuzion volt a babám és 3 oránként az osztályon szoptattam és elég volt amit láttam.Ha egyszer megmutatják a teendöket a babával kapcsolatban mi az amit még tehetnek? Szerintem akik szidják a csecsemösöket azoknak semmi sem jo.Ne csak magunkra gondoljunk, nézzünk egy kicsit mélyebre. Köszönöm hogy meghallgattatok. egy hálás kismama.aki már nem szül ,van már kettö.elgondolkoztatonak szantam
213. muani
2011. okt. 4. 18:18
Sziasztok! Dr. Gidai Jánosról tud valaki valamit? Esetleg a SOTE II-n tudtok javasolni szülésznőt? Köszönöm
212. shelley
2011. szept. 23. 22:00

Sziasztok!


Szeretném megosztani +/- élményeimet a SOTE II.-vel kapcsolatban, hátha segítek vele másoknak:)


Mindkét babámat itt szültem. Területileg vagyunk a SOTE II.-höz rendelve, Budaörsön élünk.


Kislányomat 2009 februárjában, kicsi fiamat pedig 2,5 hónappal ezelőtt 2011 júliusában.


Szóval vannak egészen friss tapasztalataim is a klinikával kapcsolatban, mind2 oldalról is, úgy értem első szülésemnél 5 ágyas kórteremben voltam a kislányommal, kisfiam születésekor pedig egy ágyasban.


Aki teheti, és úgy érzi megér neki 3 nap 30 ezer Ft-ot arra, h a gyermeke élete első 3 napjában találkozhasson, összemelegedhessen az Apukájával, vagy a nagyobb tesókkal / tesóval annak mindenképpen az egy ágyas megoldást ajánlom!!! Nekem ez jött be, 100%-san!


Csecsemős nővérek: egy-egy rokonszenves van, a többi mind olyan nagyon emelkedettnek és fontosnak érzi magát, h még azt is elfelejtik, miért is vannak ott, és h mi is lenne a munkájuk lényege: segíteni a frissen szült Mamikat...


Le kell nyelni, válaszolni minden kérdésükre szépen, higgadtan, és akkor békét hagynak, és még talán segítenek is ha éppen olyanjuk van.


Maga a szülés ( ügyeletesnél szültem mind 2 gyermekemet ) jó élmény volt a SOTE II-ön számomra. Nem erőltetnek semmit, hagynak a pároddal, nyugisan vajúdni, viszont ha kellenek rögtön ott teremnek. Biztonságban éreztem magamat mind2szer.


Ha lenne még kérdés, én szívesen segítek mindenkinek, asszem elég jól kiismertem a SOTE II.!;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook