Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? fórum

"AFTA"-mindenét! Mivel kezelitek? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
106. enca23
2009. jan. 19. 16:25

Nekem is kiskoromtól kezdve van aphtám, de egészen eddig a jól megszokott kis fehér/sárga kis pötty a nyelven, ínyen stb., ami 3-4 nap alatt elmúlt. DE!!! Most nem tudom mi történt velem. Dec elején a bölcsesség fogam mellett legesleghátul kijött egy kb. 2cm-es hatalmas, iszonyúan fájdalmas aphta. én már a patikát kifosztottam és már mindenre immunis lett. Kb 3 hétig bőgtem, nem bírtam enni, inni, beszélni. Elmúlt, szilveszterre szerencsére. De most meg a nyelvem oldalán van egy szintén 2 cm-es...ahogy kinyitom a számat dörzsöli a fogam, üvölteni tudnék. ÉN TÉNYLEG MINDENT KIPRÓBÁLTAM MÁR, MOST ÉPPEN SZ.RRÁ MARTA A MUNDISAL. DE NEM ÉR SEMMIT!ENGEM INKÁBB A HÁZI MEGOLDÁSOK ÉRDEKELNÉNEK MOSTMÁR!

bocsi de ezt le kellett írnom, most volt az első h rákerestem neten, m már nagyon kétségbeestem 2x egymásután ekkorák....:'(

De legalább látom h nem vagyok egyedül...Tehát házi megoldás van valaki birtokában?

2009. jan. 15. 15:15
Oké nickk....deaznemmostanában lesz:sérettségi minden:sszal majd max nyáron....de megirom majd(:.....hát én nemtom de aztmondták hnemlehet:Sérdekes....jobbulást mindenkinek
104. nickk
2009. jan. 14. 17:46

Édrienn, ha meglesz a kivizsgálás, írd ám meg, hogy mi az eredmény!

Fura, hogy nekem adtak otthonra ezüstnitrátot, neked meg nem! Ezek szerint a doki hozzáállásán múlik.

2009. jan. 13. 15:21
hát jó biztos az a lidocain kenőcs...de most az egy dolog h elérzésteleniti egy időre de nem múlasztja el sajnos:S:(....nickk neked legalább irt fel otthonra nekemnemir minden reggel bekell/ene járnom ecsetelgetni a száhsebészetre mikor van rajta de már 4 hónapja járok mostmár meguntam majdhanagyon vészes leszakkor megyek:s....am nekem azt mondta a doki h nem adhanak ki ezüst nitrátot csak orvos kenheti be vele:Sam nekem az használ pár nap alatt....azzal 3-4nap alatt elmúlik amuigy meg 1 hét vagy több:Sja és nekem nem 2-3 havonta van hanem 2-3 hetente:Snekemis vanegy tömésem de nemtom milyen:Skitudja lehet télleg attólvan...de nekemmost mondta a másik doki hbelgyógyászatra előjegyzés kivizsgálásra mer ez valaminek a tünete:Sugyhogymajd lehet azlesz a vége....demajd csak nyáron.....:S
102. nickk
2009. jan. 12. 19:17

Sziasztok!


Engem is már hosszú évek óta bosszant ez a rohadt dög afta, rendszeresen 2-3 havonta a szám különböző pontjain. Hatalmas adag vitaminokat szedek, E-vitamint is, a napi ajánlott mennyiségnek a sokszorosát, hiába. Amikor beválik 1-1 szer (Gingisol ecsetelő oldat eleinte, majd Corsodil), pár hónappal később a megjelenő afták nem reagálnak a kezelésre, mintha immunissá válnának. Egyébként nekem is írt fel egyszer a doki ezüstnitrát oldatot, otthon is használhattam, nem volt túl hatásos.

Olvastam, az amalgám tömés is okozhat aftát (persze elsősorban a legyengült immunrendszer, a stressz az oka), nekem több ilyen tömésem is van, és egy szintén ezzel küzdő ismerősömnek az arcában is sok az amalgám, úgyhogy az is megoldás lehet, hogy ezeket kicseréltetni valami emberbarátibb anyagú tömésre. Én most próbálom magam meggyőzni, bár félek tőle..

101. Orbi
2009. jan. 1. 22:34

Sziasztok!


Én is szenvedek tőle évek óta, megoldást nem találtam, azonban a Lidocain 5% kenőcs egy ebédnyi időre megszünteti a fálydalmat, kb egy ezres a patikában és ez még szabadon kapható, mivel a sima lidocain folyadék megemlítésére majdnem kizavartak a patikából, ez maradt.

Utólag kiderült hogy azt nem adhatnak ki.

Ez egyátalán nem csíp és elég hatásos néha annyira is hogy semmit se érzek a kajából és szétharapom a számat, mire csináltam magamnak másik 5-10 aftát...:)

Szóval csak halványan tessék vele bekenni.


Van még valami, nem használ mindenkinél de az Aloe Vera tartalmu (nagy mennyiségben) fogkrém lerövidíti a jelenléti időt.


Egy orvos írását olvasva kissé elborzadtam, összeírta hogy elvileg mitől lehet afta, milyen fajtái vannak, kezelés, de ezt sokunk olvashatta már, de aki nem annak elmondom hogy a szövegből kb az jön le hogyha letörik a körmöm, attól is lehet aftám... szóval a vitaminhiánytól a stresszen át a fogamzásgátló szedésének a hiányától bármi lehet.


Sok sikert, és a lidocain tényleg megéri, másra is jo amugy, ami felületi fájdalom.

2008. dec. 21. 19:27
igen...nekemis modnták pesten....h azoknak nincs vagy nagyonnagyon ritkán mer megerősödik(vagy mi) a szájnyálkahártályuk....mégmondtákis POÉNBÓL h cigizzek:D....hát örülj neki:)... :(:(
2008. dec. 20. 00:57

Tudtátok, hogy aki dohányzik, annak nincs???

Én csak "kocabagós" vagyok, azaz napi 1-2 szál, ha dolgozok, itthon semmit nem szívok:-)


És azóta nincs aftám, pedig én is mennyit szenvedtem vele. (talán 1 éve már nincs egyáltalán)

Azért nem esküdnék meg rá, hogy ettől múlt el, de furcsálom, hogy nincs, már egészen megszoktam:-DD

2008. dec. 6. 21:20
nah jó...nekemis már 4 éve van ....:Sés már mástólis halloottam h 15 éve stb....:(:(:(mostis van és már megpusztulok tőlle:(:(....
97. 6c7208cbdc (válaszként erre: 96. - Édrienn)
2008. dec. 5. 18:52
Kezdetben csak 1-2 évente volt egy pici, és ezért nem törődtem vele...
2008. dec. 5. 16:20
figyeljetek...kinek mi...:s nekem pl a bucagél vagy mi semmit sehazsnál pedig nagyon reklámozzák:Segyedüll az ezüstnitrát de azis min3 -4 nap mir elmulasztja hamindnenap kenetem:Sszall....:((ha nekem 20évig leszmég akkor ...:Opfff)
95. ejmi
2008. dec. 5. 14:53
Mióta flavint termékeket fogyasztok kb. 5 éve nincs aftám, pedig előtte hetente jött újabb és újabb. Ecsetelésre nagyon jó a zsályás foginy ecsetelő 1 nap alatt elmúlik tőle! Gyógyszertárban kapható!
2008. dec. 5. 14:12

Sziasztok!


Csak azért jelentkeztem be ide, hogy elmondjak egy fontos tapasztalatot.

Nekem is kb. 20 éve van aftám, mostanában egyre gyakrabban és egyre nagyobak.

Egy ismerősöm nekem is a Corsodyl-t ajánlotta megelőzésképpen, ölögetésre. Az afta ellen 80% hatásos (megjelent, de kicsi volt és hamar elmúlt) DE!!! 2 hónap használat után a fogaim olyanok lettek tőle, mintha egész nap kávézaccot rágnék! A fogorvosnak majdem 1 órájába telt, mire lereszelgette fogreszelővel(!!!) egyenként a fogaimról.

Szerintem tanulságos...

2008. dec. 4. 19:51
nekem a szájdoki akihez járok mondta h van mi vitamin ami jóerre de abban a vitaminban van az az anyag ami direkt erre való de ha azt a dózis felirná ami kéne akk az túladagolás lenne szal abból a gyógszerból azt a szert vhogykikellene szedni:Stom h hülyénhangzi...demondta h eccer má sikerült neki elintézni...és mondta h mostis megpróbálja:Selvileg az elmulasztja:Sde énnmeár nemtom:(
2008. dec. 1. 18:21
Az a szemétláda afta! Már megőrülök tőle. Kentem rá glykosepet, semmi, most valami mást kaptam, 1-2 percig jobb, aztán ugyanúgy, nagyon fáj. Szedek multiviztamint meg extra C vitamint, meglámpáztam bioptron lámpával, DE MÉG MINDIG ITT VAN"#<&@$!?!!
2008. nov. 28. 06:18
Higgyétek el az E-vitamin használ!!! (de csakis az olajos formában lévő, kenhető, nem a tabletta)Már egy korábbi hsz-ben leírtam, hogy nekünk az vált be és most tegnap újabb bizonyíték lett, mert egy ismerős kisányának aftás a szája ás adtam neki belőle szombaton és tegnap szólt, hogy vasárnap estére már semmi nem volt a gyerek szájában!!
2008. nov. 12. 21:16
sztem az nem afta....sőt...de szájsebészeten nézesd meg ne házi orvossal....amugy köszi de én már feladtam:S:(
2008. nov. 12. 14:33
a nincs benne semmi, azt gennyre, vagy ilyesmire értettem...
2008. nov. 12. 14:31

Sziasztok Mindenkinek!


Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egyáltalán nekem aftám van-e? Szinte mindenki a fájdalomról beszél, láz, stb. Nos kb. 5-6 hete van a nyelvem alján, a hegyén (nagyon rossz helyen) egy kb. 3-5 mm-es "hólyag" (ja 23 éves vagyok és ez az első alkalom, hogy van) az első héten be is volt kicsit gyulladva, picit fájt is, de ez abba maradt és azóta csak van... nem fáj, semmi, de eszméletlenül zavaró, mert kb 2-3 mm-re ki is áll... a színe is olyan mint a nyelvemé... (volt pár nap, hogy fehéres volt a közepe, vagy inkább áttetsző) szerintem nincs benne semmi... orvos látta azt mondta afta... de két hetet mondott akkor már egy hónapja megvolt... Most ez afta vagy nem??? Valaki tudna véleményt mondani.?. (és MINDENKINEK jobbulást!)

87. Jakus
2008. nov. 3. 12:04
Corsodyl szájöblögető ( én fültisztító pálcával rá szoktam tenni töményen ).
2008. nov. 1. 22:03

Hello!

Nekem a fogdoki adott egy csodaszert amitől másnapra már majdnem teljesen elmúlt!A neve .buccagél!

2008. okt. 30. 13:46
:(:(:(
84. goldeva (válaszként erre: 82. - Szirtaki)
2008. szept. 26. 18:29
:(( Kár.Köszi a választ.
2008. szept. 26. 18:19
Bocs, kimaradt, hogy csak "ő" csinálhatja.
82. Szirtaki (válaszként erre: 81. - Goldeva)
2008. szept. 26. 18:18
Ezüstnitráttal kente be az orvos, de azt csak csinálhatja, te nem vehetsz olyat! :-((((
2008. szept. 26. 17:44

Sziasztok!

Nekem is kísértetiesen hasonló a gondom,mint B.B. Detty-nek.Nekem 3 éve jelenik meg afta 2-3 havonta rendszeresen a szám valamely pontján.3 éve a legelső egy túlreagált vizsgaidőszakban volt,persze a túlzott idegeskedés miatt,és akkor a torkomban volt.Aztán a mosatlan gyümölcs,szotyi,dió...hatására is kijött,így én is felhagytam ezekkel.Az elmúlt héten fogászatra kényszerültem (persze előre féltem,és tudtam,hogy azt sem fogom megúszni fekély nélkül),kihúzták a fogam,1 napra rá már meg is jelent 3 afta egyszerre.Egy a húzott fog helyén, a seben,egy elől lent,a hatmadik pedig elől fent benn a számban.Nos,az elmúlt 1 hétben alig ettem, vesztettem is a súlyomból,tegnap viszont vissza kellett mennem a fogorvoshoz,mert a fog helyének fájdalma 1 hét után sem múlt el.Mutattam neki a hólyagokat is,azokat bekente valamivel,azóta a seb helyén,és elől lenn már nem fáj,és kezdenek eltűnni (hogy a patikában miért nem kapható ilyen szer...)Elől fenn sem fáj már (az volt a legnagyobb a húzásnál a fogó nyelével megcsípte,és ennek köszönhetően),de ez mintha tovább fertőződött volna,mert mellette egy kis ponton újabbat látok előjönni :(( A patikai szerek,mint Corsodyl,Tantum stb...nekem sem válnak be,annyi,hogy elzsibbasztja rövid időre,de előbb nem múlik el.

Viszont még van mit tenni a fogaim háza táján,és ha minden egyes beavatkozás után ez lesz...akkor keservesen hosszadalmas időnek nézek elébe :((,és mivel 45 kg az alapsúloym,így inkább elfogyok,mint lefogyok :((( Szóval,tényleg kéne valami hatásos...

80. Szirtaki (válaszként erre: 77. - B.B. Detty)
2008. szept. 26. 06:21

Próbáld ki amit én írtam: E-vitamin.

(70. hozzászólás)

Fájdalommentes, "semmi kemikália" csak vitamin. Nálunk ez vált be.

79. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 62. - Swallow18)
2008. szept. 25. 11:49

(Szerintem is az immunrendszer gyengesége miatt jön elő. Sok alvás, jó kaja. Nálam akkor jön mindig elő, ha le vagyok amortizálódva.)


EZ NAGY IGAZSÁG SOK PIHENÉS, LAZÍTÁS!

(ESETLEG HA ISMERED AZ AGYKONTROLLT SOKAT SEGÍTHET)


A STRESZ FÁRADSÁG MIATT IS JÖN ELŐ, LEGYENGÜL AZ IMMUNRENDSZER , LEGALÁBBIS SZERINTEM!

2008. szept. 25. 11:28
Akarom mondani: "mogyorót" :)
2008. szept. 25. 11:26
Sziasztok! Én 22 éves vagyok, kb 4 éve van afta a számban, kb havonta jön elő egy-kettő, de két hét mire elmúlik! Én már kipróbáltam majdnem mindent, de eddig semmi sem használt, max a fájdalom csökkent, de ugyanúgy 2 hét mire elmúlt! Használtam: Tantum verdét, propoliszt, gingisolt, first-öt, teafaolajat, glikoseptet, mundisgal-t, vagothyl-t! De néha annyira fáj hogy fájdalomcsillapítot is kell bevennem! Eddi azt vettem észre hogy ha bármilyen magot (dió, mocsoró, mandula, szotyi...stb) eszek, másnap azonnal kijön! Mivel ezeket az ételeket hanyagoltam az étrendemből, azt hittem többet nem fog kijönni! De most már ha egy kicsit legyengül a szervezetem, vagy egy picit is idegeskedem azonnal kijön! El lehet ezt egyátalán mulasztani valahogy????? :(
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook