Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? fórum

A vallásotok mennyire befolyásolja a mindennapi életeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
228. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 227. - B6fb711c0e)
2015. júl. 10. 18:58
Ez nagyon szuper! Ilyet kerestem, de nekem nem jött be.
2015. júl. 10. 18:52
2015. júl. 10. 18:47

Szeretnék megosztani egy cikket, amiből kiderül, hogy mennyire veszélyes lehet, ha olyan szervezettel kerül kapcsolatba valaki, amelyik túl nagy befolyást gyakorol a tagjai életére. Sokkal veszélyesebb, mint sokan hinnék.

Címe: A lelki függőségről

[link]

225. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 220. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 17:55

Ahogy virágasszony írta, ez nem korfüggő. Éppúgy kerülnek be új tagok a fiatalok közül, mint a középkorú és idős emberek közül.

Sajnos ez fordítva működik, nem úgy, ahogy írtad. Az elmekontroll képes felülírni a családszeretetet, és minden egyéb értéket, amit addig magáénak vallott az áldozat. Nálam húsz év kellett, hogy felébredjek, és nem a lelkiismeret vagy a családszeretet volt az, ami ezt a feleszmélést megindította. Csak utána döbbentem rá, hogy mennyi olyan dolgot tettem a húsz év alatt, amivel utólag már egyáltalán nem értek egyet, és ami a korábbi értékrendemmel sem egyezett. Egyszerűen átprogramozták az agyamat, nem tudom másképp kifejezni.

Elhiszem, hogy nem vagy rá fogékony, vannak ilyen emberek. De ez nem jelenti azt, hogy teljesen védett vagy. És nem csak vallások alkalmazzák ezt az agymosó technikát, lehet, hogy te más területen lennél fogékony az ilyen jellegű félrevezetésre.

De őszintén kívánom, hogy legyen igazad, és téged soha ne tudjanak behálózni. Viszont akkor is hasznos lehet ismerni ennek a lehetőségét, mert lehet, hogy segíteni tudsz majd egy barátodnak vagy rokonodnak, hogy még időben észhez térjen. Vagy nem elítélni fogod azt, aki beleesik egy ilyen csapdába, hanem megfelelő módszerekkel fogsz tudni neki segítséget nyújtani.

224. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 207. - Laprincipessa)
2015. júl. 10. 17:38

"Az alapokra mondtam példát, ha nem tetszik az a te bajod."


Fingod sincs mik a tudományágak alapjai. Fingod sincs hogy mi miért úgy működik, minden történésben csak és kizárólag Isten kezét látod, egyetlen érved van csak mindenre mégpedig Isten. Te vagy az aki a könnyebb utat választod és Bibliából magyarázol meg mindent mert lusta vagy utánanézni a dolgok valódi működésének és a tudományt egy alaptalan zagyvaságnak állítod be.

Lehet neked újdonság lesz amit mondok de a középkor már 500 éve véget ért, az európai civilizáció szégyene hogy élnek itt még olyan elvakult emberek mint te akik a tudományt a Bibliával magyarázzák. És nem a vallásossággal van bajon hanem azzal aki homokba dugja a fejét és képtelen tudomásul venni a tudomány eredményeit.

És kész itt fejeztem be, egy fanatikus hitgyülissel akinek mindene a Biblia nem fogok leállni tudományos témákról vitatkozni...

223. b6fb711c0e (válaszként erre: 221. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 17:37
Örülök. Tudod, de szerintem nem kell mondanom, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikor egy felnőtt is tudja elveszettnek érezni magát. Ilyenkor könnyű befolyásolni, s mire észbe kap, nyakig benne van. Kiszakadni, újrakezdeni pedig nem könnyű.
2015. júl. 10. 17:34
Egyébként én párszor meghallgattam Jehova tanúit, persze ők a kapu kinti oldalán álltak, ha nem úgy gondoltam vitatkoztam velük egy sor, megköszöntem az újságjukat, aztán tsá. Nem csináltam belőlük nagy ügyet.
221. 225e968e5f (válaszként erre: 219. - B6fb711c0e)
2015. júl. 10. 17:31
Én is kezdtem már elszeparálódni pár eszme miatt, de nagyon hamar kapcsoltam mindig, hogy ez nem vezethet semmi jóra és nem egyezik a szeretet eszméivel sem.
220. 225e968e5f (válaszként erre: 218. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 17:29
Persze hogy fontos. De ahogy írtam, hogy akinél ez nem egyezik a belsővel a lelkiismeret, családszeretet, ész egy idő után felül írja, ahogy nálad is megtörtént. Akik mentendők azok 25 éve alattiak, akik gyerekességből is fogékonyok még. De egy annál idősebb embernek szerintem hiába papolnak, ha menni akar ,akkor menni fog.
219. b6fb711c0e (válaszként erre: 216. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 17:26
Kifinomult módszerekkel fokozatosan elszeparálnak a környezetedtől(ez nem csak vallási csoportokra igaz).
218. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 216. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 17:23
Valószínűleg pont azért működnek a szekták, mert sokan gondolkoznak hozzád hasonlóan. Úgy értem, hogy nem hiszik el, hogy mekkora veszélyt hordoznak. Amiket írtam, mind saját tapasztalaton alapszik, én benne voltam. Eszembe sem volt, hogy elhagyjam a családomat, mégis megtettem. Ahogy bizonyára "sajtostallér" gyermekének sem volt eredetileg ilyen szándéka, mégis megtette. Abban biztos, hogy igazad van, hogy valamiért éppen fogékony az, aki végül közéjük kerül, de a legtöbb embernek vannak az életében olyan periódusok, amikor fogékonnyá válik valamilyen okból, Ha pont akkor találják meg, akkor nagy az esélye, hogy beszippantják. Fontosnak tartom a felvilágosítást, az információáramlást ezzel kapcsolatban, mert tudom, hogy vannak, akiket ez még időben képes felrázni, még mielőtt az elmekontroll teljesen eluralná az elméjüket.
217. 225e968e5f (válaszként erre: 216. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 17:08
az átmeneti dolgon néhány hónapot értek, de fél néven túl már tartósnak gondolom
216. 225e968e5f (válaszként erre: 210. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 17:07
Én olvastam több Őrtorony újságot, mert mint minden más vallás ez is érdekelt, de engem nem hipnotizált meg olyanokra, hogy ne tartsak szülinapot , meg hogy inkább a halálunk napja ünnepelendő meg hasonlók. A Krisnás szentkönyv is arra biztatja az embert hogy hanyagolja a családot, de szerintem tartósan csak az képes ezeknek az agymosásoknak engedelmeskedni, aki már rég eljutott arra pontra, hogy valamiért hátat fordítson a családnak. Átmenetileg szinte bárki téríthető aki fogékony lelkiállapotban van, de megálljt parancsol az agya, ha valami már nagyon túlzás és gáz és nagyon nem egyezik az ő belső iránymutatójával. Csak sokaknak megnyugtatóbb, hogy igen, őt a szekta rángatta el tőlünk. Szerintem meg nem, csak jó ürügy és lehetőség a szekta.
215. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 210. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 17:06
Ehhez még hozzátartozik, hogy nem véletlen, hogy elég sok a mentális problémával küzdő a szektás vallásokban. És ez a kettős élet kikezdi a fizikai egészséget is egy idő után.
214. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 210. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 17:04
Minden tagnak kötelessége az evangelizálás. De vannak, akik csak benne vannak a szervezetben névleg, viszont nem tesznek a leírtak szerint. Ezek általában olyan személyek, akik családi nyomás miatt maradnak tagok, de valójában nem azonosulnak a tanításokkal, csak részben. Vagy olyan tagok, akik elhiszik a tanításokat, és félnek a közelgő isteni ítélettől, ezért nem merik elhagyni a szervezetet, de közben szégyellik a hovatartozásukat. Ezek azok általában, akikről csak véletlenül derül ki, hogy oda tartoznak. A fiatalokra ez főleg jellemző. Amikor még a szülők nagy hatással vannak rájuk, akkor egészen fiatalon megkeresztelkednek, de azután már nem szeretnének Tanúk lenni, viszont nem merik ezt kinyilvánítani. Ezért névleg Tanúk, de nem élnek a szerint. A szervezetben az ilyen személyekre azt mondják, hogy kettős életet élnek.
213. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 211. - Ab61752c45)
2015. júl. 10. 17:03
Szia tumbo,a válasszal megelőztek engem,igen a szabad akarat!
212. laprincipessa (válaszként erre: 211. - Ab61752c45)
2015. júl. 10. 17:01
szabad akarat
211. ab61752c45 (válaszként erre: 206. - Kaszkadőr Májk83)
2015. júl. 10. 16:59
és a háborúknak miért enged teret a gondos teremtő?
210. 225e968e5f (válaszként erre: 204. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 16:53
Megnézem. Amúgy a JT közül sem mindenki térítget. Volt olyan osztálytársunk ,akiről évek múlva tudtuk meg fősulin, hogy JT az családja meg ő is, véletlenül amikor az egyik tanórán ez szükségszerűen szóba került. Soha nem térítgetett vagy papol vallásról nekünk, ezért nem kell és lehet általánosítani.
209. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 208. - Laprincipessa)
2015. júl. 10. 16:48
Ez így igaz:):):)
208. laprincipessa (válaszként erre: 206. - Kaszkadőr Májk83)
2015. júl. 10. 16:42
Ezt én is így látom. Kaptunk egy szépen kialakított játszóteret. :)
207. laprincipessa (válaszként erre: 205. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 16:39
Elmondom miért alapul feltételezéseken. Azért mert valaki lát valamit és feltételez valamit (lásd a hozzászólás végén a vicc) és ezután arra teszi fel az életét, hogy bizonyítékok keres rá. Az ellenpéldákat pedig próbálja valamilyen módon ignorálni. Szerintem ne magyarázd meg, hogy mi a fizika, a kémia vagy a biológia. Az alapokra mondtam példát, ha nem tetszik az a te bajod.
2015. júl. 10. 16:38
Én szerintem a Teremtő,gondosan ügyelt arra,hogy teret engedjen a tudósoknak a világegyetem kutatására.De úgy alkotta meg a mindenséget,hogy azért száz százalékban,a kulisszák mögé ne lássanak be a tudósok,mert akkor ők is Isten (Istenek) lehetnének.Ha a tudósoknak teljesen száz százalékba,sikerült volna a világegyetem megfejtése,akkor bizony lennének itt furcsa,teremtések teremtmények:)Isten,szerintem tudatosan úgy alkotta meg az agyunkat,hogy soha se,lépjünk át az Ő gondolkodásán!
205. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 200. - Laprincipessa)
2015. júl. 10. 16:30

Én arra kértelek hogy a tudományok ALAPJAIRA mondj példákat. De látom nem megy úgyhogy segítek:

A fizika alapjai pl a gravitáció, hatás ellenhatás törvénye, a dinamika törvénye stb.

A kémia alapjai pl az atomok építőelemei, elektronhéj szerkezete, periódusos rendszer stb.

A biológia alapjai a szaporodástan, örökléstan, evolúció stb. Apropó evolúció, attól mert Darwin bizonyos elképzelései sántítanak az még nem azt jelenti hogy nincs is evolúció. Az alap darwini elképzelés hogy a fajok folyamatosan változnak az bizonyított tény és ez akkor is bizonyított tény lesz ha a Biblia azt írja hogy a Földet x éve teremtették.

Egyedül a kozmológia az ami még képlékeny, de ne aggódj ez a tudományág is évről évre egyre szilárdabb lábakon áll.

Ezekre a fenti alaptörvényekre mondtad hogy feltételezés.. kérdezem még egyszer ezek mitől feltételezések? Fejtsd ki szépen egymás után miért feltételezés a gravitáció, periódusos rendszer stb.

204. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 197. - 225e968e5f)
2015. júl. 10. 16:26
Ez nem ilyen egyszerű, tapasztalatom szerint. Nem űgy működik, hogy valaki egyik napról a másikra eldönti, hogy ahhoz a bizonyos szervezethez akar tartozni, vagy hogy csatlakozni akar bárhova is. Az első hozzászólásban levő cikkben is benne van, és a neten már sok helyen olvasható, hogy milyen módszereket alkalmaznak a szektás felépítésű és működésű szervezetek. Aki először kapcsolatba kerül velük, nagyon sok esetben nemcsak hogy nem érdeklődő, hanem kifejezetten elutasító. De ha sikerül elérni, hogy valakivel újra és újra beszéljenek, hogy írott anyagukat elkezdje olvasni, ezzel apránként elkezdenek hatni a gondolkodására. Minél több információt enged be tőlük az elméjébe, annál nagyobb hatással tudnak rá lenni. Mint ahogy egy pók körbefonja az áldozatát, úgy tudják behálózni egy kicsit is érdeklődő személy elméjét. A cikkben is írtam róla, hogy nem kevés az olyan személy például JT szervezetében, aki kezdetben csak azért kezdett el foglalkozni a tanításaikkal, mert meg akarta azokat cáfolni. Végül visszafelé sült el a dolog. Az, hogy feltétel nélkül elfogadjon valaki egy ilyen szektás rendszert, elég hosszú folyamat, néha évekig is eltart, amíg odajut valaki. Az "elmekontroll" pszichológiai módszer, ami nagyon jól működik, és a legtöbb emberre (sőt, talán minden emberre) valamilyen módon hatással van. Belinkeltem két videót, ha érdekel nézd meg őket. A 161. és 167. hozzászólásban vannak a linkek.
2015. júl. 10. 16:08
Szerintem a vallás meg a tudomány kicsit sem zavarják egymást.Ami ideje múlt, arról úgyis megtudtuk a tudomány által hogy az, ettől még nem kell lehülyézni a régi rendszereket sem. Az evolúciós elmélet szép, érdekes, bioszfaktos voltam, és abból is központiztam 5ösre, mégis azt mondom hogy az evolúciós elméletben is vannak nem túl logikus dolgok, persze emellett logikusak is. Más sem tudott volna Darwin helyett okosabbat írni akkor és ott.
202. laprincipessa (válaszként erre: 201. - Unom)
2015. júl. 10. 15:21
Ez is egy példa arra, hogy ahány tudós, annyiféle elmélet.
201. unom (válaszként erre: 200. - Laprincipessa)
2015. júl. 10. 14:57
Egy megjegyzés: elég régóta tudják, hogy a Föld nem lapos, érdemes utánanézned. Sőt, az ókorban a kerületét is meglehetős pontossággal kiszámolták.
200. laprincipessa (válaszként erre: 199. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 10. 14:54

Attól még hogy te a youtube-on meg a discovery channel-ön "művelődsz", nem biztos hogy mindekónki így tesz... Megint hibás következtetéseket vontál le és így próbálsz más inzultálni, miközben valójában magadat járatod le. Szerintem ne erőlködj annyira. Elmondanád amúgy, hogy te honnan vagy ilyen jól informált (vagyis inkább dezinformált) a tudományok fedhetetlenségéről?


Hmmm nyilván amit kértél nem tudom itt levezetni, ezt mindketten tudjuk, ezért próbáltál meg ezzel a gyengémre tapintani, de mutatok néhány példát:


Történelemtudomány (bár ezt pont nem említettem, mert nem vagyok bölcsész, de azért itt egy példa tudománytörténetből :D): volt az az idő amikor az emberek meg voltak győződve róla, hogy a Föld vagy épp a Nap a világ közepe. Sokáig hitték, hogy a Föld lapos és ha a végére érsz, akkor egyszerűen lezuhansz a semmibe. Mind tudjuk már, hogy ez nem így van.


Fizika: mint már említettem a világegyetem keletkezésére vonatkozó elméletek sem egyértelműek. Némelyikük szöges ellentéte egymásnak. Mindenki a maga igazára keres bizonyítékokat és próbálja cáfolni a másikét. Persze aki keres, az talál.


Kémia: Amikor az egyetemen tanultam kémiát, az professzor az első órán azzal kezdte, hogy felejtsünk el mindent, amit a középiskolában tanultunk, mert nagy része butaság.


Biológia: szintén egyetemen tanítják az evolúció elméletet, mint tényt, majd az előadás végén elhangzik, hogy maga Darwin is leírta a könyve végén, hogy ő is észrevette, hogy ez az elmélet sántít.


csillagászat: lásd az első 2 példát


És végül ráadásként itt egy vicc a kutató életről:


Egy fiatal kutató elmegy a sivatagba első felfedezése reményében. Talál egy sivatagi bolhát, mondja neki:

- Ugorj! - a bolha ugrik. Letépi az egyik lábát, mondja neki:

- Ugorj! - a bolha ugrik. És így tovább... Végül letépi az utolsó lábát is. Mondja neki:

- Ugorj! - a bolha nem ugrik.

A fiatal kutató leírja első felfedezését:

"Ha a sivatagi bolhának az összes lábát letépjük, akkor a bolha megsüketül."

199. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 198. - Laprincipessa)
2015. júl. 10. 14:19

"A mai tudomány nagy része feltételezéseken alapul. "


Hát aki ezt állítja az nem sokat tud róla... Attól mert megnéztél pár vallásos összeesküvés elméletes videót, ami a tudományt feltételezéses zagyvaságnak állítja be, attól ez még nem úgy van. De akkor itt a lehetőség fejtsd ki miért alapul a tudomány feltételezéseken? Szépen lebontva témakörönként írd le a történelemtudományt, fizikát, kémiát, biológiát, csillagászatot.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook