Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyógyszertáros kontra doki fórum

A gyógyszertáros kontra doki (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
306. 5e055bda17 (válaszként erre: 304. - Db8a6d08b8)
2010. aug. 6. 11:48
Ez meg engem érdekelne, ha részleteznéd....
305. db8a6d08b8 (válaszként erre: 303. - K_nm)
2010. aug. 6. 10:09
ez nagyon érdekel,
304. db8a6d08b8 (válaszként erre: 302. - 5e055bda17)
2010. aug. 6. 10:09
na ez az velem mégis megtörtént!
303. k_nm
2010. aug. 6. 10:04
sajnos ehhez nem tudok egyelöre hozzászólni, mert még nem dolgozom a szakmámban (pedig nagyon jó volna már), de ha járok benn a központban, meg fogom kérdezni az egyik patikában...majd beszámolok, hogy ez itt hogyan van...
2010. aug. 6. 08:40
Nem ajánlhatja orvos, nincs gyógyszertári forgalomban Magyarországon. Kizárólag kórházi körülmények között alkalmazzák. lásd. előbbi hsz.
2010. aug. 5. 20:42
sziasztok! látom a mifepriszton a téma,sajnos nekem is sikerült közeli kapcsolatba kerülnöm vele.azért sajnos mert tabletta mellett estem teherbe.Nekem teljesen rendben zajlott az esemény.de nagyon sok helyen olvastam hogy nem biztonságos,és nem is nagyon engedélyezik,így viszont felmerül a kérdés,hogy az orvos hogy ajánlhatja?,gyógyszertárban nem is kapható...stb
2010. aug. 5. 19:29

Szia ÖNŐ!


A mifepriszton elég sok mizériát élt már meg. Kérnénk knm vleményét is, mert NÉmetország közte van azon tagállamoknak, akik alkalmazzák. A Contragest GMBH

Migefyne 200 mg orális tbl. formájában.

Antiprogesztagen, és prosztaglandin analóggal a terhesség 63. napjáig lehet alkalmazni.

Magyarországon az 1992-es törvény van érvényben, ez a szer csak kizárólag úgy alkalmazható, hogy az abortálás után ki kell üríteni, tisztítani a méhet. Egyébként alkalmazzák 16. héttől kórházi körülméányek között az abortálás (szülés) megindításához is, amit már biztonságosan nem lehet művi úton elvégezni. (na nekem 15. hetesen simán, igaz missed volt)

Franciaországban volt egy nagy botrány, mert kiderült, hogy akiknél hüvelyi úton alkalmazták bizonyos dózisban, több halálos sokk is történt.

Szal. Én pártolom, hogy nem lehet szabadon rendelkezni vele (az orvosoknak sem). Túl nagy a kockázata.

Ha a 7. hétig végzik el vele az abortuszt, a méh kiürü, de ha nem tisztítják ki rendesen, egy csomó mellékhatás történhet, láz, szepszis, bla,bla.

Ezt neked nem kell mondanom.

Tehát a küretet nem helyettesíti, csak a kiürülést indukálja és könnyíti meg.

299. 099c0bed40 (válaszként erre: 293. - 5e055bda17)
2010. aug. 5. 15:49

Van egy csomó "sokkoló abortuszos" video egy általam reklámozni nem kívánt zene-video-stb. megosztó csatornán, nem értem mit kell ragozni azon, hogy itt is feltett valamelyik topikba valaki egyet.

Akinek nincs gusztusa vagy idegrendszere hozzá, az egyszerűen ne nézze meg, ennyire egyszerű, egyébként Aninak teljesen igaza van abban, hogy attól hogy a homokba dugják a fejüket az emberek, az ab. artef az akkor is ab. artef, és úgy brutális ahogy van.


A véleményem ezzel kapcsolatban az, ha valaki mellette dönt, azt az esetek 99,999%-ban semmivel nem lehet visszatartani, legkevésbé sokkoló filmkockákkal, mert video ide vagy oda, akkor is elveteti a gyerekét.


Az időtényező ami viszont nagyon fontos,azaz ha már muszáj a művi vetélés mellett voksolni, lehetőleg minél korábban el kell végeztetni, mert igencsak nem mindegy hogy egy mindössze 6 hetes embriót vagy egy már teljesen kifejlett és esetleg életjelenségeket mutató 18 hetes magzatot ölnek meg.( nem beszélve a technikai részletekről)


Hogy gyilkosság és barbárság, az egyértelmű, mondom mindezt annak ellenére hogy sajnos magam is érintett voltam a témában.


Jut eszembe, Ani és a többiek , akik szakmabeliek, nem tudjátok, hogy az abortusztablettát nálunk miért nem engedélyezik?????( RU 486, mifepriszton a hatóanyag,ha jól rémlik).

298. 5e055bda17 (válaszként erre: 297. - K_nm)
2010. aug. 5. 12:30

lesz...:_DD


figyu, ez nem a sikoly volt, én nem tudom már melyik, de zsivit megkérdezzük, ha erre jár.


pusza, mentem!

297. k_nm
2010. aug. 5. 11:53
óóó...a Néma Sikolyt velünk a gimiben nézették meg...már ha erröl a filmröl van szó...köszi a felvilágosítást...amúgy azt észrevettem, hogy valóban itt vagy fekete valami, vagy fehér (már a véleményekre gondolok és azok kinyílvánítására)...és olyan durván tudnak egyesek véleményt nyílvánítani....közülük kerülnek ki az unatkozó kismama kategória gyöztesei, meg a perfekten hausfrauen...aki nem lát ki a szaros pelenka és a porszívöcsö mögül...bocsánat, elragadtattam magam...(kíváncsi vagyok, lesz-e ennek visszhangja)
2010. aug. 5. 11:48

Ááááááá, nálunk nem lehet, mert nagy becsben van, a családom, csak hímneműekből áll. Már úgy is meggyanusítottak, hogy belerúgtam, pedig csak szép gyengéden odébbterelgettem a lábammal.

Éppen emiatt inkább megátkoztam mérgemben: Kaptyál szempillarákot!!! Fujj-én.


Ja, ez a topik már nemigazán létjogosult a nevére, mert c@rrá van offolva, ezért egy két "dög" talán még belefér, nézzétek el nekünk...:-D

295. 0d717b184a (válaszként erre: 294. - 5e055bda17)
2010. aug. 5. 11:29

clau26

assziszem

legalább elkalapáltad?:)99)

294. 5e055bda17 (válaszként erre: 292. - 0d717b184a)
2010. aug. 5. 11:28

ma rohadtul pipa voltam rá, képes volt belecsorgatni a kosarába, mert őfelsége nem talált elég helyet az alomban....jáj.....

Te! Melyik Clau volt a topikindító? Mert van kb x.

293. 5e055bda17 (válaszként erre: 291. - K_nm)
2010. aug. 5. 11:26

Nem titok, volt egy topik, ahol zsiványkával összefutottunk. A topikindító egy abortuszról szóló filmet dobott fel, azzal a címmel, hogy 18++++aki abortusz előtt áll nézze meg- vmi ilyesmi. Na, gondolhatod, hogy ez milyen reakciókat váltott ki. A többség nekiesett szegénynek, hogy jóérzésű ember ilyet nem néz, nem tesz, meg én is előtte állok, én meg utána vagyok, és ettől most mégnagyobb lelkim lett......stb. stb.

A lényeg, hogy páran másképp látuk a dolgokat, de a topikindító kérte a törlést, mert majd szétszedték érte.


Szerintem meg az a film (szakértők szerint nem igazi volt) bemutatta, hogy zajlik a műtét. Igaz, sokkolásra készült, de attól, hogy vki nem tudja, látja, hogy történik, attól azt még úgy csinálják, akár bedugja a fejét, akár nem a homokba.

Az érzelmi vonatkozásaira nem térek ki, én is érintett voltam.

292. 0d717b184a (válaszként erre: 290. - 5e055bda17)
2010. aug. 5. 11:02

nem még nem tudok semmiről, pedig írtóra nyitvatartom a csipáimat

de ha te tudsz valamiről akkor kérlek értesíts

:)

látom lelkiszemeim előtt, hogy hogyan tuszkoltad a macskát

hihihi

291. k_nm
2010. aug. 5. 10:31
öööö...bocsi, én lemaradtam...milyen birka? vagyis juh?
290. 5e055bda17 (válaszként erre: 289. - 0d717b184a)
2010. aug. 5. 08:44

Elnézést zsivi, én meg macskát tuszkolgattam a macskajtón, hátha megtanulja, hogy kell kijutni meg vissza:-DDD roppantul el voltam foglalva.

Mittucc, van már vérfagyasztótopik?

2010. aug. 4. 20:46

na behajtottam a juhokat

mostmár vagyok

mizu?

288. 5e055bda17 (válaszként erre: 286. - 099c0bed40)
2010. aug. 4. 20:26
Igen, az , hogy mit használnak, az a főfőkön múlik, (meg kisbetűkkel, a szerződésben álló gyógyszercégtől:_( )
287. 099c0bed40 (válaszként erre: 286. - 099c0bed40)
2010. aug. 4. 19:53
Lemaradt egy nem, annál a résznél hogy NEM azért mert hogy olyan .....----bocs.
286. 099c0bed40 (válaszként erre: 275. - 5e055bda17)
2010. aug. 4. 19:31

Ani, nem a szeren meg az árkülönbözeten meg a mellékhatáson múlik hol mit használnak, hanem a helybéli " kórházi nagyvezér" agyán és döntésén.

Itten pont egy Calypsol-párti koponya a góré, nyilván nem tehet róla, ezt a protokollt örökölte az elődjétől, lehet hogy nem is érti/érdekli annyira a téma , annál is inkább mert ha Őt vagy az Övéit műtik akkor egyből irány Bécs vagy még odébb....nem , nem vagyok genya,hisz nyílt titok hogy a mi kórházunkban,( ami amúgy egy országos viszonylatban emelt szintű és színvonalú megyei oktatókórház) se helybéli dokit se annak nejét illetve családtagját soha ( vagy elvétve) nem kezeltek/műtöttek, és azt is elárulom, hogy azért mert hogy olyan fene egészségesek lettek volna.....Ők tudtak valami olyant, amit mi tán jobb is ha nem tudunk.


Aki több évtizedet lehúzott ebben a műintézményben itt ott amott, az ennyi idő alatt hall-lát-tapasztal annyi minden "érdekességet" hogy ha csöpp esze van úgyse megy be saját lábán soha , kivéve ha eszméletlen és ebből kifolyólag tiltakozásképtelen, illetve már csak lábcédulázandó.



Bocsánat hogy ennyire negatív és sarkított vagyok, de szerény véleményem és majd 25 évnyi saját illetve más bőrén esett tapasztalataim alapján ez a mai "nagy magyar egészségügyi, (jobban mondva betegségügyi ) valóság/horror/show".

285. 099c0bed40 (válaszként erre: 277. - 5e055bda17)
2010. aug. 4. 19:02

Én minden mentős előtt a kalapomat emelem, amit Ők véghez visznek nap mint nap,az emberfeletti.

(nem csak a munka részére, de a folyamatos és egyre durvább eszköz illetve pénzhiányra is értve mindezt.)

Legmélyebb elismerésem az ország összes mentőtisztjének és orvosának, és bármennyire is meglincselnek érte, az én szememben ők is ISTENEK, vagyis Ők igazibb istenek mint az az égben lévő bizonytalan valaki, akiről azt se tudjuk van-e, és ha igen, hogy és miéért éppen úgy ítél....no de ez nem az a topik, úgyhogy innentől Istenről részemről no komment.

284. 5e055bda17 (válaszként erre: 282. - K_nm)
2010. aug. 4. 16:00

És igaz. Egy menő gyógyfürdős kisváros gyógyfürdőjében nincs elsősegélyhely. Évekkel ezelőtt 2 mentőtiszt hitellel mindennel a nyakában létrehozott egy profi, ügyeletes életmentőhelyet. Szépen megszervezték, többen áldozták a szabadidejüket, hogy ott ügyeljenek. Ez éveken keresztül tök jól működött.

Jött egy új muksó, átvette a kórházat és a gyógyfürdőt is, abban a pillanatban repültek.(nincs pénz)

Persze, van kinevezett "életmentő", tudod milyen? Ha ez a srác nincs ott véletlenül, a krapek bekrepál.

Na ilyenkor a drága fürdőigazgató helyében olyan mélyre dugnám a fejem a lábam közé, hogy még azt is elérném vele.

Az mentett emberéletet, akire nem volt szüksége az intézménynek.

Ráadásul a kinevezett és oktatásban részt vett életmentők, semmit nem tudtak csinálni, egész addig, amíg a srác oda nem ért.

Azt én sem értem, hogy defib minek, azt azért kell tudni kezelni is.

283. 5e055bda17 (válaszként erre: 281. - 0d717b184a)
2010. aug. 4. 15:52
Te állandóan birkázol? Tegnap este is azokat hajkurásztad?:-((
282. k_nm
2010. aug. 4. 15:51
ani, ez durva azért...mármint a mentötisztes sztori...pont egy gyógyfürdöben nincs mentöszolgálat, vagy orvosi ügyelet?! Igen a falidefik, ahogy szokták mondani, még a laikusnak is egyzserüen érthetö és használható...aham...én nem igazán tudnám, merre vagyok arccal, ha odakerülne a sor...nyilván, mert defit is csak sógorom orvosi táskájában láttam...becsukva...narancssárga volt...
2010. aug. 4. 15:41

na jó mennem kell hajtani a "bírkákat"

majd este jövök

2010. aug. 4. 15:40
itt vagyok
279. 5e055bda17 (válaszként erre: 276. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 4. 15:20
Sicc vissza az Istenesbe!-:O
278. 5e055bda17 (válaszként erre: 276. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 4. 15:08
Te csúnya! Óvasd el a mentőtisztest is!Vélemény?
2010. aug. 4. 15:08

Feldobnék egy labdát!


Hír: egy gyógyfürdőben defibrillátorral sikerült újraélesztenie és életben tartania egy szolgálaton kívüli mentőtisztnek,a mentők kiérkezéséig egy 40 éves férfit.


Fricska: A mentőtiszt és kollégái ezen a helyen (gyógyfürdő) éveken át ügyeletet tartottak fennt, saját vállakozásban, felszerelve minden fontos műszerrel. Jött az új vezetés, egy tollvonással megvonta a létjogosultságot tőlük, és szó szerint kidobta őket.


Az a mentőtiszt-ez a mentőtiszt. Ha ő akkor nincs ott szolgálaton kívül a fürdőben, a férfi meghal. Mert ugyan defibrit tartottak, csak azt senki nem tudta (vna) használni).


Köszönjük, hogy vagytok- értünk!!!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook