Szocpol igénylés (beszélgetés)
Így van. Sőt, ha kiszámolod, mennyibe kerül a terv elkészíttetése, engedélyeztetése, földhivatali díjak, szocpol igénylés díja a banknál, és a számlák kibocsátói sem mindegy, kik, csak APeh-honlapon regisztráltak lehetnek, akkor elgondolkozol, most adtak-e valamit.
Nem lebeszélni akarlak róla, félre ne érts, csak ezekkel jobb tisztába lenni.
Szia!
A költségvetés 70%-a lehet max a szocpol összege, és a költségvetés 70%-át számlákkal le kell igazolni. Ha megvan a jogerős építési engedély, kivitelezési tervdokumentáció, jegyzői igazolás a gyerekekről, lehet menni a bankhoz a bővítési kedvezményt megigényelni. Nem kötelező hitelt felvenni hozzá.
A hitelfelvétel (2001. december) időpontjáben már érvényben volt a 3 gyermekkel rendelkezők használt lakás vásárlásához igényelhető támogatása (félszocol), csak sokkal kevesebb volt az összege.
Így sem működik az utólagos igénylés?
A hitelfelvétel időpontjában érvényes kormányrendelet alapján számolják a szocpolt, tehát ha akkor nem voltatok jogosultak rá, akkor most utólagos jóváíró szocpolt sem tudtok kérni.
Egyébként ez a banki tartozás erejéig kérhető, tehát ki sem tudnátok használni, nem lehet sok hátra.
Viszont bővítésre, ha min 1 lakószobával bővül az ingatlan, ami min 12,01 m2, vagy tetőtérbeépítésre tudtok 3 gyermek után félszocpolt igényelni, ha tartható bővítés után az 5 együttköltöző esetén méltányolható minimum 3, maximum 5 lakószoba.
Vagy eladjátok és vesztek egy nagyobbat, és arra veszitek fel.
Szia Marcipanka!
Én sem tudok semmi ilyenről.
Kérd meg azt, aki ezt állítja, tegye már eléd azt a rendeletet, melyben le van írva, de egyszerűnn egy másik banki ügyintézőt keresni...
Az lényeges, hogy használatbavételi engedély kiadása után 1 éven belül lakcímkártyákkal kell igazolni, hogy ott laktok a támogatott lakásban.
Sziasztok
Van egy telkunk Racalmason, ahol mar elindult az epitkezes onerobol, de most szeretnenk hitelt ill. szocpolt felvenni meglevo 2 gyermekunk utan.
Kulfoldon elunk, ott kapunk csaladi potlekot.
Tisztaban vagyunk a szocpol felteteleivel, minden kriteriumnak megfelelunk, a kulfoldi tartozkodasunk is ideiglenes, azert epitkezunk otthon, mert oda szeretnenk koltozni. csak egy kerdes felmerult a bankban:
Azt mondta a holgy, hogy o ugy tudja, hogy a kulfoldon kapott csaladi potlek kizaro tenyezo a szocpolbol?! Ezt meg sose hallottam, pedig jo nehany oldalt atneztem, de lehet, hogy elkerulte a figyelmemet.
Nincs valakinek errol infoja?
Elore is koszi
Kedves Ákos!
491.-es hozzászólásodból azt értem, hogy utólagos félszocpolt az igényelhet, aki a lakás vásárlásakor már meglévő gyermekre igénybe vette, és rendelkezik lakáshitellel.
Mi 2001-ben vásároltunk használt családi házat, akkor csak 1 gyermekünk volt, rá nem igényelhettünk támogatást. (a rendeletet később módosították) A vételár egy részét államilag támogatott jelzáloghitelből fedeztük, ami 2011-ben jár le. Később született még 2 gyermekünk.
Utólag hogyan igényelhetjük a használt lakás vásárláshoz járó támogatást?
félszoba 6-12m2, szoba 12,01-30m2, ha a nappali egyben van a konyhával, étekezővel, akkor 60m2 felett kell 2 szobának venni. Ez alapján, ha jól számolom, 4 és fél szoba van. Bővítéshez legalább egy 12 m2-es szoba kialakítása kell a tetőtérben, de nem lehet több másfél szobánál, mert akkor elérjük a 6 lakószobát, mint a méltányolható szobaszám felső határát 6 együttköltöző esetén.
Első lépésben az ikreket kell "létrehozni", hogy rájuk, mint 3-4. gyermekre a félszocpolt meg lehessen igényelni. Összege 2 további gyermek esetén 1.100.000. A félszocpol összege nem lehet több a teljes költségvetés 70%-ánál, és a teljes költségvetés 70%-át számlákkal kell igazolni. Rendes tervdokumentáció és építési engedély is kell, amit 60nap alatt engedélyeztet az önkormányzat.
Szia!
4-en lakunk együtt, mindkettő még tanul.A hálószobánk 20,25m2, a mi nappalink az étkezővel van egybe 40m2.Ez egy hosszú ház, Így meg tudjuk azt csinálni hogy a két nagy gyereknek külön része van de egy folyosó összeköti a két lakrészt. A gyerekek hálószobái 20m2 és 11,5m2. Az ő nappalijuk 14m2.
A tető cserére szorul ezért gondolkodunk a fél szocpolon. Ha az kell hozzá, akkor kialakítunk egy tetőtéri szobát. Mit szólsz hozzá? Lehetséges? Ha igen akkor hol kell elkezdenünk az igénylést?
Szia!
Most hányan laktok együtt? A meglévő 2 gyermek veletek lakik? Hány m2 a nappali, és a hálószoba?
Ha minimum 2 gyermek születik, akkor lehet félszocpolt kérni tetőtérbeépítésre, de stimmelni kell a méltányolható szobaszámnak, ami az együttköltözők számától függ.
Szia!
Én 40 múltam januárban, férjem 30 éves. Két gyermek van az előző házasságból. Rájuk fel lett véve a szocpol. 2008 decemberében vettünk közösen egy házat arra átvittük a szocpolt. 2011 augusztusban jár le. Lesz közös gyerekünk és szeretnénk felvenni a félszocpolt bővtésre, tetőtérben. A ház amit vettünk falun van 9M az értéke. 3 hálószobából és 2 nappaliból áll. Kérdésem az lenne hogy fel tudjuk venni a félszocpolt? Lombik programmal próbálkozunk és van esély az ikrekre. Ha felvehetjük, mekkora összeggel számolhatunk 1-2-3 gyereknél?
Köszönöm a válaszod: Veronika
Szia Ákos!
Köszönöm szépen a válaszod!
Minden jót kívánok neked!
Köszönöm szépen a válaszod!
Megnyugtattál!
Szia Lacus72!
Bővítésnél félszocpolt tudtok igényelni
Szia Hencs30!
Sajnos csak akkor lehetne igényelni utólagos jóváíró szocpolt, ha lakáscélú bankhiteled volt hozzá, szabadfelhasználásúra nem.
Szia Fkalmi!
A házasság csak megelőlegező szocpolnál feltétel.
Ha újépítésű lakást vettetek, a később született gyermekre is igénybe tudjátok venni, ha megfelel a jogszabály szerinti együttköltözők száma és a méltányolható szobaszám, és az ahhoz tartozó vételár. AZ utólagos szocpolt csak lakáscélú bankhitelből való jóváírásra tudjátok fordítani, csökkentik a tőketartozást.
Ha megvan a bébi, a lakóhely szerint illetékes önkormányzat jegyzőjétől kell kérni egy "jegyzői igazolást" a szocpolhoz, és a banktól a megfelelő nyomtatványokat, amin lehet igényelni.
Ha használt volt a lakás, csak akkor jár, ha eladjátok, és vesztek másikat, az igénylés pillanatában nem lehet lakóingatlan a neveteken.
Ha Pista bácsi építi, akkor nem.
Magyarországon épülő MAKÉSZ-védjeggyel (ÉVOSZ Könnyűszerkezetépítők Tagozata) és ÉME (Építőipari Műszaki Engedély) minősítéssel rendelkező könnyűszerkezetes házakat igen.
Be kell nyújtani még:
• Építési vállalkozó cégkivonatát
• Építési vállalkozó ÉMI engedély másolata (ÉME szám), amely a könnyűszerkezetes ingatlanra vonatkozik
• Ingatlan felépítésére vonatkozó Építési Szerződés (tartalmaznia kell az ingatlan szobaszámát, a szobák alapterületét, a nem lakás célját szolgáló helyiségeket rendeltetésük szerinti bontásban, vállalkozói díj mértékét, vállalkozói díj kiegyenlítésének pénzügyi részletezését/ütemezését és esedékességét, teljesítési leírást, műszaki leírást)
• Alapozási vagy pince építési munkálatok elvégzésére kötött szerződés (amennyiben az Építési vállalkozóval kötött szerződés ezt nem tartalmazza)
• Ingatlan kulcsrakész állapotának eléréséhez szükséges munkálatokról szóló költségvetés
A kivitelezőnek az APEH honlapján erre a célra regisztráltak között kell lennie.