Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Létezik az asszonytartás? Én kaphatok ilyet? fórum

Létezik az asszonytartás? Én kaphatok ilyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 13. 23:32

Az is lehet, hogy mire a beteg édesanyja elhunyt, már nem volt lehetősége visszamenni dolgozni.


Én "csak" 10 éven át ápoltam itthon a férjemet, utána már, 54 évesen, nem volt sok esélyem a munkaerőpiacon.

34. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2017. aug. 13. 22:10
Arra a lehetosegre gondoltam, hogy kesobb elment volna dolgozni, hogy meglegyenek az evei.Persze a korulmenyeket o tudja, itt csak talalgatni lehet.
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - 1c2bf7d42c)
2017. aug. 13. 21:13

Ápolta az édesanyját.

Mellette még munkát is kellett volna vállalnia?


Nyilván eszébe jutott, hogy kevés a saját jövedelme, de ott volt még a férje, a házassága.

Ha most válnak el, és a férje teszem azt, valami okból eleve sokkal jobban szituált, mint ő, akkor miért ne próbálhatna meg asszonytartást kérni?

- És mi van, ha a válást a férj akarja? Sok minden megeshet ám!


Igaz, a kérdező, az 50 évi házasság alapján akár 70 éves is lehet, de hidd el, a saját életét ő tudja. (Azt is ő tudja, a férje hány éves.)

2017. aug. 13. 20:16

A kerdezo meg elmehetett 55 eves koraban nyugdijba.

Ennyi evtized utan jutott eszebe, hogy keves?

Akkor meg tobb lehetoseg volt a tovabbdolgozasra, foleg akkor, ha nem voltak meg a szukseges szolgalati evek.

2017. aug. 13. 19:11

Hát most az nem mindegy, miért kéri?

A kérdés az volt, létezik-e ilyen.


A többi már a kérdező dolga.

30. kleeri
2017. aug. 13. 19:04

ahogy olvasom a kérdés feltevője a saját édesanyja ápolása miatt nem dolgozott,

mi köze van ehhez a férjnek, miért kellene neki asszonytartást fizetnie ezért,

teljesen igazságtalan lenne!

2017. aug. 13. 09:54

Ha en el akarnek valni, nem kellene sem a penze, sem a neve.

csak ugy egyszereuen szetdobnam a babaruhat, semmi ceco.

2017. aug. 13. 08:47
Azzal természetesen egyetértek, hogy a rossz házasságból jó minél hamarabb kilépni, de ugye akkor meg mindenki azt kritizálja, hogy "eldobta az éveket", ugye ismerős? Mondjuk engem nem érdekelne ennyire mások véleménye, ezért a fórumindító helyében váltam volna, tuti. De nem tudhatom, hogy őt mi motiválta a benne maradásban.
27. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Channa*)
2017. aug. 13. 08:45
Aki úgy érzi, hogy neki szüksége van arra a pénzre, és jogosnak tartja miért ne kérhetné? Nem a mi reszortunk, hogy eldöntsük, hogy ez csúnya dolog vagy sem, hanem a bíró vizsgál meg minden körülményt, hogy mekkora összeget kell vagy nem kell megítélnie, majd ő eldönti, hogy mennyire jogos (az esetek többsègében az, de nem tudom, hogy otthon mi a praxis, mennyire gyakran ítélik meg). Mi ilyen kevés infóból nem tudhatjuk.
26. Channa* (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. aug. 12. 22:25

Én ezt tudom, de attól függetlenül azt gondolom, hogy csúnya dolog ilyet kérni.

Egyenlőek vagyunk nők és férfiak. Mindkét nemnem meg van a lehetősége a munkára, az életszinvonalunkat teremtsük meg magunknak és ne mástól várjuk el.

Ha nem jó a házasságom, akkor kilépek belőle s nem benne maradok 50 évig, majd utána jut eszembe, hogy de rossz volt ez nekem....

25. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2017. aug. 12. 21:59

'78-79-ben az atlagfizetes kb. 3-4 ezer ft. volt.

(17-8 ev munkaviszony, erettsegi+szakmai gyakorlat utan, mint adminisztrator.)

2017. aug. 12. 21:48
Ha elfogadják a kérelmét.
23. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Channa*)
2017. aug. 12. 21:47

Az asszonytartás soha sem szólt arról, hogy egy nő nem dolgozik és azt várja, hogy tartsák el.


Mindig megkéri a bíró a nőt is, ha dolgozó korban van, hogy keressen munkát ugyanúgy, az asszonytartás ennek a kiegészítése, felkerekítése arra a szintre, amilyen a házasságban volt, illetve megélhetési szintre.


Ahogy ebben az esetben a nyugdíj kiegészítése lesz.

22. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2017. aug. 12. 21:20

Kb sejtem, hogy mit szeretnél.


Azt hozod fel oknak, hogy a férjed, a házasságotok alatt, egy másik gyereknek a gyt-át fizette, a közös keresetből, mindegy honnan vonták le, mégis a családtól vette el a pénzt, hogy adhasson a másik gyerekének.

Tehát ezt hozod fel, hogy azt az összeget, most neked fizesse vissza, mert neked van rá szükséged.


Így, ebben a formában, nem kérheted, mert akkorn em kellett volna engedni, hanem válni.

Utólag már erre nem hívatkozhatsz, mindegy hgy volt, ha a férjed is nyugdíjas, mint gondolom, neki sem lehet olyan hatalmas a nyugdíja, hogy még téged támogasson vele.

Ha máshoz költözött, az egy dolog, de próbálkozni, azt lehet.


Szerintem fizess meg egy ügyvédet, akinek érdeke,hogy téged képviseljen. Kérj a gyerekektől, ők megértik, és akkor könnyebben megy a dolog.

21. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2017. aug. 12. 20:49

A itt most lényegtelen, hogy milyen kötelezettsége volt,ha az már nem áll fenn.

A Csjt.21§ Ptk

Ezt találtam neked:

"A következőket fogja mérlegelni a bíróság:

1. Ön követelheti ezt, ha arra önhibáján kívül rászorul, kivéve, ha a házasság fennállása alatt tanúsított magatartása miatt arra érdemtelenné vált. Tartást csak olyan mértékben lehet követelni, hogy az ne veszélyeztesse a volt házastársnak és annak a személynek a megélhetését, akinek eltartására a volt házastárs jelenleg köteles.

2. A tartást határozott időtartamra is meg lehet állapítani, ha feltehető, hogy a tartásra jogosult rászorultsága a meghatározott idő elteltével megszűnik.

3. Ha közös egyetértéssel vagy bírósági ítélettel megállapítják Ön számára ezt az asszonytartást, de a későbbiekben a megállapítás alapjául szolgáló körülményekben lényeges változás áll be, kérheti a tartás mértékének megváltoztatását.

4. A tartásra való jog megszűnik, ha Ön újból házasságot köt vagy bejegyzett élettársi kapcsolatot létesít, vagy a tartásra magatartása miatt utóbb érdemtelenné válik, valamint akkor is, ha a további tartásra nem szorul rá. Az utóbbi esetben azonban a tartásra való jog újból igényelhető, ha ismét rászorulna.

5. Ha Ön a házasság felbontását követő öt év eltelte után igényli ezt, akkor a volt férje csak különös méltánylást érdemlő esetben kell, hogy ennek eleget tegyen.

Az ingatlan ügyében idén januártól sem adó, sem illetékfizetési kötelezettsége nincs egyik félnek sem.

A törvény szerint ugyanis mentes az illeték és a személyi jövedelemadó fizetési kötelezettség megfizetése alól a házastársi vagyonközösség megszüntetéséből eredő vagyonszerzés. A részletek azért nem elhanyagolhatóak itt sem, de a szakemberek azért vannak, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást megkeressék, ill. felvilágosítsák a részletekről.

Üdvözlettel: Major Klára

Párkapcsolati és válóperes mediátor

06-30-302-48-03

www.mediacios-iroda.hu"


Nem tudom az elérhetőség mennyire pontos.

20. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2017. aug. 12. 20:27

Kovetelhet... felteteles modban; de hogy meg is iteljek????

Ket hetven feletti eseteben??

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2017. aug. 12. 19:57

Javítok:


[link]


4:29. § [A tartásra való jogosultság]


(1) A házassági életközösség megszűnése esetén házastársától, a házasság felbontása esetén volt házastársától tartást követelhet az, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani.


(2) Ha a házastárs vagy a volt házastárs a tartásra a házassági életközösség megszűnését követő öt év eltelte után válik rászorulttá, tartást különös méltánylást érdemlő esetben követelhet.


(3) Ha a házastársak között az életközösség egy évnél rövidebb ideig állt fenn és a házasságból gyermek nem született, a volt házastársat rászorultsága esetén az életközösség időtartamával egyező időre illeti meg a tartás. A bíróság különös méltánylást érdemlő esetben a tartást ennél hosszabb időre is elrendelheti.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Channa*)
2017. aug. 12. 19:54

Elvileg a válást követően, a házasságban megszokott életszínvonal biztosítására kérhető házastársi tartás.

Nyilván nem két nyugdíjas közötti néhány ezer ft odaítéléséről szól.

2017. aug. 12. 19:09

Nem tudom miért is kellene a VoLT? férjnek eltartani. Számomra az mindig annyira fura, hogy egy nő nem dolgozk/dolgozott és azt várja, hogy más tartsa el....


Tényleg nem szeretnélek bántani, de a te édesanyádat ápoltad, ezért kevés a nyugdíjad, akkor miért a férjen kellene ezt követelni? A gyerekeid nem támogatnak? Inkább nekik kellene szerintem....

16. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 14. - 2104cc91e8)
2017. aug. 12. 18:20
Most itelkezesi szunet van, de aug. 21-tol dolgoznak teljes apparatussal.
15. fincsi5 (válaszként erre: 3. - 41d3c0b96f)
2017. aug. 12. 18:19

Olvasd már el, mit írtál....nem lehet érteni. _Ha te 50 éve házasságban élsz, akkor nyugdíjas vagy, nem? Hát nem tudom, a nyugdíjadat ki kell-e egészítenie a férjednek.

Meg mikor akarsz válni...ha biztos, hogy x összeget kapsz?


Na ezekért kusza. a gyerektartásnak semmi köze.

Csak nehogy addig kapálózz, hogy a gyerekedet kötelezzék szülőtartásra!

14. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2017. aug. 12. 18:14

Bár ez egy kissé régi, de a válaszadónak ott a

telefonszáma esetleg meg tudod kérdezni, hogy

ebben a témában ma mi a helyzet!


[link]

13. Guruljka (válaszként erre: 9. - 41d3c0b96f)
2017. aug. 12. 18:04

Nézd meg, mikor van az úgynevezett panasznap a bíróságon, ahová tartozol.

Oda bemégy, bírák és ügyvédek adnak tanácsot ingyen, és segítenek elindítani az ügyet.


Jó, ha előre összeírod a kérdéseidet, az adatokat.

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2017. aug. 12. 17:56

Szerintem ez nálunk inkább csak papíron létezik. Igencsak betegnek kell ahhoz lenni, hogy kapj valamit.


38 évvel ezelőtt ismertem, aki kapott, /akkor váltak/,haláláig...1000 forintot. Én most nem tudom, akarom, fogom átszámolni, hogy ez ma mennyi lenne, de ott a nő annyira beteg volt, hogy képtelen volt dolgozni.

No, meg a város egyik legjobb ügyvédje volt az övé.

11. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - 41d3c0b96f)
2017. aug. 12. 17:47
ugyved
2017. aug. 12. 17:46
Akkor mar van nyugdijad...
2017. aug. 12. 17:43
Folyt;edesanyam apolasa miatt keves ideig dolgoztam.21,5 ev munkaviszony
2017. aug. 12. 17:41

Igen,termeszetesen a hazasdagon kivuli es a kozos 3 gyerek is felnott.

En viszont nagyon keves nyugdijjal rendelkezem.

Epp a csalad es bizonyithstoan

beteg ededanya

2017. aug. 12. 17:06
50 évnyi házasság alatt gondolom, a házasságon kívüli gyerek is felnőtt és nem kell már fizetnie utána gyt-t.
6. gribedli*** (válaszként erre: 3. - 41d3c0b96f)
2017. aug. 12. 17:04
Sok dolgot figyelembe vesznek, legfőképpen azt, hogy tényleg szükséged van-e rá és hogy mekkora összegre.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook