Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Cukorbeteg, mivel helyettesítse a tejet, tojást és glutén tartalmú lisztet mentes diéta esetén?

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

21. Mezei Virág2017-01-10 09:34
:) Nagyon szívesen!
Remélem, neked is segít!
Diéta ügyben érdemes -szerintem - tanulmányozni a paleolit táplálkozás topicot. Még akkor is, ha nem szeretnéd követni. Sok hasznos dolog olvasható itt mindenkinek. Átmenetileg is érdemes használni.
[link]
Szendi blogjában is sok hasznos dolgot találhatsz.
[link]
[link]
[link]
(válasz Nick Caracter 20. hozzászólására)

20. Nick Caracter2017-01-09 20:00
Én is szedem a probiotikumot, mert olvastam valahol, hogy a bélflórát is rendezni kell. Köszönöm, hogy írtad.
(válasz Mezei Virág 19. hozzászólására)

19. Mezei Virág2017-01-04 14:14
Nekem a diéta mellett a bélflóra helyreállítása segített. Az intolerancia teljesen elmúlt.
(válasz Nick Caracter 10. hozzászólására)

18. Nick Caracter2017-01-03 18:05
Köszönöm, itt tényleg nem túl drága.
(válasz globus 14. hozzászólására)

17. Nick Caracter2017-01-03 17:58
Eddig kölestejet és kókusztejet készítettem házilag, turmixgépes recepttel. Persze előtte forró vízben kell áztatni vagy főzni.

16. Nick Caracter2017-01-03 17:51
Tényleg az.
(válasz globus 14. hozzászólására)

15. Nick Caracter2017-01-03 17:44
Megnézem. Eddig Csak Maléna konyhájáról tudtam .
(válasz hópihe14 7. hozzászólására)

14. globus2017-01-03 17:43
Alapvetően nem gluténes, de átlagos feldolgozása során gluténtartalmú gabonáktól szennyeződik. Igazi gm. zab aranyárban kapható, de pl. itt éppen akciós: [link]
(válasz Nick Caracter 11. hozzászólására)

13. Nick Caracter2017-01-03 17:42
A házi kókusztejgyártás nálam is beindult. Főleg miután az egyik boltitól 10ig ment a cukrom, mert szőlőlé koncentrátumot tartalmazott. El szoktam olvasni a címkéjét, de ez valahogy akkor kimaradt,mert úgy emlékeztem ,már olvastam.
(válasz Feliz 6. hozzászólására)

12. globus2017-01-03 17:41
FB Gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok csoport. Itt rengeteg segítőkész sorstársra találhatsz.

11. Nick Caracter2017-01-03 17:40
Több helyen is azt olvastam, hogy a zab gluténes. Akkor megnézem újból.
(válasz vikucka 3. hozzászólására)

10. Nick Caracter2017-01-03 17:38
Tudom, csak nekem amellett van ezekre intoleranciám.
(válasz bnedora 5. hozzászólására)

9. Nick Caracter2017-01-03 17:37
Köszönöm a válaszokat :) Most olvasom.

8. Mezei Virág2017-01-02 14:08
[link]

7. hópihe142017-01-02 13:59
Keress rá a net-en: "Nóri mindenmentes"
Kismillió recept, csoportosítva, hogy mitől mentes, írja a hozzávalókat (helyettesítő anyagokat) és az elkészítési, felhasználási módjait.
Van társalkodó oldala is, lehet velük ötletelni.

6. Feliz2017-01-02 13:36
Rizsliszt, zabpehely (zabpehelyből lehet csinálni lisztet is ha megőrlöd, de már készen is lehet kapni a boltokban) - egyikben sincs glutén, de rá szokták írni a csomagolásra, hogy glutént tartalmazhat, mivel az üzemben, ahol feldolgozzák, szennyeződhet. Ez akkor gond, ha valaki extrán érzékeny rá, akkor kell a glutén mentes feliratú termékeket venni.
Én egy időben hanyagoltam a tejet, akkor voltak olyan próbálkozásaim, hogy a kókusztejszínt hígítottam, vagy házilag csináltam kókusztejet, meg zabtejet is, volt amikor a kettőt kombináltam, az sem volt rossz. Sőt még a szójatejet is kipróbáltam, a szójával kapcsolatban megoszlanak a vélemények, de nekem az akkor belefért.
A tojást idáig csak sütikben és fasírtban pótoltam mással, viszont azokban, csak a "tapasztó" tulajdonsága kellett. Ez volt az őrölt lenmag plusz forróvíz, ilyenkor hasonló taknyos állagot vesz fel, mint a tojásfehérje. :D
De a neten már elég sok ötletet találni ezekre, érdemes rákeresni! :)

5. bnedora2017-01-02 12:51
Cukorbeteg ehet tejet és tojást is.

4. hamurapi2017-01-02 12:40
Kókusz tej! Helyettesíti a tejet,az unokám ezt fogyasztja.

BUÉK.
(válasz vikucka 3. hozzászólására)

3. vikucka2017-01-02 12:37
hajdina és zabliszt , vagy zabpehely-liszt, ami gluténmentes lehet. A tejet nem tudom....
A vegánok a tojásfehérjét úgy tudom, hogy csicseriborsókonzerv levet használnak, vagy babkonzerv levet.

2. Nick Caracter2017-01-02 12:28
Egy hónapja megtudtam, hogy tej-tojás és gluténmentesen kellene ennem, sőt az olajos magvak nagy részét sem ehetem ,úgyhogy nem megfelelő pl. a mandulaliszt, mandulatej stb.. sem. A kókuszra meg a dióra nincs különösebb érzékenységem, csak attól tartok, ha mindenhez ezeket használom majd lesz arra is. Voltam dietetikusnál is, de nem túl sok használható tanácsot adott erre vonatkozóan.

1. Nick Caracter2017-01-02 12:24
Cukorbeteg, mivel helyettesítse a tejet, tojást és glutén tartalmú lisztet mentes diéta esetén?