Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen mozgást tudtok ajánlani? Csodaszert vagy teát akár diétát? fórum

Milyen mozgást tudtok ajánlani? Csodaszert vagy teát akár diétát? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - 300c83c7b2)
2018. jan. 19. 10:25

Elolvastam ám!!! Jó kis írás.

:D

34. 300c83c7b2 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2018. jan. 18. 20:41
33. emagdi (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2018. jan. 18. 11:00

mondjuk a kérdés szerintem aktuális, tekintve hogy naponta kb 2 hasonló témájú topik keletkezik :D


örök téma, hogy az emberek változni szeretnének, de változtatni sosem :)

32. 12d083b51b (válaszként erre: 31. - Mezei Virág)
2018. jan. 17. 09:54

:))

Hát ez az, én sem szoktam, de amikor úgy döntöttem, hogy hozzászólok, akkor már előttem többen is megtették, tehát akkor fel sem tűnt.

Csak ma reggel gondoltam, hogy miért is nem válaszol, miért is nem szólal meg a fórum indító. Szegény, ha tudná, hogy 3 évvel később milyen vihart kavart a kérdésével. :))

31. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - 12d083b51b)
2018. jan. 17. 09:44

:)

Én is figyelmetlen voltam,pedig ilyen felmelegített topikokhoz nem szoktam hozzászólni.

Ezt most elnéztem.

2018. jan. 17. 08:48

Ezt jól bekajáltuk!

A fórumot 3 évvel ezelőtt indították, és mi úgy adjuk a tanácsot a fórum indítónak, meg egymásnak is, mintha ez egy friss, mai kérdés lenne!

Miss Poppy 8. sz. hozzászólása még 2015.01.28.-án kelt, utána Guruljka tegnap, és attól kezdve írtuk a bölcsebbnél bölcsebb tanácsainkat! :))

29. globus (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2018. jan. 16. 20:43
Nálunk azért elkapálgatnak, tesóm folyamatosban dolgozik egy büdös gyárban, munka után szívesen szellőzteti a tüdejét. Takarítani nem szeret, ezzel általában megvár engem. Hiába, nehéz kint és bent egyszerre lenni, teleportálásra nem képeztek ki bennünket :) Nálam más a helyzet, irodai munkám van, felüdülés növényekkel bíbelődni. Azok nem beszélnek :D
28. Guruljka (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2018. jan. 16. 17:23
Mert pénzkérdés is, nem csak idő és energia. :D
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2018. jan. 16. 17:22

Viccesnek szántam, kicsit csípős, de tréfás szólás, hogy "menj el kapálni".


A lehetőség végül is adott, mármint ha az az egy konditerem lehetőségeiben és tarifájában megfelelő, akkor tényleg el lehet járni busszal is, legfeljebb addig edzek, míg van buszjáratom haza. Meg ha szánok rá pénzt, akkor megfizethetek valakit, hogy adjon tanácsokat.


Sőt, ha olyan helyzetben lennék, hogy minderre tudnék pénzt szánni, akkor lehet, autónk is lenne.

De mégsem olyan, mintha elindulok és 20 percen belül több terem is lenne, amik közül tényleg lehetne válogatni.


No de mire kimegyek a megállóba és bejutok a városba, az 45 perc. Ennyi idő alatt egy jól megválasztott videóval már a fülemen veszem a levegőt, és utána mégis itthon tusolok.

26. emagdi (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2018. jan. 16. 17:09

a kapálást arra írtam példaként, hogy tudsz mozogni falun is, ha akarsz. ne forgasd ki a szavaim :D

de persze ha nem akarsz, akkor nem kell, csak nehezményezted hogy neked nincs lehetőséged konditerembe járni. (mellesleg fél óra utazás az semmi, budapesten ennél sokkal több időt tölt egy átlagember utazással... amúgy meg igen, ha valaki mozogni akar, akkor arra időt és energiát kell fordítani. ennyi. ha akasz, tudsz menni, ha nem, akkor nem.)

2018. jan. 16. 16:51

De talán azért sincs konditerem falun, mert aki odamenne, még elzavarnák kapálni, mind Emagdi engem az előbb. :D


Nem sokan művelnek itt kiskertet, 3-4 műszakba járnak el dolgozni, nem marad energiájuk.

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Globus)
2018. jan. 16. 16:48

Én gyüttment vagyok és idebent dolgozom. :D


Veteményesem nincs, kutyám-macskám van. Szerencsére nem szeretem a kocsonyát, mert a szomszédba kellene átvinnem, hogy biztonságban meg tudjon dermedni. :D

23. globus (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2018. jan. 16. 16:42

Bocs, hogy belevau, de falusi emberek, ha igazán szorgalmasak (és miért ne?), annyit dolgozhatnak, mint az igásló. Aki hizlal 1-2 disznót, vannak tyúkjai, szép veteményese, virágoskertje, valamint nem lusta a termést télre tartósítani, kapálhat-kaszálhat eleget. Persze lehet füvet is nyírni, de abból mozgáson kívül más haszon nincs.

Ehhez képest falun is sok túlsúlyos ember él. Lehet, hogy fontosabb problémáik vannak, mint a ropiság. Betegségben meghalni egyformán könnyű városon és falun. Esetleg városon tovább tart.

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2018. jan. 16. 15:28

Nem én tettem fel a kérdést, ha az elejére visszaolvasol. Azaz nem az én mozgásom volt a kérdés. Én csak saját, illetve falusi tapasztalatként írtam meg azt a szempontot, hogy nincs lépten-nyomon konditerem.


Vagy buszozok oda fél órát és ugyanúgy vissza, a közeli városkának abba az egyetlen konditermébe, majd ugyanannyit vissza. Vagy mág többet buszozok a távolabbi városba, és nagy valószínűséggel át is kell szállnom. Ez ugyan csak az én példám, de akár hiszed, akár nem, az átlag faluban nincs konditerem.

21. emagdi (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. jan. 16. 15:20

ja, értem, csak simán kötözködni akartál, és nem az a gondod, hogy nem tudsz mozogni:D

de legalább akkor nincs probléma :D

20. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Dorkaah)
2018. jan. 16. 15:03

1. Nincs a konyhámban fehér kenyér, fehér liszt, fehér cukor, fehér rizs, zsír. Van helyettük: TK. kenyér, TK. liszt, gyümölcs cukor, bulgur, köles, és olaj.

2. Ezekkel ugyanúgy főzök, mint korábban, csak a napi elfogyasztott mennyiséget csökkentettem le.

3. Mellette napi séta-gyaloglás, hol több, hol kevesebb, hol gyorsabb, hol lassabb, mikor mennyit tudok, birok.

4. Arra kell figyelni, hogy a nap végén az elfogyasztott kalória legyen kevesebb, mint a napi mozgással elégetett, tehát minden napot kcal-deficittel zárd.

5. Ehhez nagyon jó segítség, hogy regisztrálsz a KalóriaBázisra, és naponta ott vezeted, hogy mikor miből mennyit ettél (mérleg kell!), és mikor milyen mozgásból mennyit végeztél. A program kiszámolja a napi záró egyenleget.


Ha egy hét alatt összesen 7000 kcal deficitet összehozol, akkor heti 1 kg-ot fogysz.

Én elégedett vagyok a felével is, így nekem szinte minden megerőltetés nélkül összejön a heti fél kg-os fogyás. Lassan, de biztosan csordogálnak le rólam a kilócskák.


Persze lehet bízni csoda-teákban, meg különböző méregdrága bogyókban és egyebekben, amelyek majd hetente akár 3-4 kg-ot is leszednek rólad, de hidd el, abban a percben, ahogy azt elhagyod, a duplája fog visszakúszni rád! Te tudod, gondold meg!

2018. jan. 16. 14:13

Internetem még csak-csak van, az appok nem érdekelnek, mert nincs szükségem okostelefonra.


Itthon itt van az asztali gép, esetleg a laptop. Ha meg mondjuk éppen vásárolni vagyok vagy utazom, akkor mit csináljak egy edzős app-al? Nem értem én ezt... :D


Havat meg leginkább a fiam fog lapátolni, ő a fiatalabb és nincs más munkája sem. Én a 60 évemmel inkább maradok a gép melletti pénzkeresetnél.


Kapálni nem feltétlenül kell attól, hogy falun lakik az ember.

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2018. jan. 16. 14:08
Nem azért írtam, mintha nem tudnék itthon végezhető mozgásformákat találni. Csak felbosszantott, hogy valaki egyből azt tanácsolja, VÁLASSZ KI egy konditermet.
17. emagdi (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. jan. 16. 11:25

de amúgy itt a havazás, fogj egy lapátot, és lapátolj havat. esetleg ha a ti házatok előtt hamar végzel, megcsinálod a szomszédok előtt is, vagy akár végig az utcát, biztos nem haragudnak meg érte :)


nyáron meg nyírhatod a füvet pl., vagy áshatsz, kapálhatsz, akármi.

16. emagdi (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. jan. 16. 11:20

azért az emberek nagy része szerintem olyan helyen él, ahol elérhető számára egy konditerem :D


de akinek nagyon nem, azt még mindig tud edzeni otthon, vagy ha falun élsz akkor kimész az udvarra, vagy valahova a természetbe, ahol még a levegő is jó. :D

saját testsúllyal is lehet edzeni, az nem kifogás hogy nincs terem a közelben.


plusz ott vannak a különféle netes edzéstervek, vagy appok, aki annyira nem tud mozdulni otthonról az előfizet egy ilyenre, és van máris edzésterve. (remélem interneted van :D)

2018. jan. 16. 08:15
intenset !
14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. jan. 15. 16:13

:D

Tényleg...

Ilyenekbe nem is szoktam írni. Nem figyeltem...

2018. jan. 15. 16:10
Egyébként több éves a fórum, csak reagáltam a "válogass a konditermek között" kitételre, mert bosszant a szűklátókörűség.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2018. jan. 15. 16:09
Akkor hívjuk már végre gyaloglásnak, nekem a séta amolyan vasárnap délutáni ődöngést jelent közterületen.
2018. jan. 15. 15:50

Séta

[link]

Sokan hiszik azt, hogy mivel a séta nem tartozik a kifejezetten megerőltető mozgásformák közé, nem is hatékony testedzés. Ez egyáltalán nem igaz - ne becsüljük alá, mert számos előnyös hatása van.

Súlyt veszíthetünk

Talán hihetetlennek tűnik, de sétával fogyni is lehet. Ha a rendszeres gyors sétát diétás étrenddel kombináljuk, rendkívül hatékony. Ráadásul segít abban, hogy veszítsünk a hasi zsírpárnákból, amelyek egészségügyi szempontból különösen veszélyesek.

2018. jan. 15. 15:34

Ha egyéb betegséged nincs (pajzsmirigy) fogyni csak egyféleképpen lehet!


Kevesebbet kell enni, és többet mozogni! A séta is mozgás.

Étrendet kell módosítani esetleg.

9. Guruljka (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2018. jan. 15. 15:12

Ezt úgy írtad, mintha mindenütt és bárhol lehetne válogatni a konditermek között.


Nálam szóba sem jöhet, mert alkalmanként be kellene buszoznom a városba meg vissza, persze az edzésemet nekem kellene igazítanom a busz menetrendhez. És csak az az egyetlen konditerem van, így is, választék nélkül. És nyilván többen élnek-élünk falun, mint gondolnád...

8. Miss Poppy (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2015. jan. 28. 18:26
Fiatal még,ráér;)
7. emagdi (válaszként erre: 6. - Miss Poppy)
2015. jan. 28. 17:51

hahaha, hát nem is tudom :D

végülis ha van rá öt-hat éve, akkor végigpróbálhatja mindet :)

6. Miss Poppy (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2015. jan. 28. 17:48
Há'mér'?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook