Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 26 hós. lányom 1 hónapja szobatiszta, de ha elmegyünk kell a pelus. Mennyi idő múlva hagyjuk el a nappali és éjszakai pelust? fórum

26 hós. lányom 1 hónapja szobatiszta, de ha elmegyünk kell a pelus. Mennyi idő múlva hagyjuk el a nappali és éjszakai pelust? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 17. 13:01

Szerintem őt kérdezd meg, hogy kér-e pelust nappalra, ill. ha elmentek otthonról. Én nyáron amint otthon beállt a pisilés, utcára sem adtam egyik fiamra sem pelust. Persze mindketten nyáron lettek szobatiszták, akkor egyszerűbb kezelni a becsorgatást, átöltöztetni. A kicsi 1.5 évesen, a nagy 2.5 évesen lett szobatiszta.


Az éjszakai pelust a kicsiről akkor vettem le, mikor már 1 hete száraz volt minden reggel. Ahogy levettem, volt egy kicsi visszaesés, de kitartottam. 1-2 hét alatt beállt, éjjel is felkel és szól, ha pisilni kell, de ez ritka. A bátyus 4 éves elmúlt, de éjszaka kell még rá a pelus, minden reggel van benne pisi. 5 éves korig normális, ha nem ágytiszta. Nem kell siettetni.

5. k.tünde78 (válaszként erre: 4. - Dencsikné)
2009. febr. 16. 16:24

Ara kéne átszokni,hogy este már ne nagyon igyon illetve ha kéri csak vizet.Ha fel kel,hogy szomjas addj neki inni,de ekkor pisiltasd is meg(pelus ettől még maradjon).

Mostanában lehet kapni olyan asztal viaszkos abroszt ami teljesen átlátszo nem is vastag(nincs mintája),nem drága vegyél az ágyára való méretet.Így ha baleset is lenne az ágynak nem lesz baja,csak huzat csere és kész.

Akkor vedd le egyébként teljesen éjszaka,ha legalább 1 hétig üres a pelus reggelre.

2009. febr. 16. 16:15
Otthon mindig szól ha pisilni kell. Ha át megyünk a másik faluba busszal akkor adok rá, mert nem biztos hogy kibírja. Éjszaka sokat iszik, szóval tele a pelus. Várjak még az éjszakával?
2009. febr. 16. 16:13
Nyárra semmi gondotk nem lesz már.nyugodj meg.nálunk is így vólt.
2009. febr. 16. 16:12

Akkor ha már otthon is ha szól még bírja egy kicsit tartani.

Iletve próbáld ki,hogy éjjel 1-2 felébreszted pisilni.

2009. febr. 16. 16:09
26 hós. lányom 1 hónapja szobatiszta, de ha elmegyünk kell a pelus. Mennyi idő múlva hagyjuk el a nappali és éjszakai pelust?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook