Segítene valaki egy családi vállakozás menedzsmentjében? Léééciiiiiiii:) (tudásbázis)
Szia :)
Engem az érdekelne hogyan érdemes elindítani 1 vállalkozást stb,
persze az érthető hogy kell vásárló aki megveszi a termékemet, esetleg reklámoz stb
megéri vállalkozni ?
csak kíváncsiságból érdekel hogy mit hogy kell csinálni ha te szakértő vagy akkor jó szájbarágósan mond el ha lehet, vagy ha nem tudsz segíteni akkor ismerősőd vagy valakid tud nekem segíteni ? vagy ha sehogysem tudsz nekem segíteni akkor remélem itt valaki segít nekem hogy jó legyen profitot is hozzon és 100%-osan becsületes vállalkozás legyen, előre is köszi :)
ui: most csak érdeklődök :)
hogy lehet, hogy nincs ennyi képzelőerőd?
ez a gond, méghozzá nem kicsi
Én biztosan anyagi oldalról közelíteném meg, hiszen minden vállalkozás célja az, hogy hasznot termeljen... pénzügyes tárgyhoz kell?
Kezdd el ott, hogy hogyan választanál profilt. Például én online ruhaboltot nyitnék, mert mindig is érdekelt a divat, szabásminta alapján tudok varrni, szóval van valami, amit nem csak szeretek, hanem értek is hozzá.
Ehhez utánanéznék a neten pl, mit kell felvenni az úgynevezett "tevékenységi körbe". (Amikor bejegyzed a vállalkozásod, fel kell venni a tevékenységi körét.)
Ezek után készítenék egy üzleti tervet, amely szerint kiszámolom, hogy mennyi tőkém van, ebből mennyi anyagot, varrógépet stb tudok venni, ebből mennyi idő alatt mennyi ruhát tudnék készíteni, és ehhez természetesen kiszámolom, hogy mennyi embert kell alkalmazzak.
Persze utánanézek, hogy őutánuk mennyit kell adózni, mennyi a tébéjük. Pl: Anyukám is tud varrni, és a nagynéném is, ők lesznek a varrónőim, apukám vállalja a könyvelést, mert ért hozzá és van képesítése. Az öcsém hajlandó árut fuvarozni, persze be kell fektessünk egy furgonba > utánanézek a céges autó tartásának jogszabályainak is...
Utánanézek, mennyit kell fizetni egy saját domainért, ahonnan az online boltot üzemeltetem, és mennyit kérne egy programozó a felület elkészítésééért.
Készíttetek apukámmal - a könyvelővel :) - egy mérleget, hogy nagyjából hány hónapig veszteséges a vállalkozás, mennyi az ideaális ruhaeladás, hogy minél hamarabb behozza a befektett pénzt, majd elkezdjen profitot termelni.
És persze keresnék a családban egy ügyvédet, akinek prezentálnám az üzleti tervem, és kikérdezném, milyen jogi buktatók vagy tudnivalók vannak az egésszel kapcsolatban. :))
Ja és kitervelném, hol reklámozom az oldalam. Pl Hoxa :)))
Hű még órákig tudnék erről írni, lőjetek le :D
össz vissz két oldal kellene, főiskolára igaz, de semmi komoly. A gond hogy ugy kell megírni, hogy a saját szemszügemből. Tehát hogy én vagyok benne... vagyis kiket, hogyan alkalmaznék? kinek mi lenne a szerepe? milyen előnyökkel, hátrányokkal jár?
ilyenek kellenek szerinted?
Sziasztok!
Bevallom, nem vagyok a ehlyzet magaslatán. Tudom mit jelent az a szó hogy menedzsment, viszont amikor azt a feladatot kaptam hogy írjak egy családi vállalkozás menedzsemntjéről nah hát... hmm.... nem tudok belekezdeni. Tudnátok tippeket adni hogy itt mit kell konkrétan lerírni?Előre is nagyon köszönöm!
További ajánlott fórumok:
- Gazdálkodási és menedzsment szak
- Gazdálkodás és menedzsment után milyen mesterképzések vannak?
- Járt valaki gazdálkodási és menedzsment szakra? Érdekelne mik a tapasztalatok, mennyire nehéz szak, milyenek a tantárgyak?
- Fondant dísz készítésével foglalkozó vállakozást hogyan tudok úgy indítani, hogy csak akkor kelljen járulékot fizetnem, ha van bevételem?
- Gazdálkodás és menedzsment felsőoktatási szakképzés szakmai gyakorlatát el lehet végezni a helyi önkormányzatnál?
- Egyéni vállakozás Erdélyben! Tud valaki segíteni?